1. May 12, 2018  

Lordaeron hakkında

Herkese selamlar! WoW dünyasına bir türlü girememiş biri olarak Lordaeron hakkında bir kaç sorum olacak.

1- x8 x10 tarzı exp rate'leri sevmediğim için ve wow'u orjinaline en yakın oynamak isteyen bir insan olarak (ilk defa oynadığım için questleri tüm dünyayı yaşamak istiyorum) Icecrown serverına hiç yanaşmak istemiyorum. Lordaeron'un populasyonu uzun vadede oynamam için yeterince fazla mı sizce? yani dünya "yaşıyor" hissi veriyor mu?

2- Lordaeron anladığım kadarıyla son güncellemeleri almış bir server. Burada oynamaya başlarsam eğer, tüm raidleri-dungeonları oynayabilir miyim? Herkesin en güncel kısımlara akın ettiğini duydum fakat dediğim gibi WoW'a giriş yapmak isteyen yeni başlayan biri olarak o raid'leri vs. yapmak da isterim. Yani nostalji değil de, oyunu tam anlamıyla oynamak asıl amacım. Fikirleriniz neler?

Benim gibi bir Noob'un sorularını yanıtlayacak arkadaşlara şimdiden teşekkür eder, iyi oyunlar dilerim!

2. May 12, 2018  
    Önce ikinci soruna cevap vereyim. Ama öncelikle şunu söylemek isterim: Her gelen aynı konuda yeni başlıklar açıyor. Baştan baştan tekrarlıyoruz söyleneni. Hani önceki konuları biraz açıp okursanız oyun hakkında ve muhtemel sorularınız çok daha fazla bilgi sahibi olabilirsiniz. :)

Tüm raidleri dungeonları tabiki oynayabilirsin neden olmasın. Raidsiz bir wow neredeyse imkansız. (Sadece pvp oynamayacaksan) Oyun tamamen sabırla alakalı. Sen en başından oynayıp tüm raidleri yapmak istiyorum diyorsun ama düşük levellerdeki her dungeona/raide girecek adam bulman zor. Icecrownda da zor.

Lordaeron'un user sayısı sitede yazıyor zaten. Yaşıyor hissinden ne anladığına bağlı. Sonuçta ilk kez oynuyorsun. Başka hangi mmorpg'ları oynadığını bilmiyorum ama wow genelde ilk başlayanlara hele ki orijinal düzende başlayanlara zor geliyor, bırakıyorlar. Yine genelde ilk kez oynayanlar zorlandıklarından daha ilk karakterlerini öğrenmeden tek tek diğer classları açarak kendilerini de guildindekileri de yıpratıp bırakıyor. Onun için önerim yüksek exp rateli ve daha kalabalık bir serverda öğrenip sonrasında beğenine göre zora geçmen.