1. Dungeon Finder

Merhabalar 21 level oldum ama Dungeon Finder açıldı ama nasıl kullanacağımı anlamış değilim yardımcı olabilir misiniz?

2. Bende Find Group diye bir kısım yok galiba?

3. Merhabalar 21 level oldum ama Dungeon Finder açıldı ama nasıl kullanacağımı anlamış değilim yardımcı olabilir misiniz?
    Nerede oynuyorsun?

Outland ve Medivh'de TBC paketinde dungeon finder yoktur.
    Enter'a basıp /join global yazarak global kanalına katılmalı oradan grup bulup oynamalısın.

Lordaeron'da dungeon finder kapalıdır. Aynı yukardaki gibi global kanalına kendin bulman gerek.

Icecrown, Neltharion ve Frostwolf'da Dungeon Finder penceresinde oynadığın sınıfa (class) göre rol seçip join diyorsun, seni sıraya alıyor, gerekli 5 kişiyi de bulunca çağrı penceresi geliyor, kabul ediyorsun seni dungeon'a ışınlıyor.

Rol olarak 5 kişilik dungeon'da 3 tane DPS yani hasar veren oyuncu, 1 tane healer yani grubu iyileştiren, 1 tane de tank yani yaratıkları üzerine çekip zararı göğüsleyen oyuncu oluyor.

Nasıl yapacağını bilmediğin sürece hep kılıç simgeli DPS seç. + işaretli healer ve kalkan işaretli tank için doğru talent'de ve doğru item'larla katılmalısın.
    En son yeşil bayrak simgesi de ben bu dungeon'ı biliyorum, gruba önderlik (lider) yapabilirim demektir. Bilmediğin sürece seçme.

Random Dungeon Finder'da (kısaca RDF derler) her gün ilk sefer oynamana ve son boss'u kesmene pencerede gösterdiği hediyeyi verir.
    70'e kadar RDF sadece grup bulucudur ve basit hediyeler verir.
    70 lvl'dan sonra amblem almaya başlarsın. Mesala Icecrown'da Emblem of Triumph ve Heroic oynarsan Emblem of Frost verir.
    Bu amblemleri biriktirip üzerine güzel zırhlar ve item'lar alabilirsin.

Yine aynı şekilde 70'den sonra Heroic diye ayrı bir seçenek çıkar. Normal'de mesala Icecrown'da yaratıklar 76 lvl ise Heroic seçtiğinde hepsi 80, boss'lar ?? lvl'dir. Yani öldürmesi daha zordur ve fazladan taktikler kullanman gerekir.

4. Teşekkür ederim ben normalde WoW oyuncusuyum da ilk defa buraya gelince şaşırdım. Hayatımda hiç Private oynamadım ve Burning Crusade oynuyordum acı çektim resmen :D . Birine 5 skill atıp kesiyorum mana bitiyor v.s. . Demekki bizim oynadığımız WoW Legion v.s. kolaylaştırılmış biraz. Neyse teşekkür ederim. Icecrown da Dungeon Finder varsa oraya geçeceğim. Population olarak çok fazla hemde raid bulmakta v.s. zorlanmam. Teşekkür ederim tekrardan.

5. Teşekkür ederim ben normalde WoW oyuncusuyum da ilk defa buraya gelince şaşırdım. Hayatımda hiç Private oynamadım ve Burning Crusade oynuyordum acı çektim resmen :D . Birine 5 skill atıp kesiyorum mana bitiyor v.s. . Demekki bizim oynadığımız WoW Legion v.s. kolaylaştırılmış biraz. Neyse teşekkür ederim. Icecrown da Dungeon Finder varsa oraya geçeceğim. Population olarak çok fazla hemde raid bulmakta v.s. zorlanmam. Teşekkür ederim tekrardan.
    Rica ederim.

Ben WoW'a 2008 Mayısında başlamıştım, TBC'nin bu halinde, ilk 70'im de Warlock'du. Çok güzeldi.
    Cata'yla oyunu basitleştirip berbat ettiklerinde 2011'de buraya başladım, halen de buradayım.

TBC'de güçlü olan sınıfı oynayacaksın. WotLK'de Paladin süperdir, The Burning Crusade'de tam tersi.
    TBC için Warlock ya da Mage açmaya çalış. Özellikle Warlock'un ilk bineği de büyü ile geldiğinden ilk karakter için çok avantajlı oluyor.
    Çok hızlı kasıyorsun, 70'de yenilmez oluyorsun.