1. Neden Warlocklar güçsüz

Wotlk da ilk defa oynuyorum warlock hastasıyım diyebilirim fakat burada biraz hüsrana uğradım mana ilk levellerde cok can sıkan bir durum dungeonlarda 3 4 wave cıkaramadan bitiyor ve dps konusunda diger classlar kadar başarılı olduğu soylenemez su ana kadar da sw de en fazla 1 2 warlock gormusumdur acaba bir şeyler daha eksik mi yoksa patch yuzunden mi (glyph lere daha ellemedim ve 30 lvl deym)
    Edited: September 11, 2017

2. Wotlk da ilk defa oynuyorum warlock hastasıyım diyebilirim fakat burada biraz hüsrana uğradım mana ilk levellerde cok can sıkan bir durum dungeonlarda 3 4 wave cıkaramadan bitiyor acaba bir şeyler daha eksik mi yoksa patch yuzunden mi (glyph lere daha ellemedim ve 30 lvl deym)
    Lvl kasarken Demo veya PvP seviyorsan Aff talentinde gitmelisin. 10 lvl'da Voidwalker görevi var onu Hunter pet'i tank gibi kullanıp sen fazla mana harcamadan vuruş yapacaksın. Ayrıca ilk 40 lvl wand kullanmak da çok işine yarar. Curse of Agony gibi uzun süreli lanetleri yap, ardından wand'a bas, hızlı hızlı kesip geçersin. Zindanda aynı şekilde fazla mana harcatan ateş büyüleri yerine lanetleri kullan, pet olarak imp çıkartırsın.
    Eğer en baştan Destro ile kasmaya çalışıyorsan 80'e kadar sürekli oturup bir şeyler içmen gerekir

3. Haklısınız illa kenarda durması gerekiyor bir 20 lik drink yoksa kolay kolay quest yapmaya gidemiyorum. Sırf Voidwalker için Drain Soul kasmak zorunda kaldım.Dediğiniz gibi kullanıyordum. Peki 80'e kadar demo veya aff secip 80'de Hyprid Destro veya normal destro kassam oyun stilim ne kadar değişir ? Şu an 50 lvl oldum bg anladığım kadarıyla 70 lvl e kadar bulunmuyor kolay kolay. PvP seviyorum ama destro ile PvP bana daha bir çekici geliyor ürettiği anlık damageler ile birlikte Chaos Bolt, Shadowburn,Conf vs. Ve talentlerde hangi destro daha etkili olur 80 lvl de

4. Haklısınız illa kenarda durması gerekiyor bir 20 lik drink yoksa kolay kolay quest yapmaya gidemiyorum. Sırf Voidwalker için Drain Soul kasmak zorunda kaldım.Dediğiniz gibi kullanıyordum. Peki 80'e kadar demo veya aff secip 80'de Hyprid Destro veya normal destro kassam oyun stilim ne kadar değişir ? Şu an 50 lvl oldum bg anladığım kadarıyla 70 lvl e kadar bulunmuyor kolay kolay. PvP seviyorum ama destro ile PvP bana daha bir çekici geliyor ürettiği anlık damageler ile birlikte Chaos Bolt, Shadowburn,Conf vs. Ve talentlerde hangi destro daha etkili olur 80 lvl de
    LK kasmak 58'e kadar zordur, özellikle 45-58 arası bıktırır. Ancak 58'de Outland'a gidince çok hızlı 68 olursun, oradan da Northrend'e gidip 3 güne 80'e çıkarsın.

Normalde çoğunluk 1-80 arasını Demo ile bitirir, 80 olunca PvE için Destro, PvP için Aff ya da Aff/Destro karmasını kullanırlar. Destro dediğin gibi çok hızlı sonuç aldığın eğlenceli bir talent.
    Açıkçası şu an LK'de 80 için talent olarak neler kullanılır hatırlamıyorum, açıldığından beri TBC'deyim, uzun yıllardır da Warlock kasmadım, ama araştırmayı seviyorsan forumda İnglizce bölümlerde çok sayıda rehber var:
    http://forum.warmane.com/showthread.php?t=231723
    http://forum.warmane.com/forumdisplay.php?f=128
    http://forum.warmane.com/forumdisplay.php?f=207

Ayrıca Türkçe Google'da 2009-2011 için "paticik forum WoW", "Donanımhaber WoW" gibi aramalarla Türkçe rehber bulabilirsin.

5. 80 olduktan sonra benim tavsiyem ya hybrid git yada destro git. Pvp yapmak icin kasacaksin anladigim kadariyla dusuk gearda destro ve hybrid gitmen senin yararina. Gear topladiktan sonra affli oynayabilirsin.
    Pve icin ise 5-5.5k gearscore a ulasana kadar hybrid oyna. Sonra demoya don raid icin. 6.2k ve ustu bir geara ulasirsan afflide oynayabilirsin.

6. LK kasmak 58'e kadar zordur, özellikle 45-58 arası bıktırır. Ancak 58'de Outland'a gidince çok hızlı 68 olursun, oradan da Northrend'e gidip 3 güne 80'e çıkarsın.

Normalde çoğunluk 1-80 arasını Demo ile bitirir, 80 olunca PvE için Destro, PvP için Aff ya da Aff/Destro karmasını kullanırlar. Destro dediğin gibi çok hızlı sonuç aldığın eğlenceli bir talent.
    Açıkçası şu an LK'de 80 için talent olarak neler kullanılır hatırlamıyorum, açıldığından beri TBC'deyim, uzun yıllardır da Warlock kasmadım, ama araştırmayı seviyorsan forumda İnglizce bölümlerde çok sayıda rehber var:
    http://forum.warmane.com/showthread.php?t=231723
    http://forum.warmane.com/forumdisplay.php?f=128
    http://forum.warmane.com/forumdisplay.php?f=207

Ayrıca Türkçe Google'da 2009-2011 için "paticik forum WoW", "Donanımhaber WoW" gibi aramalarla Türkçe rehber bulabilirsin.
    Tavsiyeleriniz için teşekkürler. Bir çok forumda araştırmıştım ama warlock azlığını görünce acaba sıkıntılı bir class mı diye geçmedi değildi kafamdan. MoP WoD expansionlarına gibidir diye düşünmüştüm halbuki. Yine de oynamaya değer bir class.

7. 80 olduktan sonra benim tavsiyem ya hybrid git yada destro git. Pvp yapmak icin kasacaksin anladigim kadariyla dusuk gearda destro ve hybrid gitmen senin yararina. Gear topladiktan sonra affli oynayabilirsin.
    Pve icin ise 5-5.5k gearscore a ulasana kadar hybrid oyna. Sonra demoya don raid icin. 6.2k ve ustu bir geara ulasirsan afflide oynayabilirsin.
    Hybrid gitmeyi düşünüyordum aslında ama wotlk un azizliğindendir diye düşünüyorum ilvl i yüksek olanların alması aşikar bir durum bg lerde. Karşılarında pek bir şey yapamıyorum. gear toplayınca dual spec yapıp deneyebilirim affli yi. Raidler icin item kasacağımı pek sanmıyorum genelde pvp oynayacağım için.

8. Tavsiyeleriniz için teşekkürler. Bir çok forumda araştırmıştım ama warlock azlığını görünce acaba sıkıntılı bir class mı diye geçmedi değildi kafamdan. MoP WoD expansionlarına gibidir diye düşünmüştüm halbuki. Yine de oynamaya değer bir class.
    Biraz sıkıntılı elbette.

Warlock TBC'de çok güçlü, kasması en hızlı sınıflardan biri, oynaması da çok zevkli.
    WotLK'de Paladin aşırı güçlü, DK, Warrior vs onu takip ediyor. Warlock'u tercih eden az, o yüzden az görüyorsundur.
    Benim oyuna ilk başladığım 2008'de TBC'de ilk karakterim Warlock'du. Şu anda da Outland ve Medivh'de kasması kolay olduğundan en çok Warlock'larla oynuyorum.

LK'e göre TBC zor demezsen Outland'ı bir denemeni öneririm.