1. Bir kaç Sorum olacak. Cevaplarsanız sevinirim.

İyi oyunlar arkadaşlar.
    yaşım 40 Samsun'da Öğretmenim.

Uzun yıllar orjinal wow oynadım. burdaki deneyimli arkadaşlarıma bir kaç soru sormak istiyorum.
    1-Bu serverın Blizzardın orjinal Classic açıldıktan sonra kapanma durumu var mı?
    2-Şu anda online sayısı nasıl görebiliyormuyuz. Genelde Kalabalık oluyor mu?
    3-Genelde 10000 online olan Başka bir private serverda karakterim var. taşıyabilimiyim.
    4- Ve horde yada Ally guild önerisi olan var mı?
    5- WOLTK serverında oynamayı düşünüyorum İcerown da. başka önerisi olan var mı.

Teşekkürler şimdiden cevaplarınız için.

2. İyi oyunlar arkadaşlar.
    yaşım 40 Samsun'da Öğretmenim.

Uzun yıllar orjinal wow oynadım. burdaki deneyimli arkadaşlarıma bir kaç soru sormak istiyorum.
    1-Bu serverın Blizzardın orjinal Classic açıldıktan sonra kapanma durumu var mı?
    2-Şu anda online sayısı nasıl görebiliyormuyuz. Genelde Kalabalık oluyor mu?
    3-Genelde 10000 online olan Başka bir private serverda karakterim var. taşıyabilimiyim.
    4- Ve horde yada Ally guild önerisi olan var mı?
    5- WOLTK serverında oynamayı düşünüyorum İcerown da. başka önerisi olan var mı.

Teşekkürler şimdiden cevaplarınız için.
    Öncelikle hoşgeldiniz
    1.bu soruyu tam anlamamakla birlikte server uzun süredir açık lakin sonuçta private yani kimse aksi için garanti veremez ki daha önce tatsız bir olay yasandı ama bi çok oyuncu için telafi edildi
    2.warmane sitesinde sağ tarafta online sayıları yazıyor anlık olarak şahsen gerçek olduğuna inanmamakla birlikte belirtilen sayılar orada ancak icecrowmda oynacaksanız cidden bazen bıkabilirsiniz kalabalıktan çoğu alan iğne atsan füşmez halde olabiliyor.
    3.transfer yok.
    4.servera bağlı olarak değişir ancak şunu baştan belirteyim icecrown donate ve 7x hızlı olduğu için guildlerde son derece hızlı açılıp kapanıyor.
    5.wotlk ve tbc şahni önerim ama şunu baştan belirteyim icecrownda donatesiz oynamak sizi hayal kırıklığına itebilir çünkü plate arkadaşların büyük çoğunluğu SM ile geziyor sizi target bile almadan yanınızdan geçerken öleceksiniz baya bir süre serverın tamamına yakını abartılı şekilde itemlı pvp yapacaksanız bunu önceden bilmeniz gerekiyor.Sm var diye ölümsüz değil tabiki ve biçok gearlı adamın boş olduğunuda görceksiniz ama pay to winsistemi geçerli . umarım biraz olsun yardımcı olabildim .
    Kolay gelsin şimdiden

3. Merhabalar. Öncelikle hoş geldiniz Warmane serverına. Soruları bilgilerim doğrultusunda cevaplayacak olursak;

1) Tüm private serverlarda üyelik açarken, kurallar gereği üyeliğinizin çalınmaması, kapanmaması, zarara uğramaması, vs benzer türünde emeklerinizin yok olmamasını garantiye alacak türde herhangi bir önlemin söz konusu olmayacağını server yöneticileri tarafından belirtilir, siz de okuyarak kabul etmiş olursunuz ki burda ileride doğacak kötü bir durumda, zararınızın az da olsa karşılanması veya hiç karşılanmaması anlamına gelir. Yani private serverlarda başlarken bunu da göz önünde bulundurmalısınız.

2) Icecrown realmi wotlk açısından çok kalabalık bir realm. Lordaeron x1 realm olarak 4-5k+ online görebilen bir realm. Eğer Icecrown realminde oynayacaksanız, 10 coin alarak accoutunuzu premium yapınız ve sıra bekleme problemini aşacaksınız.

3) Başka serverlardan, Warmane serverına migrate yada chardump olayı yok malesef bu sebeple yeni bir karakter açmalı ve sıfırdan gear kasmalısınız. Ya da en azından günlük hayatta dolgun bir maaşa sahipseniz daha fazla coin alarak instant 80 lvl karakter ve başlangıç için pvp veya pve set alarak geri kalan offsetleri de iyi bir guild ile farmlayabilir yada zamanla kendi raidlerinizi kurarak karakterinizi güçlendirirsiniz.

4) Icecrown realminde hem ally olsun, hem horde olsun TR oyuncular çok fazla. TR oyuncular için değil kendi oyun türünü uygun bir faction, class, ve spec seç derim. Yoksa bu soruyu millete sorarsanız birazdan alliance fanatikleri veya horde fanatikleri tarafından yanlış yönlendirmeler ile karşılaşırsınız.

5) Icecrown x3 rate'di en son eğer rate oranı değişmediyse. Lordaeron ise x1 yani blizzlike. Icecrown realm, Lordaeron'a göre 2 kat daha fazla nüfusa sahip bu da daha fazla pvp ve pve yapabileceginiz anlamına gelmekte.

iyi oyunlar..

4. Hoşgeldin. Yukarıda arkadaşlar çok güzel açıklamışlar. Ben de eklemek istediklerimi yazayım.

1- Classic açılmadan önce ya da sonra bu risk her zaman var.

4- Türk guildlere (horde ally farketmez) girersen oyundan soğuma ihtimalin %90 :) Yabancı guild tavsiyem ise yok.

5- Gerçek para ile üst baş yapmayacaksan ve pvp yapmak istiyorsan TBC paketi olan Outlands serverını, pve istiyorsan Icecrown'u, ikisini de istiyorsan yine Outlands'i öneririm. Üst baş yapmadan ama yapmak için pvp denemen Icecrown'da piskopat9999'un da dediği gibi hayal kırıklığı olacaktır. En azından ben de öyle oldu. Gerçek para ile takım taklavat dizen adamlara 2 saniyede kesilince tadı olmuyor pvpnin. Outlandste de para ile üst baş dizenler var fakat paketin pvp mekaniği yüzünden karşılarında debelenmen en azından öyle 2 saniye sürmüyor :)

5. hepinize çok teşekkür ediyorum.

Para vermeden oynanacaksa Outlansı öneriyorsunuz. anladığım kadarı ile.
    Şu an oynadığım bir server var zaten private. 10.000 online oyuncusu oluyor. para ile item alm aolmadığı için zevkle oynuyorum. ama classicle beraber kapancağını açıkladı.
    Alternatif arıyorum şimdilik.
    genelde geceleri online oluyorum 22:00 ile 02:00 arası falan
    Dungeon yapmak yada grupla pvp yi seviyorum.
    İyi oyunlar.

6. Wotlk oynamak istiyorsan, para geçerli olmayan bir de Lordaeron serverı var. Dün onu tavsiyelere eklememiştim çünkü şahsen server progress ne alemde bilmiyorum. Fakat orada oynayan arkadaşlar var forumda. Hatta bir başlıkta iletişim bilgisini de paylaşmışlardı.

7. hepinize çok teşekkür ediyorum.

Para vermeden oynanacaksa Outlansı öneriyorsunuz. anladığım kadarı ile.
    Şu an oynadığım bir server var zaten private. 10.000 online oyuncusu oluyor. para ile item alm aolmadığı için zevkle oynuyorum. ama classicle beraber kapancağını açıkladı.
    Alternatif arıyorum şimdilik.
    genelde geceleri online oluyorum 22:00 ile 02:00 arası falan
    Dungeon yapmak yada grupla pvp yi seviyorum.
    İyi oyunlar.
    Burada lordaeron dışında diğer serverların hepsinde pay to win geçerli level kasarım derseniz lordaeron en makulu