1. <Anguish Company> Horde Türk Guildi

Kapatılmıştır.
    Edited: December 29, 2019

2. Selamlar şu kısım ilgimi çekti sormak istedim çünkü ingilizcem pek iyi değil yabancı forum postlarını anlamakta güçlük çekiyorum.

" Tüm classlara hakim, stat ezberinden ince tips & tricks dalgasına kadar tüm classlara hakim arkadaşlarımız var. Sormanız yeterlidir. "

1) Ben warrior oynuyorum da shadowmourne şart mı yüksek dps atmak için ve Shadowmourne yoksa hangi silahları kullanmalıyım?

2) Cleave ne zaman atmalıyım?

3) Heroic strike söylendiği gibi durmadan spamlanmalı mı? Parmaklarım çok yoruluyor :D

3. Yardımcı olalım tabi,

Birincisi shadowmourne'u almak seni mutlu edicekse tabiki alabilirsin ama oyunun keyifli geçmesi adına ben manuel olarak yapmanı tavsiye ederim.Warmane'de primo'ların ne kadar ucuz olduğunu ve gold biriktirmenin ne kadar kolay olduğunu hesaba katarsan Shadow Edge yamanı öneririm.Sol elinede icc 10 dan kolayca Ramaladni alabilirsin.Ne yazıkki silahlardan önce endişelenmen gereken kısım 4 set bonusu ve tabiki trinketler canını daha fazla sıkıcaktır.Bu kısmı hallettiysen problem yok.

İkinci soruna geçmek gerekirse threat konusunda desteklendiğini bildiğin bir tankın varsa grubunda endişe edicek pek bir durumun yok.Hali hazırda fury warrior threat konusunda birçok tankın belalısı olduğundan benim tavsiyem sadece toplu trash mob'larda kullanmanı öneririm.Lk yı tek tank yapıyorsanız(icc 10 / bane) burdada faydası olucaktır.

Üçüncü sorunu ikinci sorunla aynı anda cevaplamaya çalışayım.Fury warrior'un oynayan kişi açısından en çok can sıkıcı kısmı nerdeyse her işlevsel skill'nin diğer özelliklerini global cooldown'a sokması.Heroic strike ve Cleave'in rolü burda başlıyor.

Basit olarak klasik rotasyonunun şu olduğunu düşünürsek; Bloodthirst + Whirlwind + proc'lanırsa Slam + Heroic Strike

-Bloodthirst'ün cooldown'u 4 saniye rotasyonuna başlamanla diğer işlevsel skilllerin global cooldown'a girdi : 1.6 saniye
    -Bloodthirst'ün geri dönmesine hala 2.4 saniye var.
    -Whirlwind kullandın global cooldown yine devrede 1.6 saniye Bloodthirst e 0.8 kaldı !
    -Proclanırsa Slam vurdun yine global cooldown 1.6 saniye 0.8 saniyelik bir zamanın boş geçmesine rağmen bloodthirst e geri dönüp baktığında seni hazır bir şekilde bekliyor olarak görüceksin.Heroic strike ın rol'ü rage management'nı kontrol altında tutman ve küçük bir numarayla rotasyonuna az da olsa katkıda bulundurmak.

-Warrior'un her düz vuruşlar arası geçişi 2.7 saniyedir.
    -Slam'nin proc'lanmadığını veya rage havuzunun azına kadar doluğu durumlarda hem rage boşaltmak için %50'nin üzerinde sadece) kullanabilceğin gibi
    2.7 saniyeye sahip düz vuruşlarının 1.6 saniyelik kısmını olabildiğince verimli geçirmeni sağlayabilir ve rotasyonunda başa döndüğünde bloodthirst'ünü seni
    hazır beklerken bulmanı sağlayabilirsin.Bu durumda 0.4 saliselik zaman dilimini ziyan etmiş olsanda 1.6 saniye içerisinde hem bir düz vuruş yapıp(beyaz hasar) hemde Heroic Strike vurmuş oluyorsun.Kısacası Heroic strike'ın(slam'ini proclama şansı olduğu gibi ''animation cancel'' gibi bir özelliğinide kullanmış oluyorsun.Moba oynamışsındır bu tabiri bildiğini umut ediyorum.

Umarım yardımcı olabilmişimdir pazarlarıda çalıştığımdan dolayı gönül isterdiki daha ayrıtılı açıklim.İyi oyunlar diliyorum.

4. 1) Ben warrior oynuyorum da shadowmourne şart mı yüksek dps atmak için ve Shadowmourne yoksa hangi silahları kullanmalıyım?

2) Cleave ne zaman atmalıyım?

3) Heroic strike söylendiği gibi durmadan spamlanmalı mı? Parmaklarım çok yoruluyor :D
    Soruları başka bir topic altında sorabilseydin daha iyi olabilirdi ama madem soruldu cevaplayayım. :)) Bu arada sorduğun sorular anladığım kadarıyla PvE için soruyorsun çünkü pvp için sorduysan cevaplarım başka olurdu.

1) Warrior class için en iyi DPS için oyundaki en son itemlara sahip olman lazım. Yani elindeki silahlardan üzerinde sete kadar en yüksek level ve sağlam bonus veren itemlar olmalı. Aksi halde diğer classların olduğu raidlerde ilk 5e girmen çok zor. Silah olarak SHadowmourne olmazsa olmaz değil. Hatta Shadowmourne main hand alacaksan yanında offhand silahında en az onun kadar iyi olmalı. Yoksa bir alternatifi kalmıyor. Shadowmourne silah savurma saniyesi aşırı sekilde fazla. Talentlerden gelen hızlandırma ve hereoism olsa dahi itemların orta seviye veya düşük ise, bir ayrıcalığı yok. Orta seviye bir warrior karakterine sahipsen eğer iki eline ICC25 mode Prince Valanar bossdan düşen, "Cryptmaker" silahını tak hatta HC mode ttakabilirsen daha iyi olur, şahane dps yaparsın. Onun dışında alternatif item olarak alabileceğin icc10/10hc mode da Deathbringer boss dan düşen "Ramaladni's Blade of Culling" itemıo var ki aslında başlangıç seviyesinde bir warrior için cok güzel bir silah. Heroic moda 264 lvl işini görür, icc10 girersen 251 lvl düşer yine işini görür. Kısacası warrior kullanıyorsan Armor penetration bonus veren itemlara öncelik ver..

2) Cleave çok fazla rage götüren bir skill ve addlere dps yaparken işini fazlasıyla görür. Tanklar tüm addleri topladığında cleave ile saldıracak aynı anda 2-3 tanesine saldırabilirsin. PvP konusunda tercih edilmeyen bir skill ama pve de işini görür.

3) Heroic strike skili ise Whirlwind, Bloodthirst, Slam, execute gibi skillerin CD deyken veya aktif değilken boş durmasını ve biriken 100 rage'i kullanmak için düşük damageli ama güzel bir instant skill. Mele saldırı esnasında sıkça kullanabilirsin. Bu arada parmakların yorulmazsa tanktan daha az dps yaparsın, bu da kendini raid dışında bulacağın anlamına gelir =P