1. May 4, 2015  

    Guild Project (Horde-Side) PVE - Frostwolf

    Salutare,


    Dupa cum cred ca multi dintre voi ati observat de ceva timp , hoarda si-a pierdut din "culoare" si amuzament . Am inceput acest proiect pentru singurul scop de a aduna comunitatea romana de pe realmul Frostwolf intr-o singura guilda. Fiind un mare simpatizant al PVE-ului as dori pe cat de mult posibil sa transform guilda intr-una progresiva, dar sunt deschis oricand altor idei. Planul acestui proiect sta in felul urmator :

    1. Stabilirea unui spatiu social confortabil si placut pentru toata lumea.
    2. Stabilirea unor zile si ore fixe ,convenabile, pentru raiduri / premadeuri (daca este cazul).
    3. Posibilitatea fiecaruia , mai ales a incepatorilor ,sa isi invete clasa si cum sa abordeze aceasta expansiune.


    **Voi lansa acest proiect undeva saptamana viitoare pentru a putea cateva persoane cu care sa il intretin.
    **Totodata cu lansarea proiectului voi deschide si o pagina web a guildei pe Shivtr sau GuildLaunch

    Cei interesati de ideea acestui proiect astept idei si propuneri pe acest topic
    De asemenea cei care doresc sa ni se alature imi puteti trimite un mesaj cu ingame name.
    .


    Update :
    - Am deschis o pagina web ,pe shivtr.com , legata de guilda. (Link-ul se afla aici)
    - A fost creat un topic de recruitment pe forumul regional .(Link-ul se afla aici)
    - Pentru cei interesati voi incepe recrutarile luni ( 11.05.2015 )


    Edited: May 6, 2015

  2. May 4, 2015  
    Salutare
    Dupa cum cred ca multi dintre voi ati observat de ceva timp , hoarda si-a pierdut din "culoare" si amuzament . Am inceput acest proiect pentru singurul scop de a aduna comunitatea romana de pe realmul Frostwolf intr-o singura guilda. Fiind un mare simpatizant al PVE-ului as dori pe cat de mult posibil sa transform guilda intr-una progresiva, dar sunt deschis oricand altor idei. Planul acestui proiect sta in felul urmator :

    1. Stabilirea unui spatiu social confortabil si placut pentru toata lumea.
    2. Stabilirea unor zile si ore fixe ,convenabile, pentru raiduri / premadeuri (daca este cazul).
    3. Posibilitatea fiecaruia , mai ales a incepatorilor ,sa isi invete clasa si cum sa abordeze aceasta expansiune.


    **Voi lansa acest proiect undeva saptamana viitoare pentru a putea cateva persoane cu care sa il intretin.
    **Totodata cu lansarea proiectului voi deschide si o pagina web a guildei pe Shivtr sau GuildLaunch

    Cei interesati de ideea acestui proiect astept idei si propuneri pe acest topic.
    frate eu incerc chestia asta de 3 saptamani nu ai sanse:) sunt prea multe bisericute si crek nu iti dai seama ca sunt 5 g de romani pe frostwolf dintre care doar 1 face pve guess who "It`s mine" chair sunt interesat cum vrei sa unesti urmatoarea situatie
    Eu sunt gm in TheMinions care e cea mai mare g de romani de pe Lordaeron Horde am atins 27 ppl online cand faceam tot sambata avem progress tot de 3/5 si wipe la magaera la 3%:( restu full ofc in pvp avem si de 2k rating++ si mai sunt g precum La Familia care au si ei 15 playeri niciodata nu am vz mai mult de 9 on ce putin nu eu care fac doar pvp dupa cum spun ei (singura conditie princ are am face merge) ar fi fost sa aduc eu toata g la ei si sincer nu las incompetenti care nu sunt in stare sa faca un tot sa imi conduca oamenii , mai e una noua divine legion care sa format acum 1-2 saptamani care iar nu sunt interesati in merge cel putin nu oamenii cu, care am vorbit mai e una R O M A N I A care are vreo 5 ppl aia e g moarta mai e wiping as intending care este si ia moarta din niste anumite .... neintelegeri daca se poate spune si asa good luck incercand sa aduci u toate guildele fix la tine:) sunt playeri impartiti si in furor si in slice of life mai stiam 2 in supreme ....
    mdea cam asta e situatia pe frostwolf la hoarda sicer sansele ca sa unesti toate astea sunt sub 1% la cat de incapatinati sunt romanii
    btw romanii hoarda nu siau pierdut"culoarea" ci playerii au facuto daca esti intr-un mediu fain nici nu stii cum trece timpul
    Edited: May 4, 2015

  3. May 5, 2015  
    @Tudor1595 Multumesc pentru feedback. Stiu cum este situatia guildelor romane pe Frostwolf. Stiu ca este foarte greu sa aduni oameni . Nu am spus niciodata ca vreau sa ii adun pe toti ci doar pe doritori. Cum ai spus si tu multe esueaza din cauza lipsei comunicarii si legat de playerii "incompetenti" sau "noob" toti incep de undeva. Ai dreptate cand spui ca romanii sunt incapatanati dar nu am postat acest proiect aici sperand sa ploua cu cereri , sunt realist in ceea ce priveste sansele de reusita dar tot sunt dispus sa incerc. Sincer motivul principal pentru care am postat a fost sa gasesc oameni care sa ma ajute sa o conduc si sa o scoatem la capat cumva . Pana acum suntem 5 oameni ( cu tot cu mine ). Daca mai ai idei sau alte pareri te ascult cu cea mai mare placere.
    Edited: May 5, 2015

  4. May 5, 2015  
    Sustin proiectul, sunt pentru progres !

  5. May 5, 2015  
    @Hoden1 Multumesc pentru sustinere.
    Edited: May 5, 2015

  6. May 5, 2015  
    @Hoden1 Multumesc pentru sustinere.
    la mn sunt aprox 150 cu offchare undeva la 50-60 fara :) cum planuiesti sa ne "corupi" cu sensul bun al cuvantului? eu am cam discutat cu toti gm de g de romani exceptand cei din divine legion carora mam adresa unei singure persoane care din discutia de 30 m care am avuto cu el/ea a fost cv de genu facepalm si go on:) a da take a look exceptand ca mia dat eroarea aia si ca nu am fc poza si la dps recount din pacate poza e facuta sambata trecuta btw
    Edited: May 5, 2015

  7. May 5, 2015  
    cum planuiesti sa ne "corupi"
    Nu planuiesc sa corup pe nimeni sau sa fur playeri din alte guilde. Am spups , de mai multe ori, cine doreste ni se alatura. Nu doresc sa "corup" pe nimeni , nu asta e scopul. Nu am spus nici ca doresc sa unesc toate guildele in una , unica. Recunosc ca modul in care m-am exprimat in mesajul principal poate fi interpretat dar nu.

  8. May 5, 2015  
    Nu e vorba de corupt, dar e cam necesar sa se uneasca guildele mai mici si sa facem o alianta puternica pentru a face progresa in pve.

  9. May 5, 2015  
    Nu planuiesc sa corup pe nimeni sau sa fur playeri din alte guilde. Am spups , de mai multe ori, cine doreste ni se alatura. Nu doresc sa "corup" pe nimeni , nu asta e scopul. Nu am spus nici ca doresc sa unesc toate guildele in una , unica. Recunosc ca modul in care m-am exprimat in mesajul principal poate fi interpretat dar nu.
    am zis corupt in sensul bun al cuvantului, nu sensul lui adevarat, in sensul de ce planuiesti ca sa iti iasa proiectul
    Edited: May 5, 2015

  10. May 5, 2015  
    @Tudor1595 Am calatorit prin multe guilde romane si la alianta si la hoarda si in mare intampini aceeasi problema. Ori sunt guilde care nu oameni online la orele de varf ( in care se fac raiduri de obicei ) sau orele stabilite de ei , ori nu exista comunicare si organizare , toata lumea se cearta cu toata lumea , fiecare face altceva si nu in ultimul rand , cand se intampla sa strangi oameni pentru raid 9/10 sunt full PVP. Ce doresc sa realizez aici este sa adun oameni capabili sa comunice (ca niste persoane cu un creier functional ) , sa realizeze ce inseamna munca in echipa pentru a evolua intr-un progression guild.
    Edited: May 5, 2015

  11. May 5, 2015  
    Nu e vorba de corupt, dar e cam necesar sa se uneasca guildele mai mici si sa facem o alianta puternica pentru a face progresa in pve.
    necesar o fi dar atat timp cat lumea nu vrea acest lucru sansele sunt mult prea mici asta pana se apuca sa faca tot si o sa vada ca nu trec nici de primu boss da na asa e romanu trb sa isi ia o palma peste fata sa inteleaga ca nu e bn ce face...

  12. May 5, 2015  
    Chiar mi-as dori sa reusesti cu acest proiect, iti urez mult succes! Pacat ca sunt la Ally, te-as fi ajutat :) Mult noroc si succes inca o data!

    Tine-ti punctul de vedere sus si tare pana reusesti.

  13. May 5, 2015  
    @Tudor1595 Am calatorit prin multe guilde romane si la alianta si la hoarda si in mare intampini aceeasi problema. Ori sunt guilde care nu oameni online la orele de varf ( in care se fac raiduri de obicei ) sau orele stabilite de ei , ori nu exista comunicare si organizare , toata lumea se cearta cu toata lumea , fiecare face altceva si nu in ultimul rand , cand se intampla sa strangi oameni pentru raid 9/10 sunt full PVP. Ce doresc sa realizez aici este sa adun oameni capabili sa comunice (ca niste persoane cu un creier functional ) , sa realizeze ce inseamna munca in echipa pentru a evolua intr-un progression guild.
    in mop itemele de pvp sunt bune pt pve nu mai se pierde un stat pt resilience doar trinketele trb sa fie de pve btw:D dar stiu la ce te referi pai knd am fc tot ala din imagine btw toti aia 27 sunt romani sa demostrat clar ca se poate la noi fata de concurenta mea acerba:)) care ia wipe in msv si da si u un in game name pe care sa vb cu tn ca aici sa vb din 2 in 2 ore e cam... meh eu am 6 chare nu stau stabil pe 1
    Edited: May 5, 2015

  14. May 5, 2015  
    necesar o fi dar atat timp cat lumea nu vrea acest lucru sansele sunt mult prea mici asta pana se apuca sa faca tot si o sa vada ca nu trec nici de primu boss da na asa e romanu trb sa isi ia o palma peste fata sa inteleaga ca nu e bn ce face...
    Inca o data multumesc pentru feedback dar tot am sa-mi incerc norocul , sa spunem asa. Vom vedea cu timpul ce se poate face si ce nu.

  15. May 6, 2015  
    Interesante idei ai tu aci . Nu stiu cum o sa reusesti sa ii aduni dar ai suportul meu !

12 Last

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •