1. Fps drop sorunu

Arkadaşlar daha önce notebook ta oynadığım lk yı yeni aldığım masaüstüne aktardım. Ancak oyun sırasında yaklaşık 1-2 saate bir fps 80-90 dan birde 6-7 lere düşüyor. Bu durum ben alt+f4 yapıp oyundan çıkmadığım sürece devam ediyor. Oyundan çıkıp tekrar girdiğimde ise 80-90 fps olarak oynamaya devam ediyorum. Bendeki verisyonda mı sorun vardır diye sitedeki her iki versiyonu da indirdim yine aynı. Hatta addon lardan oalbilir diye temiz de denedim ama aynı sorunu tekrar aldım. 100-110 fps de Pubg falan oynuyorum ama böyle bir sorun almıyorum, yani pc gayet iyi durumda.

Acaba bu sorun hakkında bilgisi olan var mı?

2. selam diski temizlemeyi dene ve DBM addonu varsa sil bendede aynı sorun olmuştu bu ikisini hallettim artık sorun kalmadı.

3. Addon veya Client kaynaklı olduğunu pek zannetmiyorum. Ekran kartı ayarlarından oyunu yüksek performans da çalıştırdığına emin ol. Onun dışında eğer Windows10 kullanıyorsan Güvenlik duvarı ayarlarını, Update ayarlarını ve Otomatik Fps 60'a sabitleyen bir mevzusu vardı. O yüzden de fps dropluyor olabilir. Windows 10 için oyunlara göre ayarlarıyla ilgili birkaç video var youtube da oradan bakıp performansı artırabilirsin.