1. Warmane este live



    Suntem mândri să anunțăm și să prezentăm Warmane (la www.warmane.com), un nou nume si o noua casă având in vedere uniunea dintre Molten si Arena Tournament. Warmane a fost inspirat de uniunea dintre Molten și Arena Tournament, comunitatea noastra loială și o inspirație să satisfacem așteptările comunității in noua noastră casă. Warmane ar putea de asemenea sa fie un prieten al lui Genn Greymane.

    Desigur, site-urile Molten WoW și Arena Tournament vor ramâne active, dar toate updateurile viitoare vor avea loc pe www.warmane.com. Noile noastre ținte in dezvoltare, PTRul Warlords of Draenor care va veni in curând, noul site si multe anunțuri care vor fi anunțate la timpul lor. Dezvoltarea expansiunilor curente nu va fi afectata de PTRul Warlords of Draenor având in vedere ca avem o noua echipă lucrând la el. Este sigur sa afirmăm că dezvoltarea celor 3 expansiuni curente va fi îmbunătățită în comparație cu ritmul ultimilor doi ani. Pe deasupra noilor noastre masuri de siguranță și de backup, suntem dedicați sa implementăm o nouă măsură de backup la care playerii vor avea tot timpul acces și unde vor avea control asupra caracterelor pentru liniștea lor.

    Warmane este lucrul la care uni din noi au lucrat în mare parte in ultima lună, în timp ce ne făceam treaba pe Molten. Sperăm ca majoritatea comunității sa aprecieze recenta și viitoare noastră munca la Warmane, care în schimb va afișa noutăți si updateuri zilnice în timp ce progresăm cu implementarea unor facilități așteptate și de mult abandonate. Am vrea de asemenea sa le mulțumim membrilor care s-au întors de curând pe Molten.

    Toate serverele, serviciile și serverele de pe Molten sunt de asemenea live pe Warmane. Toate caracterele, punctele, coin-urile și orice altceva ce este pe Molten este reflectat instant si pe Warmane. Playerii își pot actualiza realmlistul la
    set realmlist logon.warmane.com

  2. de ce au avut nevoie de rebranduire? Mie mi se pare ca Molten suna mai bine... Plus ca toti stiu de Molten ca nume...

  3. de ce au avut nevoie de rebranduire? Mie mi se pare ca Molten suna mai bine... Plus ca toti stiu de Molten ca nume...
    Sigur nu stiu nici eu, cred ca din cauza evenimentelor (Hermes/Molt-down) au vrut un nou nume si un nou inceput (mai ales din cauza la Arena Tournament).

  4. Eu tot nu inteleg, cu ce ne ajuta pe noi, playerii, schimbarea site-ului si numele?

    Ca pana la urma, aceleasi servere, aceeasi interfata.

    Mai pe scurt, aceeasi marie dar cu alta palarie :))

  5. E un lucru ce tine in mod deosebit de un termen numit "Marketing". E un mod in care pot dezvolta un playerbase mult mai vast si mai bine inradacinat :D (problema cu Hermes le-a cam dat un sut in fund oamenilor din staff).
    De asemenea, Warmane e un progres. Sunt mai multi oameni care se unesc, isi pun ideile cap la cap si lucreaza la ceva. Sa vedem ce iese :D

  6. May 6, 2015  
    Dau Reply dupa ceva vreme, dar din cate stiu Hermes se judeca pe Molten sau s.a judecat. de aceea pentru a fi siguri ca in cazul pierderii domeniului sa nu aibe probleme comunitatea s.a creat Warmane. Marketing? ma indoiesc ca are treaba, din contra crearea unui nou nume presupune incertitudine. necunoastere plus multele. Molten era arhicunoscut, Warmane e doar o umbra. Nu stiu in ce masura sa cred warmane ca fiind ceva peste Molten, pana in prezent nu a demonstrat acest lucru, este efectiv acelasi lucru.(uitandu-ma la frecventa changelogului).

    Ps privind traducerea Sarth este okay , dar ai repetate de prea multe ori casa. Ai tradus mult prea motamo. Aceasta este doar opinia mea, citind in viteza mai cam pierdut in primul paragraf. Poti incerca pe viitor sa realizez traduceri cat mai lineare.

    de ex: Warmane a fost inspirat de uniunea dintre Molten și Arena Tournament, comunitatea noastra loială și o inspirație să satisfacem așteptările comunității in noua noastră casă

    Warmane a aparut drept idee gratie uniunii dintre Molten si AT, comunitati nostre loiale cat si a inspiratiei(dorintei) de a satisface asteptarile voastre. (poti renunta la partea cu casa deoarece se repeta mai sus)

    Mult succes;) ! si felicitari ca inca esti pe aici dupa atatia ani! :)

  7. May 6, 2015  
    Lasa... asta sa fie baiul. Nu asta e problema cu o traducere si nici cu numele nu este o problema. Atata timp cat esti bun, poti fi sub orice nume.

  8. May 6, 2015  
    ce e important imo este faptul ca lucrurile siau revenit la normal ma cam bate ideia ca frostwolfu cel putin horde side este foarte divizat din pct de vedere ar guildelor da nu prea conteaza asta:)) timpul o sa rezolve chestia asta

  9. May 8, 2015  
    Divizat pe partea romanilor dar asta nu inseamna ca e o problema si nici macar o problema globala. Totdeauna romanii nu au fost organizati la un loc si pe toate realmurile pe care am jucat asta nu m-a deranjat. Daca vrei sa faci treaba, faci si cu straini.

  10. May 10, 2015  
    Lasa... asta sa fie baiul. Nu asta e problema cu o traducere si nici cu numele nu este o problema. Atata timp cat esti bun, poti fi sub orice nume. .

    Am oferit un feedback constructiv. E problema lui Sarth ce va face, nu a ta . Revenind, cu ce este Molten mai bun ? Molten este un "advertise whore", majoritatea playerilor fiind nuubi, iar pt asta multi profita. Realmul de wotlk e singurul care poti spune ca este scriptat, restul te doare capul. Zone nescriptate in totalitate, buguri vechi de cand lumea , incluzand raidurile etc care nu au fost fixate, incerci sa spui ceva la adresa gm, devs iei ban plus multe alte lucruri. Toate acestea au costat Moltenul enorm. Daca sub denumirea de Molten aveau 25000-30000 playeri acum deabia mai au 15000. Asta pt ca cei care au sperat ca se va shcimba ceva si,au pierdut caracterele si nu au mai continuat sa joace. Majoritatea dadeau o fuga pt o arena sau bg . Nimic mai mult. Sa nu mai vorbim de faptul ca AT a adus 1000-1500 de playeri online, si uite ca tot degeaba. Warmane a cam distrus totul. Hermes a pus cu botul pe labe Moltenul. Tu de ce crezi ca , foarte multe companii nu isi schimba denumirea comerciala cand sunt cumparate?

    Iti dau un exemplu. Flanco este cumparat de Emag, dar Flanco inca exista si va exista. De ce?

    1. schimbarea numele presupune costuri de 1 mai bine de un milion de RON, vb de un lant comercial la nivel national
    2. Flanco are clientii lui fideli, multi nici nu stiu ca de fapt Emag este la butoane acum
    3. Flanco a devenit un brand.

    Asta explica de ce Emag nu a schimbat numele.

    Alt exemplu, olx.ro, de fapt este o contopire intre tocmai si okazii, ei bine datorita schimbarii numelui, campaniei publicitare etc erau aproape sa dea faliment, noroc cu sustinerea bancilor, altfel erau de foarte multa vreme scosi.

    Acelasi lucru se intampla si aici, poate c anu platesti taxe, dar pierzi fidelitate, pierzi playeri, pierzi enorm. Nr de jucatori care sunt de doua ori mai putini acum confirma.(asta desi a avut loc o fuziune)

    Eu nu ma cert cu nimeni, doar discut..asa ca nu sariti cu flaming stupid.

    Si atentie, fuziune pt Molten care era top 1 confirma slabiciune, nicidecum ca sunt tari . Si stiu enorm de multe despre Molten, stiu si cine este servarul mama rusesc, care are undeva la 45000 playeri online la peak hour, in timpul iernii ajung chiar si la 60000. Nu vorbesc in nestiinta . Si care au 17 realmuri de la TBC la MOP...si desi sunt atat de mari tot scripteaza mai mult decat orice alt server. Molten de ce nu o face( ps am jucat acolo) .

    Molten este decent, nu bun . asta am vazut in cei 5 ani .
    Edited: May 10, 2015

  11. May 10, 2015  
    Am oferit un feedback constructiv. E problema lui Sarth ce va face, nu a ta . Revenind, cu ce este Molten mai bun ? Molten este un "advertise whore", majoritatea playerilor fiind nuubi, iar pt asta multi profita. Realmul de wotlk e singurul care poti spune ca este scriptat, restul te doare capul. Zone nescriptate in totalitate, buguri vechi de cand lumea , incluzand raidurile etc care nu au fost fixate, incerci sa spui ceva la adresa gm, devs iei ban plus multe alte lucruri. Toate acestea au costat Moltenul enorm. Daca sub denumirea de Molten aveau 25000-30000 playeri acum deabia mai au 15000. Asta pt ca cei care au sperat ca se va shcimba ceva si,au pierdut caracterele si nu au mai continuat sa joace. Majoritatea dadeau o fuga pt o arena sau bg . Nimic mai mult. Sa nu mai vorbim de faptul ca AT a adus 1000-1500 de playeri online, si uite ca tot degeaba. Warmane a cam distrus totul. Hermes a pus cu botul pe labe Moltenul. Tu de ce crezi ca , foarte multe companii nu isi schimba denumirea comerciala cand sunt cumparate?

    Iti dau un exemplu. Flanco este cumparat de Emag, dar Flanco inca exista si va exista. De ce?

    1. schimbarea numele presupune costuri de 1 mai bine de un milion de RON, vb de un lant comercial la nivel national
    2. Flanco are clientii lui fideli, multi nici nu stiu ca de fapt Emag este la butoane acum
    3. Flanco a devenit un brand.

    Asta explica de ce Emag nu a schimbat numele.

    Alt exemplu, olx.ro, de fapt este o contopire intre tocmai si okazii, ei bine datorita schimbarii numelui, campaniei publicitare etc erau aproape sa dea faliment, noroc cu sustinerea bancilor, altfel erau de foarte multa vreme scosi.

    Acelasi lucru se intampla si aici, poate c anu platesti taxe, dar pierzi fidelitate, pierzi playeri, pierzi enorm. Nr de jucatori care sunt de doua ori mai putini acum confirma.(asta desi a avut loc o fuziune)

    Eu nu ma cert cu nimeni, doar discut..asa ca nu sariti cu flaming stupid.

    Si atentie, fuziune pt Molten care era top 1 confirma slabiciune, nicidecum ca sunt tari . Si stiu enorm de multe despre Molten, stiu si cine este servarul mama rusesc, care are undeva la 45000 playeri online la peak hour, in timpul iernii ajung chiar si la 60000. Nu vorbesc in nestiinta . Si care au 17 realmuri de la TBC la MOP...si desi sunt atat de mari tot scripteaza mai mult decat orice alt server. Molten de ce nu o face( ps am jucat acolo) .

    Molten este decent, nu bun . asta am vazut in cei 5 ani .
    am o intrebare daca ai jucat acolo de ce tiai mai pierdut timpu sa vii aici si sa scrii dita mai postu bv lor eu unu nu inghit rusii sunt rasist puteti spune btw din ce stiu eu parca blizzardu era interzist in rusia... poate de aia jucau baietii pe privat ca putin nu ii mai lasa pe battlenet

  12. May 11, 2015  
    am o intrebare daca ai jucat acolo de ce tiai mai pierdut timpu sa vii aici si sa scrii dita mai postu bv lor eu unu nu inghit rusii sunt rasist puteti spune btw din ce stiu eu parca blizzardu era interzist in rusia... poate de aia jucau baietii pe privat ca putin nu ii mai lasa pe battlenet
    Jocul poate fi jucat si in limba rusa si tu spui ca e interzis ? =))) ii doare'n cot pe blizzard de ce se intampla pe plan international atata timp cat le merge banul. (au banat ip din Crimeea parca, dar tot poti juca daca stii cum chiar si de acolo, si ps la Iran au dat drumul desi era nebunia cu bombe nucleare . lumea e pe punctul de a intra in criza economica din nou datorita faptului ca nu mai au piata de export de cand cu blocada si tu visezi.. mda).

    Corect spus, am jucat. Si eu sunt rasist si am antipatie fata de ei, dar am invatat ca nu sunt chiar atat de rai precum se spune. De fapt sunt foarte similari cu noi romanii in multe aspecte.

    M-am obosit sa scriu deoarece am mai dat o fuga pe server dar se pare ca in afara de wotlk restul e la fel .

    app: http://dexonline.ro/definitie/ditamai . Si ma opresc in a mai continua, nu vreau sa creez flaming . ;)

  13. May 11, 2015  
    Am oferit un feedback constructiv. E problema lui Sarth ce va face, nu a ta . Revenind, cu ce este Molten mai bun ? Molten este un "advertise whore", majoritatea playerilor fiind nuubi, iar pt asta multi profita. Realmul de wotlk e singurul care poti spune ca este scriptat, restul te doare capul. Zone nescriptate in totalitate, buguri vechi de cand lumea , incluzand raidurile etc care nu au fost fixate, incerci sa spui ceva la adresa gm, devs iei ban plus multe alte lucruri. Toate acestea au costat Moltenul enorm. Daca sub denumirea de Molten aveau 25000-30000 playeri acum deabia mai au 15000. Asta pt ca cei care au sperat ca se va shcimba ceva si,au pierdut caracterele si nu au mai continuat sa joace. Majoritatea dadeau o fuga pt o arena sau bg . Nimic mai mult. Sa nu mai vorbim de faptul ca AT a adus 1000-1500 de playeri online, si uite ca tot degeaba. Warmane a cam distrus totul. Hermes a pus cu botul pe labe Moltenul. Tu de ce crezi ca , foarte multe companii nu isi schimba denumirea comerciala cand sunt cumparate?

    Iti dau un exemplu. Flanco este cumparat de Emag, dar Flanco inca exista si va exista. De ce?

    1. schimbarea numele presupune costuri de 1 mai bine de un milion de RON, vb de un lant comercial la nivel national
    2. Flanco are clientii lui fideli, multi nici nu stiu ca de fapt Emag este la butoane acum
    3. Flanco a devenit un brand.

    Asta explica de ce Emag nu a schimbat numele.

    Alt exemplu, olx.ro, de fapt este o contopire intre tocmai si okazii, ei bine datorita schimbarii numelui, campaniei publicitare etc erau aproape sa dea faliment, noroc cu sustinerea bancilor, altfel erau de foarte multa vreme scosi.

    Acelasi lucru se intampla si aici, poate c anu platesti taxe, dar pierzi fidelitate, pierzi playeri, pierzi enorm. Nr de jucatori care sunt de doua ori mai putini acum confirma.(asta desi a avut loc o fuziune)

    Eu nu ma cert cu nimeni, doar discut..asa ca nu sariti cu flaming stupid.

    Si atentie, fuziune pt Molten care era top 1 confirma slabiciune, nicidecum ca sunt tari . Si stiu enorm de multe despre Molten, stiu si cine este servarul mama rusesc, care are undeva la 45000 playeri online la peak hour, in timpul iernii ajung chiar si la 60000. Nu vorbesc in nestiinta . Si care au 17 realmuri de la TBC la MOP...si desi sunt atat de mari tot scripteaza mai mult decat orice alt server. Molten de ce nu o face( ps am jucat acolo) .

    Molten este decent, nu bun . asta am vazut in cei 5 ani .
    Cum se numeste serverul ala rusesc?

  14. May 11, 2015  
    Cum se numeste serverul ala rusesc?
    circle probabil dar nu sunt singur
    Edited: May 13, 2015

  15. May 13, 2015  
    Ce treaba au rusii cu warmane. Nu te mai da mare pe aici si acolo de unde ai venit sigur mai este loc pentru tine. Goodbye!

12 Last

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •