1. May 27, 2015  

    Koji internet koristite?

    Ja koristim posta.net adsl vec nekih 7-8 meseci, i na pocetku sve je bilo u redu, ali eto zadnja 2 meseca internet je strasno nestabilan i cesto ne mogu da koristim maksimalnu brzinu nego imam osecaj kad da je brzina poprilicnio ispod onoga sto stoji u ugovoru. Pre par dana sam na preporuku operatera iz poste zamenio modem u nadi da ce ovaj problem nestati, ali je i dalje ista prica.

    Screcom potpisao sam ugovor na neodredjeno vreme tako da mogu da prestanem sa koriscenjem njihovih usluga kad god to pozelim, tako da me interesuje koji internet vi koristite i sta biste mi preporucili. Zivim u Beogradu, tako da imam dosta opcija, samo nisam siguran koja bi bila najpogodnija.

  2. May 27, 2015  
    Bilo koji,koji ne zavisi od Telekoma
    sbb,orion i sl.
    mada,pre je problem u visokom pingu,nego u protoku po mom iskustvu

  3. May 30, 2015  
    Tesko ti bilo ko moze pomoci savetom koji ISP u Bg odabrati, jednostavno u razlicitim delovima grada razlicit je kvalitet usluge svih ISP-ova, sto manje vise zavisi od njihove infrastrukture, kod telekoma ja tu problem u centralama preko kojih ide ADSL a kod Sbb-a je problem sa kablovskom mrezom jer su oni mahom kupovali male operatere i ukljucivali ih u svoj sastav. Najbolja ti je opcija da pitas nekog iz komsiluka koji net koristi i kako je zadovoljan njime. Ovako napamet nista.

  4. May 30, 2015  
    Problem je to sto ti vjerojatno u ugovoru pise brzina do npr. 20Mbit/s. Ovo do ti je kljucna rijec jer se oni nigdje nisu obvezali na brzinu od 20 mbit/s nego cesto je to kako i sam mozes primjetit poprilicno manje. Mozes ih tamo zvat u centralu i rec neka ti prociste liniju ali vjerojatno ti treba novi ISP. Raspitaj se koji ima moderniju infrastrukturu i koji ima centralu sto blize tvom mjestu stanovanja.

  5. May 30, 2015  
    ja koristim neki kablovski internet Telrad.NET (neznam sta to tacno znaci kablovski ali ne zalim se). Prema ugovoru oni su duzni da isporuce 10Mb/s a kada ga testiram na sajtu testmynetspeed.com (tako nekako) kaze da je brzima 11,5. Tako da se ne zalim. Idi tebra Empyrean raspitaj se o drugim ponudama interneta osim drzavnog (zna se da je drzava lopov) !!!

  6. June 1, 2015  
    Posta je prsla, ADSL je djubre. Imam aDsl vec 7 godina i od kako igram na Molten-u (5god)(Warmane-u) nikad nisam imao gori ping nego ove godine. Znaci strasno, net puca na svakih sat-dva a ova djubrad kapitalisticka iz Telekoma mi kazu smetnje zbog implementacije 4G mreze. Sta koj moj pravite 4g ako mi ne mozemo da izvucemo 10mb iz zicane linije. Preporucujem ti SBB ili neke privatnike koji imaju optiku iz EU. Pozz

  7. June 3, 2015  
    Ja koristim posta.net i radi bez problema :)

  8. June 3, 2015  
    Posta je prsla, ADSL je djubre. Imam aDsl vec 7 godina i od kako igram na Molten-u (5god)(Warmane-u) nikad nisam imao gori ping nego ove godine. Znaci strasno, net puca na svakih sat-dva a ova djubrad kapitalisticka iz Telekoma mi kazu smetnje zbog implementacije 4G mreze. Sta koj moj pravite 4g ako mi ne mozemo da izvucemo 10mb iz zicane linije. Preporucujem ti SBB ili neke privatnike koji imaju optiku iz EU. Pozz
    Isti problem je i kod mene, nekad se zadesi da na svakih 30-ak minuta puca veza, a nekad sve radi savrseno. U cetvrtak sam ih ponovo zvao, i rekli su mi da ce poslati tehnicare da provere, evo danas sreda a od njih ni traga ni glasa. Usluga je katastrofa, al' bitno je da racun stize redovno na vreme.

    Hvala svima na savetima, jos uvek nemam pojma sta da radim, sacekacu ove famozne tehnicare da dodju pa da vide u cemu je problem. SBB mi ne odgovara jer je kod njih obavezan ugovor od 24 meseca, a ja nemam svoj stan nego iznajmljujem, pa necu da se obavezujem na toliki period.

  9. June 3, 2015  
    Problem kod adsl je sama limitacija bandwitha na njemu , tj koliko moze stati podataka odjednom . Limit je negde do 30 mb , pa samim tim ako ima dosta korisnika u okolini to utice isto na kvalitet te veze , i jos neki faktori. Sada pored interneta na tim istim zicama isto putuje i adsl tv programi ( drugacije su frekvencije) i pored toga i obican telefenoski signal, mada on ne utice toliko. Dok je kod kablovskog interneta limit oko 100 mb pa samim tim i teze dolazi do zagusenja mreze. Ja bih preporucio SBB ako ima mogucnost ili IKOM kao kablovske provajdere. Imam ikom internet vec 2 i po godine i kabl. tv signal preko 5, nisam imao vece zamere mada bih presao u SBB zbog boljeg paketa u okviru iste cene, tako da ako mozes ciljaj SBB.

  10. June 3, 2015  
    Meni bajo moj adsl dosad cepa lepo a koristim ga nekih 6 godina.Kad god imam neki problem meni tehnicari odma sutradan dodju.Nema zamerki dosad i da hvala ti na ovom lepom gestu stvarno lepo od tebe.
    Edited: June 3, 2015

  11. June 4, 2015  
    Ja sam na nekih sat i po od bg-a, nemogu da tvrdim kako bi bilo tamo kod tebe ali ja vec godinama unazad telekom adsl periodicno mi dizu protok znaci nema da fali ako se SLUCAJNO nesto sjebe pozovem dolaze u roku od par dana a sto se tice samog neta znaci ne znam sta je dc brzina/protok/ping gori stvarno nemam na cemu da se pozalim za sve ove godine ali ipak sto je rekao onaj momak gore najbolje ti je da se u okolini raspitas koji net ljudi koriste i kako su zadovoljni previse je faktora da bi mogao da se pouzdas u odgovore ovde.

  12. June 8, 2015  
    Bili su ovi iz poste kod mene pre par dana, problem je bio u modelu modema (navodno je dosta ljudi imalo isti problem) tako da su mi dali drugi, i evo vec 3-4 dana net radi bez problema. Za sada cu verovatno nastaviti da koristim njihov adsl ukoliko se ovaj problem opet ne pojavi.

  13. Zivim u Nisu i vec skoro 3 godine koristim ExE-Net 5Mb/s placam 1150 i veoma retko kad nesta ili kad uspori za ove 3 godine mozda je nestao 4-7 puta i to na kratko brzina je uvek stabila, ali sam siguran da ovaj internet je samo za juznu srbiju.

  14. Izgleda da sam kasno pronasao ovaj post,ali sledeci put kada budes uzimao internet ja ti preporucujem IKOM jeste da moras da predjes na kablovsku,ali dobijas neverovatan intetrnet,godinu dana vec koristim njihov internet,i nikada mi nije lagovo ili ista slicno.Imas internet od 25Mbps sto je i vise nego dovoljno po ceni od 1425 +1000 din kablovska a ako imas neke vece potrebe imas za 3625 + 1000din 200Mbps.Tako da sto pre uzmi kod njih,sad ne znam da li ces moci kablovsku,zavisi da li zivis u zgradi ili u kuci,pa da li moze da se uradi,ali verovatno moze.IKOM nije toliko popularan a stvarno se isplati :)
    Edited: November 8, 2015 Reason: Mistake while typing

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •