1. June 2, 2016  

Yeni Başlayacağım Fakat Sorularım Var

Öncelikle daha önce hiç wow oynamadım.mmorpg de.yeni başlayacağım.sorularım ise;
    1-Wotlk mi önerirsiniz?
    2-Hangi Server'da oynamalıyım?
    3-Hunter oynamak istiyorum sizce yeni başlayan biri için ideal mi?
    4-Npc karakterlere çantamdaki itemleri nasıl satatrım?

2. June 2, 2016  
    Öncelikle daha önce hiç wow oynamadım.mmorpg de.yeni başlayacağım.sorularım ise;
    1-Wotlk mi önerirsiniz?
    2-Hangi Server'da oynamalıyım?
    3-Hunter oynamak istiyorum sizce yeni başlayan biri için ideal mi?
    4-Npc karakterlere çantamdaki itemleri nasıl satatrım?
    En iyi çalışan, en kalabalık olan Lich King.
    MoP ve Cata'ya göre grafikleri daha basittir, buna karşın büyü ve yetenekler daha ayrıntılıdır, biraz daha çaba gerektirir.
    LK için Lordareon x1 olduğundan 80 olman en az 1 ayla 3 ay arası sürer, ama oyunu öğrenerek oynarsın, bundan da keyif alabilirsin.
    Icecrown XP çarpanı x7, meslek altın vs x5. Çok daha hızlı kasarsın, en çok 2 haftada 80 olursun. Icecrown'da üstü süper-über kişi sayısı çoktur. İlk 80 olduğundan epey ezerler.

İlk karaktere Hunter ve Paladin iyi olur. En çok açılan karakter Paladin olduğundan 80 olunca pek aranan olmazsın ama kasması gerçekten hızlıdır. Hunter'da Paladin kadar olmasa da kolay kasılır. Ayrıca Hunter'ı oynamasını öğrenirsen PvP ve PvE hepsinde en iyi olabilirsin.

Bir şey satanlarda mouse'la üzerine gelince çuval simgesi çıkıyorsa satış yapıyordur. Demirci örsü (anvil) simgesi çıkıyorsa hem satış hem tamirat yapabiliyordur. Bunun dışındaki üçgen biçimli ikonlar konuşmak içindir.

3. June 2, 2016  
    değerli cevabınız için teşekkürler.fakat demirci veya üzerinde çuval olan karakterlere gelince itemi üzerine bırakıyorum fakat karaktere satamıyorum hiçbirşey.tepki yok.yanlış mı yapıyorum?

4. June 2, 2016  
    değerli cevabınız için teşekkürler.fakat demirci veya üzerinde çuval olan karakterlere gelince itemi üzerine bırakıyorum fakat karaktere satamıyorum hiçbirşey.tepki yok.yanlış mı yapıyorum?
    Doğru ilk kez oynuyordun, benim yanıtım eksik olmuş.

NPC'lere sağ tık yaparsan eğer yukarıda yazdığım ikonlar varsa bir pencere açılır (bazılarında tek konuşma seçeneğinde "sattığın mallara bakablir miyim" gibi bir şeyler yazar) Sonuçta sattığı malları gördüğün bir pencere açılır, aynı anda da senin Backpack'in gözükür. Backpack'deki item'lara sağ tık yaparsan satılırlar, ya da aynı şeyi tutup satıcının penceresine sürükleyerek de yapabilirsin.
    Satıcının penceresi bir kaç sayfadan oluşabilir. Next'le geçiş yaparsın.
    Bir de o pencerenin altında Buyback diye bir sekme olur. Oradan da son sattığın 12 item'ı geri alabilirsin. Buyback logout yapana kadar tüm satıcılarda ortaktır. Logout'dan sonra geri alamazsın.

5. June 2, 2016  

NPC'lere sağ tık yaparsan eğer yukarıda yazdığım ikonlar varsa bir pencere açılır (bazılarında tek konuşma seçeneğinde "sattığın mallara bakablir miyim" gibi bir şeyler yazar) Sonuçta sattığı malları gördüğün bir pencere açılır, aynı anda da senin Backpack'in gözükür. Backpack'deki item'lara sağ tık yaparsan satılırlar, ya da aynı şeyi tutup satıcının penceresine sürükleyerek de yapabilirsin.
    Bir de o pencerenin altında Buyback diye bir sekme olur. Oradan da son sattığın 12 item'ı geri alabilirsin. Buyback logout yapana kadar tüm satıcılarda ortaktır. Logout'dan sonra geri alamazsın.
    teşekkür ederim.

6. June 3, 2016  

hocam şu formda sizin kadar ayrıntılı bilgi veren kimse yok. Yazdığınız her yazıyı büyük bir zevkle okuyorum. Bende yeni oyuncu sayılırım sayenizde çok şey öğrendim.

7. June 3, 2016  
    hocam şu formda sizin kadar ayrıntılı bilgi veren kimse yok. Yazdığınız her yazıyı büyük bir zevkle okuyorum. Bende yeni oyuncu sayılırım sayenizde çok şey öğrendim.
    Görüşlerin için teşekkür ederim. Bildiğim bir konu olursa yazmak güzel oluyor.