1. Donete

    καλησπέρα παιδια θα ήθελα να μάθω για ποιο λόγο δεν μπορώ να κάνω Donate με Pay Safe
    αν γνωρίζει κάποιος θα ήθελα να μου απαντήσει
    Ευχαριστώ

  2. Απ' όσο έχω δει, το donate γίνεται:

    1) μέσω πιστωτικής κάρτας (visa, mastercard, amex, discover)
    2) μέσω Mint (http://www.mintprepaid.com/buy#buy)
    2) μέσω smartphone με μια εφαρμογή που λέγεται WeChat

    βέβαια εδώ στο forum του warmane ( http://forum.warmane.com/showthread.php?t=307442 ) λέει ότι υποστηρίζεται και donate μέσω paysafe card, αλλά δε βλέπω τέτοια επιλογή στη σελίδα του donate, οπότε ίσως το forum να μην είναι updated.
    Edited: November 10, 2017

  3. Έχω στείλει email και μίλησα προσωπικά με την paymentwall.com και μου εξήγησε ότι δεν είναι εφικτό με χρήση paysafe και Mobiano στην Ελλάδα να χρησιμοποιηθούν αυτές οι δυο επιλογές γιατί το συγκεκριμένο site(Warmane.com) δεν τις υποστηρίζει για την χωρα μας.

    "As it turns out, Paysafecard and mobile (Mobiamo) payment methods are not available for this website at Warmane.com on the country (Greece) you are currently in. Please note that payment systems are determined by the country and website that you are trying to pay for. "

    Δεν μου ξεκαθάρισαν για πιο λόγο γίνεται αυτο, συγκεκριμένα για την Ελλάδα και για το αν θα βρεθεί λύση. Πάντως είναι κρίμα.
    Διότι και σε κάτι αλλα site δημιουργείται αυτο το πρόβλημα.
    Και όχι δεν φταίει το forum αν είναι updated γιατί έχω ρωτήσει άτομα του εξωτερικού στην Ευρώπη και μου έχουν πει ότι μπορούν να πληρώσουν με τις δυο επιλογές που αναφέρω πιο πάνω.
    Edited: November 10, 2017

  4. Όντως, μίλησα με έναν administrator και μου είπε ότι εξαρτάται από το region στο οποίο κατοικείς, άρα μάλλον είναι θέμα Ελλάδας.

  5. Μπορείς να τον ρωτήσεις αν θα υπάρξει κάποια λύση πάνω σε αυτό το θέμα σε παρακαλώ πολύ?

    Μπορεί να φταίει επειδή είμαστε ακόμα στα capital control

  6. Αν όντως είναι θέμα region (ή capital control, το ίδιο πράγμα είναι), δεν μπορεί δυστυχώς να κάνει κάτι ο warmane.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •