1. oyuna yeni başladım !

Merhaba arkadaşlar adım Kenan yaşım 24 wow bilgim 0 ve ilk defa bu serverda wow oynayacağım şuan oyun iniyor hangi serverda oynamalıyım sanırım 3 server var oyunda ve bana rehberlik edecek discord kullanan arkadaşlar varsa özel mesaj ile yada konu altında yorumlarda belirtirlerse çok memnun olurum hangi class ı seçmeliyim yapmam gerekenler nelerdir skill yapılandırması itemler falan nasıl dizilecek bunları bana öğretebilecek arkadaşlara ihtiyacım var cevap bekliyorum iyi oyunlar herkese.

2. dostum icecrown serverinde alliance tarafında sancak guildi var bizim aktif discordda insanlar oluyor istediğin beğendiğin bir karakteri açar isen sana yardımcı olmaya çalışırım oyundaki isimlerim miyop-kayinco-varyemezz- bunlardan birisini görürsen davet at yardımcı olurum

3. dostum icecrown serverinde alliance tarafında sancak guildi var bizim aktif discordda insanlar oluyor istediğin beğendiğin bir karakteri açar isen sana yardımcı olmaya çalışırım oyundaki isimlerim miyop-kayinco-varyemezz- bunlardan birisini görürsen davet at yardımcı olurum
    icecrown a nasıl girecem bilmiyorum bende tek server gözüküyor ben expansion olarak mopu indirdim doğrumudur icecrown serverine gorebipmek icin ne yapmam gerekiyor eger baska expansion inecekse indiririm sorun değil ben mopu indirdim ilk sehirde kimseler yoktu umarım yardımınla gelirim doğru servera

4. hayır biz mop'da oynamıyoruz genellikle türkler Wrath of Lich King paketinde.

5. old mu normal olan mı
    Old ve normal arasındaki tek fark Normal'in oyundaki karakter modellerinin grafik açısından daha gelişmiş olmasıdır.

6. peki şuan iniyor oyun discord adresiniz varmı türk arkadaşlarla kaynaşıp oyun hakkında bilgi alabilmem için ? ve hangi buildi önerirsiniz paladin güzel diyorlar kolay bir karakter sanırım. Eğer yanılıyorsamda ne oynayabilirim uzaktan vurup seri öldüren bir karakter istiyorum paladin olmazsa ne önerirsiniz

7. peki şuan iniyor oyun discord adresiniz varmı türk arkadaşlarla kaynaşıp oyun hakkında bilgi alabilmem için ? ve hangi buildi önerirsiniz paladin güzel diyorlar kolay bir karakter sanırım. Eğer yanılıyorsamda ne oynayabilirim uzaktan vurup seri öldüren bir karakter istiyorum paladin olmazsa ne önerirsiniz
    Oyundaki her class(sınıf) eğer hakimseniz güçlüdür. Ben paladin oynuyorum yıllardır. Uzaktan oynamak istiyorsanız hunter seçebilirsiniz

Ben horde tarafındayım şuan türk tanıdğım yok

8. peki bu horde olsun icecrown olsun nasıl seçiyoruz bunları bunlar server isimlerimi oluyor mesela ben mop expansionu oynarken dün sadece tek server vardı icecrown a nasıl geçicem şuan Wrath of Lich King paketini indiriyorum ona girdiğimde gözükecek mi icecrown serveri ?

9. peki bu horde olsun icecrown olsun nasıl seçiyoruz bunları bunlar server isimlerimi oluyor mesela ben mop expansionu oynarken dün sadece tek server vardı icecrown a nasıl geçicem şuan Wrath of Lich King paketini indiriyorum ona girdiğimde gözükecek mi icecrown serveri ?
    Lich King paketini indirip oyuna girince Realm seçiceksin "Lordaeron ve Icecrown". Şuan en çok Icecrown'da oynanılıyor. Karakter yaratma menüsünde Horde ve Alliance diye iki ayrı ittifak var ordan istediğin karakteri seç. Ben Blood Elf paladinim Blood elfler Horde ittifakında yer alıyor.

10. çok açıklayıcı oldu teşekkür ederim.