1. Kako donirati

    Pozdrav svima.

    Zanima me kako mogu da doniram preko minta. Imam Banka Intesa dinarsku internet karticu, medjutim trazi mi stalno neki verify by visa kod. Odem do banke da vidim sta je to, i oni mi kazu da moram da kupim neki citac, koji se dodatno naplacuje. E sada zanima me kako da doniram preko ove opcije mint?

    Hvala unapred.

  2. VbV (Verified by Visa) je dodatna zastita za Visa kartice. Sve sto treba da uradis je da sam napravis svoju sifru, bez bilo kakve naknade.
    Pokusaj opet da doniras sa karticom, i kada ti bude trazilo da uneses VbV sifru, idi na "Forgot your password", dalje ce ti trazit da uneses informacije sa kartice, i na kraju ce te prebaciti na opciju da kreiras sifru (to bi trebalo ovako nesto da izgleda http://www.ezyrentacar.com/picdata/c...tepassword.jpg ).
    U koliko budes imao jos nekih problema, javi se.

  3. Hvala na pomoci. Probao sam, ali je problem sto nemam opciju da sam zaborabio password...

  4. Pozdrav svima
    Imam Visa karticu,i htio sam da doniram ali mi izbaci neki problem pise neuspjela autorizacija.Ako neko zna kako da doniram nek mi napise.

    Hvala unapred.

  5. #PodužeAlNijeStrašno

    Drugari,

    Preporučujem vam da uzmete Visa Internet karticu (ili varijaciju iste)(Banca Intesa npr.) (nije ista kao "obična" Visa) i preko nje radite bilo kakve kupovine na internetu. Kartica je striktno namenjena internet šopingu, ne može se koristiti na bankomatu, i, što je najlepše - prepaid je (koliko uplatiš - toliko na računu). Održavanja nema.
    Zbog čega vam ovo govorim? Pre svega odvajate svoj racun u banci i na taj način se dodatno osiguravate, nema odlaska u "minus" (novca kog nema na računu ne mogu da vam uzmu), i - lakše je. Realno. Devize kupite u menjačnici (kursevi banaka su baš "fini"), uplatite, i mirni ste.

    Normalno, prebacivanje novca sa jedne na drugu karticu, i obratno, je, svakako, moguđe, online ili u ekspozituri banke (mada ne bih preporučivao podizanje novca, ili prebacivanje u nekim drugim valutama samo zbog kursne razlike).

    Generalno - ukoliko dobijete da je transakcija neuspešna, nekoliko stvari igra ulogu u tome:

    1) (Najverovatnije) Koliki procenat transakcije banka uzima za sebe kao "zaštita od flukciacije RSD vrednosti"? U nekim slučajevima (npr ukoliko ste uplatili 10EUR i planirate 10 EUR da donirate) trebate imati određeni procenat (vrednosti transakcije) preko na svom računu. Procenat varira od banke do banke i uglavnom ne prelazi 10%. Novac je vraćen na vaš račun nakon uspešne transakcije (nakon obračunskog perioda banke (do 48h interno, nema veze sa vašim doniranjem, odnosno taj % koji je banka "uzela")).

    Ukratko:
    - Hoću da doniram 10 EUR, na računu imam 10.
    - Banka "zadrži" (jednostavnosti radi 1%)
    - Potrebno je da na računu imam 10.10 EUR da bi transakcija "prošla"
    - (Ukoliko imam više od 10,10EUR ->) Banka vas zaduži za 10.10 EUR, pošalje 10 komegod, vaš račun je zadužen sa 10.10 EUR (novac je i dalje "tu" samo vi njime ne možete da raspolažete (zaštita od krađe))
    - Nakon XY sati, sa vašeg računa je definitivno skinuto 10 EUR, a vama vraćeno 0.10 EUR
    (Možda konfuzno, ali što pre prihvatite da je to jednostavno tako - lakše će vam biti :D )


    2) Da li je Visa kojom namerate da donirate "odobrena" za internet "kupovinu"? Ukoliko ne - trk do ekspoziture, ili pozovite Korisnički servis banke (neke dozvoljavaju telefonsko odobravanje, kod nekih morate da se pojavite na šalteru)

    3) Do koje visine novca je odobrena internet kupovina? - Reći će vam preko telefona.

    4) Da li vaša banka odobrava transakcije namenjene XYZ osobi/firmi/štagod? Neke banke praktikuju čudnu politiku i na neke račune se jednostavno ne može uplatiti novac preko njih. (Sećam se da je to bio jedini razlog zbog kojeg sam ja išao u Intesu po ovu Internet Visu davne 2010te. )

    Više sam upoznat sa načinom rada Banke Intese, tako da ukoliko vam tu treba pomoć - pišite.


    Takođe, mesečno održavanje koje plaćate bi trebali iskoristiti nekada. :) Korisnički servis, pored "mirne" muzike izvor svih informacija koje su vezane za vaš račun možete dobiti na taj način. Čak i do u sekundu kada ste pokušali donaciju ;D )

    P.S. Istražite mogućnosti Telenor Banke! Kartica je spremna za internet kupovinu, postoji sa i bez mesečnog održavanja računa. Jedina zamerka koju ja imam jeste da se novac mora uplatiti na njihovom bankomatu koji prima određene apoene. I generalno, možda, nisu rasprostranjene toliko koliko ekspoziture drugih banaka. (Kurs je, ako se ne varam, po NBS) Kupovao njome jesam, ali ne i donirao na Warmane-u.

    Pozz
    Edited: March 27, 2018

  6. Ukratko:
    - Hoću da doniram 10 EUR, na računu imam 10.
    - Banka "zadrži" (jednostavnosti radi 10%)
    - Potrebno je da na računu imam 10.10 EUR da bi transakcija "prošla"
    Ko se sve danas bavi matematikom i procentima voimja oca i sina...

  7. Drago mi je da postoje ljudi koji se bave Matematikom, i da papirologiju (i procedure) ostavljaju drugima.
    Verovatno je tako najbolje :D

  8. Hahahahahahahaha Sizo kraljina!

  9. June 5, 2018  
    Pozdrav ljudi,imam jedan problem oko doniranja,Ja sam donirao pre nekih mesec dana i obavio dve kupovine,i sad posle mesec dana hteo sam jos jednu ali mi non stop iskace poruka ,,Vasa kartica nije pronadjena,, , nakon toga ja sam zvao banku i oni su mi rekli da mi je kartica zakljucana iz nekog razloga i rekli su mi da su mi otkljucali karticu i da probam ponovo posle 10 minuta, ja sam probao ponovo posle 10 minuta ali nista opet ista poruka,
    posle sam poslao poruku u payment wall-u i oni su mi napisali da je to zbog toga iz koje sam zemlje pa mene sad buni dal je moguce da se to sve promeni u roku od mesec dana ili je to neka greska,zanima me dal se ovo jos nekom desavalo,
    U pitanju je visa kartica (komercijalne banke).
    Hvala unapred

  10. June 5, 2018  
    Poz svima pre oko mesec dana otvorio sam tekuci racun u banci intesa jer radim kada mi je stigla visa kartica uspesno sam donirao danas zam pokusavao ponovo i pise mi sa kartica nije potvrdjena u cemu je problem?

  11. Zdravo, imam problem sa doniranjem tako so mi pise da mi kartica nije povezana ali porabao sam i sa drugo karticom i dalje isto.

  12. Meni Smeletov slucaj nije jasan... Stankov mi deluje kao odobrenje za online, mada 90% sanse da nije to.
    Da nije mozda blokada online uplata zboj X neuspelih pokusaja? (resava se pozivom)

    Da nije na pomolu jos jedan "Molt-down"? #troll :D

    TLDR: Pozovite banku i pitajte ih sledece:
    Da li vide pokusaj uplate/donacije uopste?
    Da li mogu da vam objasne zasto ista nije prosla?

    I insistirajte na odgovoru, mada ce i oni sami, bar bi tako trebalo, da pokusaju sa vama da rese isti. Na kraju krajeva, dok ste na fonu sa njima pokusajte da donirate ponovo pa "live" da vam kazu sta se desava sa sistemom. Jos jednom, podseticu, banka je u sluzbi klijenata, ne obratno! :D

    Ili prebacite novac na PayPal nalog, verifikacija istog traje do 48 sati, pri cemu PayPal skine 1 Euro radi verifikacije, i nakon toga vam taj isti Euro vraca na PayPal racun (samo uputstvo na PP je slikovitije) kada vas uspesno poveze sa racunom u banci.

    E sad, ako postoji problem i sa povezivanjem PPa i racuna u banci, onda zatvorite racun u toj banci :D
    (Neke banke, i sistemi, izdaju kartice bez slova sa "kvržicom" (Ć, Č, Đ, Š), neke sa. Double chck that)

    Ako neko resi u međuvremenu svoju muku, neka napiše ovde šta je bio problem, da bi ostali mučenici znali na šta da obrate pažnju xD

  13. Imao sam isti problem ,,Kartica nije potvrdjena'', prvo sam se istripovao da ce da mi naplati vise puta pa sam odustao jer se ranije to nije desavalo. Inace sam u Credit agricole banci i donirao sam preko visa electron kartice - bez problema zadnjih godinu dana i naletim na ovo. Jedino resenje koje sam nasao je mint. Postoji legit sajt offgamers na kojem se registrujete i uz pomoc kreditne kartice na istom kupite pre-paid mint karticu sa zeljenim iznosom (na search polju ukucajte mint i izadju prepaid kartice). Kada kupite prepaid mint karticu dobijete na email kod koji ubacite kada vam trazi na warmane sajtu i to je to. Naravno, umesto doniranja kreditnom karticom birate opciju mint kada donirate na ovom sajtu :D Poy

  14. E, al sad pitanje -

    Ako svi ovi ljudi gore koji se muče, i oni koji još nisu ni provalili forume, i oni koji su se meni javili u inbox, imaju malte ne sličan problem, i ako je tim istim ljudima odgovoreno na sledeći način:

    Banke - problem nije do nas, kontaktirajte administratora gde uplaćujete
    Warmane (administrator kojem se uplaćuje) - "Yo, postoji problem, ne mogu da doniram, halp" i WM daje odgovor koji je manje-više
    "znamo, dešavalo se i ranije."
    bez bilo kakvog uputstva daljeg, niti bilo čega da će problem biti rešen uskoro, ili da "se radi na otkrivanju/rešavanju problema" (kako se inače pribegava u CS/HR situacijama),

    realno,

    što nekome da gurate pare u ruke, ako taj neće da ih uzme?

    I pre nego mi neko skoči na vrat
    - ne, nisam zainteresovan da dižem pobunu
    - manje-više je opšte poznato da je CS u 80% slučajeva totalni ****
    - pri čemu mislim na one koji treba da budu spona backenda i "običnih smrtnika", da te iste koji dana u CS/HR nemaju, a rade sa strankama...još vezano za novac... HA! ggwp

    Ali ne, Molten (odvajam taj deo ljudi od Warmanea, jer kako ne uvideti šablon ponašanja iz 2010-12) i dalje "drvi qrac" da je "best of the best" praveći se blesav pred problemom...

    TLDR, drugari, snalazite se, ili još bolje, popijte te coinse na nekom festivalu ili gde god, ovi ne žele da im donirate, obvijusli.

    poyy
    Edited: June 19, 2018 Reason: šta te briga

  15. Imam MINT karticu (ili sta vec) od 10e. Kako sad to da koristim u donaciji?

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •