1. May 5, 2019  

{H} Icecrown - TÜRK guild [A N A T O L I A] Alımları

[A N A T O L I A] guildi ile herhangi bir bağlantım malesef kalmamıştır.
    Edited: October 28, 2019 Reason: No Reason

2. May 5, 2019  
    Valla Hocam iyi güzel yazmışsınız ama bende guildinizden 3 gün önce çıkmış biri olarak bir şeyler yazmak istiyorum. Öncelikle Haftada en az 3 gece 25 man Raid Progresslerine katılacak adam arıyorsunuz fakat guildinizde öyle bir Gearscore Elitist(takıntı) 2,3 Officer var ki insanları oyundan soğutuyor ve bu kişiler kendi arasında sürekli 10 man ya da pugdan 25 man kurup sadece ve sadece sevdiği kişileri alıyolar yani guildinize yeni girmiş bi kişiye kesınlıkle şans verilmiyor. Bunu adam gibi acıkladıgımız da GS yetersız cevabı alıyoruz şimdi mantıklı bir şekilde düşündüğünüz de yeni 80 olmuş bir kişi Craflarını alıp , RDF HC farmlayıp EOT ile max-stat eşyaları çektiğin de 5.1 ya da 5.2 taş çatlasın 5.3 oluyor zaten bu da ICC pre-raid(raide başlama gear) diyoruz ama siz 5.8 adam istiyorsunuz neye dayanarak ya da nasıl bir mantıkla ? Geçen hafta ki raid'te 25 man TOC gear run yaptınız girmeden sordugumuz da bu run yeni katılmış gear gereken arkadaslar ıcın kuruluyor cevabını aldım fakat yine pre-raid için bis bi item düştüğünde main oynayacak bi karaktere değilde yine sevilen bi kişinin alt karakterıne verıldıgını gördüm altını çiziyorum ALT karakter. başka bir örnek vermek gerekirse ICC 10 N (altını çiziyorum NORMAL) kuruluyor bunu kuran arkadaşta farklı bir guild'ten gelmiş ve Officer olmuş bir akadaş guruba 5.8 den aşağı alamayacağını söylüyor bakıyorum ki alt karakterıyle girmiş ve kendisinin gs si 5.6 :) yani demem o ki bu forumda Güzel güzel yazıp Raider olucak adamlar arıyorsunuz ama aranıza katılğımız da böyle şeylerle karşılaşıyoruz ve bu 1 defa 2 defa olan seyler değil her hafta düzenli şekil de böyle mantık dışı hareketler dönüyo. Ortam ve muhabbet olarak güzel değerlendirilicek bi Guildsiniz ama Raid , Progress ve en önemlisi Disiplinli bi guild olabilecek bi potansiyeliniz yok bu da bağzı yanlış yönlendiren Officer lar olduğu için umarum bu yazıyı GM arkadaş görürde en azından biraz önlem alır. İyi oyunlar...

3. May 5, 2019  
    ...................................
    Edited: October 28, 2019 Reason: No Reason

4. May 6, 2019  

5. May 9, 2019  
    Vay be,
    Eski guildimin adı :)) Bu guild isimlerinde aslında biraz yaratıcı olmak lazım arkadaşlar. Ben «Anatolia» guildini 2016 senesinde kurup, 5 ay sonra passive durumuna aldıktan sonra ki (akşamları aynı anda 60+ online gören, 2 tane 25man raidin aynı anda run yaptığı, şuana kadar ki en kalabalık TR guildiydi) süreçte, outland ve icecrown realimleride direk "anatolia" veya içerisinde "anatolia" olan kaç tane guild geldi,geçti. Neden yaratıcı olamıyoruz?

Not: Bu arada guild adı konusunda yardımcı da olabilirim, isteyen olursa. =P
    Edited: May 9, 2019

6. May 10, 2019  
    @DarkSaga Hocam Düzeltememişsiniz bir kere o ağzı bozuk terbiyesiz yeni yetme Officer bozuntusundan kurtulun aşağıya attım SS goruldugu uzere sırf guıldınızın ne kadar burda yazıldıgı gıbı duzgun olmadıgını bıldıgım ıcın bir deneme yapıyım dedım ve dusuk level karakterımle Officer bozuntusu arkadasınıza yazdım katılabılırmıyım diye karşılıgında karakterın daha 11 nereye katılıyorsun diye bir cevap geldi kendisine yeni baslayanların ve karakter kasanların türkçe konusabılen tum arkadaslar katılabılır dıye Trade chatten yazı gormustum arkadasa bunu yazdıgımda yine o iğrenç üslubuyla kım yazdıysa düzeltiriz kardeş merak etme sen gibi bir cevap aldım bunun ustune arkadasınıza daha birbirinizden haberiniz yok deyip en iyis GM ıle konusıyım diyip ignore attım sonrasında alt karaterıne gırıp aşağıda atacağım güzel sözleri söyledi :)

Görüldüğü üzere YETKİLİ KADRONUZDA böyle insan müsveddesi kişiler oldukça asla istediğiniz yere gelemeyeceksiniz.

7. May 11, 2019  
    Oo dram, en sevdiğim.

@Yhasunya; keşke diyaloğun öncesini de SS alsaydın. Eleman sen de bana sövdün, ben de o yüzden sövdüm diyebilir. Bunları önceden öngörmek lazım.

Netekim, şu foruma baksak bir avuç türk topluluğundan; bir sene içinde zibilyon tane guild çıktığını görebiliyoruz, bu guildin de kurulup 2 haftaya dağılanlardan olması olası gibi geldi. Hevesinizi kırmak gibi algılamayın lütfen, özleştiriye motivasyon amaçlı yazdım.

Ama şu ortamlara sülale seven denyoları sokmazsanız biraz daha uzun ömürlü olur gibi geliyor bana.

Saygılar , sevgiler.

8. Vay be,
    Eski guildimin adı :)) Bu guild isimlerinde aslında biraz yaratıcı olmak lazım arkadaşlar. Ben «Anatolia» guildini 2016 senesinde kurup, 5 ay sonra passive durumuna aldıktan sonra ki (akşamları aynı anda 60+ online gören, 2 tane 25man raidin aynı anda run yaptığı, şuana kadar ki en kalabalık TR guildiydi) süreçte, outland ve icecrown realimleride direk "anatolia" veya içerisinde "anatolia" olan kaç tane guild geldi,geçti. Neden yaratıcı olamıyoruz?

Not: Bu arada guild adı konusunda yardımcı da olabilirim, isteyen olursa. =P

Mesajı görünce yazmak istedim. Anatolia ismini orj serverda 2007 sonunda hatta frostwhisper realm inde ottoman empire guildinden gelen arkadaşlarla ottoman military guildindeki kişiler kurmuştu.

Şöyle bir link de paylaşayım. O zamanlar bi arkadaşı beklerken çektiğimiz video yu youtube a atmıştık tarihi teyit etmek için izleyebilirsiniz.

https://youtu.be/FLkPEynTrdI

9. Mesajı görünce yazmak istedim. Anatolia ismini orj serverda 2007 sonunda hatta frostwhisper realm inde ottoman empire guildinden gelen arkadaşlarla ottoman military guildindeki kişiler kurmuştu.

Şöyle bir link de paylaşayım. O zamanlar bi arkadaşı beklerken çektiğimiz video yu youtube a atmıştık tarihi teyit etmek için izleyebilirsiniz.

https://youtu.be/FLkPEynTrdI
    " @vdemirkol kardaşım adam anatolia isminin tarihçesini anlatıcak olsa ilk anadolu medeniyetlerini yazar herif realmdeki eski guildim diye iç geçirdi senin yaptığına bak :D töbeler olsun
    "

10. 2-3 yıl sonra oyuna geri döndüm. 6k spriest ve 5.4k moonkin druidim var sürekli online olamıyorum ama periyodik olatak oyuna giriyorum daily/weekly quest ve dungeonları yapıyorum invite atarsanız guildinize gelirim /w zubidubii /w arog veya /w kavun (4.7k rogue yeni kasıyorum)

11. 8 accountta toplamda 48 tane bis karakterim var. Oyunu hepinizden iyi biliyor ve oynuyorum, Guild Master olabilir miyim?