1. Наръчник:Как да събера PvE геар на Cataclysm.

    Много хора имат проблем с обличането на героите си-направих този кратък наръчник,за да ви помогна да съберете по-бързо геар и да си намерите хубав гилд и да започнете същината на тази игра- RAIDING.Надявам се - да ви е полезен!



    Зелен цвят - Това са най-лесните итеми,тези които се вземат от репутацията в Firelands(цъкнете първо тук,за да ви отваря без проблем,другите линкове) - от тук имате

    - Friendly back - 378 ilvl.

    - Honored waist 378 ilvl.

    - Revered trinket 378 ilvl.

    - Exalted ring 391 ilvl.

    Как се вдига тази репутация - много лесно.Отивате заедно с вашите другари или рандом група и биете траша - 1 full run достигате Revered и после 4-5 ръна до Exalted,защото реп след Revered дават само големите мобове.(това е към днешна дата,след време може да е различно дигането на репа,но едва ли ще е трудно.)


    Жълт цвят - Това са основните ви итеми,които се вземат от Justice Points,тези точки,които ви ги дава като правите rdf.От тук имате

    - Tier 12 Chest 378 ilvl = 2200 JP.

    - Tier 12 Hands 378 ilvl = 1650 JP.

    - Tier 12 Legs ilvl 378 = 2200 JP.

    - Ring 378lvl = 1250 JP.

    - Neck 378 ilvl = 1250 JP.

    - Wrist 378 ilvl = 1250 JP.

    - Wand,Relic и Thrown 378 ilvl = 700 JP.

    - Boots 359 ilvl = 1650 JP. Вариaнт 2 - Ботуши от FL crafting - AH

    - Вариант 1 JPTrinket JP Trinket 359 ilvl = 1650 JP.

    - Вариант 2 Tol Barad Trinket Tol Barad Trinket 359 ilvl = 125 марки.

    Как се събират тези точки - с ходене на rdf(може и Stonecore justice run) или ходене на battleground и сменяне на honor za justice points,което не ви го препоръчвам,защото от rdf се учите на oсновни механизми и тактики,също така има хубави итеми от босовете,които може да използвате временно,а от Zul'Gurub и Zul'Aman - epic 353 ilvl геар.Трол Багдад марки се правят с daily-а,всеки ден-за седмица и половина ви е готов тринкета+ голд от всеки куест,ако решите,че този е по-добрият вариант за вас.

    За да запишете ви трябва:
    - Random bg - може и гол.
    - Random heroic - minimum 329 ilvl.
    - Zul'gurub & Zul'Aman - minimum 346 ilvl.


    Червен Цвят - Трудните за вземане итеми в момента- има няколко варианта- да се сдобиете с епични PvE Head,Shoulders & weapon без да сте ходили на райд.

    - От Zul'Gurub и Zul'Aman - от тук падат 353 епици,които са ви напълно достатъчни.

    - World/raid trash BoE drop - за съжаление,тези итеми не стават за всеки спек и клас и са доста скъпички и редки,но пък могат да ви свършат работа.

    - Archeology - от тази професия може да се сдобиете с weapon,но пак само за някои класове и спекове- 2H меч за dps,1H меч за dps и за танк също върши работа,Staff за хеал и друг Staff за dps.

    - Blacksmithing - към този момент не работят новите 365 ilvl weapons,които ще улеснят доста намирането на epic оръжия.За сега има 2 хубави щита - 1 за танк и за хеалер.


    UPDATE 2 - Новите итеми от valor points.

    Тези итеми се вземат с valor точки,които се набяват от райдване или от daily heroic rdf,което дава по 150х на ден,седмичния кап е 1000,което означава 7*150=1050,по този начин можете без да стъпвате на райд да си пълните cap-a чрез рдф херойк и именно заради това съм ги вкарал в този гайд.

    Тези итеми са 397 ilvl и са възможно най-добрите итеми в играта,без да сте се докосвали до райд,даже към днешна дата нямат еквивалент от райд,тъй като Dragonsoul не е пуснат,т.е няма да има нужда да ги сменяте - чак до Dragonsoul Normal/Heroic.От друга страна,стат комбинациите не са им толкова добри като итемите от Firelands,но това е друга дискусия.От тук имате целите 11 итема!Но не се радвайте толкова бързо - за да ги вземете всичките са ви необходими 16700 точки или 120дена(17 седмици) редовен valor cap.Моят личен съвет е,от тук да си вземете първо каска.

    - Helm 397 ilvl = 2200 VP.

    - Chest 397 ilvl = 2200 VP.

    - Hands 397 ilvl = 1650 VP.

    - Waist 397 ilvl = 1650 VP.

    - Trinket 397 ilvl USE = 1650 VP.

    - Boots 397 ilvl = 1650 VP. Тези са BoE.

    - Wrist 397 ilvl = 1250 VP.Тези също са BoE.

    - Ring 397 ilvl = 1250 VP.

    - Back 397 ilvl = 1250 VP.

    - Neck 397 ilvl = 1250 VP.

    -Wand,Relic,Throw 397 ilvl = 700 VP.Тези не са аднати във вендора,но очакваме скоро молтен да го оправят.

    Важна бележка - в wowhead пише,че цените са в JP.Това е поради новият expansion там,не се заблуждавайте :).




    Ако изпълните всички тези точки - ще бъдете напълно готови за райдване откъм геар,но трябва също да прочетете encounter-ите и прегледате клипове за босовете.Ако следвате този наръчник и се облечето по него - сте добре дошли в нашия гилд,дори и да нямате много опит в райдването на новите инстанции,но ще сте показали старание и упоритост.


    UPDATE 1 - аднати са итеми от крафтинг в FL.
    UPDATE 2 - аднати са новите итеми от valor points.

    P.S. Нарочно съм пропуснал итеми от други професии и репутации.Тези,които съм посочил са най-силните в момента.които се вземат без райдване,но това не означава,че трябва да ходите голи и боси на рдф и бг.Или като ходите на rdf,да не вземате итеми,използвайте максимално уменията си да се сдобиете с геар и не се излагайте никога като зеленяци,дори и да трябва да носите 377 vicious gear-a е по добре отколкото със зелени итеми,да бавите и саботирате вашето рдф или ратед бг.

  2. Slabo's Avatar
    Slabo
    Guest
    Хубава тема. Вдигнах един mage след ъпдейта, репутациите не работят. Малко по-студно станаха нещата, но за около месец събрах достатъчно точки от Stonecore за основния сет - около 346-350ilvl. След това нещата стават по-лесно и се облякох с хубави неща. В момента съм 368ilvl, само оръжието ми куца на 333 и рамената за ми за heal, ама ще стане и това. Основно горе описаната тактика съм следвал. RDF и BG-та, смесен сет до един момент и после се разделят.

  3. Правя я sticky веднага! Браво

  4. todor's Avatar
    todor
    Guest
    Ей, супер тема.. мерси много

  5. xkpx's Avatar
    xkpx
    Guest
    Благодаря за споделената информация, определено ще ми послужи.. нали все пак съм новак :)

  6. sashoto's Avatar
    sashoto
    Guest

    Ами PvP Геар ?

    Видях много неща за PVE геар, който знам, че е базиран на Dungeon - и и така - нататък, но не знам как седят нещата с PVP геар-а в Cataclysm, играл съм много WOTLK и знам, че вместо по Dungeon - и се ходи в батълграунди и т.н, но от къде се взимат айтъмите и от къде се влиза в батълграунди... Не съм играл от доста време, а Cata ми дойде като гръм от ясно небе след WOTLK... Мерси, предварително ^.^

  7. Athdeus's Avatar
    Athdeus
    Guest
    Видях много неща за PVE геар, който знам, че е базиран на Dungeon - и и така - нататък, но не знам как седят нещата с PVP геар-а в Cataclysm, играл съм много WOTLK и знам, че вместо по Dungeon - и се ходи в батълграунди и т.н, но от къде се взимат айтъмите и от къде се влиза в батълграунди... Не съм играл от доста време, а Cata ми дойде като гръм от ясно небе след WOTLK... Мерси, предварително ^.^
    Итемите се взимат откъдето винаги са се взимали - Hall of Legends, влизането в батълграунд и арена е различно - натискаш H и ти излиза менюто, с което се записваш за желан от теб или рандом батълграунд. /системата наподобява дънгеон файндъра/. Иначе точковата система си е същата Honor points - за силен PVP gear /те се събират от батълграунди главно/ и Conquest points за най - силният пвп геар - събират се от арени.

  8. Темата е update-ната с новите итеми и нови насоки за играта към начинаещите.

  9. Amnesiq's Avatar
    Amnesiq
    Guest
    Хубав guide. Благодаря ти много


Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •