1. Doniranje putem Mint-a [GUIDE]

    Pozdrav ljudi, juce sam prilikom pokusaja doniranja naleteo na problem kao i mnogi od vas... "your card can't be authorized" ...

    Malo sam istrazivao po forumu Warmane-a i po forumima banke i na kraju sam putem call centra banke saznao da je platforma Paymentwall blokirala mogucnost donacije karticama iz Srbije. Razlog nisu mogli da mi navedu, ali su rekli da banka ne moze nista da uradi povodom toga...

    Posle toga ostaje jedina mogucnost doniranja putem Mint kartica, ali kao sto znate oficijalni Mint sajt nema podrsku za kupovinu iz Srbije... (bas nas ne vole , klosari)...

    Malo sam istrazivao i pronasao odlican i siguran sajt putem koga mozete kupiti Mint kartice iz Srbije..

    https://www.offgamers.com/game-card/...repaid-card-eu

    Kako kupiti Mint karticu putem ovog sajta:

    1.Izaberite karticu koju zelite (5e,10e,20e,30e...nije bitno jer ce vas sajt opet pitati da izaberete kada napravite nalog)

    2.Otvorice vam se prozor u kom treba da se ulogujete u account. (Predlazem vam da otvorite novi nalog kao ja, ostale opcije kao sto su log putem facebook-a i googla nisam pokusao... za otvaranje naloga samo treba uneti email i sifru (ne sifru od emaila nego sifru koju zelite za nalog na tom sajtu), nije potrebna nikakva aktivacija i ulazenje na email itd)

    3.Sajt ce vas nakon pravljenja naloga opet poslati da izaberete koju karticu zelite.

    4.Slede 3 koraka kupovine kartica koje zelite.

    -4.1 proverite da li ste izabrali karticu koja vam treba (mozete kupiti vise istih kartica odjednom, samo idite na znak "+") (Ako hocete da donirate npr 40e najbolje je da kupite 2 kartice po 20e jer ce vam sajt dati 22+22=44 coina, ako kupite jednu od 30 i jednu od 10 dobicete 33+10=43)

    -4.2 izaberite nacin placanja.. Prihvataju Visa, Mastercard, donacije putem telefona, E-wallet....

    -4.3 Popunite podatke koje vam traze (uobicajna online kupovina, ja sam koristio Mastercard i sve je proslo bez problema)

    5. Sajt ce vas obavestiti da ste uspesno narucili kartice i mocicete da udjete da pogledate kako napreduje posiljka... Napomena: Vi kupujete ONLINE karticu tako da nemojte da brinete sto pise Shipment pending, necete cekati da vam postar donese karticu ili tako nesto... Kada udjete da vidite kako napreduje narudzbina izacice vam obavestenje da kodovi za Mint karticu mogu da se cekaju do 48h... Samo ulazite da proverite status porudzbine na svakih 5-10 minuta i trebalo bi da vam budu dostupne jako brzo (meni su bile dostupne za nekih 15ak minuta).

    6.Umesto sive kockice "shipment pending" pojavice vam se plava kockica "show Mint code"... Kliknite je i pokazace vam se niz brojeva koji treba kopirati..

    7.Udjite na sajt i izaberite placanje putem Mint-a i idite na "buy" i Mint ce vam otvoriti prozor u kom ce vam traziti da unesete brojeve u 4 zasebna polja.. Dovljno je da Past-ujete code koji ste kopirali u prvu kockicu i on ce sam da ispuni sva 4 polja

    8.Kliknite BUY

    9.Uzivajte u BIS itemima <3

    Informacije koje treba napomenuti:

    -Placanje Mint kartica je u dolarima $$$, ali banke same prebaciju vase dinare u dolare ili evre kad placate online. Proverite samo dal imate dovoljno para za kupovinu Mint kartica prema kursu dolara u dinarima.. samo podelite dinare koje imate na racunu sa kursom KUPOVNOG dolara (veca cifra) i znacete koliko dolara imate..

    -Sajt preko koga kupujete Mint karticu uzima proviziju na kupovinu (jedna kartica 0.90$, dve kartice u isto vreme 1.5$) tako da je najbolje da imate malo vise novca na racunu od cene Mint kartica.

    - U slucaju da vam kodovi ne budu dostupni u roku od 48h imate pravo na full refund.

    -Narucivanje tokom radnih dana bi trebalo da bude proknjizeno automatski u roku od 15-20min maksimalno. U zavisnosti od banke koju koristite moze se desiti da rade provere sistema i da sistem za proveru podataka i online knjizenje ne radi (oko 12h to traje), takodje vecina banki nedeljom gase te sisteme tako da ako narucujete vikendom sacekajte ponedeljak ako ima problema..

    -Kupovina vam moze biti odbijena (iako vam kaze da je kupovina uspesna i izbacuje vam Shipment pending) ukoliko nemate dovoljno novca na kartici. Tom prilikom ne skida vam se nikakav novac sa kartica, ali cete morati opet da odradite ceo proces kupovine kada uplatite novac koji vam nedostaje.

    Ako imate jos neka pitanja ili probleme slobnodno pisite, trudicu se da ulazim jednom dnevno na forum da vam odgovaram. Ako me nema slobodno me wisperujte u igrici ako sam online... Chickenpower i Critpower na Icecrown-u u Alijansi.

  2. imam pitanje ako kupim karticu od 10 e dali cu moci da doniram 10e misleci dali uzimaju proviziju? ili moram da kupim vecu karticu da bih donirao 10 e ovde?

  3. Kupis karticu od 10e i oni za nju (sajt preko koga uzimas karticu) uzmu 0.90$ proviziju.. Ovde samo ukucas kod koji dobijes i dobices 10 coina i que skip, kao da si donirao 10e direktno preko kartice.

  4. e, gde nestade onaj MINT, kupio sam Mint karticu od 10$ i sad ne mogu da nadjem na sajtu opciju placanja preko MINT-a? nije valjda da su je ukinuli :D

  5. Izgleda da su ukinuli doniranje putem Mint-a. Meni izbacuje samo karticom da doniram, ali nije putem paymentwall-a nego direktno. Pretpostavljam da nece biti problema karticom ako se donira.

  6. Izgleda da su ukinuli doniranje putem Mint-a. Meni izbacuje samo karticom da doniram, ali nije putem paymentwall-a nego direktno. Pretpostavljam da nece biti problema karticom ako se donira.
    Kako bez payment walla ?
    Edited: November 14, 2018

  7. Sta sad, kako da doniramo ? Ne prihvataju mi karticu preko Warmane sajta. Jel ima neko neku novu informaciju.?
    Hvala

  8. Pozdrav upravo sam kupio mint prepaid karticu i dobio sam samo kod od 16 cifara nemam exp date niti cvv da upisem.

    Jel moze neko da mi objasni koji je sledeci korak?

  9. Pozdrav upravo sam kupio mint prepaid karticu i dobio sam samo kod od 16 cifara nemam exp date niti cvv da upisem.

    Jel moze neko da mi objasni koji je sledeci korak?
    Svakako su svi moguci nacini za doniranje iz srbije uklonjeni, tako da mint kartice ti nece nista posebno znaciti...

  10. Skinite VPN i mozete donirate kako hocete

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •