1. [RO]-[H]-[Evolution]

    [Evolution] - Lordaeron

    Despre noi



    Evolution este un proiect infiintat de niste oameni maturi, cu 7 ani de joc, 5 expansion-uri experienta si 2 guilde anterioare care au avut un real succes pe vechiul Molten cat si pe Retail . Aceasta mana de oameni (pe nume proprii: Marian,Luke,Andrei,Mario,Alex) impreuna cu cativa prieteni comuni vor stabili bazele unei guilde puternice si rezistente, urmarind un progres Hardcore precis si bine pus la punct. Avand in vedere ca suntem toti studenti in Bucuresti, avem privilegiul de a functiona toti ca unul si de a stii 24/24 ce se intampla cu guilda/raidurile, luand decizii ca o echipa impreuna cu ceilalti membrii ai guildei. Guilda noastra se va baza pe PvE ,dar si pe PvP .




    Ce cautam


    Cautam oameni maturi, cu simtul umorului, capabili de a lega niste prietenii pe termen lung, dar si inzestrati cu asa numitul "skill". Pentru recrutari o sa avem optiunea de interviu ,nu aplicatie,deoarece aplicatia poate fi "plagiata".

    In curand site-ul nostru va fi gata si veti putea afla mai multe detalii privind sistemul nostru de loot DKP, informatii privind raidurile si multe altele.

    Va multumim pentru timpul acordat ,
    O zi buna !
    Edited: October 4, 2015

  2. Prefer o guilda cu oameni care au serviciu, o viata sociala poate...interviu, serios? Voi sunteti reali? Faza cu CV-ul plagiat mi-a placut, sa inteleg ca aveti si sitemul de filtre pentru verificare nu? :))
    Aveti cumva un rank numit HR cu tot cu sistemul MIDOT? ca poate "angajati" ninste ninja undercover.
    Apropo. iti dai seama ca ai nevoie de aplicatie intai pentru un interviu, ca poate omul a terminat studiile in Lineage si nu in WOW :))
    Hai ca m-am amuzat putin, chiar daca am parut frustrat, pur si simplu am fost uimit de ce pot face jocurile din oameni.

    Va urez bafta, nah, ce pot sa spun...

  3. Prefer o guilda cu oameni care au serviciu, o viata sociala poate...interviu, serios? Voi sunteti reali? Faza cu CV-ul plagiat mi-a placut, sa inteleg ca aveti si sitemul de filtre pentru verificare nu? :))
    Aveti cumva un rank numit HR cu tot cu sistemul MIDOT? ca poate "angajati" ninste ninja undercover.
    Apropo. iti dai seama ca ai nevoie de aplicatie intai pentru un interviu, ca poate omul a terminat studiile in Lineage si nu in WOW :))
    Hai ca m-am amuzat putin, chiar daca am parut frustrat, pur si simplu am fost uimit de ce pot face jocurile din oameni.

    Va urez bafta, nah, ce pot sa spun...
    Ideea e ca noi avem o viata sociala, si serviciu ,dar nu ne permitem sa pierdem timp (care este pretios) cu oameni care au creierul "blocat" si nu pot percepe anumite informatii ...cat despre interviul solicitat de noi pentru a intra in guilda ,eu zic ca este o idee foarte buna ,adica pur si simplu intrii pe skype si vorbesti cu unul dintre noi ,si daca noua ni se pare ok ,esti al nostru ,asa la aplicatie poti cauta cerintele pe google si pac,esti un zeu in ale tacticilor. Ideea e ca noi nu vrem o guilda mamut ,vrem o guilda cu maxim 30/35 playeri care sa se cunoasca intre ei si sa formeze o echipa cu adevarat .

  4. waste of time romanii se fura intre ei oricat de mult incerci sa faci o g daca nu ai un core de 10 playeri de baza e imposibil sa reusesti cu o guilda de romani thats all... however wotlku e invechit il farmeaza tot prostu pe lk pe 25 hc din ce am auzit de la fosti prieteni care inca mai joaca nu mai are farmec... momentan mopul e cel mai greu expansion

  5. waste of time romanii se fura intre ei oricat de mult incerci sa faci o g daca nu ai un core de 10 playeri de baza e imposibil sa reusesti cu o guilda de romani thats all... however wotlku e invechit il farmeaza tot prostu pe lk pe 25 hc din ce am auzit de la fosti prieteni care inca mai joaca nu mai are farmec... momentan mopul e cel mai greu expansion
    Ca player de oficial iti spun ca exista si aici guilde de romani cu progres pe Mythic ,asa ca nu toti romanii se fura intre ei ,mai sunt si exceptii de la regula. Cu privire la partea de WotLK ,inca mai are farmecul lui acest expansion ,fiind unul dintre cele mai reusite .

  6. Rog un Administrator sa schimbe numele in [RO]-[H]-[Evolution]--Lordaeron . Multumesc anticipat !



  7. Nu mi se pare o miscare buna partea cu interviurile prin skype. Au fost atatea guilde pe toate realmurile cu site pe shivtr si cu aplicatii, care nu au avut probleme cu playerii. Cine e interesat sa joace, joaca iar cine are alte ocupatii te face cu tot cu interviu. Prezentarea este buna, simpla, dar cand am citit de interviu am zis pas.

  8. Nu mi se pare o miscare buna partea cu interviurile prin skype. Au fost atatea guilde pe toate realmurile cu site pe shivtr si cu aplicatii, care nu au avut probleme cu playerii. Cine e interesat sa joace, joaca iar cine are alte ocupatii te face cu tot cu interviu. Prezentarea este buna, simpla, dar cand am citit de interviu am zis pas.
    Si ti se pare ok sa-ti intre in guild oameni pe baza de aplicatie,si sa raspunda la toate intrebarile de pe google sau wiki ? Eventual sa aiba 13 ani ?

  9. E doar un joc, de ce va alarmati asa? .. Daca omul are capsa lui nu trebuie sa i-o schimbi.
    Nu e singura guilda de romani pe server, asa ca BAFTA!

  10. E doar un joc, de ce va alarmati asa? .. Daca omul are capsa lui nu trebuie sa i-o schimbi.
    Nu e singura guilda de romani pe server, asa ca BAFTA!
    Sunt total de acord cu ce spui tu ! Astea sunt parerile noastre,si cu astea v-om continua pana la capat ! Bafta si voua !

  11. "cu 7 ani de joc, 5 expansion-uri experienta si 2 guilde anterioare " oare toti jucatorii de wow au gandirea asta ... unde am vrut sa ma joc , ca incepator , toti cereau N-N-N , dar fara sa gandeasca ca si ei au fost odata incepatori , fara intentie sa invete sau sa ajute ...cel putin cu un sfat . Jocul este foarte captivant , dar oamenii din el sunt foarte deplasati de la ideea ca trebuie sa te distrezi , nu sa-l traiesti .
    Edited: June 19, 2016

  12. Cautati jucatori buni. Foarte normal. Metode de recrutare sunt o gramada, n-am sa comentez metoda voastra...cine vrea sa aplice bine...cine nu, nu. Cu toate astea, inainte de a-mi pierde timpul aplicand, as vrea sa va intreb:

    - Care este momentan progresul guildului si care este progresul serverului?
    - Cati oameni aveti in core group? Aveti membri de full guild run plus rezerve? Ce clase va trebuie?
    - Hardcore guild: cate zile de raid? cate ore per raid? in ce zile ale saptamanii se tin raidurile?
    - Este nevoie de alt pentru a facilita progresul?

    Mai multe intrebari daca cele de mai sus primesc raspuns :)
    Edited: June 22, 2016

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •