1. Icecrown Pvp Yapan Türk arkadaşları bir araya toplama amacı(alliance)

Pvp ağırlıklı oynayan akşamdan akşama yada boş kaldıkça rbg yapan arkadaşlar var ise icecrown serverinde bir araya gelelim toplanalım guild olabilir yada ne bilim friends list olabilir çok böyle kasmadan oyundan zevk alacağımız gerekirse bir kanal açarız sesli olarak gireriz falan senelerdir pve de lk kesmeye çalışmaktan sıkılanlar olabilir oyunun artık mekanik kısmından zevk almayıp player vs player kısmına geçmek isteyen arkadaşlar olabilir raidde bütün karakterleri save yemiş olan arkadaşlar olabilir gibi gibi açıkcası pvp yapacak bir ortam arıyorum guild kurmak zorunda değiliz. Çünkü insanlar hali hazırda devam ettikleri yeri boz gel demek hem bulundukları ortama ayıp olur hemde birşeyler olmadığı zaman vicdan azabı çeken taraf olabilirim. İşin özür şu arena ve rbg yapacak arkadaşlar bu postun altına ben varım diyip isimlerini yazarlarsa oyundaki ben eklerim onlara mesaj atarım keyifli birşeyler yapmış oluruz.

2. Ally da türk guildi vardı yarısı pvp yapan ama pvp yapan tayfa hala aktif mi bilmiyorum. Onun dışnda biz iki arkadaş arena atıyoruz.Ara sırada onun olduğu pvp guildiyle premade giriyoruz, ama yabancı guild onlarınki. Guild vs. kurmaya gerek yok bence, friendlist yapıp müsait zamanlarda premade bişiler yapılabilir gibime geliyor.

3. Icecrown realminde, 1 Ocak tarihinde açtığım ancak 15 şubat tarihinde «Sancak» guildi birleştirip tek çatı altında devam etme kararı aldığım bir PvP guild yapılanmamız (daha doğrusu çabamız) oldu. Ancak bazı sebeplerden dolayı yürümedi. Neden guildi dağıtıp da birleşme kararı aldığımı(?) da belirteyim. Malesef ama malesef TR oyuncuların %95 kısmından daha da fazlası "World of Warcraft"ın sadece haftalık 12 tane icc boss kesmekten ibaret olduğunu düşünüyor. Sıkılmadan, usanmadan sürekli aynı bossları, aynı işe yaramaz itemları defalarca düşürmek için haftasonunu bekleyen yüzlerce insandan bahsediyorum. Ancak 5 man premade bg kurmak istediğinde ise saatlerce çağırım yapıldığı halde kimsenin teşrif etmediği bir ortamdan bahsediyoruz. Geriye kalan %5lik kesimin büyük bir çoğunluğu ise "ben PvP ciyim herşeyi bilirim" deyip de etkinliklerden çok Elwynn Forest veya Durator haritalarında, kale önünde duel atarak ego tatmini yapmakla meşgul. Çok az bir kesim PM ve W-PvP etkinliklerinden hoşnut duyuyor ki onlar da zaten içerisinde bulundukları EU PvP guildlerinden ayrılıp ta Egosu tavan şekilde dolanan üyelerle bir arada bulunmaktan yana değiller. Uzun lafı kısası, bu serverda şuursuzca çiçek-böcek kesmenin yani bilgisayarın basit taktiklerle uyguladığı mekanik sistemin sunduğu savaşların cezbediciliği daha fazla. Ancak daha yüksek IQ isteyen oyun becerisi, karşındaki class/spec veya takıma karşı ani karar alıp taktiksel strateji oluşturup gerçek oyunculara karşı oynamak zor olduğundan, kimseye cezbedici gelmiyor. Bu sebeple bu tarz birleşim çağrıları yapıp da, olmayan TR pvp nüfusu toplamaya çalışma fikirleri tamamiyle boş Turgut'um. Uzun zamandır bu serverda oynayan bir PvP TR oyuncusu olarak umarım Türk oyuncular açısından elde ettiğim -acı ama gerçek- verileri paylaşmak konuya yeterli açıklık getirmiştir.. :)

4. benim amaçım guild kurmak değil zaten hali hazırda olan insanlar var ise online olarak onlarla 5 man girmek yada 5 v5 arena tarzı oyunlar atıp can sıkıntısını gidermek açıkcası ben oyunda sürekli olarak aradığımı bulamadığım için uzun süre aralar veriyorum sonra diyorumki birşeyler değişmiştir. Bir bakıyorum döndüğümde server açısından değişiklikler olmuş ama kafa açısından değişen bir durum yok açıkcası bende senin online olmanı bekliyordum şuanki hali hazırda olan guildde bir pvp olayını görememekteyim alliancedeki varsa da kendi aralarında Ds de muhabbet ederken yaptıkları aşikar şimdi belli bir saatten sonra evde kulaklık ile dahil olmak üzere dc giremeyen insanlar var olabiliyor veya işleri olduğu için bilgisayarı yada interneti kötü olduğu için 5 kişilik bir ekip ile 12/12 mekanik boss keserek bunuda dbm addonsu ile yaparak bir yere varanlar ile değil stratejik oyun oynayarak insanlarla beyin fırtınası yapan insanlar var ise onlar ile oyun oynamanın derdindeyim açıkcası bakarım ugrasırım olmadı bu sefer komple bırakırım oyunu gibime geliyor.

5. May 9, 2019  
    Ben varım, iyi bir pvp oyuncusu olduğum söylenelemez ancak bir iki saat için open world pvp tarzında yada keyif için pvp yapmaya varım. Maksat farklılık olsun aramızda küçük bir topluluk oluşturabiliriz diye düşünüyorum ki küçük olmasının da bir avantaj olacağı düşüncesindeyim. Bu bir guild olabilir /channel olabilir. Fikirlere ve önerilere açığım.

6. May 10, 2019  
    iyi yada kötü olmak zorunda değilsin eğlenmek ve zaman geçirmek için birşeyler yapmak istiyorum ben açıkcası channel olabilirde guild işine girmek gereksiz insanlar toplanmayınca belli bir kalabalık olmayınca çıkmak istiyorlar açıkcası sonrasında hüsran oluyor ama oyun icindeki nickinizi yazarsanız yardımcı olacağım size.