1. May 19, 2018  

    Intrebare privind ecnomia.

    Salutari - joc de ceva luni wotlk pe warmane ->

    Am facut ceva charuri 80..ceva meserii maxate...am o dilema privind herbalism-ul....de ce il practica lumea si cum e profitabil pentru ei?

    Exemplu concret: faci gather la 7 luchbloom si celelalte prequisites pentru 1 craft de flask -> approx 140-150 gold(valoarea materialelor) -> faci 2 elixire de 60 gold/bucata = 120 gold respectiv pierzi 20 gold/craft.

    Accept/astept si alte pareri spre ce meserii ar trebui sa ma indrept pentru un profit mai bun.


    De asemenea....acest server nu s-a saturat de druizi pe bot care fac gather la TOT dar TOT Sholazar Basin si tot Storm Peaks-ul?Sau e o politica ce nu o inteleg eu?

  2. May 20, 2018  
    probabil ca stafful tinde sa inchida ochii la anumite exploit uri cand vine vorba de donatori ori e greu de detectat farm botul.

    din cate tin minte ca alchemist craftezi 2 flask uri sau ai sansa sa craftezi 2 in loc de una daca te specializezi si e cea mai la indemana meserie de facut gold daca nu ai probleme cu farmatul plantelor.

    alta meserie usor de facut gold ar fi jwc. pietrele le cumperi cu honor embleme si le mai scoti din prospecting. daca o cuplezi cu alchemy mai scoti o piatra pe zi si de acolo.

    enchanting ul iarasi e profitabil dar se creste greu (musai cuplat cu tailoring) si rod urile sunt scumpe. de ex mongoose se vindea cu 2k bucata.

    inscription si engineering sunt praf in materie de facut gold.

    celelalte profesii scot mai mult gold per item vandut dar ai nevoie de primordiale de care nu faci rost usor.

    cuplat cu daily quests si rhc faci gold binisor. timp sa ai.

    mai e si varianta cu organizatul raid urilor bagi povestea cu boe primo reserved si vinzi la ah tot ce prinzi.

  3. Hello Geo.
    Este cam veche postarea ta, dar poate o sa vezi ce iti scriu. Vreau sa iti dau un sfat.
    Joc de aproximatov 8-9 ani wow, din care 2 pe acest server. (Am jucat pana la ultimul patch de BFA). Am avut toate meserile din joc posibile in afara de aceste doua. Acum am doar herbalism pentru heal si sa fac rost usor de Eternal life. Ce vreau sa iti spun este ca de ce sa te chinui atat cu herbalism si alchemy??? Plantele sunt ieftine, elixirele nu sunt asa necesare.
    Deci la o rata asta mare de x3 la meserii poti farma de exemplu Mining+blacksmith, skinning+leatherworking, enchanting+tailoring. Minele sunt foarte scumpe(majoritatea), itemele set si armele de la BS sunt scumpe rau. Pielea de la skinning iara e scumpa, enchanturile la fel. Itemele de set de la LW si Tailor sunt de asemenea foarte scumpe. Fac o gramada de gold cu aceste meserii. Meseriile astea intra pe 3 caractere(2 pe fiecare nu?), daca imi fac si alte caractere nici nu ma mai chinui cu meserii pt ca nu am de ce, am suficienti bani ce imi iasa din cele mentionate mai sus...
    Daca vezi mesajul, da-mi un semn sa stiu ca ti-am fost de ajutor. Sanatate :)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •