1. Gold Squish de Ne Ola ki?

Warmane'in sene sonunda Blackrock hariç tüm serverlara uyguladığı gold squish diye bir şey varmış. Yabancı forumda denk geldim, okusam da ne olduğunu anlamadım. Tam olarak ne ki bu?

2. Gold Squish,
    Realm'lardaki ekonominin gidişatını kontrol edip, tekelinde tutmak isteyen altın manyaklarının heveslerini kursağında bırakmak maksatlı Warmane serverı tarafından her yıl sonunda tüm oyuncularda ve guild kasalarından alınan %50 zorunlu vergi diyebileceğim bir yapılanma. Şahıslar isteselerde, istemeselerde o goldların yarısı otomatik olarak siliniyor. Doğal olarak da AH deki fiyatlarda indirim oluyordu. Ancak serverı yönetenlerin bilmediği birşey var ki bu sistem her iki sene de uygulanmasına rağmen fiyatlarda sadece 1 aylık indirim yaşandı. Şubat ortalarında AH fiyatları, 4 ay önceki fiyatlarla aynı seviyeye geliyor.

Gold squish yerine, serverdaki materials rezervlerin sayısı veya respawn süresi artırılsa zaten ister istemez tüm mats fiyatları da inecek. Ne kadar çok mats, o kadar az rekabet ve düşük maliyet.

3. Cevap için teşekkür ederim. Bana da gold satın alınması için coins harcamaya iteleme gibi geldi şimdi açıkçası. Tabi goild squish esnasında site üzerinden gold satılmaya devam ediliyorsa.