1. Mage Pvp Arena Rehberi

Öncelikle herkese merhaba.Eğerki Mage ile ilgiliyseniz okumanızı şiddetle tavsiye ederim

*Kendimle alakalı kısa bilgi;
    -> İsmim = Murat
    -> Oyun İçi Nickim = Burnia (Icecrown/Ally)
    -> Wow Bilgim = 2004 yılında tanıştığım şu oyunla, o gün bugündür online oyun olarak bir tek WoW oynadım.
    -> Oynadığım WoW Patchleri = Classic(Lvl 60),TBC,WOTLK,CATA
    -> Oynadığım Classlar = Normalde hepsiyle oynarım az çok bilgim vardır ama yoğunlaştığım üç tane class vardır -- Mage,Warrior,Warlock
    -> 3 Classla yaptığım max ratingler,ünvanlar ( Sadece Warmane bazlı yazıyorum diğer serverların reklamını yapmamak için) =

--> Mage * [2v2 = 2910 , 3v3 = 2400 , Deadly Gladiator-Vengeful Gladiator(3v3 rank1x2 kere) ,Gladiator(2v2 rank1x3 kere) , MİT5(Molten Tournament) rank2 ] Icecrown

* [2v2 = 2300 , 3v3 = 2100 ] Blackrock

--> Warlock * [ 2v2 = 2700 , 3v3 = 2200 , Wrathful Gladiator(3v3 rank1) Icecrown

* [ 2v2 = 2460 , 3v3 = 2300 ] Blackrock

--> Warrior * [ 2v2 = 2650 , 3v3 = 2160 , Duelist , Rival ] Icecrown

* [ 2v2 = 2190 ] Blackrock

->Mage Pvp Arena ile alakalı bahsetmek istediğim konular

1)Talent
    2)Glyphler
    3)Armorlar&Statlar
    4)Gemler
    5)Enchantlar
    6)Meslekler
    7)Oynamanızı tavsiye ediceğim 2v2,3v3 setuplar
    8)Battlegroundlarda spec,gear
    9)Addonlar
    10)Macrolar

Bu konular hakkında fikirlerimi yazmadan önce hangi ırk oynamanız gerektiğini detaylı bir şekilde yazmama gerek yok diye düşünüyorum yapmanız gereken ALLY oynamak çünkü Arenada ciddi birşeyler elde etmek istiyorsanız Human Raciali kullanmanız şart.Double trinket gerçekten vazgeçilmeyecek bir özellik.

1) TALENT

-->Frost Mage
    -2v2 için = http://rpgworld.altervista.org/335/m...00232102231151

- 3v3 için = http://rpgworld.altervista.org/335/m...00232102231151

- Benim kullandığım = http://rpgworld.altervista.org/335/m...00232102231151

-->Fire Mage
    - Arena/Bg için = http://rpgworld.altervista.org/335/m...00000000000000

2) GLYPHLER

->Frost Mage
    - 2v2 için = Glyph of Ice Barrier , Glyph of Polymorph , Glyph of Evocation ,Glyph of Fire Ward , Glyph of Frost Ward , Glyph of Slow Fall

- 3v3 için = Glyph of Ice Barrier , Glyph of Polymorph , Glyph of Mana Gem , Glyph of Fire Ward , Glyph of Frost Ward , Glyph of Slow fall

->Fire Mage
    - Arena için = Glyph of Scorch , Glyph of Evocation , Glyph of Polymorph ,Glyph of Fire Ward , Glyph of Frost Ward , Glyph of Slow Fall

- BG için = Glyph of Molten Armor , Glyph of Scorch , Glyph of Evocation , Glyph of Fire Ward , Glyph of Frost Ward , Glyph of Slow fall

3) ARMORLAR & STATLAR

->>Frost Mage için ;

Hangi gear kullanılmasını söylemeden önce söyleyeceğim statları yakalamaya bakın bu statlara ulaşabilmek için ister gemle fixleyin gearınızı, isterseniz hc vs gear alıp yakalayın bu size kalmış bişey

