1. Hellenic horde! ΨaΧΝΟΥΜΕ ΕΝΕΡΓΟΥΣ players!icecrown horde pve!

    Καλησπέρα φίλε αναγνώστη...
    Είμαστε μια νέα guild στον ->ICECROWN<- με όνομα Ηellenic Horde.

    Είμαστε ένα ελληνικό guild που δημιουργήθηκε με την συνεργασία μερικών φίλων ,οι οποίοι χρόνια ασχολούμαστε με το WoW και μερικοί από εμάς έχουν καταφέρει να παίξουν σε πολύ καλές guild και να καταφέρουν μεγάλες διακρίσεις.Δυστυχώς με το πέρασμα των χρόνων πολλοί από εμάς σταμάτησαν το παιχνίδι κυρίως γιατί τα επερχόμενα ''expansion'' δεν τους ευχαρίστησαν επαρκώς. Οι πιο πολοί προερχόμαστε από γνωστούς server (Kazzak,Ravencrest,Genjuros,Nagrand)

    "Oι αναμνήσεις μένουν πάντα στις καρδιές μας",γι'αυτό αποφασίσαμε να γυρίσουμε πίσω στο game έστω σε private server στο Wrath of the Lich King.

    Η δημιουργία μας σοβαρής guild είναι μεγάλη υπόθεση και ευθύνη.
    Στόχος μας είναι να έχουμε όσο το δυνατόν καλύτερους Έλληνες παίκτες με καλή γνώση του παιχνιδιού και πάνω από όλα σωστή συμπεριφορά και όρεξη για το παιχνίδι, δίνοντας ευκαιρίες σε όλους να αποδείξουν ότι αξίζουν μια θέση στο roster μας.
    Παράλληλα διατηρούμε μια ελληνική κοινότητα στο World Of Warcraft έχοντας <χώρο> και για παίκτες με πιο casual διάθεση, που ψάχνουν ένα φιλικό περιβάλλον να μπορούν να κάνουν τις όποιες δραστηριότητες πιο εύκολα. (Dungeons, rated bgs, alt runs , achievement runs etc)

    για Apply : www.hellenic-horde.wowhordes.com
    Edited: September 24, 2016

  2. Καλησπέρα , μήπως ψάχνεται healers ;

  3. Ναι,η αλήθεια είναι πως ψάχνουμε.ιδιαίτερα priest για τον λόγο ό,τι δεν έχουμε κανέναν!Θα σε παρακαλούσα να απαντήσεις τα παραπάνω.

    ευχαριστώ πολύ.
    Edited: August 10, 2016

  4. Όνομα: Χρήστος

    Ηλικία(οι κυρίες, δεν λέμε ψέματα!): 19

    Character name: Kampianos

    Class και Spec: Holy paladin

    Σε πόσα από τα raids της εβδομάδας θα έχετε συμμετοχή; (2 εως και 4); 3

    Warmane armory (pve): τώρα ξεκίνησα , οποτε δεν εχει νοημα :D



    -----------------------------------------------------------------------------------------------------------



    Μας ενδιαφέρει να δούμε τι βλέπετε εσείς όταν είστε στο boss fight

    -----------------------------------------------------------------------------------------------------------

    Τι μπορείτε να προσφέρετε στο guild και τι περιμένετε από εμάς; Τις υπηρεσίες μου (;)

    Πώς βλέπετε τον ρόλο σας μέσα στο raid; Αρκετά σημαντικό.





    -----------------------------------------------------------------------------------------------------------

    Με ποιο spec αποδίδετε το μέγιστο του ρόλου σας; Holy

    Ποιό είναι το αγαπημένο σας spec; Holy

    Αναφέρετε πώς χρησιμοποιείτε το Dual spec σας; Farm

    (π.χ Αλλάζει συνεχως; Είναι για farm; Είναι για pvp; Εΐναι το alter raid ego σας;)

    Σε τι βαθμό ασχολείστε ή/και κυνηγάτε τα achievements.

    Απαντήστε και για τις 3 κατηγορίες

    (προσωπικά achievements, raid achivements, guild achievements)



    -----------------------------------------------------------------------------------------------------------

    Τι σύνδεση Internet έχετε; 9 mbps (δε παει παραπανω , κακη περιοχη)

    είστε ευχαριστημένοι με την απόδοση του pc σας στο WoW; Αρκετά.

    Αναφέρετε μερικά βασικά χαρακτηριστικά του pc σας:
    4gb ram , i5 4460 3.2ghz , amd radeon hd 5750 (προκειται για αγορα καινουριας τον Σεπτέμβριο)
    (Μνήμη,Ταχύτητα επεξεργαστή,Κάρτα γραφικών).

    Παίζετε από net cafe ή από σπίτι; Σπιτι.

    Απαιτείται μικρόφωνο σε καλή λειτουργία και να μπορείτε να το χρησιμοποιείτε οταν σας ζητηθεί.
    -----------------------------------------------------------------------------------------------------------

    End game εμπειρία: (Φροντίστε να είστε αναλυτικοί)

    (Vanilla,TBC,WotLK,Cataclysm,MoP+ ο,τιδήποτε αξιοσημείωτο στο PvP)

    End game εμπειρια δεν ειχα ποτε , βρηκα αυτον τον σερβερ προκειμενου να την αποκτήσω , αυτά απο μένα :D



    -----------------------------------------------------------------------------------------------------------

    Έχετε alt(s);

    Αν ναι, τι alt(s) είναι; - Πρώην main(s); --- Gathering machine(s);



    -----------------------------------------------------------------------------------------------------------

    Προηγούμενα guilds και λόγοι που φύγατε:

    Έχετε ασχοληθεί με guild management ή raid leading;

    Αν ναι,περιγράψτε τις αρμοδιότητες σας, κατά πόσο σας άρεσε το πόστο σας

    Γνωρίζετε κάποιον από τους HELLENIC HORDE?
    Edited: August 11, 2016 Reason: Στις υπολοιπες ερωτησεις δεν ειχα καπ

  5. Καλησπέρα,είστε δεκτός,ωστόσο επειδή δεν έχετε κάποια εμπειρία και πρέπει να μάθετε το game,αρχικά θα είστε σχετικά casual.

    ευχαριστώ πολύ.

  6. Toubano Priest :)

    Όνομα: Sotiris

    Ηλικία: 25

    Character name: Unholyherb

    Class και Spec: Priest , Discipline apo 1 ews kai 80

    Σε πόσα από τα raids της εβδομάδας θα έχετε συμμετοχή; se ola osa den einai anamesa stis wres pou douleuw


    Τι μπορείτε να προσφέρετε στο guild και τι περιμένετε από εμάς;

    Se periptosi pou katafero na bw sto guild ... gia arxi 8a prospa8isw na gnoristo me ta upolipa paidia kai sti sunexia na mirastoume ti diaskedasi kai genika to otidipote mporei na prosferi to paixnidi . Logo to oti eimai kainourios sto paixnidi dustixos pusteuo pws den mporo na prosfero kai para polla gt exw elipsi gnwsis 8a balo ta dunata mou omos gia oti kalitero mporo. Apo to guild den perimenw tipota perisotero apto na gnoriso atoma oste na paizoume parea kai na pername kala , na ma8w apo tous " palious " kai isws kapia mera na didakso kai se kapio " neo " opos kai tou logou mou.

    Πώς βλέπετε τον ρόλο σας μέσα στο raid; : pusteuo pws einai arketa sumandikos opos kai se ka8e paixnidi o adistixos healer

    Με ποιο spec αποδίδετε το μέγιστο του ρόλου σας; -

    Ποιό είναι το αγαπημένο σας spec; -

    Αναφέρετε πώς χρησιμοποιείτε το Dual spec σας; -

    Σε τι βαθμό ασχολείστε ή/και κυνηγάτε τα achievements; apo ligo ews kai ka8olou auti ti stigmi

    Τι σύνδεση Internet έχετε; 50ara cyta

    είστε ευχαριστημένοι με την απόδοση του pc σας στο WoW; : den einai pws kolaw alla daksi de mporo na pw 8a mporouse kai kalitera :)

    Αναφέρετε μερικά βασικά χαρακτηριστικά του pc σας: apo pc den gnorizw genika kai para polla apo ta liga pramata pou gnorizw einai Intel(R) Core(TM) i3-3220 CPU 3.30GHz / 8GB (Ram) 64bit windows 7 ultimate

    Παίζετε από net cafe ή από σπίτι; : spiti mou spitaki mou :)

    Απαιτείται μικρόφωνο σε καλή λειτουργία και να μπορείτε να το χρησιμοποιείτε οταν σας ζητηθεί. : to xreisimopio apo to proto lepto pou exw sunde8i sto game mexri kai to lepto pou 8a kanw exit - nomos.




    Xairete mages .. kapia pragmata ektos tis formas pou i8ela na pw gia emena.
    Me Lene Soto eimai 25 xronon kai menw a8hna.
    Paizw gia proti fora wow sti zwh mou kai i alei8ia einai pws mou fenetai arketa endiposiako akoma kiotan paizw monos mou.
    Enas apo tous logous pou me ekane na bw sti diadikasia na bw sto forum kai na koitaksw gia kapio guild einai giati poly apla protimo na paizw me parea kai na meirazome ti diaskedasi alla kai otidipote allo prokipsi opos sunandisis real life ktlp.
    Enas deuteros logos einai pws latrevo na paizw support roles kai den exw idea pws 8a kataferw na stiso ena " toubano " healer... 8a i8ela na ma8w apo ta paidia tou community alla kai se osa kserw na prosfero boithia.
    Se polles apo tis parapano erwtisis tis formas den gnorizw pws na apandisw sosta kai etsi ebala se kapia simia to sunbolo ( - ) sorry paidia den gnorizw akoma . 8elw na ma8w me oli tin kali dia8esi .
    Genika apo games epeza Lineage][ gia peripou 10 - 11 xronia ta perisotera apo auta imoun se community opos kali wra to diko sas me mikrofona sunandisis real life ktlp.
    Epeisis paizw lol kamia fora kai kana forza motorsport ( x-box) kai diafora alla.
    Douleuw mixanikos se ena sunergio auti tin periodo kai eimai xorismenos dld single opote mporo kai exw xrono na sunde8w 8a sunde8w alla genika exw zwh pleon den eimai no lifer opos palia ( kana sabbatokuriako to ksenixtaw omos :P )

    auta pros to paron euxaristo gia to xrono pou afierosate diabazondas to applycation kalipsa liga pragmata pusteuw gia emena anipomono na gnoristoume geia xara !
    Edited: August 14, 2016

  7. Ηλικία(οι κυρίες, δεν λέμε ψέματα!): 21

    Character name: Kamenos

    Class και Spec: Marksmanship Hunter

    Σε πόσα από τα raids της εβδομάδας θα έχετε συμμετοχή; Σε όλα

    Warmane armory (pve): 5404 gs



    -----------------------------------------------------------------------------------------------------------



    Μας ενδιαφέρει να δούμε τι βλέπετε εσείς όταν είστε στο boss fight
    Προσπαθώ πρώτα να είμαι εντάξει με τα BOSS TACTICS και μετά να κάνω dps,
    δεν είμαι δηλαδή από τα άτομα που θα wiparun το group .
    -----------------------------------------------------------------------------------------------------------

    Τι μπορείτε να προσφέρετε στο guild και τι περιμένετε από εμάς; Humor και τις υπηρεσίες μου,γενικα είμαι ανοιχτό άτομο και social , από σας περιμένω ένα title The Kingslayer :D :D και ένα ελληνικό guild :)

    Πώς βλέπετε τον ρόλο σας μέσα στο raid; Μπορώ να ξεπεράσω εύκολα τις δυσκολίες + καλό dps





    -----------------------------------------------------------------------------------------------------------

    Με ποιο spec αποδίδετε το μέγιστο του ρόλου σας; Marksman

    Ποιό είναι το αγαπημένο σας spec; Marksman

    Αναφέρετε πώς χρησιμοποιείτε το Dual spec σας; PVP (survival)

    (π.χ Αλλάζει συνεχως; Είναι για farm; Είναι για pvp; Εΐναι το alter raid ego σας;)

    Σε τι βαθμό ασχολείστε ή/και κυνηγάτε τα achievements.

    Απαντήστε και για τις 3 κατηγορίες

    (Εχω 1150 achiev points και τα κυνιγάω γιατι μου αρέσουν, έχω φτάσει ως Sindragosa με το previous guild(έχω κανει ολα τα κλασικα τυπου VOA-RS-ULDUAR και άλλα ,Frozen Halls completed)



    -----------------------------------------------------------------------------------------------------------

    Τι σύνδεση Internet έχετε; 19 mbps

    είστε ευχαριστημένοι με την απόδοση του pc σας στο WoW; Απολύτως μιας και ειναι σχεδόν καινουριο :)

    Αναφέρετε μερικά βασικά χαρακτηριστικά του pc σας:
    8gb ram , i7

    Παίζετε από net cafe ή από σπίτι; Σπιτι.

    Απαιτείται μικρόφωνο σε καλή λειτουργία και να μπορείτε να το χρησιμοποιείτε οταν σας ζητηθεί.
    -----------------------------------------------------------------------------------------------------------

    End game εμπειρία: (Φροντίστε να είστε αναλυτικοί)

    Ξεκίνησα να παίζω στο TBC ,έχω παιξει σε official μέχρι και το Cataclysm .(WOTLK το είχα λιώσει :P)



    -----------------------------------------------------------------------------------------------------------

    Έχετε alt(s);
    Εχω

    Αν ναι, τι alt(s) είναι; - Πρώην main(s); --- Gathering machine(s);

    Εχω εναν retri paladin 5200 gs ,πρωην main , πλεον χρησιμευει μονο για mining :P

    -----------------------------------------------------------------------------------------------------------

    Προηγούμενα guilds και λόγοι που φύγατε:
    SIXTY NEIN μαλωσα με τον leader , Rather Distarful επειδή ήταν αμερικάνικο guild και δε με βολευαν οι ώρες
    Έχετε ασχοληθεί με guild management ή raid leading;

    Αν ναι,περιγράψτε τις αρμοδιότητες σας, κατά πόσο σας άρεσε το πόστο σας
    Εχω hostarei αρκετα raid στο προηγούμενο guild και ολα με επιτυχια , ξερω απο loot master τακτικες και να κραταω το raid enwmeno και γενικα μου αρέσει ο ρόλος του συντονιστή.
    Γνωρίζετε κάποιον από τους HELLENIC HORDE?
    Οχι

  8. Καλησπέρα Σωτήρη(UNHOLYHERB),είστε δεκτός ωστόσο δεν μπορούμε να σας έχουμε ως βασικό μέλος λόγω έλλειψης εμπειρίας.Όλα στην ώρα τους,με λίγο προσπάθεια όλα θα γίνουν όπως τα θέλετε.

    *Όχι greeklish

    για apply http://www.hellenic-horde.wowhordes.com/
    Edited: August 18, 2016

  9. Καλησπέρα KAMENOS και καλωσήρθες στη Guild μας :)

    Για apply : http://www.hellenic-horde.wowhordes.com/

  10. Καλησπέρα Σωτήρη(UNHOLYHERB),είστε δεκτός ωστόσο δεν μπορούμε να σας έχουμε ως βασικό μέλος λόγω έλλειψης εμπειρίας.Όλα στην ώρα τους,με λίγο προσπάθεια όλα θα γίνουν όπως τα θέλετε.

    *Όχι greeklish

    για apply http://www.hellenic-horde.wowhordes.com/
    sry alla den toxo me ta ellinika kanw arketi perisoteri ora na grapsw kai genika dn asxoloume me forum ktlp den kserw apo auta ka8olou... ekana apply me dextikate ekana kai ena post .... sto paixnidi mesa omos stelnw /W kai den exw dei kapion online... epikinoniste mazi mou sto game parakalo poly..

  11. Όνομα:Γιωργος

    Ηλικία(οι κυρίες, δεν λέμε ψέματα!):17

    Character name:Triplehump

    Class και Spec:Assasination/rogue

    Σε πόσα από τα raids της εβδομάδας θα έχετε συμμετοχή; (2 εως και 4);4
    Warmane armory (pve):Μολις αρχησα οποτε δεν εχει νοημα



    -----------------------------------------------------------------------------------------------------------



    Μας ενδιαφέρει να δούμε τι βλέπετε εσείς όταν είστε στο boss fight

    -----------------------------------------------------------------------------------------------------------

    Τι μπορείτε να προσφέρετε στο guild και τι περιμένετε απο μας;δεν περιμενο πολλα ουτε κατι τρελο μοναχα καλη παρεα.

    Πώς βλέπετε τον ρόλο σας μέσα στο raid;dps





    -----------------------------------------------------------------------------------------------------------

    Με ποιο spec αποδίδετε το μέγιστο του ρόλου σας;Assasination

    Ποιό είναι το αγαπημένο σας spec;Arms/assasination

    Αναφέρετε πώς χρησιμοποιείτε το Dual spec σας;συνιθος δεν κανο dual spec.

    (π.χ Αλλάζει συνεχως; Είναι για farm; Είναι για pvp; Εΐναι το alter raid ego σας;)

    Σε τι βαθμό ασχολείστε ή/και κυνηγάτε τα achievements.:δεν κυνηγαο τοσο πολυ achievs παρα μονο τιττλες και αρενα ρατινγκ αντε και κανα light of dawn kappa

    Απαντήστε και για τις 3 κατηγορίες

    (προσωπικά achievements, raid achivements, guild achievements)



    -----------------------------------------------------------------------------------------------------------

    Τι σύνδεση Internet έχετε;24mbps

    είστε ευχαριστημένοι με την απόδοση του pc σας στο WoW;δεν εχω θεματα με το wow απο hardware δεν υπαρχει ουτε μισο lagspike

    Αναφέρετε μερικά βασικά χαρακτηριστικά του pc σας:gtx660oc 8gbram 6core amd 6300 ssd250

    (Μνήμη,Ταχύτητα επεξεργαστή,Κάρτα γραφικών).vlepe panw^

    Παίζετε από net cafe ή από σπίτι;spiti

    Απαιτείται μικρόφωνο σε καλή λειτουργία και να μπορείτε να το χρησιμοποιείτε οταν σας ζητηθεί.
    -----------------------------------------------------------------------------------------------------------

    End game εμπειρία: (Φροντίστε να είστε αναλυτικοί)

    (Vanilla,TBC,WotLK,Cataclysm,MoP+ ο,τιδήποτε αξιοσημείωτο στο PvP)
    στο wowtlk ειχα καει για μια φαση οποτε το ξερω απεξω
    mop epeksa mono pvp eftasa 1.9 rating και τα παρατησα
    και wod παλι πβπ αλλα τα παρατησα λογο οτι δεν υπαρχει contect




    -----------------------------------------------------------------------------------------------------------

    Έχετε alt(s);οχι

    Αν ναι, τι alt(s) είναι; - Πρώην main(s); --- Gathering machine(s);



    -----------------------------------------------------------------------------------------------------------

    Προηγούμενα guilds και λόγοι που φύγατε:Carpe noctem απλα εκανε ντιςμπαντ

    Έχετε ασχοληθεί με guild management ή raid leading;οχι

    Αν ναι,περιγράψτε τις αρμοδιότητες σας, κατά πόσο σας άρεσε το πόστο σας

  12. Καλησπέρα Γιώργο.Είσαι δεκτός ωστόσο casual μέχρι να αποκτήσεις εμπειρία

    Ευχαριστώ πολυ

  13. οχι οτι δεν εχω εμπειρια στο wow απλα οταν ειχε κανει wipe Ο μολτεν εχασα εναν DK 6.3k gs και δεν ξανα επεξα ποτε molten

  14. Καλησπέρα σας !

    Όνομα: Γιάννης

    Ηλικία(οι κυρίες, δεν λέμε ψέματα!): 31

    Character name: JustDamos

    Class και Spec: Priest Healer ( Discipline/holy )

    Σε πόσα από τα raids της εβδομάδας θα έχετε συμμετοχή; (2 εως και 4); 2

    Warmane armory (pve): Ειναι καινούργιος Character εδω, ειδα οτι ειστε ελληνικη guild και ψηθηκα να μπω :)



    -----------------------------------------------------------------------------------------------------------



    Μας ενδιαφέρει να δούμε τι βλέπετε εσείς όταν είστε στο boss fight

    -----------------------------------------------------------------------------------------------------------

    Τι μπορείτε να προσφέρετε στο guild και τι περιμένετε από εμάς; Θα μπορούσα να προσφέρω τις υπηρεσιες μου σαν Healer τοσο σε pve οσο και σε pvp, και γενικα διχως προβληματα και τσακωμούς να περνάμε όμορφα το χρόνο μας κάνοντας raids κλπ

    Πώς βλέπετε τον ρόλο σας μέσα στο raid; Να healarw αβερτα ακολουθώντας τις εντολές των officers και γενικα τα tactics που θα δινονται





    -----------------------------------------------------------------------------------------------------------

    Με ποιο spec αποδίδετε το μέγιστο του ρόλου σας; Discipline

    Ποιό είναι το αγαπημένο σας spec; Discipline-Holy

    Αναφέρετε πώς χρησιμοποιείτε το Dual spec σας; Shadow για farming

    (π.χ Αλλάζει συνεχως; Είναι για farm; Είναι για pvp; Εΐναι το alter raid ego σας;)

    Σε τι βαθμό ασχολείστε ή/και κυνηγάτε τα achievements. προς το παρόν δε πήγα στο μεγιστο lvl , οταν φτασω θα ασχοληθω περισσοτερο

    Απαντήστε και για τις 3 κατηγορίες

    (προσωπικά achievements, raid achivements, guild achievements)

    Ειμαι 40 lvl ακομη -_-



    -----------------------------------------------------------------------------------------------------------

    Τι σύνδεση Internet έχετε; 24 mpbs , πιάνω περίπου στα 8 mpbs

    είστε ευχαριστημένοι με την απόδοση του pc σας στο WoW; ναι απόλυτα

    Αναφέρετε μερικά βασικά χαρακτηριστικά του pc σας:

    (Μνήμη,Ταχύτητα επεξεργαστή,Κάρτα γραφικών). 8 g RAM , Intel I5 2.2 Ghz , NVdia καλη κάρτα γραφικών -δε θυμάμαι μοντελο ακριβώς τωρα( ειμαι στη δουλεια )

    Παίζετε από net cafe ή από σπίτι; Σπίτι μόνο

    Απαιτείται μικρόφωνο σε καλή λειτουργία και να μπορείτε να το χρησιμοποιείτε οταν σας ζητηθεί.
    -----------------------------------------------------------------------------------------------------------

    End game εμπειρία: (Φροντίστε να είστε αναλυτικοί) Ειχα ξεκινησει να παιζω οταν αρχισε το WOW retail , πριν καμια 10-15 χρόνια νομίζω :) , τοτε τα ειχαμε καθαρισει ολα MC, BWL κλπ όπως και PVP σε υψηλό επίπεδο RAnks κλπ, πριν 3 χρόνια ξεκίνησα να παίζω στο molten core private και τωρα επαιζα στο lordareon ( warmane ) με αρκετούς 80αριδες αλλα δεν εχω μεγαλη εμπειρια στα δύσκολα raids του wotlk, αλλα εχω μεγαλη προθεση να ακουω, να μαθαινω tacts και κυριως να HEALARW !

    (Vanilla,TBC,WotLK,Cataclysm,MoP+ ο,τιδήποτε αξιοσημείωτο στο PvP)





    -----------------------------------------------------------------------------------------------------------

    Έχετε alt(s); οχι ακόμη

    Αν ναι, τι alt(s) είναι; - Πρώην main(s); --- Gathering machine(s);



    -----------------------------------------------------------------------------------------------------------

    Προηγούμενα guilds και λόγοι που φύγατε: δεν υπήρξαν ειμαι 40 lvl

    Έχετε ασχοληθεί με guild management ή raid leading; ήμουν officer οταν επαιζα στην αρχη που βγηκε το WOW αλλα εγινε πριν πολλα χρόνια, απλως το αναφέρω

    Αν ναι,περιγράψτε τις αρμοδιότητες σας, κατά πόσο σας άρεσε το πόστο σας Ήμουν υπέυθυνος για κάποια raids και δουλευαμε με το DKP system

    Γνωρίζετε κάποιον από τους HELLENIC HORDE? : όχι


    Eυχαριστώ πολύ.

  15. καλώς ήρθατε.Θα είστε σχετικά casual μέχρις ότου αποκτήσετε κάποιο gearscore και πάτε 80

    Eυχαριστώ πολύ.

    /w στο game

12 Last

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •