1. Yardımınıza ihtiyacım var

Oyuna yeni başladım. Level atlamak için görev dışında yapılacak şeyler ve oyunda genel yapılabilecek şeyler hakkında tecrübe ve Bilgi birikiminize ihtiyacım var. Mesela hangi şehirde bulunmalıyım genel olarak. Görev dışında neler yapabilirim. Skill eri açmayı dahi bulamadım oyunun verdiği oto atak ile saldırıyorum. Can sıkıcı ve oyunun sıkıcılaşmasını sağlıyor tüm bunlar. En hızlı nasıl gelişebilirim level ve item olarak

2. Oyuna yeni başladım. Level atlamak için görev dışında yapılacak şeyler ve oyunda genel yapılabilecek şeyler hakkında tecrübe ve Bilgi birikiminize ihtiyacım var. Mesela hangi şehirde bulunmalıyım genel olarak. Görev dışında neler yapabilirim. Skill eri açmayı dahi bulamadım oyunun verdiği oto atak ile saldırıyorum. Can sıkıcı ve oyunun sıkıcılaşmasını sağlıyor tüm bunlar. En hızlı nasıl gelişebilirim level ve item olarak
    Önce hangi paketi oynadığını, nerde ve Horde/Alliance olduğunu yaz ki, yardımcı olmak kolay olsun.

TBC (yeşil-sarı) ve LK (mavi-beyaz) için çift levellarda (10-12-14... gibi) trainer'a gidip yeni açılan yetenek ve büyüleri öğrenmen gerekiyor.
    CATA yukardakiler gibi, MISTA için lvl atladıkça kendin öğreniyorsun.

TBC ve LK'de hangi sınıfı (class) oynuyorsan onun eğitmenine (trainer) gitmen gerekli. İlk başladığın yerde, yakında ilk gittiğin kasabalarda hep olurlar. İsminin altında Warrior Trainer, Hunter Trainer... diye yazar.
    Trainer gibi aynı anda Talent ağacını aşağı doğru seçip açıyorsun, yeni yetenekler açılıyor.
    Öğrendiklerine klavyeden P tuşuna basarak ulaşırsın, seçip o autoattack'ın olduğu yere taşı ve tıklayarak kullan.

Oyunda asıl amaç hangi pakette oynuyorsan lvl atlayıp 70-80-85-90 olmaktır.
    Son dereceye ulaşınca üst baş yapmaya çalışırsın, Battleground/Arena (PvP) ya da Dungeon/Raid (PvE) oynamana göre zırh ve silah edinirsin.

Önce nerde oynadığını, hangi karakter, hangi taraf onları bir yaz.