- Spell Power = 3200+

- Spell Penetration = 100 (Normalde 130 olması gerekli ama 100 civarı yeterli Icecrownda)

- Hit = 110 min - %4.50 min

- Resilience = 2v2 için 1050 --- 3v3 için 1100

- Haste = 980 + / %30.13 (1.75 sec cast Rank16 Fb)

Kafalık = Wrathful Gladiator's Silk Cowl

Omuzluk = Shoulders of Mercy Killing (Hc mümkünse hit cap için )

Chest = Wrathful Gladiator's Silk Raiment

Eldiven = Wrathful Gladiator's Handguards

Pantalon = Wrathful Gladiator's Trousers

Weap/Offhand = Bloodsurge kel'thuzad's blade of agony(Hc) , Wrathfulun Hasteli Offhandi + Hasteli Wandı

Offsets = Wrathful offsetlerin Hasteli olanları Neck,Back,Wrist,Waist,Feet

Yüzükler =Ring of Phased Regeneration(Bu yoksada yakın olan Haste , Mp5 veren bir yüzük) , İcc Yüzük (Rep) , yada double ring mp5 yapmak isterseniz ki bu şekilde 3s oynamanız daha mantıklı Marrowgar's Frigid Eye kullanın)

Trinketler = * Lazım olan = Solace of Defeated(Hc) , Charred Twilight Scale(Hc)
    - Bonus = Solace of Defeated (Normal) , Bauble of True Blood , Corroded Skeleton Key

->>Fire Mage için ;

- Spell Power =3200+

- Spell Penetration = 100 min

- Haste = İhtiyaç Yok(0 olabilir)

- Hit = %4.00 min

- Crit = Molten Armor ile %50+ Mage Armor İle %40

- Resilience = 1250 Min

Kafalık = Wrathful Gladiator's Silk Cowl

Omuzluk = Wrathful Gladiator's Silk Amice

Chest = Wrathful Gladiator's Silk Raiment

Eldiven = Wrathful Gladiator's Handguards

Pantalon = Wrathful Gladiator's Trousers

Weap/Offhand = Bloodsurge kel'thuzad's blade of agony(Hc) , Wrathfulun Critli Offhandi + Critli Wandı Daha Fazla Resilience için
    - Daha Fazla Resilience için Weap=Wrathful Gladiator's Skirmish Staff

- Offsets = Wrathful offsetlerin Critli olanları Neck , Back , Wrist , Waist ,Feet (Hit Caplemek için Neck WF Hit seçilebilir)

- Yüzükler =Loop of the Endless Labyrinth(Bu yoksada ona yakın olan Crit , Hit veren bir yüzük) ,İcc Yüzük (Rep) yada Wf Crit yüzük

- Trinketler = * Lazım olan = Solace of Defeated(Hc) , Phylactery of Nameless Lich(Hc)
    *Bonus = Corroded Skeleton Key

4) GEMLER

->>Frost Mage için ;

- Kırmızı Socketler = 12 Spell Power 10 Haste ( Resilience cap için 12 Spell Power 10 Resilience takılabilir)

- Mavi Socketler = 10 Haste 13 Spell Penetration

- Sarı Socketler = 12 Spell Power 10 Haste

->>Fire Mage için ;

- Kırmızı Socketler = 12 Spell Power 10 Resilience

- Mavi Socketler = 12 Spell Power 13 Spell Penetration

- Sarı Socketler = 12 Spell Power 10 Crit (Resilience cap için 12 Spell Power 10 Resilience takılabilir)

5) ENCHANTLAR

Frost Mage / Fire Mage için Enchantlar aynıdır.

- Kafalık = 30 Spell Power 20 Resilience

- Omuzluk = 23 Spell Power 15 Resilience

- Cloak = 35 Spell Pene (Meslek kısmında bahsedicem Tailoring varsa Lightweave embroidery basılır)

- Chest = 20 Resilience

- Wrist = 30 Spell Power

- Eldiven = 28 Spell Power ( Meslek Engineering varsa Hand Pyro Rocket basılır)

- Waist = Eternal Belt

- Pantalon = 50 Spell Power 30 Stamina

- Feet = 15 Stamina and Minor Speed Increase

- Weap = Staff için 81 Spell Power (Fire için) , 63 Spell Power (Frost için)

6) MESLEKLER

Bu kısımda kendi adıma konuşucak olursam hemen hemen her mesleği denedim. En ideal olanlarına sonunda kaanat getirdim.Sizler için ufak notlar halinde kullanılması gereken meslekler hakkında yazıcam. Tercih size kalmıştır.

a) Tailoring = Bu meslekde cloaka bastığınız spell power proc gerçekten hoş kullanılabilitesi var fakat özellikle Frost Mage için rank1 Frostbolt spam yapıyorsunuz ki rakibinizi slowlamak veya debuff bırakmak için bu nedenle sürekli action içindesiniz. Bu proc yani cloaka bastığınız tailoring spell power enchantının açılması elinizde olmadığından gereksiz yere rank1 frostbolt spamlarken açılabilir dolayısıyla boş yere açılan spell power güme gider. Tercih genede sizin bu açılan spell power tam burstliceğiniz zamanada denk gelebilir:)

b) Engineering=Bu meslekde rocket, nitro bot, bomba gibi farklı atraksiyonlar bulunmaktadır. Arena için eldivene basılan rocket bence çok ideal hem combata girmede hemde burstliceğiniz zaman düzgün macrolarla ekstra +1.4-5 dmg çıkarabilirsiniz. Veya özellikle pvecilerin tercih ettiği haste enchant eldivene.Cd 1 dk ve 300 haste verdiğinden gerçekten kayda değer bir upgrade. Ayrıca battleground için nitro bot ve bomba sizi The Undying moduna getirebilir.

d) Jewelcrafting = Statları ayarlama konusunda en ideal meslek .Hangisini caplemek isterseniz o türde +3x basıp dengeleyebilirsiniz. Ayrıca denemelerim sonucu spell powerın max seviyesine bu meslekle ulaşabilirsiniz. Tailoringde anlatmak istediğim mevzu tamda buydu. Bir yanda yerli yersiz açılan spell power diğer yanda Jewelcrafting sayesinde stabil bir spell power hangisini tercih ediceğiniz size kalmış ama bana sorucak olursanız Jewelcrafting derim.

d) Blacksmith =Double socket (bracer ve gloves) için gayet mantıklı. İstediğiniz gibi gemlerle statlarınızı arttırabilir resi,sp,haste dengeleyebilirsiniz. Jc kastıysanız yanına en çok yakışanı bence Blacksmith olur.

- Sonuç olarak Mage için en ideal Eng/Jc - Bs/Jc pve için ise Tailoring/Eng
    mesleklerdir.

7) ARENA İÇİN SETUP DEĞERLENDİRİLMESİ

->> Frost Mage için ;

a)2v2
    ---Frost Mage/Shadow Priest
    Görüp oynayabileceğiniz en iyi setuptır.Az biraz karakterinize hakimseniz,hani derlerya ölüsü yeter bu setup içinde ölüsü 2000 rating eder.Gerekli strateji ve uyum sağlandıktan sonra top rankda olmanız kaçınılmazdır.Gear olarak 1050 resilience yeterlidir,Talent 1kullanılmalıdır.Kullanılması gereken trinketler Charred Twilight Scale(Hc), Solace of Defeated(Hc).Karşılaştığınız setuplara göre trinketleri değiştirmeniz gereklidir.Bonus olarak yazdığım trinketlerden mesela Bauble of True Blood takılabilir.

---Fmage/Rog =Setup güzel fakat ciddi koordinasyon gerekli tabi bi yere kadar karşınızda Mourne lu Hpala/Arms Var ise geçmiş olsun rogunuz one shoot yiyebilir sakin paniğe kapılmayın o yüzden top rank bu setupla net konuşuyorum imkansız...

---Fmage/Dest Lock = Setup fena helede lock partneriniz succubusu iyi kullanırsa muhteşem bir cc chain elde edersiniz.
    Polymorph/Sedu/Fear/Deep Freeze vs ayrıca şu bir gerçek en iyi burst Elemental Shaman / Dest Lock ikilisinden sonra Mage/Lock dadır.Bir anda rakibinizin canını %100 den %10 lara çekebilirsiniz.Ama yine yeniden karşınıza Mournelu Hpala/Arms gelir ise 0 hata ile oynarsanız ancak kazanabilirsiniz oda mourne proclayıp one shoot atmaz ise partnerinize.Bu setuplada 2000 rating rahat görürsünüz top rank için ise ciddi bilgi,ve birikim gerekli hea şuda bi gerçek isterseniz N1 olun Mourne procladımı geçmiş olsun sonuçta Lock /Mage siniz hp regen olayınız yok sadece sizin Evocationunuz dışında.O yüzden Shadow pri /Fmage daha iyidir bu setupdan.

---Fmage/Retri Pala = Rog için söylediklerim geçerli belli bi yere kadar gelirsiniz sonrası tırt...

---Fmage/Ele Shaman = Bu setupun aslı Dest Lock / Ele Shaman dır.Fakat Fmage ilede bir o kadar tehlikeli olabilir özellikle fight resetleme konusunda üstüne setup tanımam.Hp regen,mana regen ne isterseniz yapabilirsiniz.O zmn diceksinizki neden bu setup top rank değilde hala Shadow Pri/Fmage,çünkü malesefki Tek Bladestormda ölme olanağı çok yüksek Ele Shamanların hea ölmedi isede ordan toparlaması zor oluyor ama Shadow Priest bir şekilde horror,dispersion vs gibi özelliklerle bu fazı atlatabiliyor.

---Double Frost Mage =Bu sezon dalgasına başladığım zamanla ısındığım ve fena derecede zewk aldığım tek setup.Hpala/Arms ister Mournelu olsun ister değil her şekilde kazanırsınız.Ama bu demek değildirki her zaman kazanırsınız 10 oyun atın 6 sı sizde 4 ü onlarda oran fena değil ama top rank için yeterli seviyede değil çünkü yeri geliyor kazanınca +5 , kaybedince -17 yiyorsunuz sonuç olarak zarardasınız şayetki top rank için oynuyorsanız.

DİP NOT = Healer/Dps tek bir seçeneği var Mage in yanına oda Disc Priest. Şimdi combo güzel fakat eğri oturup doğru konuşmak gerekirse mourne / resilience yüzünden bu serverda Disc Priestler Warriorlara karşı fazla dayanamıyor. Yanlarında retri pala gibi offheal / sacred gibi destek alırsa sıkıntısı olmaz. Bizim konumuza gelıcek olursak Disc /Fmage setubında yapılması gereken Mana Burn olayıdır. Vs healer/dps combolarına karşı oyunu kontrol edip partnerinizin mana burn yapmasına olanak sağlamanızdır.Sonrasında rakip takımın healer oom olacağından fight sizindir. Benim tavsiyem sizlere double dps girin hem maçlarınız daha seri bitirirsiniz hemde koordinasyonlu oynanıldığında kazanma şansınız daha fazla olur. Healer/Dps de özellikle Icecrown / Lordaeron serverından bahsediyorum bütün yük Mage in üzerine biner sebebi Priest malesef yeteri kadar agresif olamaz önceliği her zaman dmgı absorb etmektir.

b) 3v3
    --- MLP (Frost Mage,Dest Lock,Disc Priest) = Bu setupta yok yok.Tek bir püf noktası var eğerki karşıya shamanlı bir takım gelmemiş ise Warlock partneriniz Succubus kullansın.2v2 de bahsettiğim gibi müthiş bir cc chain var bide yanında arkanızda healer,gerekli strateji ve koordinasyon sağlandıktan sonra ne Mourne sizi etkiler nede karşınıza gelebilecek diğer setuplar Trinket olarak Charred Twilight Scale(HC) ve Solace of Defeated(HC) takın.Max Hasteye ulaşmaya çalışın zaten Warlock gerekli dmgı yapıcaktır sizin hastenizle birlikte oyunu daha rahat kontrol eder ve gerekli zamanda icy veins ile instant burst yapabilirsiniz.Benim favorim budur.3v3 de rank1 olduğum 2400 gibi (3s que pop yüzünden) astronomik rating elde ettiğim tek setuptır.

----RMP (Frost Mage,Sub Rog,Disc Priest ) = En zor setuplardan birtanesidir.Hata kabul etmez.Başlangıç burstu çok önemlidir yani rogunuz mesela sap atayım derken ortalığa çıkarsa geçmiş olsun dönmesi çok zor oyunun sizin lehinize ancak güzel bir cc yapmanız lazımki rogun tekrardan açılış size burst fırsatı sunması lazım.Bu setupta Roga çok iş düşer.Fazla bir haste ratinge gerek yok 900 olsa kafi max spell powerı sağlayın bunada Double Solace of Defeated ile sağlamanız mümkün.Yapmanız gereken oyunu kontrol altına almak dmg yapıcam diye cc yi asla unutmayın önce rakibinizi kitleyin zaten rogunuz gerekli dmg ı yapıcaktır.He tabi burda Disc Priestinizede iş düşüyor.Genel olarak Disc Priest dedinmi zaten pasif olmamalı agresif yani dispel yeri geldimi dmg atmalıdır.

--- MLS (Fmage/Dest Lock/Resto Shaman) = MLP nin agresif versiyonudur.MLP de baktınız fight uzayacak işin çakallığına yani mana burn gibi şeylere kafa yorarsınız fakat MLS de sadece burst nonstop , heleki Bloodlust gibi bir faktör varken sağlam push yacamayacağınız takım yoktur.En önemli faktör Bloodlust u yeri ve zamanında kullanmak.Örneğin karşıda Warrior var ise Shield Wall kullandırttıktan sonra Bloodlust kullanılmalı.Uzun lafın kısası Bloodlust kullanılma zamanı öncelikle rakiplerinizi trinketler cd yaktırın sonrasında daha fazla agresif olabilmek ve iş bitirebilmek için kullansın partneriniz.Hea bu arada demek değildirki sadece push için kullanılacak Bloodlust baktı shaman heal yetişmiyor adamlar fena bastırdı saklamasın kullansın bir anda oyun aleyhinize iken lehinize döner

--- MLD(Frost Mage,Dest Lock,Resto Druid) = CC chainde 1 numara.Sedu/Polymorhp/Cylone.Diminishing sıkıntısı yok bu üç cc de .Nonstop tekrarlayabilirsiniz.Fakat dezavantajı Resto Druid çok iyi olması gerekli eğerki hpler lowa düşerse ortada ne cc chain kalır ne agresif oynayışınız.O yüzden Ragnaros ve Deathwingde Resilience unbalanced olduğundan top rank bu setupla zor değil imkansız...

--- MSP(Frost Mage,Elemental Shaman,Disc Priest) = Bu setup güzel gayet kontrollü hatta 2x heal tarzında oynanılabilirde.Ele shamanın offheali gayet iyi.Yanlız şu serverda Ele Shaman bulmak gerçekten zor hea Ele Shaman buldunuz yanında Disc bulmak neredeyse imkansız o yüzden nadirdir bunları görmek.Bu setupta double solace takın mana regeniniz iyi olmalı çünkü fightlar yeri geldiğinde bir hayli uzun sürebilir.

- DİP NOT = Sonuç olarak 3v3 de en iyi setubu Warlock ile mümkün kılabilirsiniz.
    [/color]

8) BATTLEGROUND SPEC/GEAR

Bg ler tamamiyle stres atma,arkadaşlarınla skypeda geyik yaparak zewkini çıkarma işidir.Her işte olduğu gibi sürekli yapıldığında bayma olabilir.
    Dolayısıyla benim tavsiyem sizlere bunu sadece Mage bazlı düşünmeyin mesela bir spec oynuyorsanız aksi specde Bg de oynayın.Örnek Hpala iseniz Retri oynayın Bgde.Frost Mage lere gelicek olursak bu specle zaten arena atıyorsun world pvp desen yine aynı o zmn offspec yapıp Bg de fantazi mode on yapabilirsiniz.Benim tavsiyem Fire Mage oynayın tabi Arcane oynayanlarda yok değil ama başta dediğim gibi eğerki The Undying yapmak istiyorsanız Fire Mage ideal bu seçenek için.Hem max Resilience var hemde survive için yeterli derecede spellleri.Fire talenti zaten 1 nolu konuda belirttim gear
    olarakda 3 nolu konuya bakabilirsiniz.Müthiş zewk alıcağınız hatta videoluk Bg çekimleri yapabilmek için yanınıza Holy Priest alın.İnanılmaz bir survive atraksiyonu mevcut karşı rakibe 2vs6 yapılabilir baktınız zorlanıyorsunuz kaçma içinde ideal sizleri tutabilene aşk olsun.Holy Priestin shield atmasıyla bir hızlanma,biri size vurdumu açılabilecek specden kaynaklı Blazing Speed vs...

9) ADDONLAR

1)Gearscorelite
    2)Gladiminish
    3)Gladius
    4)Interrupt Bar
    5)JIM's Cooldown Pulse
    6)LoseControl
    7)MoveAnything
    8)NiceDamage
    9)OmniCC
    OmniCC Options
    10)Plate Buffs
    11)Power Auras Classic
    12)Quartz -Ace2-
    13)SoundAlerter
    14)SpellAlerter
    15)SpellNotifications
    16)Tidy Plates
    Tidy Plates:Clean Plates v 1.9g
    17)Dbm pvp

10) MACROLAR

1-Blink
    #showtooltip Blink
    /stopcasting
    /cast Blink

2-Invis
    #showtooltip Invisibility
    /stopcasting
    /cancelaura Invisibility
    /cast Invisibility

3-Ice Block
    #showtooltip Ice Block
    /stopcasting
    /cancelaura Ice Block
    /cast Ice Block

4-Pet Attack
    #showtooltip Summon Water Elemental
    /petpassive
    /cast Summon Water Elemental

5-Polymorph
    #showtooltip Polymorph
    /use Polymorph
    /petstay
    /petpassive

6-Target
    /cast [@arena3] XXX (Polymorph-Deep Freeze-Silence)
    /cast [@arena1] xx
    /cast [@arena2] xx

7-Silence
    #showtooltip Counterspell
    /stopcasting
    /cast [@ Focus] Counterspell

Toparlayacak olursam bu yazdıklarım genel itibariyle Icecrown serverı için geçerlidir. Umarım bu bilgiler işinize yarar.Hertürlü yardım, sorularınıza açığım. Bazı konu başlıklarını çokda fazla detaylandırmadım çünkü bu sizden gelen sorulara göre şekillenmesini istedim. İrtibat için forum veya oyundan bana ulaşabilirsiniz. İyi oyunlar..

Burnia Icecrown
    Edited: September 11, 2018 Reason: Macro,Addon ekleme

2. Mage Oynayan biri olaraktan tam ıhtıyacım olan bır şeydı elıne saglık genelde yabancıların yaptıgın okuyordum anladıgım noktalar oluyodu anlamadım noktalar oluyodu bu cok guzel olmus Eline Saglık /Saygılar

3. Teşekkürler varsa yardımcı olabileceğim konular sorularını beklerim kolay gelsin.
    Edited: April 22, 2015

4. ->Oynadığım Patchler = BC,TBC,WOTLK,CATA (CATA harici retaildede oynadım)
    Bu yazım Hatası Muhtemelen

Emeğe Saygı Eline Sağlık Tşkler

5. Bu yazım Hatası Muhtemelen

Emeğe Saygı Eline Sağlık Tşkler
    Yok yazım hatası değil oynadığım World of Warcraft sürümlerini söylemek istedim Lvl 60-70-80-85 zamanları.Ama yinede düzeltme yapıcam World of Warcraft pathcleri diye.Teşekkürler önerin için.
    Edited: April 22, 2015

6. çok detaylı güzel bir anlatım olmuş türkçe kaynak bulmak cidden sıkıntı :)

7. çok detaylı güzel bir anlatım olmuş türkçe kaynak bulmak cidden sıkıntı :)
    Öncelikle teşekkürler.Türkçe kaynak pvp bazlı bulmak gerçekten zor bizimkiler pvede kafalarına koydularmı Light of Down,Ruby 25 Hc hepsini yaparlar,paylaşırlar ama ne yazıkki pvpde bunu göremedim inş bu rehber bi teşvik olurda daha iyileri çıkar bizde nasipleniriz :)

8. Eline sağlık murat,mage oynayasım geldi.bu tarz guzel turkce guidelar turk oyuncuların da oyun kalitesi arttirir diye umut ediyorum.

9. Eline sağlık murat,mage oynayasım geldi.bu tarz guzel turkce guidelar turk oyuncuların da oyun kalitesi arttirir diye umut ediyorum.
    Eyw özgür teşekkür ederim.Benimde temennim o yönde Türk oyuncularının gerçekten potansiyeli yüksek yani biz birşeyi kafaya koydukmu yapamayacağımız iş yoktur.En büyük problemimiz , 5 tane karakter oynayacağımıza 1 tane tam oynayalım A-Z ye herşeyini bilip öğrenelim classımızın gerisi gelir zaten.

10. Yok yazım hatası değil oynadığım World of Warcraft sürümlerini söylemek istedim Lvl 60-70-80-85 zamanları.Ama yinede düzeltme yapıcam World of Warcraft pathcleri diye.Teşekkürler önerin için.
    BC Diye bir sürüm varda ben mi bilmiyorum Burning crusade kastediyorsak TBC ne diyebiliriz yok Vanilla yani classic Kastediliyorsa O Kısaltma Olmamış

11. BC Diye bir sürüm varda ben mi bilmiyorum Burning crusade kastediyorsak TBC ne diyebiliriz yok Vanilla yani classic Kastediliyorsa O Kısaltma Olmamış
    Başta yazdığında neyi kasdettiğini anlamamıştım uzun zaman oldu birşeyi ezbere bildinmi gerisi hep aynı olur yani BC,TBC diye gitmiş bende.Şimdi yazdığını gördükten sonra baktım ki hata yapıyormuşum.Vanilla yada Classic diye gidiyor doğru diyorsun.Kısaltmayı değiştirdim.Teşekkürler açıklayıcı yazdığın için.

12. Guzel bir Guide olmus boyle pvp guıldlerıne ihtiyacımız vardı inşallah devamı gelir ...
    Edited: April 24, 2015

13. Türklerden de güzel ve ciddi pvp yapan playerler görmek güzel anlatım icin ayrıca teşekkürler anlatım icin

14. Türklerden de güzel ve ciddi pvp yapan playerler görmek güzel anlatım icin ayrıca teşekkürler anlatım icin
    Eyvallah,asıl güzel yanı benim için sizlerin bu göstermiş olduğunuz duyarlılık bu gidişle aklımdaki Geleneksel 1.Türk PvP Turnuvalarını başlatırız :)

123 ... Last