1. TBC Class / Race Seçimi

Arkadaşlar size göre TBC'de hangi Class iyidir ?

[Alliance,Horde]
    Class / Race şeklinde yazıp sebebinide açıklarsanız çok sevinirim ve fikir sahibi olmuş olurum , sadece ben değil birçok arkadaşda bu topic altında fikir sahibi olmuş olur.
    WotLK'da uzun sure oynadım TBC e yabancıyım..

simdiden değerli yorumlarınız için çok teşekkür ederim...

Saygılar & Sevgiler...
    Edited: April 27, 2018

2. Alliance iyidir iyi :D ''Poppyy''

3. Alliance iyidir iyi :D ''Poppyy''
    soruyu anlamamışsın sanırım sen :)

4. Her zaman her yerde her sekilde ister pve ister pvp olsun cevap Warlock denebilir.
    Bunun dışında Hunter yine top dps
    Warrior t6'yı dizene kadar beklentiyi pek karsılayamıyor.
    Rogue'lar özellikle PVP'de çok iyi.
    Resto Shaman healda en iyisi.

Racial olarak belki pvpde iş görecek ufak tefek farklılıklar var ama wotlk kadar etkili değil.
    Humanların WOTLK'da kullandıkları racial ne yazık ki burada yok.
    Every Man For Himself yerine Perception var. (20 saniye invis detect)
    Undeadlerin racial Wotlk ile aynı. Will of the Forsaken

Genel olarak bu expansion Warlock-Rogue için diyebilirim.

5. Arkadaşlar bir önceki postlarda kendi fikirlerni dile getirmişler. Hali hazırda 8-9 senedir private serverlerde oynuyorum özellike TBC için Top seviyeye geldim diyebilirim. Öncelikle Warmane bildiğim tbc serverleri gibi degil. LK core'u TBC 'ye implemente ettiler ve PVP düşünüyorsan LOCK kesinlikle oynanılmaz. Serverde War ve rogue melee damage yüzünden daha fazla oynanılıyor şahsen bende her ikisini 2k+ üstü rate'de oynuyorum. Kesinlikle Horde açman lazım çünkü belirli bir süre sonra Ally tarafı populasyon olarak çöküyor ve ally tarafında oynayanlar horde'ye kaçmak icin farklı yollara başvuruyorlar.Ayrıcı ben ilk War ile başladım çünkü heroic ve raidlere daha kolay girerim diye sanada tavsiyem bu yönde olurdu ayrıca tauren hit box kısmıda çok fazla abuse ediliyor kısacası pillar arkasından hit vuruyor cunku tauren hit range 7 yard. Umarım yardımcı olabilmişimdir. Oyun içinde iletişime geçmek isterse Ziq ve Dualist'te pm atman yeterli.
    İyi oyunlar
    Edited: April 28, 2018 Reason: add few things

6. Selam Can, ben Mesekalkani.

Arkadaslar bayagi aciklayici bilgi vermisler. Wotlk'da da degisik charlada oynadim. Tercihim genelde raid healerdi. Yani tek basima Lordareon'da Professor fighti healledigimi biliyorum :)

Yani azcok bilmeme ragmen tbc ve wotlk arasinda birebir kiyas yapacak kadar birikime sahip degilim. Ancak klasikte sunu soyleyebilirim. Onemli olan sevdigin chari oynamandir.

Bir kere ben her iki patchte de oynamis biri olarak tbcyi daha cok seviyorum. Cunku daha zor ve daha pure. Wotlk daha janjanli daha eglenceli olmasina karsin benim fikrime gore Wow'un da olmeye basladigi patchtir. Dungeon finderin cikisi insanlarin kolektif hareket etme durtusunu zayiflatti. Achivement sistemi keza oyle, insanlari oyalafi ve raidlerden uzaklastirdi. 10man raidler de iyi mi oldu bilmiyorum ama raid kurulumlarini kolaylastirdi. Bence guild olmanin onemini de basitlestirdi.

O yuzden soruna oncelikle patch bazinda TBC diyorum. Sonra da hangi specten zevk aliyosan o diyorum. Yani dpsmi tankmi healermi sebiyorsun? Bu bilgiyo verirsen bence daha saglikli kiyas yapilabilir.

Onun disinda TBC de charina hakimiyet bence wotlkdan cok daha onem tasir. Wotlkda bitmeyen charlar var. Bitmeyen mana, bitmeyen threat, bitmeyen aoe heallar. Tbc oyle degil. Smooth bir run icin, agronun oturmasi gerekir. Bu da seni hem classlari hem de bosslari daha iyi tanimaya iter.

Onun disinda bence bazi spesific boss fightlar disinda istenmeyen charlar yok gibi. Mesela retri paladin 1 tane olsun yeter gozuyle bakilir. Rogue cok aman aman tercih edilen bir class degil, buffi olmamasjndan dolayi. Ama fazlasi da raidlerde yer alir tabi. Top dps hunter mage locktur. Hunterlara cok kite ve MD isi duser. Mesela serverda doomkin azdir. Feral cat azdir. Retri paladin azdir (dolayisiyla holy paladin sealleri maalesef efektif olarak kullanilamaz). warrior cok vardir. Shadow priest az vardir. Cift spec oynayan oyuncu azdir (ki bence en onemlisi budur. Ben paladinle hic bos kaldigimi bilmem 2xxx prot/holy derim, invite otomatik gelir)

Sonuc olarak tbc'nin daha zor olusu guildleri classlarin ozelliklerine ihtiyac duymaya itiyor. Genel olarak belli bir gear scoreu yakalamis veya buffi/totemi olan veya cift specli herkes her class aranilan adamdir.

Arkadaşlar size göre TBC'de hangi Class iyidir ?

[Alliance,Horde]
    Class / Race şeklinde yazıp sebebinide açıklarsanız çok sevinirim ve fikir sahibi olmuş olurum , sadece ben değil birçok arkadaşda bu topic altında fikir sahibi olmuş olur.
    WotLK'da uzun sure oynadım TBC e yabancıyım..

simdiden değerli yorumlarınız için çok teşekkür ederim...

Saygılar & Sevgiler...

7. Selam Can, ben Mesekalkani.

Arkadaslar bayagi aciklayici bilgi vermisler. Wotlk'da da degisik charlada oynadim. Tercihim genelde raid healerdi. Yani tek basima Lordareon'da Professor fighti healledigimi biliyorum :)

Yani azcok bilmeme ragmen tbc ve wotlk arasinda birebir kiyas yapacak kadar birikime sahip degilim. Ancak klasikte sunu soyleyebilirim. Onemli olan sevdigin chari oynamandir.

Bir kere ben her iki patchte de oynamis biri olarak tbcyi daha cok seviyorum. Cunku daha zor ve daha pure. Wotlk daha janjanli daha eglenceli olmasina karsin benim fikrime gore Wow'un da olmeye basladigi patchtir. Dungeon finderin cikisi insanlarin kolektif hareket etme durtusunu zayiflatti. Achivement sistemi keza oyle, insanlari oyalafi ve raidlerden uzaklastirdi. 10man raidler de iyi mi oldu bilmiyorum ama raid kurulumlarini kolaylastirdi. Bence guild olmanin onemini de basitlestirdi.

O yuzden soruna oncelikle patch bazinda TBC diyorum. Sonra da hangi specten zevk aliyosan o diyorum. Yani dpsmi tankmi healermi sebiyorsun? Bu bilgiyo verirsen bence daha saglikli kiyas yapilabilir.

Onun disinda TBC de charina hakimiyet bence wotlkdan cok daha onem tasir. Wotlkda bitmeyen charlar var. Bitmeyen mana, bitmeyen threat, bitmeyen aoe heallar. Tbc oyle degil. Smooth bir run icin, agronun oturmasi gerekir. Bu da seni hem classlari hem de bosslari daha iyi tanimaya iter.

Onun disinda bence bazi spesific boss fightlar disinda istenmeyen charlar yok gibi. Mesela retri paladin 1 tane olsun yeter gozuyle bakilir. Rogue cok aman aman tercih edilen bir class degil, buffi olmamasjndan dolayi. Ama fazlasi da raidlerde yer alir tabi. Top dps hunter mage locktur. Hunterlara cok kite ve MD isi duser. Mesela serverda doomkin azdir. Feral cat azdir. Retri paladin azdir (dolayisiyla holy paladin sealleri maalesef efektif olarak kullanilamaz). warrior cok vardir. Shadow priest az vardir. Cift spec oynayan oyuncu azdir (ki bence en onemlisi budur. Ben paladinle hic bos kaldigimi bilmem 2xxx prot/holy derim, invite otomatik gelir)

Sonuc olarak tbc'nin daha zor olusu guildleri classlarin ozelliklerine ihtiyac duymaya itiyor. Genel olarak belli bir gear scoreu yakalamis veya buffi/totemi olan veya cift specli herkes her class aranilan adamdir.
    Emre abi bu arada ben Zorlubey :) Paladin. teşekkürler açıklayıcı bilgilerin için

8. isimden tahmin ettim Can. selamlar :)