1. Turk halkina hayirli olsun gayet guzel gidisi var guildin umarim bu sekilde uzun zamanlar ayakda kalir.

Saygilarimla,
    Ugur (Totemtouch)

2. Uğur abi Ally dan gelenlere bonus DKP var mı ? :D

Hayırlı uğurlu olsun, Saygılarımla

Cem (Raseridod,Eeluun)

3. Evet daha öncede Forumda belirttiğim gibi LK Heroic Mode Paylaşımlarımız.

Lady Deathwisper

Professor Putricide

Valithria Dreamwalker

Emeği Geçen Herkeze Teşekkürler.
    Keyifli Forumlar Dileriz.

Edited: December 13, 2018

4. Gün geçtikçe emin adımlarla daha iyi seviyeye ulaşmak için mücadele veriyoruz.
    500 oyuncu barajına ulaşmış bulunmaktayız.
    Katılım sağlayan bizi tercih eden herkese teşekkür ederiz.

Guild Üyelerimiz.
    http://armory.warmane.com/guild/we+a...ecrown/summary

Tamamlanmış Olan Boss Fightları.

http://armory.warmane.com/guild/we+a...wn/boss-fights

5. İlk TOC25HC Grun denemesinde Anuba kadar wipesız gelindi 6. denemede anubda kesildi tebrikler.

http://armory.warmane.com/pveladder/...etails/3067986

6. Guild içi kesinlikle raid katılımım olmamıştır sebebi GS olamaz 6k üzeriyim , trial isem neden benden 1-2 ay önce giren trial kişiler halen daha dışarıda bırakılıyor.. Officerlardan neden düzgün cevap alamıyoruz.. Kimdir bu GM' ler ? neredeler konuşurlarmı sohbet ederlermı ne yaparlar ne ederler?
    Şöyle bir toparlayacak olursak... ;

Guildde düzenli olarak main run yapılıyor , main run da sadece belli başlı kişiler yer alıyor kadro kesinlikle değişmiyor olurda oyuna giremez ise 1-2 kişi kadrodan o zaman kadro dışı adam alınıyor. Main run yapanların değişmemesinin sebebi sürekli off spec kasmaları ve alt charlarını kasmaları .
    özetle ;
    Trial Recruitment : 0
    Samimiyet : 0
    Adalet : 0

başarısız bir TR guild daha. tebrikler :)

7. Genel olarak Türk guildlerini özetlemişsin :))

8. Guild içi kesinlikle raid katılımım olmamıştır sebebi GS olamaz 6k üzeriyim , trial isem neden benden 1-2 ay önce giren trial kişiler halen daha dışarıda bırakılıyor.. Officerlardan neden düzgün cevap alamıyoruz.. Kimdir bu GM' ler ? neredeler konuşurlarmı sohbet ederlermı ne yaparlar ne ederler?
    Şöyle bir toparlayacak olursak... ;

Guildde düzenli olarak main run yapılıyor , main run da sadece belli başlı kişiler yer alıyor kadro kesinlikle değişmiyor olurda oyuna giremez ise 1-2 kişi kadrodan o zaman kadro dışı adam alınıyor. Main run yapanların değişmemesinin sebebi sürekli off spec kasmaları ve alt charlarını kasmaları .
    özetle ;
    Trial Recruitment : 0
    Samimiyet : 0
    Adalet : 0

başarısız bir TR guild daha. tebrikler :)

Haftada 3 LK 3 RS 1 TOC HC yapan guilde başarısızlıkla nitelendirmişsin :)
    6K Gs var diye raide gireceksin diye bir anlayış tarzı yok.
    Buna Officerlar karar verir bunada etken olan ;
    Senin oyun icindeki davranışların ve oyun tarzın taktik söyleneni yapıyor olabilmendir.

Şuan hiç kimse bu guildte ben raid yapmıyorum diyemez .

Herkez her hafta LK25 yapmakta 3 Run LK yapıyoruz

Sen 6K guilde geldin diye seni main runa alacak değiliz.
    Seninki Dağdan gelip bağdakini kovmak olur

Guild içerisinde Rank sistemi var ne güzel söylemişsin Trialsin

Trial - Member - Raider - CoreRaider - Veteran

Neden giremiyorsun acaba ? Trial olabilirmisin
    Edited: January 4, 2019

9. Haftada 3 LK 3 RS 1 TOC HC yapan guilde başarısızlıkla nitelendirmişsin :)
    6K Gs var diye raide gireceksin diye bir anlayış tarzı yok.
    Buna Officerlar karar verir bunada etken olan ;
    Senin oyun icindeki davranışların ve oyun tarzın taktik söyleneni yapıyor olabilmendir.

Şuan hiç kimse bu guildte ben raid yapıyorum diyemez .

Herkez her hafta LK25 yapmakta 3 Run LK yapıyoruz

Sen 6K guilde geldin diye seni main runa alacak değiliz.
    Seninki Dağdan gelip bağdakini kovmak olur

Guild içerisinde Rank sistemi var ne güzel söylemişsin Trialsin

Trial - Member - Raider - CoreRaider - Veteran

Neden giremiyorsun acaba ? Trial olabilirmisin
    Rank sisteminizin mükemmelliğinden gözlerim yaşaracak nerdeyse.
    970 dkpli adam raider, 1400 dkpli adam member
    130 dkpli biri member, 600 dkpli başka biri trial
    trialden az dkpsi olan core raider bile var.

Ranklar tamamen LİYAKAT esaslı maşallah.
    Tüm bunlara rağmen utanmadan karşısındakine suç buluyor. Bence milletvekilliğine soyunmalısınız. Günümüz hükümeti tam da size göre.

10. Rank sisteminizin mükemmelliğinden gözlerim yaşaracak nerdeyse.

Tüm bunlara rağmen utanmadan karşısındakine suç buluyor. Bence milletvekilliğine soyunmalısınız. Günümüz hükümeti tam da size göre.

Oyun içerisinde Rankı Oyuncunun DKP 'sine göre sınıflandırmıyoruz .

Boşuna forum kirliliği yapmanıza gerek yok.

Bizden daha iyisini bulursanız o kişilerle oynayın.
    Meyve Veren Ağacı Taşlamaya Gerek Yok.
    İyi oyunlar.
    Edited: January 4, 2019

11. Rank sisteminizin mükemmelliğinden gözlerim yaşaracak nerdeyse.

Dkp nin azlığı yada çokluğu ile rank verilmiyor. Oyundaki karakterim Exentar core raider, 2 yada 3. runlara o kadar sık girmiyorum benden düşük rütbede birinin dkp sinin benden fazla olması doğal bir durum ama gear/performans orantısını kurarsak benim core raider olmama laf söyleyebilecek tek kişi gösteremezsin. Türk guildlerinin sorunu rank değil, ya sırf gs ye sahip diye el üstünde tutulmak isteyen herşeyi yapabileceğini zanneden 3-5 hıyar yada raidlere gelip düşük performans gösterip üstüne hata yapıp, o kadar raid yapıyoruz niye hâla trializ ve o kadar raid yaptık niye şimdi almıyorsunuz diye ağlayan insanlar. Trial raide giriyorsa %95 sınıf açığını kapattığı içindir, öyle oluncada performans göstermesemde olur gibi pırıl pırıl düşüncelere kapılıyorlar haliyle.

@Celebrindor
    Ana ele alınmamak konusunu kısmen doğru söylesen de, guildin 11/12hc zorladığını unutup kadronun sabit olmasının yanlış olduğunu dile getiriyorsun. Üstüne bunu alt ve offspec kasmaya bağlamışsın. Daha ana elde yetkili dışında BiS olan kimse yok, onlardan biride ana ele zaten BiS e yakın tank dk sıyla başladı, diğeride %70 BiS warrisiyle. Bu yeterli cevap olmuştur o konuda. Yetkililerden düzgün cevap alamamak kısmına gelirsek, büyük ihtimal sen de raid saati cevap arayanlardansın ve cevap alamadığın için sebepsizce sinirleniyorsun.

Diğer konuya gelirsek, PvE guildlerinde Türk yada yabancı, samimiyet bekleyemezsin, %95 çıkarı için orda. Samimiyeti senin ve konuştuğun kişiler arasında oluşur, senle guild arasında değil. Adalet zaten dkp dediğimiz olayla ve performansa bakılarak sağlanıyor, eğer raide girme fırsatı yakarlarsan ve başarılı olursan kendi adaletini sağlamış oluyorsun. Trial olayını zaten açıkladım ama yinede ekleyim, hemen hemen her elde 2-3 trial oluyor bunun sebebi sınıf boşluğu, "triallere bakalım" mantığıyla hareket edilmesede triallerin şansı dönüyor ana elde ama sonuç %95 hüsran, ertesi hafta başka triallerle deneniyor bu sefer.

Özet olarak fazla yüklenmişsin.

12. Ben gear > performans demedim. Benim böyle düşünmemin sebepleri yine yönetimin kendisi.

Exentar kimsenin sana bir şey dediği yok. Burada alınması gereken son kişisin belki. Mesela sen trial üzeri rankların hepsinin bu rankları haklarıyla, yaptıkları performansla aldıklarını söyleyebilir misin? Gmaster'ın dediğine göre Veteran diye bir rankınız da varmış. Henüz kimsede olmayan bu rankı, kime verilmesi gerektiğine dair karar verecek kişi o yetkinliğe sahip mi acaba? 10-15 gün önce DIŞARDAN gelen bi mage raidi yönetirken guildin çoğu core'si öyle bakıyordu sadece. Officer'lardan sadece bir tanesi gerçekten yetkin. O da her şeyin farkında olduğu için hiçbir şeye karışmıyor zaten.

Guild Master kendisini kaf dağında görmeye devam etsin. Ama bu tarz olaylar yüzünden dağılan Quaxis guildinin yakınından bile geçemez bu guild. Forum kirliliğine de gerek yok haklısınız. Size zirvede mutluluklar.

13. Ama bu tarz olaylar yüzünden dağılan Quaxis guildi.
    Quaxis dağılmadı sosyale çektim.

14. @Geyik başkan ben 10-15 gün önce gelen mage arkadaşım dedıklerının bir kaçında haklısın bır kaçında yanlışsın bana göre ben en baştan yorumliyim kendimce burda seni eleştirmiyorum yanlış anlama exanter onurun dedığı gıbı maın kadroda aynı kısılerın olması normal ama cogu turkun bencıl kendıne müslüman oynaması konusunda dogrusun bana sorarsan.Bana sorarsanda o konuda cogu kısı oyuncu değil ki ben egolu bir insanım ben sadece daha tecrubelı oldugum için elimden geldiğinde yardımcı olmaya calısıyorum.Ancak seninde hemen sinirlenmemen gerekiyor Türk guildlerinde genel sorun discord muhabbetı aktivite ön planda olması gerekiyor insanın.Misal kendini aktif ve hazır göstermesi hale getirmesi gerekiyor inv alabilmesi için.Bizim oyuncumuz pohpohlanarak ilerliyor dediğim gibi belki sinirden bazı şeyleri tam düşünemeden hatalı yorumladın ancak bazı yorumlarda bana göre haklısın.Saygılar sevgili arkadaşınız -Enkaz

15. Geyik kimsin necisin bilmiyoruz.
    Ama sen bizim aldığımız kararları veya yönetimimiz yargılayacak birisi değilsin.
    Haddini aşan yorumlarda bulunmazsan iyi olur .

Guildden çıkmışsın olmuş bitmiş nedir bu kuyruk acısı ? boş boş konuyu uzatıp durma işine bak kardeşim

First 123 Last