1. June 9, 2019  

Arena Hakkında

Pve uğraşıyordum artık bıraktım şimdilik olmuyor :D , Arena hakkında bilgi almak istiyorum. Bu 5v5, 2v2 bunlara nasıl giriyoruz. Arena vendoruna gidiyorum. Bunlar aktif değil ? sadece practice kısmı açık ?

2. June 9, 2019  
    Bu kısmı öğrendim takım ve arkadaşa ihtiyaç varmış malesef oda yok :D Arena point bg ile kasılır mı ?

3. June 9, 2019  
    5v5 ve 3v3 ü unut şimdilik, 5v5 i oynayan tek kişi yok 3v3 oynayanda çok az. 2v2 gireceksin, onun için en kolay dalaranın altında arena npc leri var, onların biri arena takımı kurman için arena charter diye bir eşya satıyor 80 altına, önce onu alıp birini bulup kayıt edeceksin, daha sonrasında o npc ye tekrar gidip turn your arena charter a tıklayıp sembolünü falan seçip oluşturmuş olacaksın. Sonrasında o arena takımındaki kişi partideyken, ikinizden parti lideri kimse, gidip diğer kayıt npc sinden arena oynamak için sıra alabilir. 2v2 games tarzı birşeydi. Haftanın reseti çarşambaydı en son, çarşambadan önce en az 10 oyun, ve oynanan oyunların %33 ünde bulunursan, minimum 256 civarı arena puanı alırsın reset gelince. Günlük de kazandığın ilk bg 25 puan verir.

Şimdi söyleyeceklerim oyunun gearlanma kısmıyla alakalı ve bunlar yüzünden gearı yetmeyen arkadaşlar çok zor takımlara karşı oynayıp yeterli rate kasamıyor. Bu arada bu söyleyeceğim şey ban sebebi değil.

Bellir bir gearı kastıktan sonra 1.8k+ eşyaları için uygulayabileceğin şey şu.
    1- 1000 rate e kadar bir takımı yükseltmek.
    2- 1 alt oluşturup onu 1000 ratelik takımın başına getirmek
    3- Asıl karakterlerinizle başka bir takım kurup mmr yi 1000 e düşürmek (Eğer 1000 in altına düşürürsen ban sebebi, adamlar çok win az lose için bunu yapıyorlar ve malesef warmane buna exxessive mmr dropping e girmediğini söyleyerek izin veriyor.)
    4- MMR 1000 e düştükten sonra (mmr ı belli macroyla yada arena eli bittikten sonra yazan matchmaking rate in altında görebilirsiniz.) mmr düşürmek için kullandığınız takımı silip, daha önce 1000 rate kastığınız takıma tekrar sokuyorsunuz karakterleri.
    5- Gerisi size kalmış, başarılar.