1. May 18, 2015  

    Pomoć oko paladina - totalni noob

    Slobodan sam da otvorim ponovo ovu temu, jer šta sve ljudi traže u igrici, mislim da bi mogao neko da napiše ukratko oko tank paladina na Frostwolf-u (MOP). Ne bi samo meni time pomogao, možda bi još neko koliko-toliko vredan kome je jedini problem engleski, pročitao.

    Prvo bi pitao - juče sam i u dungeonima i u raidu imao non-stop evade. Danas je to rešeno - interesuje me neki trenutni bug, ili sam ja nešto pogrešio.
    Drugi, kako da namestim recount da mi lista 25 ljudi, sada mi lista samo 10. Kako da namestim da report ide u recimo party, a ne u "Say"

    Da počnem oko poladina. Prvo nobovsko pitanje - razlika između taunta i agroo. Taunt mi je Reckogning, a agroo, jebem li ga.

    Zašto otvaram ovu temu? Zato što mi je dosta da me prozivaju a relativno imam iskustva. Za questove mi nije relativno problem, doduše verovatno bi ih onda brže rešavao. U raidu sam na 18 mestu, malo me sramota, a ajde da poštujemo narodnu - nije sramota pitati.

    Kako neko reče slika vredi hiljadu reči, pa ovde prilažem screenshotove kako sam ja namestio. 100% nešto grešim, pa bi molio ako neko ima strpljenje, objašnjenje, ono, kompjuter ti se uključuje na taster :D Nešto sam gledao na netu, ali sve je na engleskom. Ništa ne razumem.

    http://i.imgur.com/JycJ99s.jpg
    http://i.imgur.com/k1F8Coe.jpg
    http://i.imgur.com/bDENLX4.jpg
    http://i.imgur.com/FMGiKuc.jpg

  2. May 19, 2015  
    Ajde da ja pokušam malo da objasnim, iako više ne igram.

    Ovo oko recounta nemam pojma, nisam ga koristio, nego sam koristio skadu. Za tenkanje ti recount nije bitan, treba ti omen threat meter ili skada sa novim prozorom za threat. Zato sada dolazimo do pitanja koja je razlika izmedju taunta i agroa (threat-a).

    Svaki igrač kada udara bosa ili nekog moba pravi neki threat ili ti agro (čak i hileri dok hilaju!). Zbog toga ti je i potreban jedan od gore navedenih adona. Boss ili mob uvek udara onog koji je PRVI na threat listi (ko je prvi na toj listi kaže se da ima agro na tom bossu/mobu). Tenkovi bi UVEK trebali da budu prvi na toj threat listi, naravno uvek će se naći neka budala koja ce tauntovati bosa ili OP nagirana životinja koja moze da te prestigne na threat listi.

    Šta je taunt i čemu on služi?

    Taunt ti služi za baš gore navedenu situaciju. Kada tauntuješ bosa/moba u naredne 3 sekunde imaš 100% agro na meti (u mop-u valjda za to vreme praviš 200% više threat-a, ovo ne znam da li radi). Tauntovanjem ti je cilj da se vratiš na prvo mesto na threat listi kako bi boss tebe udarao, a ne ostale.

    Dakle da rezimiramo. Recount ti nije bitan, ti kao tenk ces uvek biti poslednji na dps listi pored hilera naravno (osim ako ima neki levi dps koji nema pojma šta radi), ali zato ti je mnogo važnije da budeš prvi na threat listi u omenu ili skadi. Ličnog sam mišljenja da je threat za paladina na mopu ubagovan, da pravi manji nego što bi trebao, bar dok sam ja igrao, mada mi na bosevima niko nije uzimao agro, ali se dešavalo da su me warriori stizali u threat-u.

    Toliko od mene, pozdrav!
    Edited: May 19, 2015

  3. May 23, 2015  
    Problem sa recountom sa rešio - stvarno je vreme za naučare. Lepo ima da se povuče, ta tako kažem, hoćeš 10, 11, 12....25 igrača report. Takođe ima pravougaonik da se čekira gde se šalje report

    SAd ću da skinem neki od ovih adona za treat. Pitanje za sada - boss Tsulong šta im znači da ga držim od raida. Igram na CRT monitoru ništa ne vidim, još me sa ovim zbunjuju :D

  4. May 24, 2015  
    Sada sam gledao na youtube tog bosa, ne vidim ja tu ništa specijalno, tenk jedino drži bosa okrenutog leđima ka rejdu. Dok sam igrao tada još nije bilo rejdova na mop-u tako da ti tu stvarno ne mogu pomoći.

    Pozdrav

  5. May 24, 2015  

    Pitanje za sada - boss Tsulong šta im znači da ga držim od raida. Igram na CRT monitoru ništa ne vidim, još me sa ovim zbunjuju :D

    Okreni ga od grupe, tj. da je ledjima njima okrenut.

  6. May 28, 2015  
    Aha. A da li treba da bude u krugu ili izvan njega.

    Takođe na zadnjem bosu, sada su me dva puta odneli mobovi. Ajde prvi put, ali drugi, baš je glupost. Nešto grešim, ili loša sreća. Jednom kada sam sam tankovao, stajao sam na svetlosti i to se nijednom nije desilo.

  7. Prvo pitanje je: koja ja pravilna aura za tanka?
    Drugo pitanje je: da li neko zna kako da rešim bug u Temple of Jade serpent posle prvog bosa, kada mi dođe milion mobova? Išao sam sa altovima kao DPS, vidim ljudi znaju, ali ja ne kapiram

    http://imgur.com/etpTrAH

  8. July 4, 2015  
    Sad tek vidim ko si tacno. Prijavis se za RDF kao tank i skakuces okolo dok ostali rade tvoj posao. Znaci jedno 5 puta sam upao u rdf sa tobom i stekao sam praksu da cim te vidim, odmah napustim dung. Sad tek vidim i onaj post gde se svadjas sa moderatorima, po nacinu pisanja sam pretpostavio da si ti, a SS su samo potvrdili.

  9. July 5, 2015  

  10. Sad tek vidim ko si tacno. Prijavis se za RDF kao tank i skakuces okolo dok ostali rade tvoj posao. Znaci jedno 5 puta sam upao u rdf sa tobom i stekao sam praksu da cim te vidim, odmah napustim dung. Sad tek vidim i onaj post gde se svadjas sa moderatorima, po nacinu pisanja sam pretpostavio da si ti, a SS su samo potvrdili.
    Da ja sam to. A znaš zašto ne igram. Da li sam ja pogrešno preveo Blizardovo uputstvo, tank napada a ne DPS. To što vas ovde ima mnogo iskompleksiranih i hoćete da solujete dungeon, to je vaš problem. Drugo, zašto postoji ignore. Vidiš svi koji me uvrede dolaze na ignore listu i normalno da sa njima neću da igram. Bolje da si dao neki konstruktivni savet, jer ja hoću da igram PO PRAVILIMA. Ako ja na početku dungeona, lepo pustim makro koji kaže da sačekate reload (znači nije moja greška što se imena igrača ne vide odmah po ulasku u dungeon nego mora reload) i da proverim grupu i vi to ne ispoštujete, nego krenete bez mene, šta onda. Znaš kako, sigurno neću da igram sa nekim koji je tražio boost ja mu se javim u whisperu a on meni na engleksom "your mother is prostitude". Ti ako to dopuštaš ja neću - zato postoji ignore.

    Molim te, da ne idemo off-topic, ako imaš neki savet oko pravilnog tankovanja postavi. Ostalo, objasnio sam ti zašto onda ne igram. Ima da čekate da ja startujem. A sigurno više sa 8 aktivnih karaktera, svim profesijama, 10 sati dnevnog igranja više žurim od tebe. Sada sam obično tu da pokupim valor poene i idem dalje.

    Znači tvoje pravo je da napustiš dungeon, ali nemaš prava da me vređaš. Ubuduće, nego ne stižem, mnogo su dopustili, sve će biti reportovano. Pre neki dan je grupa **** spamera dobila mute. A možda si video neki su i permanent banovani - kako ide objašnjenje zbog konstantnog i posle više upozorenja smaranja ostalih igrača. Ja hoću da igram igricu, a ne da čitam "A n a l", Thunderfury, Hodor, pedeset istih poruka za redom (dobro malo sam preterao) više puta isti tekst u poruci da bi poruka bila duža) itd.

    Kažeš da se svađam sa stafom. Ali nikad nisam napisao poruke kao što neki pišu. I ne svađam se, nego razmenjujemo mišljenja. Vidiš zbog takvih sam ja propao sa knjižarom, jer sam držao kvalitet, a svi kupovali kod Kineza a kod mene dolazi da se žale.

    Ali rekoh, da ne idemo off. Bolje da igramo Ljudi stvarno smaraju sa elementarnim pitanjima u igrici gde su ljudi da igraju. Ja mislim da sam pitanje postavio na pravom mestu.

    ********
    Da, sad se setih. Javi mi se oko hoćeš kad dobijemo isti dungeon, odradiću ga, pa mi reci šta grešim, ako išta grešim.
    Edited: August 11, 2015

  11. Nisam zalazio ovamo, ali sad sam video.

    Eto bio si u MOPu tank jedno 2-3 puta, ako radis reload na 1. i 2. i cak 3. bossu i usput skaces okolo ko neki zekonja, onda ja gresim... Tada moje iskreno izvinjenje imas. A sto se tice ignora, odavno si na njemu najvise zbog spamanja na globalu.

    A sto se tice tvoje knjizare... sta reci :)

    A sto se tice tankanja, Svaki RDF mogu sam istankati sa lockom. I problem je sto imas 8 likova i igras sa svim 8. Evo sad cu ti dati savet, uzmi 2 koja ti najbolja idu i nauci njih da igras.

  12. Ja iskreno ne znam druze kako ti igras?! Na misa pa rokas po spellovima? Najvaznije magije si mu stavio bogu iza tregera, nije ni cudo sto fejlujes. Promeni redosled eto ti jedan savet :)

  13. Ja iskreno ne znam druze kako ti igras?! Na misa pa rokas po spellovima? Najvaznije magije si mu stavio bogu iza tregera, nije ni cudo sto fejlujes. Promeni redosled eto ti jedan savet :)
    Stvarno pomažući odgovor. Koji su mu glavni spelovi. Znači.......

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •