1. Arkadaş çok doğru söylemiş
    - dkp diye saçma bir sistem var, raide girdim dkp en yok dediler kalkan ı bana vermediler.
    - benim kıyafetime silahıma karıştılar, dps atamazmışım falan... sanane dps benim istersem atarım...
    - dps meter diye bir şey kuruyolar ama bende yok, nasıl güveneyim dediklerine.
    - ben de hep tıriyal kaldım, isyan ettim raidlere girmiyorum, rank atlatmıyolar, ne puşt bunlar...
    - raid de görev yaptırıyolar, pug larda görev falan yok, illa ki görev yapacakmışız. çıkın guild den pug yapın.
    - officer diye bişey cıkarmıslar, officer seçiyo, bi kere de ben seçeyim? neden seçemiyorum.
    - guild den çıkmak istedim dkp mi geri vermediler, benim dkp em vermek zorundasınız olm.

hep böyle şeyler işte : ))

2. Haftada 3 LK 3 RS 1 TOC HC yapan guilde başarısızlıkla nitelendirmişsin :)
    6K Gs var diye raide gireceksin diye bir anlayış tarzı yok.
    Buna Officerlar karar verir bunada etken olan ;
    Senin oyun icindeki davranışların ve oyun tarzın taktik söyleneni yapıyor olabilmendir.

Şuan hiç kimse bu guildte ben raid yapmıyorum diyemez .

Herkez her hafta LK25 yapmakta 3 Run LK yapıyoruz

Sen 6K guilde geldin diye seni main runa alacak değiliz.
    Seninki Dağdan gelip bağdakini kovmak olur

Guild içerisinde Rank sistemi var ne güzel söylemişsin Trialsin

Trial - Member - Raider - CoreRaider - Veteran

Neden giremiyorsun acaba ? Trial olabilirmisin
    Ne güzel söylemişsin kendini ve grubunu ifşa etmişsin :)

Main charlar kasıldığı zaman alt charlar main runa girmeye başlıyor. Buna ne diyeceksin ?
    Rank sistemi var demişsin. Neye göre bu rank sistemi? Neye göre rütbe artıyor ?

Çok kişiyle konuştum guild içinden eski oyuncu olarak guilde sonradan alınan kişiler coreraider olupta ondan önce main runa katılan insanlar mesela; tank & healer eksiği olupta çağırdığınız sonradan sebepsiz yere replace ettiğiniz insanlar ? bumudur rütbe sistemi?

Hangi officer a sorsak main run için RANK sistemi belirliyor .. yer olmuyor.. 25 HC zorluyoruz.. ha pardon. çoğu zaman cevap alınamıyor çünkü aynı cevaplar verilmekten sıkılıyor officerlar. madem 25 HC zorluyorsun iyi adamları toplayacaksın o halde gerekirse replace edeceksin halen daha zorlama aşamasında kaldıysan. şimdi buna kalkıp gear skill demek değildir diyecek avane.. çünkü bir tek o cevabı kaldı :))

Guildde bir çok kişi raid yapmıyorum diyebilir. NET almıyorsunuz. 3-5 kişi toplanmışsınız milleti guilde topluyorsunuz birde. arkadaş kimseyi almayın ozaman guilde neden alıyorsunuz? kendi içinizde yapın runlarınızı muhabbetinizi yine rezalet TÜRK GUİLDİ ünvanını taşımayın. kalıbınızla haraket edin o halde benliğinizi taşıyın bi sahiplenin evet biz buyuz diyin kendinize.

Official da değişmez Privatelerde değişmez. TÜRK GUİLDİ deyince akla hep bunun örnekleri geliyor aklımıza. Bu yüzden globalleri tercih ediyoruz. Sırf merakımdan 2 haftaya yakın guildde bulundum ilk 3 günden kendinizi belli ettiniz geri kalan günlerde officerları yokladım kişilerle sohbet ettim.

Özetle ; Bizlerin sizin gibi ihtiyacı yok. Kimsenin kuyruk acısıda yok. İstedim ki guilde katılım yapmak isteyen insanlar olursa okusunlar incelesinler anlasınlar :)

Kendini kaf dağında görmeye devam bücürük :)

3. Dkp nin azlığı yada çokluğu ile rank verilmiyor. Oyundaki karakterim Exentar core raider, 2 yada 3. runlara o kadar sık girmiyorum benden düşük rütbede birinin dkp sinin benden fazla olması doğal bir durum ama gear/performans orantısını kurarsak benim core raider olmama laf söyleyebilecek tek kişi gösteremezsin. Türk guildlerinin sorunu rank değil, ya sırf gs ye sahip diye el üstünde tutulmak isteyen herşeyi yapabileceğini zanneden 3-5 hıyar yada raidlere gelip düşük performans gösterip üstüne hata yapıp, o kadar raid yapıyoruz niye hâla trializ ve o kadar raid yaptık niye şimdi almıyorsunuz diye ağlayan insanlar. Trial raide giriyorsa %95 sınıf açığını kapattığı içindir, öyle oluncada performans göstermesemde olur gibi pırıl pırıl düşüncelere kapılıyorlar haliyle.

@Celebrindor
    Ana ele alınmamak konusunu kısmen doğru söylesen de, guildin 11/12hc zorladığını unutup kadronun sabit olmasının yanlış olduğunu dile getiriyorsun. Üstüne bunu alt ve offspec kasmaya bağlamışsın. Daha ana elde yetkili dışında BiS olan kimse yok, onlardan biride ana ele zaten BiS e yakın tank dk sıyla başladı, diğeride %70 BiS warrisiyle. Bu yeterli cevap olmuştur o konuda. Yetkililerden düzgün cevap alamamak kısmına gelirsek, büyük ihtimal sen de raid saati cevap arayanlardansın ve cevap alamadığın için sebepsizce sinirleniyorsun.
    Birader official da oynamıyorsun 6 ay trial deneyeceksin raid zamanı yazmaktan bahsetmişsin wow'a 3 gün önce başladığımızı falan düşündün sanırım. Benim problemim GS var bende beni alın runlara değil onu belirtmedim zaten iteme ihtiyacım yok neden raide girme problemim olsun ? biraz kafan bassa bunları anlayacaksın basmasını istemiyorsan o başka . ben bastıra bastıra benim gibi bir çok trial vardı benden önce guildde kaç aydır bulunan sürekli puglara girip guild içi yer bulamayan insanlar. bunun bahaneside gear düşük kasıp gelin diyordunuz insanlara madem guild kurdun recruit yapıcaksın adam gibi yöneticeksin guildini yönetemiyorsan benim rankım bu muhabbetine hiç girmeyeceksin 3-5 hıyar kelimesini doğru dedin orda bir çekirdek kadro var 3-5 hıyardan oluşan onları el üstünde tutuyorsunuz . ben genel olarak özetimi yaptım . '' zaman öldürüyorum ne ... yerlerse yesinler oyuna pek giremiyorum zaten 2-3 guild muhabbeti dönüyor katılıyorum '' bunu söyleyen bir guild üyeniz var sizin. Main run dışındaki oyuncuların çoğu wow a yeni başlamış mage plate de giyermi tipte insanlar o yüzden kişi sayınız bu kadar fazla oyun içeriğini öğrendikten sonra onlarda çıkarlar meraklanma sen.
    Edited: January 12, 2019

4. gereksiz alınganlıklar yaptığınız kanaatindeyim. herşey 4 4 lük olmasada guild güzel guild.

5. ICC25HC de Sindragosayıda bugün itibariyle devirmiş bulunuyoruz. LODda ilk denemede 2. fazın sonuna kadar gelebildik tebrikler.

6. Guild olarak ve arada doğaçlama olarak yaptığımız bazı raidlerin videolarını paylaşayım. Sizde bizimle birlikte wotlk raidleri olsun, ach. runlar olsun katılmak istiyorsanız oyundan "we are anatolia" guildinde herhangi birine whisp atıp gelebilirsiniz. Doğaçlama raidlerimiz çoğunlukla discorddaki sohbetlerden yola çıkılarak kuruluyor bu arada discordda takılmanız daha avantajlı olacaktır sizin için. İyi oyunlar...

Paslanmışız hpalada biraz

3. göz olarak bane :))

First 123