Premium clanstvo


Donacije pomazu odrzavanju, poboljsanju i prosirenju naseg servera i nasih usluga.
Donating helps maintain, improve and expand servers and services. Jednokratnom donacijom cete postati dozivotni premium clan.
Doniranjem $10.00 zauzvrat dobijate 10 coina. Dodatne bonus coine mozete dobiti u zavisnosti na ukupan iznos doniran do tog momenta, metod donacije, i iznos novca koji zelite da donirate.


"Coin" je oficijalno ime valute koja se koristi na nasem websajtu, koju mozete dobiti putem doniranja ili putem razmene (trade) u markeplacu.


Premium beneficije


Coini kojima mozete da kupite in game iteme, instant maksimum level, promenu frakcije, i na ostale usluge koje su dostupne na nasem websajtu.
Bez cekanja u redu prilikom logovanja (u slucaju da je server pun) **
Pristup Premium sekciji na forumu
Pristup sistemu podrske koji se nalazi u "My account" sekciji na websajtu *
Mogucnost kreiranja jednog ili vise Death Knight likova bez level 55 uslova* **
Iskljucenje iz ciscenja baze podataka prilikom koje se brisu nekativni accounti
Mogucnost poklanjanja coina*
Pristup websajt marketplaceu gde mozete trgovati sa in game valutom i materijalima za coine * **


Beneficije obelezene sa * su dodatan znak zahvalnosti za podrsku, i one mogu biti ponovo razmotrene u svakom trenutku


Beneficije obelezene sa ** nece biti dostupne na Lordaeronu


Donacije preko account panela na nasem websajtu su automatski procesirane. Metod donacije poznatiji kao "direktan prenos novca" nije moguc.


Metodi za doniranje

Trenutno podrzavamo iskljucivo donacije putem Paymentwall-a. Medjutim. Paymentwall priza veliki broj opcija za doniranje koje ukljucuju najpoznatije kreditne kartice, transfere preko banaka, Paysafecard kao i razne tipove poklon (gift) kartica.
Ovaj vodic ce vam jasnije objasniti neke od navedenih metoda donacije.


Cesto postavljana pitanja


Q: Zasto se neke od beneficija ne primenjuju na Loraderonu?
A: Loraderon se razlikuje od ostalih realmova jer zelimo da Loraderon bude hardcore realm. Ovo znaci da ne mi ne zelimo da premium clanovi imaju neku vrstu prednosti nad ostalim clanovima osim onih koji su neophodni.


Q: Da li to sto sam Premium clan znaci da je moj guild iskljucen iz potencijalnog brisanja prilikom ciscenja baze podataka?

A: Ne. Likovi su premium. Accounti su premium. Gildovi nisu. To je pre svega sto gildovi mogu da menjaju svoje vodje u svakom trenutku, i oni nisu deo tvog accounta ili karaktera.

Q: Kupio sam pogresan item na marketplacu. Sta da radim?
A: Ukoliko pogresnu kupovinu prijavite u roku od 24 sata, coini ce biti vraceni na vas account da biste mogli da kupite item koji ste zeleli. Otvorite ticket ovde. Imajte u vidu da itemi kupljeni pomocu websajt poena i odredjene coin usluge (primer - promena frakcije) nemaju pravo na povracaj.

Q: Da li vracate donacije?
A: Ne. Molimo vas da procitate nasu polisu podrske pre doniranja novca, da biste dobili bolju ideju o tome kako ovaj sistem funkcionise.

Q: Donirao sam $10. Da li treba da uradim jos nesto da bih dobio pristup razmeni na markeplacu?
A: Ne, u mogucnosti ste da koristite sistem razmene ukoliko vas account ima zvanje premium.

Q: Kako rangovi donacija funkcionisu?
A: Rang donacije koji imate zavisi od ukupnog iznosa novca koji ste donirali na jednog accountu. Bonus coine koji dobijate nikad nece biti manji od 1, ali imajte u vidu da necete dobiti bonus coine ukoliko niste napredovali do drugog ranga donacije (Contributor, donacija u iznosu od $100 ili vise)


Postoje 5 rangova donacije, i svaki od njih zahteva od odredjeni iznos donacija na vasem accountu $10, $100, $250, $500 i $1000. Prvi rang se dobija minimalnom donacijom koja vam nece doneti bonus coine. Ovih 5 rangova donacije ce vam doneti bonus coine na osnovu iznosa novca koji donirate +0%, +3%, +5%, +8% i +10%.


Q: Donirao sam novac, ali nisam dobio coine. Sta da radim?
A: Proverite ponovo vase informacije i posaljite ih zajedno sa opisom vaseg problema na [email protected]
Da biste proverili vase informacije odgovorite na sledeca pitranja:
1. Koje je ime vaseg accounta na Warmane-u?
2. Koje je ime vaseg emaila registorvanog na Paymentall-u ili upisanog prilikom donacije?
3. Koji je iznos vase donacije?
4. Koji je datum vase donacije?
5. Referentni broj donacije (ovaj broj vam je poslat na email od vaseg Warmane accounta). Broj ce izgledati slicno ovome "w12345678".
Imajte u vidu da u nekim slucajevima moze da prodje i do 72 sata pre nego sto coini budu prebaceni na vas account, mada uglavnom taj period nije duzi od 10 sati.


Q: Moj account je suspendovan zbog "payemnt fraud". Zasto?
A: A. Paymentwall je blokirao vasu donacije sto je rezultiralo suspenzijom vaseg accounta. Ukoliko ovu poruku dobijate na nasem websajtu, otvorite Support ticket. U suporotnom moracete da kontakirate Paymentall.
B. Posaljite email na [email protected] i navedite naziv vaseg accounta.


Q: Pokusao sam da napravim donaciju medjutim "Sistem placanje je blokiran".
A: Paymentwall mora da potvrdi da ste vi vlasnik metoda donacije koje ste pokusali da koristite. Oni ce od najverovatnije od vas zatraziti screenshot izvestaja od banke.


Mozete ih takodje kontaktirati putem emaila [email protected] slanjem id-ja vaseg slucaja koji cete upisati u subject emaila ("ID 02#012345678" na primer) ili preko web widgeta

Q: Da li ce doniranje preko PayPal ikada biti moguce?
A: Ne, mi ne podrzavamo PayPal.

Q: Imam odredjena pitanja koja nisu vezana za donacije.
A: U tom slucaju posetite neku od sledecih sekcija:
Frequently Asked Questions
Support & Q/A
Localized Forums > Serbian