1. May 26, 2016  

Warrior Rage

Warrior açtım 5 levelim canavar kesmekte zorlaniyorum ve rage denen şey hiç dlmuyor skillerde hep rage istiyor napmaliyim

2. May 26, 2016  
    5 level sin daha ilk baslarda zor olur 20 level den sonra rahatlarsın

3. Arkadaşlar Icecrown serverında Prot Warior ile ilgili bir sıkıntı mı var? Çok az sayıdalar ve dikkat ettiğim kadarıyla insanlar OS'lerine bile prot kasmıyor. Konu ile ilgili bilgisi olan arkadaşlar bilgi verebilirlerse çok sevinirim.
    Diğer bir soruş şekliyle Icecrown serverında warrior kasılacaksa hangi spec tavsiye edersiniz?

4. Aggrodan dolayı kasmiyorlardir prot warr. 2-3 saniye izin verilse aggroyu oturtuyor. Bence oynamasi en zevkli tank prot warr. Ben bi sıkıntı gormedim oynarken.

5. adamı nie korkutuon kubi. açılışı güzel yaparsa agro sorun olmaz yaw. 1-2 tane basit macro ile (retallitation ve recklesness gibi) ilk 20-30 sn Bloodlust bile açık olsa agro kaymaz aga. Tabi denk seviyedeki oyuncular için. Yoksa 5k+ tank ile 6k+ grupta sorun muhakkak çıkar. Nacizane tavsiyem var ise 2 adet weapon (slow-fast) ilk 30-40sn slow weaponla baslanıp (daha saglam devastate ve deep wound için) sonrasında fast weapon a dönülebilir. (Düşük gearda iken müthiş bişey hatta bi cok kişinin önyargısını kırmakta bierbir sonra arkadslarının prot warior a bakıs acısını değiştiriyosun. Alla alla sen nası agroyu kacırmıyon diye whsiper geliyo devamlı :D )

Bu arada serverda prot wariorun neden az olabilceği ile ilgili olarak benim düşüncem SM faktörü. Sonuna kadar hakkını vermek istiyolardır belki. İlk defa warior kasıcaksan eğer mutlaka arms pvp denemeni öneririm. Sonra bi daha vazgeçemezsin.

Konu epey eski. Tahminimce konuyu açan arkadas rage sorununu şimdiye çözmüştür :)
    Edited: April 20, 2017

6. Bilgiler için teşekkür ederim. Konu kirliliği olmasın diye sorunu buradan dile getirmek istedim.
    Şuanda 2,4k gs ile tank olarak Icc rep farm yapmaya çalışıyorum ve kesinlikle gelecek vaat ettiğini söyleyebilirim. Macro kullanımı durumu daha üst seviyelere çıkaracaktır ama bugüne kadar hiç kullanmadığım için nasıl yapıldığını bilmiyorum.
    Sonuç olarak gönül rahatlığıyla Prot Warrior oynayabilirsiniz diyebilirim arkadaşlar.
    Birde PROT-PVE için bildiğiniz macrolar varsa ve buradan yazabilirseniz çok sevinirim. Kesin olmalı dediğiniz birkaç tanesi olsa yeterli.

7. Tab tusunu iptal et. Bunu yazıp kullanmadıgın bi skill bar a koy. Key bind olarak tab tusunu ata. Grup moblara dalarken tadından yenmez.
    /targetenemy
    /startattack

Hs , revenge , shield slam bu 3 skill yerine bunları yazarak kullan
    Örneğin:
    #showtooltip Shield Slam
    /startattack
    /cast Shield Slam

Hem threat hem rage üretirken daha rahat edersin.

Benim skill barlarım.
    1- Hs
    2- Devastate
    3- Revenge
    4- Shield slam
    5- Thunder clap
    6-Shockweave
    7-Cleave

Tek target dalarken :
    1234 (rage>40-50 ise devamlı 1)

Grup moblara dalarken :
    sol el : serçe parmak tab diger parmaklar 345
    sağ el : mouse un click 7 (cleave)
    akardiyon çalar gibi devamlı bu tusları spamlıyorum hızlı bi şekilde.

Bi cok guide de her targete devastate spamla sunları vur filan gibi bişiler yazabilir ama bence zaman kaybı bu sekilde daha faydalı oldugunu dusunuyorum.

Benim yöntemim bu şekilde. Tabi bu sadece offensive anlamda yaptıklarımız.
    Merak ettiğin bişi olursa özel mesajda gönderebilirsin. Umarım yardımcı olabilmişimdir.

İyi aksamlar.
    Edited: April 21, 2017

8. Bilgiler için çok teşekkür ederim. Gerekli düzenlemeleri yaptım ve karakterin daha verimli bir hâl aldığını söyleyebilirim. Zamanla taşlar daha çok yerine oturacak ve servera bir tank daha kazandırmış olacağız inşallah.
    Tek bir problem var o da şu HS (Heroic Strike). Hem çok az vuruyor hemde sanki aggro çekmiyor gibi. Bozuk değildir umarım.

9. Baskan yukarıda /startattack macroları verdim ya ordaki amac zaten mele atakları mumkun oldugunca fazla kullanabilmek içindi. Hs nin görevi de bi anlamda bu. Mele damagelerin gücünü artırmak.

Şimdi şöyle bişey var.
    Hs weapon speed ile alakalı. Yani slow weapon mu fast weapon mu kullanıyorsun.
    Fast weapon : Daha sık HS + tank statları
    Slow weapon : Daha güçlü devastate daha güçlü deep wounds.
    Kişiden kişiye göre değişir tercih meselesi ama şöyle bi gerçek var. Slow weaponla ürettiğin threat daha fazla. (Bi yerde %5 gibi bişi okumustum denk itemler için nerde okudum hatırlamıorum)