1. Fire Mage PVE 3.3.5 Gude

    Здравейте.Реших да направя Guide за Fire Mage в PvE на пач 3.3.5 wrath of the lich king.Като за начало искам да кажа че Fire Mage е един от top burst класове. Не само че ще се насладите на цифрите който прави от към damage, а и имате много наброй cd-та, който ще ви дигнат още повече damage-а.



    Да преминем към расата, които са най-добрите за тези таланти.


    Alliance - Human/Gnome
    - Human-a заради the human's spirit - който ви дава 3% повече spirit ( а това отдолу ще видите че ако се сложе дадения glyph ще превърне 20% от него в crit).
    - Gnome - Повече интелект и по-бързо развиване на професията 'Engieneering'.
    Horde
    - Troll/Undead/Bloodelf
    - Troll-овете имат расова, която дава 20% повече haste.
    - Undead-ите честно и аз незнам защо си правят такава раса, тъй като няма нито едно нещо свързано със по-отдолу обясненото, но явно хората го ползват като визуално задоволяване.
    - Bloodelf - Заради расовата им 'Arcane torrent', който връща мана.

    ---------Talents--------

    Талантите аз които ползвам са следните
    - https://prnt.sc/jbjh52
    Ако все пак искате да експериментирате ви окуражавам да го направите.
    --------Glyphs-------
    Glyph of Fireball - Намалява cast времето на вашия fireball със 0.25sec но в сметка на това маха допълнителния damage over time.
    Glyph of Molten armor - Molten Armor бъфа ви, вече дава 20% от вашия spirit като crit.
    Glyph of Living Bomb - Вашият spell 'Living Bomb' вече може да удря и crits.
    -minor-
    Minor glyph-овете не са много задължителни, аз единствения който ви го препоръчвам е Glyph of Slow fall , който не ви иска реагент да пускате спела slow fall.
    Можете да запълните и minor секцията със Glyph of FireWard/Frost Ward - те имат 5% допълнителен шанс след като си пуснете един от тези спелове да рефлектне fire/frost демиджа обратно на опонента/боса.

    Сега да преминем към Статове , Джемове , Професий и други.
    -------Stats--------
    Като за начало това са минималните статове който трябва да се стремите за да правите най-много damage.

    1 - Crit min 35%crit шанса за критикален удар е много важен стат за fire mage , той не трябва да пада под 35% , защото няма да бие много демидж. Колкото повече крит имате, толкова повече damage ще правите.
    2 - Spell Power колкото повече имате от този стат вие ще правите повече damage.
    3 - Hit 10-13%hit ако имате по малко хит от предписаното вашите спелове ще бъдат пропуснати 'miss'.
    4 - Haste - Около 450-500 haste трябва да имате за да можете да удряте по-бързо със вашите спелове.
    5 - Spirit - 150-200 За да ви дига Crit-а от глифа.
    6 - intellect - до някаква степен и от intellect-а ви дава crit.

    ------Enchants-----

    Каска - 30spellpower/ 20Crit rating.
    Нараменици - 24spell power / 15 Crit rating.
    Наметало - Lightwave Embroidery {295 spell power}.
    Нагръдник - 10 all stats.
    Китките(bracer) със 30spell power.
    Ръкавиците със - Hyperspeed Accelerators {340 haste}.
    Колана - Eternal Belt Buckle{дупка за джем}.
    Гащите - 50spellpower 20spirit.
    Ботушите - 15hit+15crit / nitro boosts {24crit}.
    Main Hand weapon - 63spell power.


    -------Gems--------

    Meta - Chaotic Skyflare Diamond, който дава 21 critical strike и дава 3% увеличен damage на критикалите.
    Blue - Purified Dreadstone който дава 12spellpower 10spirit.
    Red/Yellow - Potent Ametrine - дава 12spellpower и 10 critical.

    ------Professions------

    Engienering/Tailoring - тези професий са най-добрите за Fire Mage , от таилоринга енчанта на наметалото а от инженеринга енчанта на ракавиците и ботушите.


    -------Rotation------



    Ротацията е много лесна.

    Преди да започнете да cast-вате първо се бъфнете със (Molten armor - да ви качи крита / Arcane intellect за да ви increasne базовата мана която имате / и Focus Magic давате на някой друг caster или хилър,след като му дадете focus magic-а ако той cast-ва или хилва ще ви дава бъфче, което ще ви увеличи крита с 3%.

    Пускате върху target-а Living Bomb, и/или ако нямате (shadow priest / elemental shaman / fury warrior / demo warlock или други класове който ви дават крит ) трябва първо да започнете със scorch след това Living Bomb. И започвате да спамите fireball, ако по времето докато cast-вате fireball или ви прокне бъфчетo 'hot streak'можете да използвате pyro blast веднагически, и това веднага се използва. Ако прокне докато все още cast-вате fireball кастнете Pyroblast след fireball-a.Както казах след като излезе това бъфче вашият PyroBlast става instant cast и е задължително да го ползвате. Ако Living Bomb-ата свърши да прави damage я слагате отново. Гледайте да го правите бързо за да правите повече damage.

    - Хитър трик е отварянето със Pyroblast преди да се pull-не боса, защото ви прокват тринкетите и ви увеличава дпс-а

    CD's

    - Преди всяка битка си пускайте Combustion за да ви се увеличи крита когато започвате да биете даденото enemy.
    - Гледайте да ползвате Mirror Image когато имате най-много прокове на spellpower (примерно от трикетите от пръстена и/или от сета). (4 части t10/t10hc).
    - Гледайте да си използвате бъфа от сета 'Pushing the limit' който ви дава haste след всеки пуснат PyroBlast на прок. (2 части от t10/t10hc).
    - Използването на flasks/potions е задължително и ви дава възможност за невероятен burst, който може да го използвате за една или различни цели.
    - По малкото движения на героя, позволява да прави повече damage. Мърдайте геройчето само когато то е изложено на опастност да умре и/или да wipe-не райда. Това е един от класовете, който може да пропуска тактики във почти всички раидове, стига да знаете как :).


    -----SET-----

    това е сета към който трябва да се стремите

    - http://armory.warmane.com/character/...ecrown/summary


    Addons/Macros

    Addon-ите който аз ползвам са -

    Mage Nuggets - https://wow.curseforge.com/projects/...s/files/latest [direct download]
    Deadly Boss mods - https://wow.curseforge.com/projects/...s/files/latest [direct download]
    Cheese 3.3.5 - http://www.mediafire.com/file/2miqyw...hhk/Cheese.rar [mediafire]

    За макрота аз ползвам само 2 макрота и те са на fireball-а и на PyroBlast-а, аз просто съм си направил по някое време да ми се пуска enchant-а от инженеринга за хейста.

    /cast fireball

    /use Sanctified Bloodmage Gloves


    /cast PyroBlast
    /use Sanctified Bloodmage Gloves


    Това беше от мен, надявам са да съм ви бил полезен, ако има нещо което съм пропуснал моля, да ме извините. Мерси че ми прегледахте guide-a иии да приятно dps-ване.

  2. *Адони

    Хубаво е да имате аддона (Class Timer) - https://www.wowace.com/projects/classtimer/files/438904 или нещо като PlateBuffs / TidyPlates - https://wow.curseforge.com/projects/...s/files/455039 адони, да следите всички дебъфове как тикват и кога свършват.

    *трикове
    За един хубав старт преди pull-а на боса или на мобката изпиите potion of wild magic и го комбинирайте със pyroblast като за open damage, така тринкетите ще ви прокнат по-бързо и ще имате много повече демидж.

  3. July 1, 2018  
    FFB mage > Fire mage Винаги!


  4. Благодаря за гайда, понеже не съм играл тази версия на играта от може би 2011, търсих адекватен гайд и това е най - добрия, който намерих, а и бонус на родния ни език.

  5. Има доста пропуски и доста спорни неща по този стар guide който е правен.
    Пропусната е расата dranei която е една от най- добрите като избор за тази класа заради допълнителния 1%hit. А относно талантите билда който си направил е повече за по гернатите магове които имат повече крит, вместо на fire да бъде качено 2/2 Flame Throwing този талант трябва да се избегне и трябва да се качи 3/3 на Student of Mind на arcane за да се набави допълнителния крит нужен на стартер маг или ниско гернат. При ротацията е изключително важно да се използва pyroblast на време когато living бомбата все още е на таргета, ако имате прокнат pyroblast и не го използвате и ви се прокне още един след края на living bomb това е загуба на dmg и прецаквате ротацията си. И Combustion не се ползва преди всяка битка а по време на битката когато се прокнат тринкетите и имате максимално много spell power, използването на спела преди това е загуба на dmg. И към героя който си линкнал в арморито е абсолютно ненужно да слагаш толкова много hit чак и с допълнителни джемове които си сложил това e много над капа и е глупава идея. А и мага не носи 5/5 t10 части а 4/5 защото честа който носи не е от сета а е този който пада от бос във ICC 25 Valithria Dreamwalker.
    Един от хубавите адони за маг е Power Auras който ще ви показва кога имате прок на pyroblast и
    ще направи играта ви по лесна.
    Edited: January 14, 2021

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •