1. Herkese Selam Yeni Oyuncu

Arkadaslar Herkese Selamlar :) oyuna yeniyim. Eskiden Knight Online oynardım tabiki de son yıllarda acayip bir ravaşta oldu yani sarmadı beni eskisi gibi bende pvp serverini gördüm deneyim dedim. Haritası falan oldukça büyük ve çekici geldi .

Arkadaşlar eskiden ko'da mage oynardım burda da mage oynamaya karar verdim. Az biraz kastım 10 Lw oldum . Arkadaşın biri saolsun addon interface paylaşmış bir kaç sorum olucak müsade ederseniz.

1) Quest yaparakmı yoksa direkt mob keserekmi hızlı lwl alırım ?
    2) Sanıyorum ki level sınırı 80 cz'de mage iş yaparmı ?
    3) İtem olarak en iyi neler giyebilirim mesela kasarken mage Sword takmış bunu gördüm böyle saçmalıklar varmı?
    4) Ve meslekleri gördüm böyle çeşitli meslekler varmış mage için en iyi meslek ne olabilir ?
    5) Clan olarak gördüğüm kadarı ile hep human tarafı var karus yok ( Alliance (Human) & Karus ( Horde ) :) sebebi nedir ?

Şimdiden teşekkür ediyorum..

2. arkadaşım hoş geldin oynadığın realm e göre taraflar arasında Türk guildi yoğunluğu değişiyor şuan icecrown realmi (3.3.5apatchi) 'inde 2 taraftada çeşitli Türk guildleri mevcut. Diğerlerinde reklam yapmamış olanlar olabilir. Mage klasik her oyunda olduğu gibi iyi oynandığında karşı tarafı kabız eden bir class güzel bir tercih olmuş sword one hand tercihi extra spell power için iyi ama sen clasik alışılagelmiş büyücü karikatürleri gibi olsun istersen staffda alabilirsin charına sana kalmış :) (ki gandalf reiz bile bilion kılıç kullanıodu saçma olan bişe yok :) ) meslek olarak bs jw (extra spellpower için yada extra ne istiosan) buff poplasın damage artsın diyosan engineer tailoring tarzı artık zaman içerisinde oyundada danışa danışa öğrenebileceğin şeyler bide quest yaparsan daha hızlı level alırsın item konusuna girmiom onu yaşayarak öğrenecen show item level sekmesi var interface de ordan açıp levele göre statlarına göre item işine yarar yaramaz bunları tecrübe yada interaktif bi şekilde oynarken arkadaşlarınla çözeceğin şeyler hani yani kanka ko ya göre keyifli bi oyun tek sıkıntı 3.3.5a yı tercih ettiysen bu patchin sorunu shadowmourne un extra bufflı olması ve classlar arası bazı dengesizliklerin olması onun yanısıra yani oynarsın keyif alırsın diyorum tekrardan hoş geldin diyorum mage konusunda umarım yardım edicek maini mage olan arkadaşlar da sana yardımcı olur görüşmek dileğiyle
    Edited: January 27, 2019

3. Çok teşekkür ediyorum az biraz demek istediğini anladım. Gandalfı örnek vermen yanlış o hokkabaz adam olsa gri demezdik yani ne beyaz ne kara ne öyle ne böyle :P . Herneyse evet bir arkadaş Mage Pvp konusu açmış zamanla onu çözmeye çalışıcam. Teşekkürler sana. Diğer arkadaşlarda umarım bilgilerini paylaşır.

4. Merhaba;
    1-Quest
    2-Czden kastın pvp varsayıyorum; evet , mage baya iş yapar, müthiş bir sınıf.
    3-Item konusunda statlara bakmalısın. Daha fazla spell power, int vs vereni takman gerek. yani basit bir şekilde statı olan düşük level item>statsız yüksek level item. tabii istisnaslar var ama 80e kadar bu mentalite götürür seni. Mage olarak elindeki silahla vurmayacaksın zaten, spell cast edeceksin.
    4-Her mesleği farklı bonusu var ama mage için, enchanting ve tailoring tatmin eder seni,ben de tavsiye ederim, en azından şimdilik. İleride varolanı iptal edip mesleğini değiştirme şansın var.
    5-Her ırk başka bir yerde spawn oluyor karakteri oluşturduğunda, doğal olarak her ırkın da quest yapacağı bölgeler ayrı. Alliance tarafındaysan farklı yerde spawn olup gene başka bir Alliance bölgesinde quest yapabilirsin tabi. Hordelar için de böyle ha keza. Şu an onlarla karşılaşmaman gayet normal. Ortak questing bölgelerinde karşılaşmaya başlarsın 30 40 levellarına vardığında.

5. Hoşgeldin Horde'de yardımcı olurum