1. Kako do besplatne platne kartice za placanje na internetu

    Posted: 1. Nov 2014. by Dementorion Protection Paladin of Neltharion
    Updated: /

    You can find my most popular guides here:

    Pre svega da kazem da ovo nije reklama ni za jednu firmu, banku sta vec, vec uputstvo delimicno sacinjeno na mom iskustvu, i delimicno sacinjeno do prica sa strane. Nisam odogovoran za bilo kakvu stetu nastalu koriscenjem ovog uputstva.

    Uputstvo je napisano za Srbiju. Ne znam kako je u BiH, Crnoj Gori, Hrvatskoj... raspitajte se ako uopste imate Banca Intesa tamo.

    Sadrzaj:

    1. Uvod
    2. Dobijanje kartice
    2.1. Visa Electron - Banca Intesa
    2.2. Visa Virtuon - Raiffeisen bank
    3. Koriscenje kartice na internetu - http://www.skrill.com
    4. Pitanja i odgovori


    1. Uvod

    Spoiler: Show
    Uputstvo moze da posluzi ljudima koji hoce da budu isplaceni preko interneta ili da prime novcani poklon od rodjaka il sta ja znam od koga.

    Donacija je za sada moguca preko sajta http://www.Skrill.com postupci vezivanja kartice i naloga na sajtu ce biti kasnije objasnjeni.

    Platne kartice koje se sigurno mogu koristiti za internet isplate i placanja kod nas su:

    - Virtuon kartica, (Raiffeisen i OTP banka)
    (Prednosti: Jednostavnija i malo brza procedura verifikacije na Skrill)
    - Visa Elektron Banca Intesa.
    (Prednosti: Izdavanje potpuno besplatno, nema nikakvih troskova odrzavanja, nema
    nikakvog depozita koji morate da položite na karticu kao sto je slucaj kod Virtuon kartice)


    2. Dobijanje kartice

    2.1. Visa Electron - Banca Intesa

    Spoiler: Show
    Moja odluka je bila Visa Electron od Banca Intesa.
    U trenutku otvaranja racuna u Banca Intesa, bio sam punoletan, i nezaposlen. Kruze price da je moguce otvoriti devizni racun za Banca Intesa Internet karticu, za koju se ne mora biti punoletan. Ovo nisam probao, informisite se ako ste zainteresovani. Za Raiffeisen ne znam koji su uslovi.

    Razlozi zasto sam se odlucio za Visa Electron, pored gore navedenih, su ti sto karticu mogu koristiti nesmetano na bilo kom bankomatu u inostranstvu, i zato sto je racun vezan za karticu devizni, u evrima. Znaci da se na racunu uvek nalaze evri, koja god druga valuta da mi stigne na racun. Prvo treba da odete u neku ekspozituru Banca Intesa, i pitate obezbedjenje gde je savetnik za gradjane.

    Savetniku treba da kazete da zelite da:

    1. Otvorite neorocen devizni racun (koji ne kosta nista), od savetnika cete dobiti plastificiranu karticu "Kartica deviznog racuna"
    2. Da dobijete Visa Electron, zelenu platnu karticu, koja je vezana za taj racun (koja ne kosta nista, nit treba depozit, nit kosta nesto pri zameni za 2 godine kad istekne rok vazenja)
    3. Da se prijavite za koriscenje usluge "Elektronsko bankarstvo", (koje ne kosta nista)
    a za pristup tome koristite LIB.

    Savetnik za gradjane ce vam dati gomilu ugovornih listova da ispotpisujete i na kraju treba da vam da kovertu (zatvorenu) u kojoj se nalazi LiB, u svakom slucaju taj broj je neophodan za pristup online aplikaciji banke intesa. Cela ta procedura traje desetak minuta, elektronsko bankarstvo ce biti aktivirano posle 24h, tako mi je receno i nisam pokusavao ranije. Uplata na svoj devizni racun u evrima je besplatna, kada to budete radili, treba da ponesete licnu kartu i onu plastificiranu karticu "Kartica deviznog racuna". Savetnik ce vam reci da ce Visa Elektron platna kartica biti zavrsena za 20 dana. Po isteku 24h od potpisivanja ugovora pokrenite internet browser, onda idite na sajt banke intesa

    https://online.bancaintesabeograd.com/

    I idite da kreirate nalog.
    - LIB (Licni Identifikacioni Broj) je cetvorocifren.
    obavezno zapisite svoje podatke na papiru.

    Kada to uradite ostaje vam da cekate da dobijete karticu. Ukoliko ste ostavili broj mobilnog telefona, sticice Vam sms poruka kada da odete da preuzmete karticu. Kada Vam stigne poruka, odete na salter za uplate, ili opet kod savetnika za gradjane,i kazete da Vam je stigla sms poruka da preuzmete karticu, ona ce da vam je donese, Vi se potpisete na kartici, potpisete se na papiru da ste preuzeli karticu, onda vam ona iscepa jednu kovertu, ali tako da ne gleda unutra, gde je odstampan PIN kod. PIN kod se koristi pri placanju karticom uzivo, kucate gasamo Vi, i on zamenjuje rucni potpis. Ono sto moram napomenuti je da nakon sto Vam uruce karticu, potrebno je da prodju 24 sata da bi je aktivirali. Nemojte isti dan pokusavati da nesto placate, iako ste prebacili novac na racun koji je vezan za nju jer vam je nigde nece prihvatiti. Preko online bankinga videcete kada kliknete na meni KARTICA da Vam pored broja
    kartice pise “aktivna”, i to je znak da je mozete koristiti.

    Prilikom odlaska u banku da podignem platnu karticu, poneo sam i kes, koji sam
    uplatio na racun, jer mi je trebao novac da vezem karticu i

    http://www.skrill.com

    ne morate uplacivati mnogo, 10-15 evra ce biti dovoljno.


    2.2. Visa Virtuon - Raiffeisen bank

    Spoiler: Show
    Procedura za Visa Virtuon internet karticu Raiffeisen banke
    (Nisam licno isprobao)

    Druga kartica koju mozete iskoristiti je vec spomenuta Visa virtuon kartica Raiffeisen banke. Sa ovom karticom cete mnogo lakse odraditi verifikaciju kartice jer cete nakon sto Skrill skine odredjeni iznos dobiti sms sa tacnim iznosom koji treba da unesete. To u mnogome olaksava celu proceduru, ali izdavanje ove kartice povlaci odredjene troskove. Naime, prilikom otvaranja deviznog racuna koji ce vam biti vezan za karticu morate da polozite depozit u iznosu 20e, i taj iznos ne mozete trositi. Drugim recima ako hocete da imate na raspolaganju 10e koje možete da trosite na racunu uviek morate imati 30e. Taj iznos mozete dobiti nazad prilikom gasenja kartice, ali s obzirom da ce retko ko ici unazad pa se odricati savremenog sredstva
    placanja, pa gasiti karticu, racunajte da izdavanje ove kartice stvarno košta tih 20e + oko 2.5e godisnjeg odrzavanja. Na vama je da se odlucite koju karticu ce te odabrati, bitno je da obe kartice provereno funkcionisu na internetu. Dakle da bi dosli do Skrill naloga u Srbiji potrebno vam je minimalno 7 dana ukoliko imate Visa Electron karticu i od 20 dana ukoliko karticu tek vadite.

    Sada mozete da vezete naloge s karticom.


    3. Koriscenje kartice na internetu - http://www.Skrill.com
    OVO TREBA DA URADITE PRE NEGO STO ZAPOCNETE PROCES DONACIJE NA MOLTENU.
    Spoiler: Show
    (Tekst koji sledi tice se verifikacije preko platne kartice, ostali vidovi verifikacije
    naloga nisu isprobani)

    Napravite account na skrill.com i idete na "credit cards and bank accounts" > add credit or debit card > i onda kucate podatke.
    Gotovo odmah Skrill ce Vam skinuti jedan od iznosa od 1.01 e - 2.99e potrebno je da saznate koji iznos je u pitanju. To je malo problematicno ali resivo. Kada proverite online stanje, prikazace vam se iznos koji je skinuo Skrill kao “nedospela obaveza”. Sta to znaci? Pa ovako laicki, oni su rezervisali sredstva, ali je Potrebno neko vreme da sredstva budu proknjizena. Taj iznos koji stoji u nedospelim obavezama NIJE ONAJ KOJI TREBA DA UNESETE ZA VERFIKACIJU KARTICE. Nije iz razloga sto na tu cifru banka dodaje neku svoju malu proviziju, i iznos je za nekoliko centi manji od onog koji se prikazuje. U mom slucaju, nedospela obaveza je bila 1,97
    eura, a posle proknjizenja, 1.87 eura je bila tacna cifra koja je bila potrebna. Niste necete postici ako odmah sutradan odete u banku i trazite izvod, jer potrebno je par dana da se taj iznos proknjizi i prikaze pravo stanje. Dakle imate dve mogucnosti.
    Prva je da okrenete Call centar banke i trazite odijeljenje za rad sa platnim karticama. Tamo lepo objasnite u cemu je problematika, da vam treba pravi iznos a ne onaj uvecan za sitnu proviziju i ako budete imali srece sluzbenica ce vam reci pravu cifru.
    Drugi nacin je ako vam se ne zuri. Lepo sacekajte nekoliko dana (7 otprilike) da se sredstva proknjize, i putem online bankinga kliknite na Kartice, potrosnja i videcete iznos u originalnoj valuti koji je priblizan onome koji je bio u nedospelim obavezama
    ali nije isti. Ulogujte se na Skrill, idite na verifikaciju kartice i unesite taj iznos. Kartica bi trebalo da bude verifikovana.
    Nakon sto verifikujete karticu, tih ~2 evra, prebacice vam na racun na Skrill. Meni je racun na MB u dinarima, i ne znam kako da promenim, nit mi je bitna provizija, nek zarade i oni nesto. Sada mozete uraditi sledece:

    Withdraw - sluzi za prebacivanje novca SA Skrill NA karticu.

    Ako novac prebacujete na karticu, znaci tamo gde pise VISA CARDS ONLY, onda ne morate potpisivati ikakve izjave pri podizanju novca u banci. Procedura traje 7-10 radnih dana. Tokom procedure, u nedospelim obavezama ne pise nista. Na netu kruze price da ako povucete (withdraw) novac na devizni racun, zvace Vas da potpisujete izjave odakle vam novac itd. Prilikom prebacivanja novca, sa i na Skrill, moracete da unesete trocifren broj CVV2/CVC2, koji se nalazi nalazi na poledjini kartice, zadnje 3 brojke udesno,
    kao i Vas datum rodjenja. CVV2/CVC2 - Ovaj kod, u kombinaciji s brojevima na kartici, prakticno zamenjuje PIN, kada nesto kupujete na internetu. Kad uzivo placate, unosite PIN na masinu, a kad kupujete preko interneta, unosite sve brojeve s platne kartice, plasticne, zelene Visa Electron. OBAVEZNO adresa tada treba da pocinje sa https , ako ne pocinje, moze da se desi da Vam ukradu informacije i potrose novac na kartici.

    Upload funds - sluzi za prebacivanje novca NA Skrill SA kartice. To sam isprobao, preko kartice, i bilo je instant, provizija je fiksna na 1.9%. Sa racuna su skinuti evri, ali stvarno nisam racunao po kojem kursu, cini mi se da je skinuto -3.81
    eura.
    Ako prebacujete s bankovnog racuna (koji mora biti verifikovan, a to nije moguce iz Srbije mislim, zbog ustava) onda nema provizije i ne znam da li je instant.

    KADA ZAVRSITE PROCES VERIFIKOVANJA PLATNE KARTICE, ULOGUJTE SE NA SKRILL, OTVORITE MOLTEN SAJT NA DRUGOM TAB-U I ZAPOCNITE PROCES DONACIJE. UVERITE SE DA IMATE KOJI EURO VISE ZBOG PROVIZIJA ITD.


    4. Pitanja i odgovori

    Spoiler: Show
    Ako bih koristio Mastercard poklon karticu da li idem na sliku levo gde je deo sa karticama ili desno gde pise "Pay by SKRILL" ?
    I sta znaci ono iznad *7 GBP * ? Znaci li to da pre koriscenja on mi uzima 1 000 dinara ?
    Posto mislim da uzmem http://www.unicreditbank.rs/?p=437 ako bi to moglo da prodje .
    Ne isplati ti se da ides na pay with skrill jer imas karticu za jednokratnu upotrebu, ne mozes da je dopunis, i dzabe ces da prolazis proceduru da je verifikujes kao tvoju na skrill...
    tako da samo budi siguran da imas dovoljno para i jos neki evro preko i idi na ovo za karticu...
    7 GBP ti znaci 7 great britain pound... proveri koliko je engleska funta prema evru... trebalo bi da negde 10-14 evra... znaci treba da imas oko 15tak evra pre doniranja





  2. Hvala ti na objasnjenju. Ja sam hteo da doniram preko te Visa Electron - Banca Intesa kartice, ali sam imao neka pitanja, na koje si ti odgovorio, pa ne trebam da gubim vreme i na to. :)

  3. Hvala ti na objasnjenju. Ja sam hteo da doniram preko te Visa Electron - Banca Intesa kartice, ali sam imao neka pitanja, na koje si ti odgovorio/la.
    Musko sam xD

  4. A da li je moguce preko ove Visa devizne kartice , placati preko google walleta ?
    Posto ovo za Skrill mi se cini vrlo komplikovano ...

  5. A da li je moguce preko ove Visa devizne kartice , placati preko google walleta ?
    Posto ovo za Skrill mi se cini vrlo komplikovano ...
    Ne verujem da je nista prostije na google wallet jer je to procedura svuda, moras da dokazes da je tvoja kartica ta koju koristis na walletu ili skrillu. To se radi samo prvi put, kasnije je vec lakse kad imas vec povezanu karticu sa accountima na internetu.

    Google wallet prima visa i visa electron... Ali cini mi se da manje coinsa dobijes ako ides preko google wallet, jer se moltenu manje isplati google wallet.

  6. ja sam morao da ukinem raifajzen katricu jer deru ko ludi,mjesecno 2 marke koristio ili ne korstio karticu,jos plus ako ubacujes novas uzima ti proviziju i kada vadis novas opet ti uzimaju proviziju, tako da te 5 km moze ispati a nista nisi uradio.cisti lopovluk.

  7. ja sam morao da ukinem raifajzen katricu jer deru ko ludi,mjesecno 2 marke koristio ili ne korstio karticu,jos plus ako ubacujes novas uzima ti proviziju i kada vadis novas opet ti uzimaju proviziju, tako da te 5 km moze ispati a nista nisi uradio.cisti lopovluk.
    Moguce, ali ovaj gude je napisan za Srbiju. Ne znam kako je u BiH, Crnoj Gori, Hrvatskoj... raspitaj se ako uopste imate Banca Intesa tamo.

  8. Ako bih koristio Mastercard poklon karticu da li idem na sliku levo gde je deo sa karticama ili desno gde pise "Pay by SKRILL" ?
    I sta znaci ono iznad *7 GBP * ? Znaci li to da pre koriscenja on mi uzima 1 000 dinara ?



    Posto mislim da uzmem http://www.unicreditbank.rs/?p=437 ako bi to moglo da prodje .

  9. Ne isplati ti se da ides na pay with skrill jer imas karticu za jednokratnu upotrebu, ne mozes da je dopunis, i dzabe ces da prolazis proceduru da je verifikujes kao tvoju na skrill...

    tako da samo budi siguran da imas dovoljno para i jos neki evro preko i idi na ovo za karticu...

    7 GBP ti znaci 7 great britain pound... proveri koliko je engleska funta prema evru... trebalo bi da negde 10-14 evra... znaci treba da imas oko 15tak evra pre doniranja

  10. OVako donirao sam preko vise za kirli polream pa ne znam oce mi uzeti sve pare sa vize ljudi dajte mi savet da li sam sjebo stvar!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •