1. Warmane Serverları ve Legion Paketi Hakkında

Merhaba arkadaşlar,

Sunucuya yeni başlamak istiyorum . Fakat legion serveri varmı yokmu hala anlamış değilim. Outland diye bir server gözüküyor sitede acaba bu legion paketinide kapsıyormu yani Demon Hunter yada 110 lvl varmı yada son lvl kaç? Oyunu indirme ekranında şöyle bir yazı yazmışlar ''Includes new character models from Legion'' diye. Kısacası Outland serveri legion paketini kapsıyormu ve level sınırı kaç oynayan yada bilen arkadaşlar aydınlatırsa çok sevinirim. Diğer serverlar hakkındada kısa bilgiler verebilirseniz mümkünse gerçekten çok güzel olacak exp oranı kasılma kolaylığı zorluğu level cap i tarzında. Şimdiden çok teşekkür ederim herkese. ^^

2. World of warcraft'ı gibi efsanevi hikayesi olan ve hikayelerine göre patchleri olan bir oyunu kalkıpta ko, sro veya diğer 3.sınıf mmorpg oyunların gözüyle değerlendirip, direk son patch'den oynamak işte bu şekilde önceki patchlerden haberdar olamamak gibi sorunlara sebebiyet verir. Warmane de en çok ilgi çeken patchler şuan TBC ile Wotlk patchleridir. Realmlerin yanındaki logolardan da fark etmişsindir. Uzun lafı kısası dostum, soruna gelecek olursal 110 lvl Demon Hunter oynamak istiyorsan, yanlış bir servera gelmişsin, şansını original sürümde dene derim.
    Edited: April 16, 2018

3. Merhaba arkadaşlar,

Sunucuya yeni başlamak istiyorum . Fakat legion serveri varmı yokmu hala anlamış değilim. Outland diye bir server gözüküyor sitede acaba bu legion paketinide kapsıyormu yani Demon Hunter yada 110 lvl varmı yada son lvl kaç? Oyunu indirme ekranında şöyle bir yazı yazmışlar ''Includes new character models from Legion'' diye. Kısacası Outland serveri legion paketini kapsıyormu ve level sınırı kaç oynayan yada bilen arkadaşlar aydınlatırsa çok sevinirim. Diğer serverlar hakkındada kısa bilgiler verebilirseniz mümkünse gerçekten çok güzel olacak exp oranı kasılma kolaylığı zorluğu level cap i tarzında. Şimdiden çok teşekkür ederim herkese. ^^
    Yok Warmane'de 4 ayrı paketi oynayabiliyorsun, 110 ve Legion yok.
    Outland olarak gördüğün 2007'de çıkan The Burning Crusade paketini oynatıyor. 70'e kadar. Outland'ın XP çarpanı x5. İkinci en çok oynanan server.
    Lordareon 2008 sonunda çıkan Wrath of the Lich King paketi, 80 lvl, Lordareon x1
    Icecrown aynı şekilde Wrath of the Lich King, 80 lvl, çarpan x7. En çok tercih edilen paket ve server.
    Blacrock Wrath of the Lich King, anında 80 olunan, sadece PvP yapılan bir yer.
    Neltharion 2010'da çıkan Cataclysm paketi, 85 lvl, çarpan x7. Warmane'da çok sorunludur, oyuncusu azdır.
    Frostwolf 2012'de çıkan Mists of Pandaria paketi, 90 lvl, çarpan x7, Neltharion'dan az daha iyidir ama yine sıkıntılı.

Tavsiyem Icecrown'da oynaman veya 1 seferlik donate (bağış) yapmayıp sıra da bekleyemem dersen daha boş olan Lordareon'da oynayabilirsin. İkisi de sana hem daha kolay hem kalabalık olduğundan daha eğlenceli gelecektir.
    Diğer seçenek de Outland'da oynaman. TBC paketi eski olduğundan daha zorludur. İyi yanı 2003'den kalma Intel ekran kartlı 512 MB RAM'li bilgisayarlarda bile zorlanmadan çalışır, hem kalabalıktır hem sıra sorunu olmaz.

''Includes new character models from Legion'' yazısının ve https://www.warmane.com/download sayfasında Wrath of the Lich King (Old) yazanın anlamı şu:
    Legion'la oyuna eklenen karakter modellemesini Wrath of the Lich King'e eklediler (Old) yazanı ise 2008 çıkan eski hali. İkisiyle de sorunsuz Wrath of the Lich King oynayabilirsin. Sadece Legion modellemesi yüklüyse sen farklı görürsün, olmayan eski şeklinde görür. Olay o kadar.

4. Kocabey çok guzel anlamışsınız teşekkürler, daha önce 3 sene vanilla oynamıştım ünlü bir server da benim merak ettiğim bazı konular var konu hakkında bilgisi olan arkadaşlarda cevaplarsa sevinirim;

1.Yeni başlayanlar hangi server da başlamalı sizce wotlk olarak?
    2.Vanilla da belli sezonlardan sonra kel thuzad (Naxxramas dungeon ı) açıldıktan sonra birkaç ay diyim server boşalıyor çünki yapıcak birşey kalmadığından yeni server a geçiyor millet baştan başlıyor bu dediğim durum 3 sene sürüyor tabi bu prosedür, Wotlk de bu durum mevcut mu ?
    3.Wotlk de bu durum varsa eğer şuanda bu açık olan serverlar ne durumda oyunun bitmesi açısından ne kadar süresi var , Eğer 2 - 3 senesi varsa başlamayı düşünüyorum
    Teşekkür ederim saolun