1. BİrleŞmelİyİz artik !

Sevgili Abilerim Ablalarım ve Kardeşlerim ben Emre 23 yaşındayım Avusturya/Viyana doğumluyum. Türkiyeye 6 sene önce geldim . Oyuna Konya/Meram dan katılıyorum. Bugün tesadüfen Forumları geziyim diye girdim ve birçok Guild konusuna rastladım. Herkes kafasına göre kendi guildini kuruyor oynuyor. Bakıyorum Sırblara Boshnaklara Almanlara vs... Hepsi bir arada kurmuş guildlerini. Bizde Hepberaber birlik olsakta , bütün TÜRKLER bir arada toplansa (Horde/Alliance farketmez). Lütfen burdan bütün Türk Guild Masterlarına sesleniyorum. Abiler gelin Discord, Skype veya telefon aracılığı ile irtibata geçilsin hepberaber bi yerde anlaşalım bi tarafta guild kuralım birleşelim. Örnek: TURK/PVP ve TRUK/PVE olarak ikiye ayrılalım pve isteyen pve ye , pvp isteyen pvp geçsin hepberaber coşalım ( Fena gaza geldim vallaha ) .

Farkındayım bu konuyu birçok kez birkaç arkadaşımız dile getirmiştir kesin ama birde ben burdan sesleniyim istedim.

Saygılarımla
    Zdravoo...

2. Türk oyuncuların çoğu egolu ve kendini herşeyden yüksekte görme alışkanlığı olan oyuncular olduğundan bu bahsettiğin olayı birçok kez denemeye çalışmamıza rağmen en fazla 2 bilemedin 3 ay bir arada tutabilmeyi başardık. Mesela Sene başında elimi taşın altına koyarak kurmuş olduğum «Anatolia» isimli guild (en son hali 60+ online görüyordu akşamları yani aynı anda 2 tane 25 raid kurabilecek nüfusa sahip bir guilddi ve pvp ile pve oyuncuları bir çatı altında birleştirmiştik), Nisan ayında yaşanan hırsızlıklar ve atılan yalan beyanlarla oyunda olmadıgım bir gün dağıtıldı. Bunu yapanlar ise oyunda güvenip de officerlık verdiğim şahıslardı. Ve kendilerine 'hırkız turkler' adında yeni guild kurdular. Tabları ve guild oyuncuları yağmalayarak. İşin aslı bizim Türk oyuncuların coğu aynı zamanda birer hırsız olabiliyor her ne kadar yaşları büyük olsa da.. :)) 8 senedir bu oyunda hem Türklerle, hem de yabancılarla beraber çeşitli serverlarda oynadım. Yabancılar sırf oyundan tanımalarına rağmen kalkıp uçağa, otobüse binip İstanbul'a gelip seninle tanışma cesaretini ve büyüklüğünü gösterebiliyorken, oyunda sırf Türkçe konuştuğu için kendine daha yakın bildiğin insanlar ise seni kullanıp kullanıp, uygun bir anında çok rahat satış koyaibliyorlar. O yüzden Yaşça 30+ ve 40+ olmalarına rağmen akıl yaşları 10 yaşından daha düşük seviyede olan insanlarla bir arada olmaktansa, git bir EU guildine katıl en azından daha fazla dost yanlısı ve vefakar insanlarla vakit geçirirsin dostum. Yine de oyunda yardıma ihtiyacın olursa akşamları iş dönüşü oyunda oluyorum 1-2 saatliğine. Karakter adlarım "Rauf" ve "Raufy". Seve seve yardımcı olurum.

Hadi Kolay gelsin..
    Edited: December 24, 2017

3. yok hocam o dediğin gibi bi dünya mevcut değil nerde sırplar falan bir arada guild kurmuş 600 çeşit guild var adamlarda ben tonla adam tanıdım adam sırp olup ... sırplarıyla oynanmıyo diyen büyük guildlerin çoğu global guildler ve bu guildlere denk türk guildleri de var yani bunu yine en iyi beceren türkler ne dedim bilmiom anlamaya çalışırsanız artık :D

4. yok hocam o dediğin gibi bi dünya mevcut değil nerde sırplar falan bir arada guild kurmuş 600 çeşit guild var adamlarda ben tonla adam tanıdım adam sırp olup ... sırplarıyla oynanmıyo diyen büyük guildlerin çoğu global guildler ve bu guildlere denk türk guildleri de var yani bunu yine en iyi beceren türkler ne dedim bilmiom anlamaya çalışırsanız artık :D
    buradan anladığım açıklama şu mu hikmet :) sırplar eu guild kurar kurdukları guildlerde sırpların önceliği vardır :) sanırım bu Tr Guildlerine gelince çok fazla kurulur başarının olduğu çok az yer vardır başarlılı olanlar da full itemlerle girerler sadece ilk baslarda kestiklerini kanıtlamak icin sonra bu 1-2 hafta yada 3-5 hafta aynı kadro 1 kisi değiştirilerek gider sonra alt charları ile girip item toplamaya baslarlar sonra 2 tane mark için kavga çıkar :) guildden ayrılmalar baslar sonra o ayrılanlar ayrı bir guild kurar insanlara afedersiniz b*k atar sonra bu olay böyle devam eder birlesme olması icin insanların yapması gerekenler.

1-Ego olayını kaldırmak
    2-item kavgası yapmamak
    3-Alt charlardan önce kasılması gereken insanlar varsa main charlarda devam etmek
    4-Dkp sistemini öncelik main de kullandırmak
    5-İnsanlara biz senden önce arşiv aldık yok başka serverde ben söyle idim dememek
    6-insanlara hoşgörü ile bakmak
    7- bunların hiç birisinin olmayacağını bilmek :)

5. buradan anladığım açıklama şu mu hikmet :) sırplar eu guild kurar kurdukları guildlerde sırpların önceliği vardır :) sanırım bu Tr Guildlerine gelince çok fazla kurulur başarının olduğu çok az yer vardır başarlılı olanlar da full itemlerle girerler sadece ilk baslarda kestiklerini kanıtlamak icin sonra bu 1-2 hafta yada 3-5 hafta aynı kadro 1 kisi değiştirilerek gider sonra alt charları ile girip item toplamaya baslarlar sonra 2 tane mark için kavga çıkar :) guildden ayrılmalar baslar sonra o ayrılanlar ayrı bir guild kurar insanlara afedersiniz b*k atar sonra bu olay böyle devam eder birlesme olması icin insanların yapması gerekenler.

1-Ego olayını kaldırmak
    2-item kavgası yapmamak
    3-Alt charlardan önce kasılması gereken insanlar varsa main charlarda devam etmek
    4-Dkp sistemini öncelik main de kullandırmak
    5-İnsanlara biz senden önce arşiv aldık yok başka serverde ben söyle idim dememek
    6-insanlara hoşgörü ile bakmak
    7- bunların hiç birisinin olmayacağını bilmek :)
    Abi ben kötünün iyisini belirtmek istedim sadece :) yoksa harbiden sırplardan falanda çıkmıo başarılı guildler global olanlar o da içlerinden guild masterlığı devlet yönetmek gibi gören adamlar var diye. empty promises ın gm i vardı hatırladın mı hammerfan mı neydi adam molten gittikten sora instant 80 serverda pve guild spam yapıodu :) yani iyi kötü yine bazı Türk guildleri geçmişten bu güne başarı yakaladılar iyi kötü devamı gelmedi ama yine de sırplarınkinden falan garanti iyiydi onu demeğe getirmiştim olayı yoksa bizim guildlerle alakalı düşüncelerim Rauf ve Senle aynı abi :)

6. Türk oyuncuların çoğu egolu ve kendini herşeyden yüksekte görme alışkanlığı olan oyuncular olduğundan bu bahsettiğin olayı birçok kez denemeye çalışmamıza rağmen en fazla 2 bilemedin 3 ay bir arada tutabilmeyi başardık. Mesela Sene başında elimi taşın altına koyarak kurmuş olduğum «Anatolia» isimli guild (en son hali 60+ online görüyordu akşamları yani aynı anda 2 tane 25 raid kurabilecek nüfusa sahip bir guilddi ve pvp ile pve oyuncuları bir çatı altında birleştirmiştik), Nisan ayında yaşanan hırsızlıklar ve atılan yalan beyanlarla oyunda olmadıgım bir gün dağıtıldı. Bunu yapanlar ise oyunda güvenip de officerlık verdiğim şahıslardı. Ve kendilerine 'hırkız turkler' adında yeni guild kurdular. Tabları ve guild oyuncuları yağmalayarak. İşin aslı bizim Türk oyuncuların coğu aynı zamanda birer hırsız olabiliyor her ne kadar yaşları büyük olsa da.. :)) 8 senedir bu oyunda hem Türklerle, hem de yabancılarla beraber çeşitli serverlarda oynadım. Yabancılar sırf oyundan tanımalarına rağmen kalkıp uçağa, otobüse binip İstanbul'a gelip seninle tanışma cesaretini ve büyüklüğünü gösterebiliyorken, oyunda sırf Türkçe konuştuğu için kendine daha yakın bildiğin insanlar ise seni kullanıp kullanıp, uygun bir anında çok rahat satış koyaibliyorlar. O yüzden Yaşça 30+ ve 40+ olmalarına rağmen akıl yaşları 10 yaşından daha düşük seviyede olan insanlarla bir arada olmaktansa, git bir EU guildine katıl en azından daha fazla dost yanlısı ve vefakar insanlarla vakit geçirirsin dostum. Yine de oyunda yardıma ihtiyacın olursa akşamları iş dönüşü oyunda oluyorum 1-2 saatliğine. Karakter adlarım "Rauf" ve "Raufy". Seve seve yardımcı olurum.

Hadi Kolay gelsin..
    Abi kesinlikle katılıyorum Türk guildine giriyorsunuz herkesin bahanesi aile ortamı, yardımlaşma vs. lakin ne bir ortam nede mantıklı bir yardımlaşma söz konusu. 3-5 gün öncesine kadar bir türk guildindeydim bana bir kaç hafta önce dediler ki 5.5 gs ol raidlere katılırsın bende çabaladım ettim 5.5 gs oldum malum raide yinede alınmadım :) koskoca guildde 10 civarı kişi her hafta sadece kendilere raide giriyor geri kalan herkes sazan gibi onları izliyor. He bide lich kingi kesiyorlar ''lich king düştü'' diyip diğerleride tebrikler yazıp duruyor sanki 2008 deyiz de ilk lich kingi onlar kesmiş gibi :) Oyun oynuyoruz ve bazı insanlar bunu olduğundan çok daha ciddi bir şeymiş gibi görüyor malesef, hiyerarşi bile karıştırıyolar işin içine ne yazık ki. Şuan bende bir EU guildi içindeyim ve şimdiden 5.7 oldum üzerine edilen sohbette güzel, raidlerde yapılıyor hatta adamlar o kadar yardımsever ki sorduğunda sana bak şu raidler oluyor şu adama wisp at diyor. Icecrown, ally da Livanelii nickim oyunu zevkiyle oynamak isteyenler daima wisp atabilir