1. Kako da donirate

    Posto ima 2 problema sa doniranjem, moramo na ''kreativni'' nacin da to resimo.

    Prvi problem je to sto imamo samo jedan nacin da platimo a to je preko kartice. Nemamo MINT kao opciju ili neki drugi sistem. Da to resimo, moramo da se ulogujemo na warmane account preko VPN (imate Znemate add on za Chrome, dovoljno dobar za free opciju). Mozete da obelezite da dolazite iz Nemacke (sto ne moze niko da vam zabrani po bilo kom zakonu). Preko toga imate opciju za MINT. Ali posto nas tretiraju kao zemlja treceg sveta, ne mozemo ni da kupimo prokleti MINT,

    E sad... drugi problem kako da resimo? Jednostavno, trazimo neki drugi sajt gde rade normalni i mentalno zdravi ljudi koji prodaju MINT. Sajt se zove OFFGAMERS i tu kupite MINT Pin. Posle kupovine, ukucate broj i voila, donirali ste. Mozda ce proci neko vreme dok broj ne postane aktivan, meni je bilo 15-20min.

    Molim moderatore da se ne petljaju jer se koristi VPN jer nema nikakvog razloga. Elem ako se isto prijavi adminima (iz nepoznatih razloga), otkrio sam drugu varijatnu a i mozda cak trecu (u teoriji) pa ako sprece VPN da radi, uvek ce postojati nacin. A taj sigurno necu napisati na forumu da pomognem ljudima koji oce da im ostave novac.
    Edited: March 19, 2019

  2. Hvala ti puno na ovome, vreme je krajnje bilo da se ovo reši.

  3. E tu dolazimo do problema, imam premium TunnelBear i stavio sam Nemacku juce da drugaru doniram preko istog Minta. Banovali su mu acc preko IP adrese i sad ne moze da uzima vote poene ni da donira nikako, zakljucan mu je. Tako da nije bas sigurno preko VPN da se logujete jer nam jebu kevu u svakom slucaju. Bagra...

  4. Zao mi je sto to cujem. Mozda je tunnelbear najpoznatiji pa su nekako namestili da ga propoznaju. Sve u svemu, pazite. Ja nemam razloga da doniram vise tako necu da rizikujem.

  5. Ja sam to odradio pre tvog posta na forumu, skontao sam caku. Ali poenta je, ljudi pazite se hoce da nas se rese.

  6. Ali kako si uspeo kada trenutno na sajtu nema opcija da se donira preko MINT-a? Iskljucivo karticom moze sada samo..

  7. Ako si pazljivo procitao, treba da se koristi VPN. Mi kao zemlja nemamo MINT (tj nemamo opciju da placamo preko MINTA ovde). Ako ne znas sta je VPN, to je servis koja ti menja zemlju odakle posecujes sajt. Mi zivimo u Srbiji, preko VPN maskira to kao da zivimo u Nemackoj. Ako ulogujes preko VPN i promenis zemlju odakle ulazis na warmane u Nemacku ili slicnu zemlju, pojavljuje se opcija da se plati MINTom. Druge zemlje imaju i druge opcije kao Subway card itd (sto ne preporucujem). Ali moras da budes pazljiv u izboru VPN-a jer, kao sto se video ovde u topicu, moze da otkriju i te banuju ti nalog. Ja predpostavljam da imaju zastitu protiv poznatijih VPN servisa kao sto je Tunnel Bear (i to je bio premium nalog sto se placa) pa te tako otkriju sto mi je malo cudno. Meni je radilo preko VPN add-on za Chrome/Mozillu i to je bila neka leva kompanija za koju pretpostavljam nisu smislili zastitu jer ima sigurno neko hiljada VPN servisa. Mozes da koristis free VPN, ja sam koristio free i radio je kul. Tako radi sve na svoju odgovonost. Ovo radi samo ako ne otkriju. Isto, savetujem samo jednom da doniras ovako ako ti treba za queue.

    @hysteria Uvek moras da vidis sta je problem i da ga resis korak po korak. Sto se tice tih ''internet problema'' resavao sam i moguce i nemoguce stvari. I za ovo imam drugo resenje ali ga nisam skroz isprobao jer mi ne treba.

    Sto se tice banovanja, stvar je u tome da ne mogu da ti zabrane da koristis VPN. Ali postoji kao ''zakon'' da ne mozes da koristis da ostetis nekoga. Tj koriscenje torenta ili takve neke ''nelegalne'' stvari. U ovom slucaju ti ''ostecujes'' kompaniju jer njih dovodis da krse zakon a to je dozvoljavas da neko placa za usluge a njemu su te usluge zabranjene po zakonu. Prevodeno, neko te zajebava u skoli, ceka da ga udaris i onda on kuka i tuzi te i ti najebes umesto njega :D Ali realno, nema sanse da oni najebu jer mora neko da trace-uje svaku transakciju a to znaci da neko mora da ima nalog i da ima dovoljno dokaza za sumnju da bi dobio nalog da im provere server. Oni imaju mnogo gore probleme koje moze Blizzard veoma lako da nabaci. Pocesvsi odtoga da ovo zovu ''DONIRANJE.'' Oni su, kako izgleda, kompanija za profit, nisu humanitarna organizacija da mogu da primaju Donacije. Dok prodajes usluge, to moras da nazoves TIP/SERVICE.

  8. Poslao sam upit njima na mejl, sklonjen je ban i rekli su da je vecina VPN servisa banovana i ako nam treba donacija da izvadimo karticu u drugoj zemlji ili da koristimo neki low-key VPN za koji oni jos ne znaju. Gledacu ja po netu za neki VPN koji je jelte "los" i nije popularan pa ako naletim na nesto sto valja javicu ovde :)

  9. Ja eto nisam nista procitao ovo na zalost i probao sam vec iz Srbije da doniram, pitali su me kao da otvorim neki Paymentwall account i da probam preko tog i ja otvorim, ugl uneo ja podatek sa Gift kartice ( gift kartica je kartica na koju prebacis odredjenu sumu novca kad hoces da uplatis tako da i da te scamaju, nemaju sta da skinu), i probam 30e da doniram, kaze kao kartica nije autorizovana.... Ja probam isto to sa drugim postanskim brojem, opet nece.. Probam opet, nece, probam log out/log in, nece opet, i tako u krug.. Ima neko neko resenje ? @Neverness123

  10. jel uspeo neko da donira ? gde mogu da promenim zemlju iz koje dolazim ?

  11. i jos jedno pitanje... Ako se neko uloguje na moj acc iz amerike da li ce moci da donira ?

  12. Ja sam uspeo da doniram preko Payoneer kartice.

  13. @Hysteriaa Da li je moguce koristiti akaunt ingame ako nekog ''uhvate'' da je donirao preko vpna?U smislu da li se ban odnosi samo na vote/donacije ili kompletno iskljucenje akaunta?

  14. Kupio sam MINT game card 10e pre 20 min, i posle toga preko VPN prebacio se na Nemacku. Donirao sam bez problema na Warmane. Slao sam ticket adminima i detaljno opisao kako planiram da odradim donaciju, rekli su mi da oni nemaju nista protiv toga. Tako da sutra kad budem donirao ortaku pravim detaljno upustvo za sve one koje se ne snalaze najbolje. Veliko hvala Neverness123 na ideji.
    https://ibb.co/XxYB1SD
    Edited: April 21, 2019

  15. Vazi,hvala ti.Cekacu te ja sutra da postavis post pa cu isto tako uraditi.Da sredimo ljudima da mogu da preskoce to cekanje.

12 Last

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •