1. Vodic kroz raidovanje za pocetnike

    Upravo ste dostigli level 80 misleci da ce sve biti lagano, ali ste se ubrzo nasli nesigurni gde da pocnete sa raidovanjem?

    Ovo bi mogao biti vodic za VAS

    Zdravo, moje ime je Silent. Ja nisam NAJBOLJI igrac niti NAJBOLJI raider, ali vidim sebe kao dobrog "snalazitelja" i iskusnog igraca.

    Ovaj vodic ce vam dati dobru smernicu za vase ostvarivanje kao casual/hardcore igrac.

    Takodje vam moze pomoci da poboljsate svoje raidovanje ako ste vec aktivni raider.

    Vodic ce pokriti cak i najmanje sitnice oko kojih sam ja bio zbunjen kao pocetnik.

    Nadam se da ce vam biti od koristi, pocnimo.




    Podsetnici & Lista Raidova


    Spoiler: Show

    1. Mozete prisutvovati raidu samo JEDNOM nedeljno. Kada ubijete bossa ili zapocnete vaznu borbu u raidu ili instanci, automatski ce vam se dodeliti Raid ID za tu nedelju i bicete "zakljucani" u tom Raid ID-u. Recimo da sam ja ubio bossa u Naxxramasu i da mi je dodeljen ID 1234567. Ovo ce biti vas ID sve do "reset-dana" i necete moci da udjete u nijedan raid osim ovog raida sa specificnim ID, 1234567. Vas prijatelj je ubio bossa u Naxxramasu i dodeljen mu je ID 999999. To znaci da on ne moze uci u vasu grupu niti vi u njegovu.
    2. Kako god, recimo da vi nemate ID za Naxxramas a vasem prijatelju treba pomoc u grupi koja je vec ubila bossa. U ovom slucaju, kada udjete u Naxxramas, na ekranu ce se pojaviti pitanje koje glasi "da li prihvatate ovaj raid ID". Ako odbijete, bicete teleportovani na najblize groblje. Ako prihvatite, bicete zakljucani u raid ID-u vaseg prijatelja.
    3. Raidovi za 10 i 25 osoba NE DELE isti raid ID. Recimo da ste ubili bossa u Naxxramas 10 men a nemate ID za Naxxramas 25 men a vasem prijatelju treba pomoc za Naxxramas 25 men u kojem su vec ubili bossa. U ovom slucaju, mozete se prikljuciti njegovom raidu kada prihvatite raid ID.



    Ovo su "pravi" raidovi sto znaci da ce dosta trajati i da ima vise bossova koji zahtevaju od svakog igraca da razume tok borbe i generalne taktike. U zavisnosti od levela opreme(gearlevel) grupe, tezina raida ce se znacajno razlikovati. Broj 1 je najlaksi raid za pocetnika, sto se tice opreme.

    1. Naxxramas [Naxx] - 15 Borbi
    2. Ulduar [Ulduar] - 14 Borbi
    3. Trial of the Crusader [TOC] / Trial of the Grand Crusader (Heroic Version of Trial of the Crusaders) [TOGC] - 5 Borbi
    4. Icecrown Citadel [ICC] - 12 Borbi
    5. Ruby Sanctum [RS] - 4 Borbi


    Ovo su malo laksi raidovi od onih gore. Redosled nije bitan u ovom slucaju.
    1. Obsidian Sanctum [OS] - 1 to 4 Borbi u zavisnosti od toga koliko ce zmajeva vasa grupa ubiti pre Sarthariona
    2. Vault of Archavon [VOA] - 4 Borbi
    3. Onyxia's Lair [Onyxia] - 1 Borba
    4. Eye of Eternity [EoE] - 1 Borba


    Gde se oni nalaze?




    Kako locirati Obsidican Sanctum

    Spoiler: Show









    Procitajte u 'Lore' sekciji zasto je jedan portal za Ruby Sanctum pokvaren.

    Na kraju ce biti jos objasnjenja u vezi raidova / istorije i slicno.(Pod Raid Descriptions)


    Emblemi / Valute


    Spoiler: Show

    Emblemi su tip valute koja se koristi da se njom kupi oprema ili korisne stvari od prijateljskih NPC-ova. Uglavnom postoje 2 Emblema na koje treba obratiti paznju na trenutnom patchu wotlka - Icecrown (3.3.5).

    1. http://wotlk.openwow.com/item=49426
    2. http://wotlk.openwow.com/item=47241


    http://wotlk.openwow.com/item=49426 je emblem sa najvecom vrednoscu u 3.3.5. Njima se mogu kupiti; ICC level oprema / Relentless Gladiator setovi / http://wotlk.openwow.com/item=49908.

    Moguce ga je dobiti iz:
    - 2x / bosses u Icecrown Citadel
    - 1x / mini-boss u Ruby Sanctumu
    - 3x / Halion u Ruby Sanctumu
    - Kvestovi u Frozen Halls [Samo jednom] *
    - Kvestovi u Ruby Sanctum [Samo jednom **
    - 5x / Nedeljni kvestovi ***
    - 2x / dnevno Random Heroic Dungeons
    - 2x / Toravon the Ice Warder u Vault of Archavon

    Trebace PUNO vremena da bi se uzela jedna stvar koja vam treba / koju zelite ako ste novi na levelu 80, ne brinite se.

    http://wotlk.openwow.com/item=47241 je sledeci. Njima se mogu kupiti : TOC ili oprema nizeg levela / Furious Gladiator setovi

    Moze se dobiti u (neke cifre nisu postavljene jer nisam bio siguran);
    - Svi bossovi u WotLK level raidovima (od 3.3) osim onih koji daju Frost embleme.
    - Svi Heroic Dungeon bossovi.
    - Svi Frozen Halls bossovi.
    - 5x / Nedeljni Kvestovi
    - 2x / Random Heroic Dungeons (Nakon sto vam se dodele 2x Frost Emblems, dobijacete Emblem of Triumph umesto Frosta.)



    Lokacije prodavaca u Dalaranu

    * Kvestovi u Frozen Halls
    Spoiler: Show

    Ovo je kvest koji vodi u 3 dungeons u Frozen Halls koji se nalazi odma pored Icecrown Citadel. Ovo su "catch-up" dungeoni dizajnirani da pomognu novim igracima pri ulasku u Icecrown Citadel bez potrebe da rade Naxxramas - Ulduar - TOC da bi napredovali. Ovo su glavni dungeoni iz kojih cete uzimati opremu.

    Da bi ste usli u dungeon, potrebno je da ili imate kvest ili da ste ga vec odradili. Ovaj lanac kvestova pocinje u Dalaranu.

    Za Hordu:


    Za Alijansu :


    Obicno su ispred banke vase fakcije u Dalaranu, ali ako ih ne mozete naci, trebalo bi da su blizu vase strana grada u Dalaranu. Nekad se nalaze u samoj banci.


    ** Kvestovi u Ruby Sanctumu
    Spoiler: Show

    Ovaj kvest ce vam doneti 5 EoF (cifra moze biti pogresna) po zavrsetku. Za istoriju i objasnjenje, pogledajte drugu sekciju ispod. Ukratko, Ruby Sanctum je napadnut od strane zmajeva sumraka i treba im pomoc heroja Azerotha sto pre.

    Kvest daje Rhonin u Dalaranu. Link : http://www.wowhead.com/quest=26012/trouble-at-wyrmrest


    *** Nedeljni Kvestovi
    Spoiler: Show

    Da bi pomogli novim igracima da stignu do Icecrown Citadel level opreme sto pre bas kao i Frozen Halls dungeoni, Nedeljni Kvestovi ce vas nagraditi sa 5 EoF i EoT po zavrsetku. Kao sto i samo ime govori, ovi se kvestovi mogu raditi samo jednom nedeljno. Kvestovi ce se razlikovati od nedelje do nedelje, ali neko ko ima "laksi" nedeljni kvest moze ga podeliti sa vama ako vi vec nemate neki Nedeljni Kvest.


    Lokacije gde da PRIHVATITE i PREDATE nedeljne kvestove.



    Par pitanja o raidovanju


    Spoiler: Show

    P : Zelim da raidujem ali mislim da cu se osramotiti zbog mog nedostatka vestine/znanja.
    O : MOLIM VAS ne plasite se! Svako ima svoj prvi put u svemu. Secam se kada su mene kickovali / micali iz BAS PUNO RAIDOVA prestao sam i da brojim koliko. Ali, ne dajte da vas uplasi to sto su vas kickovali. Vazno je da sticete iskustvo (ili opremu, ako imate srece) tako sto se nalazite u raznim situacijama. Vremenom, znacete koji raidovi imaju bolju prolaznost i koji su ljudi najbolje vodje raidova.

    P : Zelim da budem healer, ali imam osecaj da necu biti dobar za raid jer nikada ranije nisam healovao.
    O : Nije bitno koja je velicina raida, uvek ce biti healera koji vam pomazu. U 10 men, bice ukupno dva healera brojeci i vas a u 25 men, bice 5 healera brojeci i vas. Obicno ako ste pocetnik u healovanju, 10 men ce biti veoma tezak jer imate veliku odgovornost (50-50 odgovornost) u poredjenju sa 25 men (20 po healeru ili 25 po healeru ako vas je 4.) Za vezbanje, ne postoji bolje okruzenje od 25 men raid okruzenja. Ice Watcher u VOA ce vas nauciti kako da healujete raid i tenka. Zapamtite, nemate se cega plasiti!

    P : Zelim da budem tenk, ali ne znam kako. :/
    O : Opustite se i pocnite od 5 men dungeons. Za razliku od healera, vi morate poceti od manjih instanci jer nebitno koja je velicina raida,bice samo 1-3 tenkova sa skoro jednakom odgovornoscu pojedinacno. Podjite na Warmane Class forum i pronadjite vodic za svoju klasu. Procitajte savete i napraviti bindove za svoje magije. Vezbajte kako da napravite dobar aggro na jednom protivniku. Ako se u grupi nalazi neki DPS sa veoma dobrom opremom, nemojte se osecati lose ako protivnik krene da napada njega i ne mozete zadrzati aggro; nije do vas! Ako vam krene dobro sa 5 men grupama, polako krenite sa 10 i 25 men grupama. Ponavljam, nemojte se plasiti!

    P : MOJ DPS JE SRANJE.
    O : Smirite se i nemojte se uzrujavati. Potpuno je normalno da je vas DPS sranje kada ste pocetnik. Podjite na Warmane Class forum i nadjite vodic za vasu klasu sto se tice DPS-a. Pogledajte koje vam talente, glifove i rotacije preporucuju. ZAPAMTITE, ovi "vodici" NISU BIBLIJA; znaci, oni NISU 100% tacni. Neki od njih mogu biti zastareli ili postoji bolji nacin na koji se taj spec moze igrati a niko ne zna (sto je skoro pa nemoguce jer ova ekspanzija postoji vec sedam godina). Pronadjite stil koji vama odgovara i sa kojim ce vam biti zabavno.


    Profesije

    Spoiler: Show

    Profesije su ono sto vam je potrebno da bi ste doveli sebe do MAKSIMUMA. Necu ulaziti u najsitnije detalje oko profesija jer u nijednom smislu te reci nisam ekspert sto se toga tice.

    Lista profesija i sta njima dobijate :
    - Gathering Profesije
    1. Herbalism : Dace vam spell koji vas healuje vremenom. Ovaj heal je veci sto imate vise HP-a. (3 minuta CD)
    2. Mining : +60 Stamina (Passivno. cifra je mozda pogresna. popravka pozeljna!)
    3. Skinning : +40 Crit Rating


    - Crafting Profesije
    1. Engineering
      - Tanks : +45 Stamina (Head), +885 Armor (Hands), Nitro Boots
      - DPS : +340 Haste na 12 sekundi (1 minut CD) (Hands), Nitro Boots, Padobran (+23 Agility or +27 Spell Power)
      - Healer : +340 Haste na 12 sekundi (1 minut CD) (Hands), Nitro Boots, Padobran (+27 Spell Power), Besplatan Mana Potion \' -'/
    2. Tailoring
      - DPS : +400 Attack Power / +295 Spell Power
      - Healer : +400 Mana Chance / Cast, +295 Spell Power
    3. Leatherworking
      - Tanks : +102 Stamina (Bracer)
      - DPS : +75 Spell Power / +130 Attack Power (Bracer)
      - Healer : +76 Spell Power (Bracer)
    4. Blacksmithing
      - 2 extra Jewel socketa za Bracer i Hands
    5. Alchemy
      - Lazni Flask :D (Flask of the North)
      - Duplo vreme trajanja Flaska (PAREEEEEEEEE) i oko +30% delotvornosti.
      - Mad Alchemist's Potion (Veoma potcenjeno sto se tice vracanja mane. Sa Mixology, daje vam 5k Mane; to je skoro kao Innervate.
    6. Enchanting
      - Tenkovi : +60 Stamina (2x Rings)
      - DPS-ovi : +46 Spell Power / +80 Attack Power (2x Rings)
      - Hileri : +46 Spell Power (2x Rings)
    7. Jewelcrafting
      - 3 Improved Dragon's Eye gems. Previse sam lenj da izracunam koliko stats dobijate koristeci njih ali otprilike 30%.
    8. Inscription
      - Nikad probao. Ne znam koji su benefiti.


    Iskreno, benefiti svih profesija su OTPRILIKE ISTI po meni (osim gathering profesija), dobijate oko +80 AP, +60 Stamina, ili +40 SP. Ako moram da predlazem, rekao bih ENGINEERING i TAILORING.

    Nitro boots su predobre da bi se ignorisale kad je raidovanje u pitanju. Kada zaboravite da se pomerite kad treba u borbi, mozete upaliti Nitro Boots i zahvaljujuci ubrzanju pri kretanju, spasiti sebi zivot. Mozete ih upaliti da bi ste pobegli od udaraca bossa i naterali ga da vas prati, vadeci vas iz sigurne smrti kao tenk (po ceni izgubljenog DPS-a...) A CONTROLLABLE +340 Haste / svaki minut je takodje tesko ignorisati. Ne samo da je Engineering jedina profesija koja daje Haste, vec ga mozete i kontrolisati; znaci mozete ga upaliti kad vi ZELITE. To je ODLICNO.

    Tailoring je moj licni izbor jer ne zahteva bas previse materijala i cesto se pali. Ne bih isao po MP5 enchant, kako god, osim ako ste disc priest. Uzimam MP5 enchante na discu zato sto zelim RAVAN spell power da bih kontrolisao Rupture. Ali to je sve stvar izbora.


    Gde pronaci raid?

    Spoiler: Show

    Ok, sada ste spremni za polazak u raid! Ali... kako?

    Raidovi se obicno mogu naci u GLOBAL chatu. Ako vec niste, prosto napisite "/join global" da bi ste se prikljucili, a"/leave global" da napustite global chat kad god pozelite.

    Obicno one poruke koje su povezane sa raidovima pocinju sa LFM.

    LFM znaci "Looking For Member". Obicno se tu mogu naci podaci o raidu, velicini, klasama koje su potrebne i achievements koje morate imati.

    e.g.)
    LFM ICC 10 HC 1 HEALER (holy paly) 6K + ONLY - LINK AOTC GUL'DAN OR NO INVITE.
    *interna sala*

    Ako zelite da se prikljucite takvom raidu, whisperujte lidera (onog koji je napisao poruku) sa porukom koja sadrzi vas gearscore, klasu, spec i achievement. Obicno ako vam ne odgovore sa porukom ili pozivom za grupu to znaci da nisu zainteresovani. Nije dobra ideja da spamujete tu osobu sa "INVITE? INVITE? INVITE?" zato sto tako samo mozete zavrsiti na njihovoj ignore listi, sto nije dobro.

    9 od 10 puta, ICC/RS raidovi ce traziti da linkujete vas achievement. Achievementi koje dobijate za ubijanje bossova/zavrsavanje instanci je skoro pa definitivni dokaz lideru/kome god da ste dovoljno iskusni za tu borbu. Ali cuvajte se, uvek postoje igraci koji imaju achievement a nemaju pojma kako da odrade borbu.

    Na primer, ovo je achievement koji dobijate kada ubijete Haliona - Ruby Sanctum:


    Ovo je "dokaz" da ste ovu borbu uspesno odradili barem jednom sto povecava sanse za vas ulazak u raid. Neki raid lideri vam nece uopste ni odgovarati ako odma ne linkujete achievement, sto je tesko za sveze level 80 igrace koji nemaju achievement.


    Nesto malo ozbiljnije - Guild

    Spoiler: Show

    Nakon nekog vremena radeci pugove (raidovanje iz Global chata), bicete umorni od raidovanja sa ljudima koji nemaju pojma kako se ova igrica igra. Potrebno je da pronadjete grupu ljudi koji igraju ovu igricu bas kao i vi. Guild je ono sto vam treba.

    Mnogi guildovi na Icecrownu ce vam sigurno odgovarati. Guildove mozete naci na globalu ili Warmane Forumu (http://forum.warmane.com/forumdisplay.php?f=270).

    Oni sa prve stranice foruma su VEOMA ozbiljni guildovi, tako da u njima nema mesta za sveze levele 80. Ako tu ne mozete naci nijedan, probajte na globalu. Jednostavno se predstavite kao novajlija kojem je potreban guild da nastavi svoj progres u ovoj igrici i sigurno cete naci svoj dom. :)


    Umoran od genericnog UI - Addoni

    Spoiler: Show

    U jednom momentu, primeticete koliko vas ogranicava genericni Blizzard UI tokom raidovanja. Nisu bas dobri jer svako malo morate da gledate po svojim razbacanim spellovima po ekranu da bi ste videli koji vam je proc aktivan i slicno.

    Evo addona koji vam mogu biti od pomoci. Dodati linkovi! Ovi linkove sam ja napravio preko Google Drive tako da bi trebalo da rade. Ako neki ne radi, recite mi.

    Proc Tracking
    - SurgeTrack : Najjednostavniji proc tracking addon koji se lako konfigurise. Instalirajte ga i sve je spremno! Preporucujem onima koji su novi u celoj ovoj prici o Addonima.
    - Cheese : Zahteva malo znanja o otvaranju Lua fajla da bi se editovale neke linije zbog prilagodjavanja vasem ukusu, ali to je CPU&Memory friendly addon koji pokazuje Cataclysm visual proc obavestenja.
    - TellMeWhen : Unapredjen i jos slobodniji za promene SurgeTrack. Preporucujem onima koji su vec probali SurgeTrack i spremni su da koriste nesto sto nudi vise i bolje je.
    - WeakAura for 3.3.5 : Bolja verzija PowerAura. Vraceno je na 3.3.5 verziju od strane nekog korisnika. Link se moze pronaci negde na Warmane Forumu. Apsolutan CPU-hog ako pratite puno Aura odjednom. Preporucujem onima sa dobrim CPU i osnovnim znanjem o kodiranju. (conditionals su dovoljni.)

    Boss Mods
    Ovi ce vam addoni pomoci u borbama!
    - DBM : DeadlyBossMods. Najpoznatiji mod. Radi svoj posao. CPU-hog.
    - DXE : Deus Vox Encounters. Moj omiljeni. Nije radio na proslom core i nisam ga probao od tada. Zelim da ga probam i vidim kakav je!
    - Bigwigs : Moj drugi omiljeni. Prosta kustomizacija. CPU-light (skoro nista). Obavestenja nisu ucestala kao kod DBM-a sto je i dobro i lose.

    DPS / HPS meter / Aggro meter
    - Skada : Preporucujem. Prikazuje Absorb+Healing uradjen i manji pritisak radi na CPU nego Recount.
    - Recount : Radi isto sto i Skada!
    - Omen : Aggro meter za tenkove / DPS.

    Generalno
    - ElvUI : Kompletna zamena za Blizz UI. Laka i VELIKA mogucnost kustomizacije! Pojednostavljuje i minimalizuje. Ovako moj ElvUI izgleda.
    Spoiler: Show


    - LUI : Takodje kompletna zamena Blizz UI. Manje kustomizacije i APSOLUTNI CPU-hog. Prelep dizajn.
    NOTE : LUI ima drugaciji nacin za instaliranje addona. Morate zameniti CEO Interface folder. Na trenutni Interface folder stavite "back-up" na kraju imena ili nesto slicno po cemu cete znati da se vratite na taj folder ako nesto podje po zlu sa novim, a novi Interface folder koji skidate ovim linkom premestite na mesto starog.
    - MSBT : Zamena za Blizz Scrolling UI. Osrednji CPU-hog, ali jedini dobar scrolling battletext.
    - OmniCC - Pokazuje Cooldown tekst iznad spell ikonice! Kompatibilno sa skoro svim ostalim addonima koji se nalaze na ekranu. (TellMeWhen, na primer).
    - PallyPower - Obavezan addon za Paladine. Pomaze pri buffovanju raida!



    Raid Istorija

    Spoiler: Show

    Ovo ce vam pomoci da ZAVIRITE u raidove. Ovo definitivno nije apsolutni vodic/tutorial za ove raidove.

    Naxxramas



    Lokacija : Dragonblight
    Borbi : 15
    Preporucljiv iLvl : 190(10), 200(25)


    Veoma lagan raid koji nema intezivne taktike u borbama. Sastoji se od 4 krila koja se mogu odraditi u bilo kojem redosledu i kada se sva 4 odrade, peto krilo u kojem se nalaze Sapphiron i Kel'Thuzad ce se otvoriti. Nakon 3.3 patcha, igraci mogu pristupiti Sapphironu i Kel'Thuzadu bez ciscenja cele instance. Za Naxxramas ne postoji Heroic mode.

    Titule koje se ovde mogu uzeti : The Undying [10] / The Immortal [25] , Conqueror of Naxxramas [Realm First Naxxramas]

    Ulduar



    Lokacija : The Storm Peak
    Borbi : 14
    Preporucljiv iLvl : 200(10), 220(25)


    Drugi raid u WotLK-u. Koncept "Hard Mode" se pojavio ovde. Da bi se zapoceo "Hard Mode", igraci su morali da odrade specificne stvari na svakom bossu. Neki bossovi nisu imali Hard Mode. Dizajnirano je tako da ako se odrade 4 bossa na Hard Mode, dodatni bonus boss bi se pojavio, njegovo ime je Algalon the Observer.

    Brza Istorija
    Spoiler: Show

    Brza Istorija : Nakon sto su Titani pobedili Stare Bogove, shvatili su da bi smrt Starih Bogova znacila unistenje Azerotha. Titani odlucise da zatvore Stare Bogove i naprave razna stvorenja (vrykuls, mecha gnomes, earthen) da cuvaju taj zatvor. Zatvor Yogg'Sarona je bio Ulduar i 4 cuvara su bila Freya, Hodir, Mimiron i Thorim. Kako god, Yogg'Saron je prokleo sva ova stvorenja kletvom koja se zove "Kletva Mesa" koja pretvori njihova tela prvobitno napravljena od metala i kamena u meso. Ovo je poreklo rasa Azerotha (Vrykul -> Human, Mecha Gnomes -> Gnomes, Earthen -> Dwarves ILI Troggs (Korumpirana verzija su Troggs)). Naime, Yogg'Saron je uspeo da korumpira 4 cuvara i unisti sve sto je hteo da unisti. Iz tog razloga heroji Azerotha stupaju na scenu.

    Nakon ubijanja svih 4 cuvara u Hard Mode, igraci su obavesteni da Algalon the Observer koji je predstavnik Titana dolazi u Ulduar da izmeri kolika je pretnja ova korupcija za Azeroth. Naravno, po njemu, svi ti ljudi, patuljci i gnomovi koji trce unaokolo su nista vise od korupcije, rezultat Kletve Mesa od strane Yogg'Sarona. Igraci imaju jedan sat da ubiju Algalona, u protivnom ce on aktivirati Code Alpha, sto znaci planetarna reorganizacija Azerotha. U Halls of Lightning, igracima je objasnjeno da "planetarna reorganizacija" znaci da ce se sve pretvoriti u cestice, u osnovne elemente; vatra, zemlja, vetar and voda.

    Kada ga pobedite, Algalon kaze da je odusevljen hrabroscu heroja Azerotha i predaje Code Delta (znaci dobro je proslo) IGRACIMA da ponesu na najvisu tacku u Azerothu (Dalaran). Zasto to nije uradio sam? Ne znam.


    Titule koje se mogu uzeti u ovoj instanci : Conqueror of Ulduar, Starcaller, The Astral Walker, Death's Demise [Realm First Yogg'Saron +0g], Celestial Defender [Realm First Algalon]

    Trial of the Crusader



    Lokacija : North East of Icecrown
    Borbi : 5
    Preporucljiv iLvl : 220(10), 240(25)


    Treci raid WotLK-a. Pustanje TOC-a je bio kraj Ulduaru jer je nudio MNOGO brzi i bolji loot. Prvi Heroic Mode koji je zahtevao veci iLvl / DPS / HPS / Osecaj za igru. Verovatno i najcesci raid na globalu sa skoro nikakvim zahtevima. (Oko 5k gs i mozete poceti!)

    Brza Istorija
    Spoiler: Show

    Tirion Foldring testira da li ste vi i vasi prijatelji spremni da se suocite sa The Lich Kingom u Icecrown Citadel.

    spoiler : Arthas dolazi da vas iznenadi.


    Titule koje se mogu uzeti u ovoj instanci : The Argent Defender, Grand Crusader [Realm First TOGC 50 Attempts]

    Icecrown Citadel



    Lokacija : Icecrown
    Borbi : 12
    Preporucljiv iLvl : 240(10), 250(25)


    Cetvrti i poslednji GLAVNI raid WotLK-a. Jedan od najbolje zapamcenih raidova. Prvi put da se koristilo dinamicno raidovanje. (Mogucnost da se promeni izmedju normal i heroic u samom raidu) Kraj pokvarenog-detinjastog-oce-ubice.

    s..STA RADIS SINKO?

    NASLEDJUJEM TE, TATICE.

    Istorija nije potrebna.

    Titule koje se mogu uzeti u ovoj instanci : the Kingslayer, Bane of the Fallen King, The Light of Dawn

    Ruby Sanctum


    Lokacija : Icecrown
    Borbi : 4
    Preporucljiv iLvl : 250(10), 260(25)


    Finalni raid u WotLK-u koji najavljuje dolazak Deathwinga i pocetak Kataklizme. Stvarno nema niceg specijalnog u vezi ovog raida osim cinjenice da Halion ima jednu milijardu HP-a na 25 Heroic Mode sto je ludo.

    Brza Istorija
    Spoiler: Show

    Unistenje Obisidan Sanctuma je naljutilo Crne Zmajeve. Ujedinili su se sa zmajevima sumraka (zmajevi napravljeni vestackim putem uz pomoc crne magije u Grim Batolu) i napali utociste Crvenih zmajeva; Ruby Sanctum. Zato je jedan "prsten" slomljen na slici.

    Halion je "lider" koji je verovatno najveci zmaj sumraka u WotLKu. On koristi magiju senke i vatre da bi nas podsetio da je zmaj sumraka.



    Updates

    Spoiler: Show

    Mart 21.2017
    - Dopisao
    - Dodao Download linkove za sve addone.
    - Dodao uputstva za instaliranje LUI addona.
    - Dodao PallyPower u listu addona.




    Ako imate informaciju o necemu sto je pogresno, obavestite me o tome u komentarima ispod. Bice popravljeno sto pre.

    Ako imate pitanja, takodje komentarisite ispod. Bilo ko ce biti vise neko srecan da vam pomogne.

    Guide je napisao Zelda1220 a ne ja, ja sam ga samo preveo.
    Ako primetite neke greske u prevodu slobodno ispravite u komentarima.

    Link do originalnog vodica na engleskom: http://forum.warmane.com/showthread....74#post2786974
    Edited: March 21, 2017

  2. Rezervisano polje za jos mogucih informacija

  3. Veoma zanimljiv nacin predstavljanja igre pocetnicima (a i onima koji jednostavno zele znati vise). Hvala ti na ovome u ime nubova!

    Zeleo bi samo nesto dodati, sta ono bese...... A da, Hail <Ohdo> :D

  4. Super objasnjeno!! E sad posto sam ja fresh 80 i to po prvi put. Svi ovi questovi su raidovi, kako da nadjem ekipu sa kojom mogu da odradim raid i obavim quest??

  5. 10/10
    ako ti bude dosadno napisi jos sta za gear ili level progress ?

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •