1. BAN_prvi puta

    Postovani,

    Generalno pisen rado ovoga "Your IP Address (xxx.xxx.xx.xxx, napisao sam tako jer mislim da je ispravno) has been terminated due to Advertising".

    Ukratko sta ovo znaci, igram sada godinu dana, igrao sam i na Moltenu, i nikada ovo nisam dobio.

    Molim nekoga da mi pomogne i pojasni o cemu se tu radi.

    Hvala!

  2. reklamirao si neki drugi server spamajuci po globalu ili wispu ili preko in game mail. ako igras iz igraonice onda je to zbog nekoga ko je to radio iz te igraonice i cela igraonica je banovana po IP

  3. Samo da se nadovezem na ono sto je Whiteman rekao, ako mislis da je u pitanju greska, otvori ban appeal tiket na websajtu ili posalji email na [email protected].

  4. Hvala Whiteman i Empyrean,

    Shvatio o cemu govorite. No ovako je kod mene, ne igram iz igraonice, igram samo od doma i to iskljucivo samo tako. Stariji sam igrac, mislim u godinama, i ne zabavljam i ne bavim se oglasavanjima na nikakav nacin. Znaci to sto ja mogu zakljuciti da je po srijedi neka greska.

    No ono cega sam se sjetio, ide ovako, jucer ujutro sam stavio na AH da se prodaju neke stvari, i sada prilikom postavljanja cijene, ja sam bio brzoplet i kliknuo OK, i ti itemi su se postavili na AH, na nacin da ih se moglo BIDAT, znaci nisam postavio cijenu, i sada skuzio sam ja to odmah, no bio sam ljen kenselirat je se radilo o 50 komada itema i to svaki za sebe, i kazem ja, pa neka ostane tako, proci ce rok od 24 sata i to ce mi se vratit, i ostavim tako. Onda kasnije navecer dojdem ja ponovno i vidim da je netko bidao na te iteme, te ja onda odlucim ipak svih tih 50 komada itema kenselirat, te ih ponovno postavim na AH. To je jednino sto mi pada napamet, da sam ja napravio a nisam bio upoznat sa pravilima, hocu reci nisam ih citao, jer sam bio ljen, a ako takova pravila uopce postoje. Trgujem preko AH, svakodnevno, kupujem radim i prodajem, kao i svi ostali, ne farmam.

    I jos jedno pitanje, postoji li mogucnos da ti to netko narihta, da te prijavi, jer mu se recimo ne svidas, ili po njemu nisi dovoljno dobar igrac?

    Hvala Jos jednom.

    Nakon sto dobijem odgovor na ovo, cu pisati na mail kojega sam dobio, hvala Empyrean.

    Namaste

  5. moze da se desi da neko odradi photoshop sa tvojim imenom i kako ti nesto pricas, to nije nista neobicno i desava se cesto sa ljudima koji su malo bolesni pri glavi. Uradi onako kako ti je Empyrean rekao i cekaj da ti neko odgovori na taj ticket sto si napisao, jer drugog resenja nema

  6. Uredu, shvatio sam.

    Hvala Whiteman.

    Namaste

  7. Za info, kada se radi o ovakvoj vrsti bana, nije moguce da se napravi "otvori ban appeal tiket na websajtu", jer je IP adresa zakljucana, pa sam poslao mail...ili ja ne razumije pa je ipak moguce preko weba...

    Hvala Vam na pomoci...javim se sa odgovorom!

  8. posaljes sa tvog maila npr [email protected] na [email protected] o cemu se konkretno radi i zbog cega si dobio ban i navedes kao sto si gore pisao da to ne mozes ti da budes zbog toga i toga etc etc. sada mozda ti imas jos nekoga ko igra sa tvog racunara na nekom drugom acc ili ako koristis ruter moguce da jos neko igra wow sa tvoje ip adrese preko wifi tako da i u tom slucaju obadvoje ili obadvojca imate istu ip

  9. moze da se desi da neko odradi photoshop sa tvojim imenom i kako ti nesto pricas, to nije nista neobicno i desava se cesto sa ljudima koji su malo bolesni pri glavi. Uradi onako kako ti je Empyrean rekao i cekaj da ti neko odgovori na taj ticket sto si napisao, jer drugog resenja nema
    Upravo iz tog razloga nasi game masteri ne prihvataju kao dokaz screenshotove koji su na bilo koji nacin editovani.

  10. pa ja sam davno zbog toga upravo dobio ban i insistirao sam bio da mi gm da dokaze o tome da sam pod nazivom bana exploitovao / cheating, i posle 2 dana mi je skinuo ban, a duzina bana koji sam dobio bio je mislim 7 dana tad ili 30 ne mogu se setim

  11. Tada verovatno jos uvek nije bilo uvedeno to pravilo koje sam napomenuo ^^


  12. Drugovi i suborci:)!...Whiteman i Empyrean!

    Stigao je odgovor od Warmane stafa...u nastavku posta...

    mail...
    "Should now be cleared.
    It's recommended that you avoid connecting via VPN / Proxy if you were doing so previously.
    If you must use such a service, you'll likely need to pay for one as most public services have already been used for malicious activity & are banned."

    Posaljem Vam obojici na private message da vidite sto sam im napisao pa da tako mozete imat kao neki primjer, makar sam ja kap u moru vasega velikog znanja, zaista hvala vam!

    I sada, nisam ja bas neki kompijutorski strucnjak, da bih shvatio sto oni meni u toma mailu govore, pa bih zamolio od vas pojasnjenje...

    Namaste
    Edited: February 26, 2018

  13. to sto su ti oni odgovorili je u pitanju sa "vpn / proxy" to se obicno koristi radi menjanja IP adrese radi hackovanja ili mogucnosti da nesto radis npr sa balkana a da drugima pise da si u kini. moguce da ti imas problema sa dinamickom IP adresom i da je to razlog bana jer se takva ip adresa menja svakog dana, ali ako ti je IP statican onda ne bi trebalo da dolazi do tog problema, sada ne znam da li jos neko ima pristom tvom racunaru i mozda on koristi vpn / proxy mogucnosti radi nekih drugih stvari ali sve u svemu ja ti dalje ne znam pomoci jer nisam toliko duboko zalazio u te stvari. kako sam shvatio oni su ti skinuli ban ali su te upozorili da ne koristis vpn / proxy. probaj samo da odes do provajdera od kojeg dobijas internet i da pitas da li imas staticnu ili dinamicnu adresu i ako mogu da ti stave da je staticna, ali kao sto vec rekoh, nemam toliko iskustava sa tim stvarima

  14. Ukratko...hvala ti na pojasnjenju, jer tvoje znanje je puno vece nego moje, i istina u pravu si bio, zvao sam internet providera, i kazu mi da je moja IP adresa dinamicka, i ako zelim staticku da trebam nesto nadoplacivati, a to bih bilo jednokratno...no, zvat cu frenda koje se u to kuzi da mi poslozi i napravi da je to staticno i vise da se ne desavaju ovakvi problemi...javim ishod :)

    Whiteman, hvala ti na vremenu i pojasnjenjima, mozda nekda se i sretnemo in game:)
    ...a mozda i na pivi negdje :)...il bolje da sa ovakvim nubom se i ne susreces, ha ha ha :)

12 Last

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •