1. Arkadaşlar 2 Sorum var Yardımcı Olurmusunuz ?

Arkadaşlar oyunu 4 aydır oynyrum. Fakat oldukça derin bir oyun yani hadi şunu kasalımda pvp akalım dedirtmeyen bi oyun yani oldukça kapsamlı ve başarılı. Olay şu ki ilk sorum Emblem Truimp ile alınabilecek bütün itemleri aldım ve olduğu kadar guildden yardım ile gs 4.9'a taşıdım fakat bundan sonra ne yapabilirim Toc10 falan hikaye çünkü gs 5.3 ++ yukarısı ve full gem --enc istiyolar.
    2. sorumda bundan kaynaklı gearlarda enc gem istiyolar fakat gem ve enc oldukça pahalı yani baktığın zaman 400G kimi için oldukça az kimi için oldukça fazla yani alay konusu olabiliyor bazen . Diyceğim o ki Enc + Gem nasıl halledebilirim ve bundan sonra ki adımlarım ne olmalı ?

(NOT : Lütfen kısaltma yapmadan açıklayıcı anlatın yani GS '' GearScore'' olayı gibi yeni olduğum için daha bilmediğim çok şey var )

Şimdiden TEŞEKKÜRLER ..!

2. En basiti skinning, mining, herb gibi basit meslekler kasıp materyalleri toplayıp satabilirsin ciddi getirisi olur. AH'den (Marketten) Boe ve craft alabilirsin yada yapabilirsin. ICC ve RS raidlerinin öncesi TOC olduğu için TOC10 10hc 25 raidlerine girip item düşürebilirsin. ICC10da rep farma katılıp bis yüzüğün olan Ashenı alabilirsin. Türk guildinde isen zaten yardımcı olurlar raid yapıyorlarsa

3. En iyi getirisi olan meslek sence hangisidir . Ondan başlayım para kasmaya öyleyse. Evet ashenin ilk yüzüğünü aldım bugünde az devamını getirdim onu fullesem iş yaparmı o yüzük yani ondan iyisi olabilirmi . Teşekkürler düşüncelerin için ...

4. Dostum goldu en rahat herbalism ve mining beraber kasarak toplayabilirsin, ben oyunu bir süreliğine sildim fakat oynadığım dönem saatte 2-3k kadar kasabiliyordum. Özellikle herbalism için druid çar kasman mantıklı olur, harcayacağın vakte değer.

Bir diğer para kasma şeyisi de Outland'de primal water ve air kasmak, bunları kasmak rahat fakat sürekli farmlanıyor, outland mine'ları da para ediyor. Primal air ve water için Nagrand'da bir bölge var, araştır farmlanmadığı zaman iyi para kasabilirsin, ortalama 10 dakikada 3-4 primal air kasabilirsin tanesi 100 gold civarına gidiyor AH'de. Daha fazlası için mesaj atabilirsin, kolay gelsin.

5. Evet herbalism ve alc kasmıştım ama sinirden satılmıyor diye sıfırladım çok pişman oldum. Sinirlenmemin sebebide icc raid falan hep gem enc istiyolar ama para yok kimse anlamıyor . Flask yapıp satıcam o zaman. 2. Açıklamanıda pek anlayamadım ama onuda netten araştırcam bide dediğin o item çok pahalı ise zor bulurum gibi..

6. Bulmak kolay, farmlanıyor sürekli.

Alch kasma, hiç gerek yok. Mat fiyatları ürünün kendisinden pahalı, saatleri tutturman gerekiyor. Sen bana özelden mesaj at ben seni bir arkadaşa yönlendireceğim gemler ve enchant için yardımcı olur, meslek işini de anlatırım, icecrown'da para kasmak oldukça kolay merak etme.

7. inanırmısın çok iyi olur zaten ilk nette araştırıyorum bulamassam soruyorum guilde falan. herb alınca mecbur alchda almıştım yani anladığım kadarı ile direkt materyal sat diyosun nick neydi hocam horde;'deyim

8. inanırmısın çok iyi olur zaten ilk nette araştırıyorum bulamassam soruyorum guilde falan. herb alınca mecbur alchda almıştım yani anladığım kadarı ile direkt materyal sat diyosun nick neydi hocam horde;'deyim
    Hocam size forum içi mesaj attım, inbox kontrol ederseniz görürsünüz

9. İcecrown Horde

Arkadaşlar bide bu Sons of Hodir görevi için K3 storm peaks'de görev yok . ya yaptım yada leave quest deim ve ne yapmam gerektiğinide bilmiyorum şuan quest yok k3'de de yok Sons Hodir hated yazıyo . Yaptımmı bilmiyorum görevi enc için yapmam lazım
    Edited: February 8, 2019

10. Emblem of Frost'un varsa 5.2-5.3'e kadar çıkarabilirsin gs yi. Sonra ICC ye başlayabilirsin.
    Bence gold kasmak yerine o meslekleri alt karakterlerde kasabilirsin.
    Böylece başklarına da satıp, yine para kasabilirsin.

The Sons of Hodir başlangıç questi: https://wotlk.evowow.com/?quest=12843

Ben 2 gün önce başladım bu queste ve quartermasterı açtım. Herhangi bir sorun yok.
    Görev zinciri çok uzun ve zahmetli. Googledan çok destek aldım.

Umarım yardımcı olmuşumdur..
    Edited: February 25, 2019