1. Arkadaşlar, şuan görüğüm kadarıyla Icecrown ally tarafında 3 veya 4 tane Türk guildi var. Sizden ricam tek çatı altında toplanma konusuna biraz özen gösterelim ve bir "Türk Guildleri Birleşme Partisi" vererek bu işi halledelim. Guild masterlar gerekirse özelden tel ile irtibata geçip bi program yaparlarsa sevinirim. Benim olduğum guildde akşamları 10-15 civarı online oluyor. Birleşme sonrası inanıyorumki online sayımız 50+ olacaktır. Birazcık ilginizi rica ederim.

2. Arkadaşlar, şuan görüğüm kadarıyla Icecrown ally tarafında 3 veya 4 tane Türk guildi var. Sizden ricam tek çatı altında toplanma konusuna biraz özen gösterelim ve bir "Türk Guildleri Birleşme Partisi" vererek bu işi halledelim. Guild masterlar gerekirse özelden tel ile irtibata geçip bi program yaparlarsa sevinirim. Benim olduğum guildde akşamları 10-15 civarı online oluyor. Birleşme sonrası inanıyorumki online sayımız 50+ olacaktır. Birazcık ilginizi rica ederim.
    Ben bu konu hakkında elimden geleni yaptım Alpcihan dostum, yapmaya da hazırım. Ancak guildi bozma gibi bir durumumuz artık söz konusu değil.Hangi tarafta hangi guildde oynadığını bilemiyorum lakin durum çok açık ve net.

Birleşme olmama ihtimalinde bile başka çözümler söz konusu. Rakariz ile (TURKIYE'nin kurucusu) bu konu hakkında detaylı konuştuk. Dilerim ki herkes buyursun katılsın, ancak herkes kendi guildini tutma niyetinde -haklı olarak-.

Tüm bunları göz önünde bulundurarak birleşemesek bile en azından yardımlaşmamız mümkün.

3. hocam bugün 2 arkadaş olarak başlıyoruz ama direk 80 başlıyacagımız için gs lerimiz 0 olucak ve hiçbir dungeon giremicez bu konuda guildin yardım etme gibi bi durumu var mı

4. hocam bugün 2 arkadaş olarak başlıyoruz ama direk 80 başlıyacagımız için gs lerimiz 0 olucak ve hiçbir dungeon giremicez bu konuda guildin yardım etme gibi bi durumu var mı
    Guilde gelen herkese, farm gold , meslek vb yardımı elimizden geldiğince yapıyoruz.

Bu gece ilk girdiğimiz raid olan ICC 10 normal'de PP dahil 9 boss u kestik. Ne kadar kalabalıklaşırsak, iş o kadar keyifli bir hal alıyor.

Dileğimiz, amacımız daha çok kişi, daha hoş sohbet.
    Edited: June 18, 2016

5. Arkadaşlar ben birleşme olmadığı sürece herhangi bir yardımlaşma olacağını da zannetmiyorum. Tek çatı altında olmadığımız sürece sağda solda bertaraf oluruz. O guild bize gelmiş veya bizim guild şuraya gitmiş önemli değil. Rakariz'i online yakalayabilirsem söyleyeceğim kendisine. Sizden de ricam biz gelmeyiz etmeyiz ..vs gibi düşünceleri bırakalım da çözüm odaklı çalışalım. İnsan nefsi guild master olmak istiyordur belki ama inanın hiçbir önemi yok. Birlikten kuvvet doğar. Gerekli konuşmaları yapmanızı tekrar rica ederim.

6. 1 yılı aşkın süredir warmane icc serverlarında oynuyorum birleşme olmadan önce deathwingdeydim ve yaklaşık 5 farklı türk guildine girdim. Hepsi de farklı sebeplerden dolayı dağıldı. İçerisinde iyi dostluklar yaşadıklarım da olmuştu sadece raidlere girip çıktıklarım da. Şuan icecrown serverında 3 tane türk guildi var. Arthas tears, T U R K İ Y E, ve Make a Difference. Üçünde de zaman geçirdim ve son olarak Make a Difference guildindeyim. Ortam ve yardımlaşma olarak aradığım her şeyi buldum diyebilirim. Olası bir guild birleşmesini desteklerim ama bu ortamın da bozulmayacağının garantisini istemek zorundayım. Guilde gelmek isteyen arkadaşların kafasında hiçbir soru işareti olmasın. Her türlü yardımı yapıyoruz. Gearscore un hiçbir önemi yok sadece uygun bir şekilde yardım istemeyi bilin. 2 3 aydır wowdan soğumama rağmen bu guildle karşılaştıktan sonra oyuna tam olarak dönüş yaptım ve guildi de olabildiğince ayakta tutacağım. keco ve jhackaral ı online göremeyen blastoma, blastom, blaston, fiyasko nicklerinden birine /w atabilir

7. Arkadaşlar ben birleşme olmadığı sürece herhangi bir yardımlaşma olacağını da zannetmiyorum. Tek çatı altında olmadığımız sürece sağda solda bertaraf oluruz. O guild bize gelmiş veya bizim guild şuraya gitmiş önemli değil. Rakariz'i online yakalayabilirsem söyleyeceğim kendisine. Sizden de ricam biz gelmeyiz etmeyiz ..vs gibi düşünceleri bırakalım da çözüm odaklı çalışalım. İnsan nefsi guild master olmak istiyordur belki ama inanın hiçbir önemi yok. Birlikten kuvvet doğar. Gerekli konuşmaları yapmanızı tekrar rica ederim.

Öncelikle dile getirmeliyim ki ,

1-) "Arkadaşlar ben birleşme olmadığı sürece herhangi bir yardımlaşma olacağını da zannetmiyorum. Tek çatı altında olmadığımız sürece sağda solda bertaraf oluruz. "

Fikrine sonuna kadar, tamamiyle katılmıyorum. Birlikten kuvvetin doğduğu gerçeğinin yanı sıra, popülasyon suni şekillerde arttıkça (birleşmeler vb sebepler) sorunların da artarak büyüdüğünü çok iyi tecrübe ettim, biliyorum.

Daha önce de bahsettiğim, yorumunuza attığım cevaptaki gibi, guildi kurar kurmaz, popülasyonumuz daha çok azken ilk adımı attım ve elimden gelen çalışmaları ve konuşmaları yaparak birleşme isteğimi her 2 yönde de belirttim. Gerek guild birleştirmek olsun gerek dışarıdan, Türk guildlerinin kendi arasındaki yardımlaşması olsun -adı herneyse- duruma hazır olduğumu defaatle belirttim.

Ancak her gün gelişen topluluğumuzun genel duruma bakarak söyleyebilirim ki ; arkadaşlarımla birlikte kurduğum Make a Difference guildinin dağılması, gerek maddi açıdan yapılan masrafların kaybedilmesine, gerekse yerleşmiş/benimsenmiş düzenin ve gelişmekte olan guild ruhunun kaybedilmesine yol açacağından artık olasılıksızdır.

Guild alımlarında gözettiğimiz şartların "genel saygı kurallarına uyulması ve iletişimde olunması " olduğuna da dikkat edersek, elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalıştığımızın da bir kanıtı olacaktır.

Sevgili Alpcihan arkadaşım, bu başlığın ilk yazısına, yaptığım ilk yorumu ne kadar dikkatle okudunuz bilmiyorum.

Ancak tekrar okumanızı :

"Sizden de ricam biz gelmeyiz etmeyiz ..vs gibi düşünceleri bırakalım da çözüm odaklı çalışalım. İnsan nefsi guild master olmak istiyordur belki ama inanın hiçbir önemi yok."

diyerek yaptığınız yorumun benim mizacıma hiç uymadığını, bu guildi kurmamın ve topluluk oluşturma amacımın koltuk sevdası veya guild liderliği gibi ego veya komplekslerle ilgili olmadığını hatırlatmak isterim.

Bu guild birleştirme durumunu daha da fazla üstelemenizi sizden rica eder Make a Difference guildinin, birşeyler yapmak adına daha önceden kurulmuş guildlere ihtiyacı olmadığı gibi, hangi kesim ve guildden olursa olsun, üyelerini bünyesine zevkle kabul ettiğini de eklemek isterim.

Sevgiler, İyilikler.

8. bırakın abicim birlesme hikayelerini türklerin bi arada birşey yaptğını görmek istiyorsanuz büyük olan kücük olana bi sekilde destek verir zaten ben eu guilddeyim kafam rahat mesela yapacağım herşeyi yaptım ama türk varmı sorusuna keco ya wshiper at diyorum geçiyorum buda bi nevi destek bence.Kaldı ki birileri çıkıp vay efendim ben guildi getiriyorum derse inanma kardeşim tecrübe konuşuyor ya arşiv içindir gelenler yada item kasmak içindir başka hiç birşeye adam guildi kapatıp gelmez eğer guildinde kendi kafana göre iş yapıyorsan zaten guild master sensin adam guild masterliği bırakıp geliyorum diyorsa kafasında bu saydığım 2 şeyden baska birşey olduğuna pek inanmıyorum benim oyun içindeki Nickim Cybers guildlerinde shadow priest ihtiyacı olursa yada balance druid bana online isem yazabilirsin bi sekilde gelir yardımcı olurum ama guild değiştirmek gibi bir fikrim yok birlesmeyi falanda düşünme hergun forumu takip ediyorum gördüğüm kadarı ile güzel ilerliyorsun ve bozma derim bunu 2 gün sonra bu dediklerim olur sende keşke sözcüğünü kullanırsın yıllardır molten eski adı ile yeni adı ile warmanede oynarım oynayan aktif olan türkleri hem horde hem alliance tarafındakileri bilirim iyi playerler olduğu kadar full biss olmuş ama hiç bi işe yaramayan adamlarda var iyi adamlar şunlar kötü adamlar bunlar diyerek polemik yapmaya gerek yok herkes kendine göre iyidir. genede iyi oyunlar..

9. Ben hiç kimseye guildimize gelin demedim, veya sende kibir var nefsine uyuyorsun da demedim. Gereksiz bir savunma ortamı oluşturulmuş ama sorun değil. Gerçekten birşeyler yapabiliriz edasıyla içimden geçen birkaç şeyi söyledim ama karşılığında adam kalkmış bu konuyu daha fazla üstelememenizi rica ederim diyor. Herşeyin hayırlısı olsun.
    Ayrıca guildi arşiv için veya item kasmak için bırakıp gelirler diyerek şikayet etmeniz de çok saçma, bi insan bunlardan başka ne için iyi bir guild ortamı arar? İnsanlar çapları kadar çevresindekilere yardımcı olur. İnsanlar gelişecek ki guildi geliştirecek.
    Söylediğim gibi herşeyin hayırlısı olsun.

10. Ben hiç kimseye guildimize gelin demedim, veya sende kibir var nefsine uyuyorsun da demedim. Gereksiz bir savunma ortamı oluşturulmuş ama sorun değil. Gerçekten birşeyler yapabiliriz edasıyla içimden geçen birkaç şeyi söyledim ama karşılığında adam kalkmış bu konuyu daha fazla üstelememenizi rica ederim diyor. Herşeyin hayırlısı olsun.
    Ayrıca guildi arşiv için veya item kasmak için bırakıp gelirler diyerek şikayet etmeniz de çok saçma, bi insan bunlardan başka ne için iyi bir guild ortamı arar? İnsanlar çapları kadar çevresindekilere yardımcı olur. İnsanlar gelişecek ki guildi geliştirecek.
    Söylediğim gibi herşeyin hayırlısı olsun.
    Ben bu başlığı insanlar birbiriyle münakaşa etsin, gereksiz gergin bir ortam oluşsun diye açmadım. Açtığım guildin türk oyuncular tarafından bilinmesi adına bir adım atmak istedim sadece.

Önce buna cevap vereyim :

""Ayrıca guildi arşiv için veya item kasmak için bırakıp gelirler diyerek şikayet etmeniz de çok saçma, bi insan bunlardan başka ne için iyi bir guild ortamı arar?""

Bizim guild oluşumumuz ve katılımlar bahsettiğiniz menfaatler doğrultusunda işlemiyor. İçerisinde yardımlaşma ve birbirinden faydalanma tabiki de var ancak ilk hedefimiz arşiv ve item kasmak değil.

İkincisi ;

""Sizden de ricam biz gelmeyiz etmeyiz ..vs gibi düşünceleri bırakalım da çözüm odaklı çalışalım. İnsan nefsi guild master olmak istiyordur belki ama inanın hiçbir önemi yok." "

İki kişinin yaptığı yorumlar ve bakış açıları birbirine ters geliyor belli ki, ancak ben sizin veya başkalarının düşüncelerini de saçmalık olarak adletmiyorum, öyle dahi düşünsem böyle rencide edici bir tavırda bi' tutum sergilememeye çalışıyorum.

Bu söyleminizi üstüme alınarak bir cevap verdim sadece. Ancak ben yazılarınıza 1. tekil şahıs kullanarak samimi ve yapıcı cevaplar vermeye çalışırken, adam öyle yapmış böyle yapmış gereksiz bi savunma ortamı oluşturulmuş şeklindeki ifadeleriniz de iletişimi son derece ucu bucağı olmayan yerlere çekiyor.

-RİCA-mı da bu guild birleştirme konusunu 2 yorumunuzda da üstüne basa basa bana uymayan ve katılmadığım "birleşme olmazsa yardımlaşma falan da olmaz insanlar bertaraf olur" şeklindeki yorumlarınıza istinaden yapmıştım.

Kimseyi ne guilde zorla alıyoruz, ne de gelen insanları geri çeviriyoruz. Size de "bizim guildimize gelmek istiyorsunuz" gibi bir yakıştırma da yapmadığımı düşünüyorum.

Başka bir sorusu olan ya da problem hisseden kişi oyundan ulaşarak benimle iletişime geçebilir, BÜTÜNÜYLE haber vermek ve duyuru amaçlı açtığım bu konuyu da karşıklı cevaplar ile daha fazla yormayacağım.

Herkese iyi oyunlar.

11. Merhabalar herkese foruma çok uğramıyorum ama konuyu görünce yazasım geldi. Kısaca meseleye gitmek istiyorum. Serverda çeşitli Türk guildleri olabilir ama birleşmek kesinlikle iyi bir fikir değil. Nedenini soracak olursanız katılan guildlerin liderleri ve diğer guild lideri arasında fikir ayrılıkları olabiliyor mesela. Daha farklı sebepler de olabilir bunun örnekleri var. Benim tavsiyem güçlü bir guild olmanız yönünde. Eğer güçlü bir guild olursanız insanlar zaten sizde toplanmaya başlar. Yıllar önce wotlk serverında çok güçlü bir guild vardı yaklaşık 45 online oluyordu ve adamların bu nedenle rakibi yoktu. iyi oyunlar dilerim

12. Merhabalar,

Yeni oluşumunuz umarım istediğiniz gibi egolardan uzak tek bir amaç için mantıklı sonuçlanır. Bunu 6 yıldır moltende oynadığım ve bir çok Türk guildinde bulunduğum için tavsiye niteliğinde yazıyorum. Her yeni guild oluşumu, başarıya aç grupların birleşimi beni heyecanlandırır katılmak destek vermek isterim ama bu oluşumlar her ne hikmetse türkler arasında geneli hüsranla sonuçlanır.kutuplaşma olur kavgalar olur. Herkes bu oyunu maalesef sizin gibi görmez. Karakterini geliştirmek herkesin ortak özelliğidir,bazıları ise sırf bunun için oynar.Bu tip insanlar toplulukta tatsız dialoglara neden olur,kutuplaşma başlatır. Kimi achivement kasmak ister kimi pvp oynar kimi oynamaz bile sohbet etmeye gelir,kimi parayı basıp aldığı itemları göstermek için banka önünde minimal düzeyde goygoy yapar. Kısacası türk toplumu çok çeşitlidir,ne kadar kalabalık olursa kontrol etmesi de o kadar zorlaşır. aynı amaç için oynadığınız 10 kişi farklı amaç sahibi 150 kişi den çok daha değerlidir. Tabiki gönül ister çok büyük bir topluluk aynı amaç uğruna zevk alsın dertsiz tasasız eğlenerek vakit geçirsin ancak bu olmaz, olamaz. Bunu başaran insanı ben henüz warmane de göremedim.Umarım siz başarırsınız.

Mesrine

13. Merhabalar,

Yeni oluşumunuz umarım istediğiniz gibi egolardan uzak tek bir amaç için mantıklı sonuçlanır. Bunu 6 yıldır moltende oynadığım ve bir çok Türk guildinde bulunduğum için tavsiye niteliğinde yazıyorum. Her yeni guild oluşumu, başarıya aç grupların birleşimi beni heyecanlandırır katılmak destek vermek isterim ama bu oluşumlar her ne hikmetse türkler arasında geneli hüsranla sonuçlanır.kutuplaşma olur kavgalar olur. Herkes bu oyunu maalesef sizin gibi görmez. Karakterini geliştirmek herkesin ortak özelliğidir,bazıları ise sırf bunun için oynar.Bu tip insanlar toplulukta tatsız dialoglara neden olur,kutuplaşma başlatır. Kimi achivement kasmak ister kimi pvp oynar kimi oynamaz bile sohbet etmeye gelir,kimi parayı basıp aldığı itemları göstermek için banka önünde minimal düzeyde goygoy yapar. Kısacası türk toplumu çok çeşitlidir,ne kadar kalabalık olursa kontrol etmesi de o kadar zorlaşır. aynı amaç için oynadığınız 10 kişi farklı amaç sahibi 150 kişi den çok daha değerlidir. Tabiki gönül ister çok büyük bir topluluk aynı amaç uğruna zevk alsın dertsiz tasasız eğlenerek vakit geçirsin ancak bu olmaz, olamaz. Bunu başaran insanı ben henüz warmane de göremedim.Umarım siz başarırsınız.

Mesrine

Yapıcı veya yıkıcı , eleştiri içeren veya övgü unsuru, kısacası emek sarfedilerek yazılan her yoruma minnettarım.

Siz dostum Mesrine, kendinizi ifade ettiğiniz, bize ve oluşumumuzun başlığına yaptığınız samimi yorumlarınız için ayrıca teşekkür ederim.

Bahsettiğiniz gibi şuan için sadece sohbet ve sosyal bir oluşum olma yolunda ilerleyen, ancak günden güne farklı alanlara dallanarak, her şeyle ilgilenen bir guild haline gelmekte olan bir topluluğuz. Hemen hemen her çeşit World of Warcraft aktivitesi için üyeye profiline sahip olan "Make a Difference" , bir arada durma ve birlikte oynama olgusunu, gerek raidcileri gerek pvp cileri gerekse achivement severlerinin karşılıklı oyun tarzına saygı duyması ile birlikte, saygı ve iletişim üzerine kurulu bir guild olmasına borçludur.

Söylediklerinizin tamamına neredeyse katılmamla beraber, ilk kez bu kadar uzun bir süre (3 hafta) pişmanlık duymadan ve "keşke" ler olmadan guildin menfaaatleri doğrultusunda hareket ederek keyifli zamanlar geçiriyorum.

""Tabiki gönül ister çok büyük bir topluluk aynı amaç uğruna zevk alsın dertsiz tasasız eğlenerek vakit geçirsin ancak bu olmaz, olamaz.""

Bu konudaki görüşüm sizinle aynı değil.
    250 üzeri üyesiyle core raid yapan, sürekli yardımlaşarak guilde birşeyler katan çok fazla topluluk içerisinde bulundum. Tabiki de bu bahsettiğim topluluk liderleri ile benim tecrübem, onların oyuncu portföyü ve bizimkisi aynı değildi. Ama her şeye rağmen içten dilekleriniz için [ ---->> "Umarım siz başarırsınız."] tekrar teşekkür ediyorum.

Tıpkı sizin oynadığınız süre zarfında görmediğiniz gibi , benim diğer özel serverlarda oyun ve oluşum tecrübelerim aynı. İstisnaları tenzih ederek söylüyorum, genel olarak Türkler birlik olma, beraber durma, egoları yenerek kendini geliştirme, olgun ve sakin davranma, doğru kararlar alarak iyi adımlarla ilerleme konusunda maalesef çok zayıf.

Bunu başarır mıyız, becerebilir miyiz, uzun vadeli bir topluluk olarak herkese faydalı olup keyifli dakikalar yaşatabilir miyiz bilemiyorum ancak bu malesef tamamen ; şansımıza, guilde katılım sağlayan kişilerin karakter ve komplekslerine, davranış biçimlerine bağlı.

Umarım "sizden birşey olmaz" diyen veya düşünen bir çok insanı utandırır, desteğini esirgemeyen bir çok insanı da bizle birlikte mutlu ederek, keyifle oynayan başarılı bir aile oluruz.

Sevgiler, iyilikler.

14. Wow'a başlayalı bir hafta oldu ve icecrown serverına yeni başlıyorum.Guildinize katılmak isterim ancak yeni olduğum için alırmsınız bilmiyorum.Bu şekilde oyunu daha hızlı öğrenebileceğimi ve daha fazla eğlenebileceğimi umut ediyorum :)

15. Wow'a başlayalı bir hafta oldu ve icecrown serverına yeni başlıyorum.Guildinize katılmak isterim ancak yeni olduğum için alırmsınız bilmiyorum.Bu şekilde oyunu daha hızlı öğrenebileceğimi ve daha fazla eğlenebileceğimi umut ediyorum :)
    Aramıza katılmanın herhangi oyunsal bir şartı yok. Buyrun lütfen.

First 1234 ... Last