1. 1v1 Düello Turnuvası / PvP 1v1 Event

Merhabalar.

Uzun zamandır planladığım, PvP'ci Türk oyuncularla tanışmak ve aynı zamanda bir etkinlik altında kaynaşmak maksadıyla
    1v1 Düello Turnuvası düzenlemek istiyorum. Etkinliğin katılım şartları, kuralları, ödülleri, vs aşağıda detaylı olarak
    belirttim. Eğer yeterli katılım sağlanırsa turnuva tarihi, saati ve turnuvanın gerçekleşeceği haritalar aynı topic altında sizlere paylaşılacaktır.
    -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Kurallar:
    * Turnuva Wotlk patch "Icecrown" realminde gerçekleşecektir.
    * Turnuvaya Alliance ve Horde tarafında oynayan her Türk oyuncu katılabilir.
    * Turnuvada class, spec ve gear ayrımı olmayacak.
    * Katılım için tüm oyuncuların 80 level olması gerekmektedir.
    * Düello 3 maç usulünce yapılacak ve 2 maç kazanan taraf bir üst tura yükselecek.
    * Turnuva günleri önceden belirlenen gün ve saatlerde yapılacak. Zamanında turnuvaya katılım göstermeyen taraf otomatik olarak elenecek ve karşı taraf bir üst tura çıkacak.
    * Oluşturulan listede katılımcı oyuncular arasından rakipleriniz roll programları ile otomatik seçilecektir.
    * Turnuva eleme usulü olacaktır. Düelloyu kaybeden bir sonraki tura katılamayacaktır. 32 kişinin katıldığı bir düello turnuvasında ilk turda 16 kişi elenecektir. İlk tur bittikten sonra 2. turda bu 16 kişi tablo çizelgesine göre eşleşecek ve aralarında düello gerçekleşecek. Son bir kişi kalana kadar bu şekilde devam edilecektir.
    * Düello esnasında savaşmak yerine uzun süre saklanan, savaştan kaçanlar, offline olanlar veya afk kalan oyuncular, mazeretlere bakılmadan elenecektir.
    * Düello esnasında Elixir, Potion, Flask. Scroll kullanımı yasaktır. Eğer taraflardan biri Düello esnasında bu belirtilen Profession (meslek) ürünlerinden birini kullandığı tespit edilirse o esnadaki round'u kaybeder ve bir sonraki round'a geçilir.
    * Turnuvada class/spec özelliiği olan kullanılan karakterlere özgü bufflar kullanmak serbesttir.
    *Turnuva için topic üzerinden isim belirten ilk 32 oyuncudan sonra turnuvaya yeni katılım alınmayacak ve isim belirtilen üyeler arasında çekiliş yapılarak turnuva tablosu yayınlanacaktır.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Turnuvada 1.olan Oyuncuya verilecek ödül;

-- 10.000 Gold
    -- x20 adet [Cardinal Ruby]
    -- x20 adet [Flask of Endless Rage] ve x20 [Lesser Flask of Toughness] veya x20 adet [Flask of the Frost Wyrm] ve x20 adet [Lesser Flask of Toughness]
    -- Turnuvada şampiyon olan oyuncunun Nicki ve karakter fotoğrafı forumda ilan edilecek ve bir daha ki turnuvaya kadar en iyi PvP'ci oyuncu olarak ünvan kazanacaktır :))

Turnuvaya katılmak isteyen arkadaşlar, topic altında
    1) İsim
    2) Oyundaki karakter adı
    3) Class ve Spec

belirtmesi gerekmektedir. Katılımlarınızı bekliyorum. Her türlü detaylı bilgi, soru ve taleplerinizi oyun içinde "Rauf" isimli karaktere /whisper veya mail atarak bildirebilirsiniz. Teşekkürler..
    Edited: January 8, 2020

2. -Aykut
    -Muck
    - Paladin - Retribution

3. Burak
    Darkvayne
    Marksman Hunter

Event düzenlemeniz cok hoş olmuş böyle fedakarlıkların değeri bilinmeli fakat en iyi pvpcinin düello üzerinden seçilmesine karşıyım çünkü ret paladinler kazanacak :D Ben de katılıyorum maksat çorbada tuzumuz olsun

4. Iyi oynayan frost mage, shadow priest, lock ret paladini rahatlıkla kesebilir hatta dk bilene ret paladin yenecek diye birşey yok tamamen playerlığa kalmış bir olay =)

5. Bu kadar katılımın olması üzücü gerçekten...

6. Demekki her gün 12k+ online oyuncuyla oynanan koskoca "Icecrown" realminde oyundan anlayan 5 tane Türk oyuncu var.
    Geri kalan çerez tadında, serverda boşa kalabalık yapan, "süpermario" zihniyetinde oyuncular. Ben de
    "Acaba 32 kişilik turnuva düzenlersem limit az mı olur, fazla oyuncu katılmak isterse nasıl olacak?(!)" diye düşünüyordum :)) Peeeeehhh..
    Edited: January 18, 2020

7. Demekki her gün 12k+ online oyuncuyla oynanan koskoca "Icecrown" realminde oyundan anlayan 5 tane Türk oyuncu var.
    Geri kalan çerez tadında, serverda boşa kalabalık yapan, "süpermario" zihniyetinde oyuncular. Ben de
    "Acaba 32 kişilik turnuva düzenlersem limit az mı olur, fazla oyuncu katılmak isterse nasıl olacak?(!)" diye düşünüyordum :)) Peeeeehhh..
    Oyun faşisti insan da hiç çekilmiyor. Süpermario zihniyetiymiş. Pve'de bütün yapılacak mekanikler belli ama pvpde değil. O yüzden ilk 5'in tamamı Hpala-Awar, o yüzden ilk 50'nin %90'ı sm kullanıcısı. O yüzden bütün 1v1'lerde %90 ihtimalle retri paladinler kazanıyor. Gerçekten pvp (warmane için söylüyorum) tamamen sonucunun ne olacağı bilinmeyen çok üst seviye yetenek isteyen bir şey. Pve'ye laf atmadan pvpyi övemiyorsun resmen. Rahatsızsan retaildeki pvp serverlarına gidebilirsin. Orada göster yeteneğini. Burada eline sm alıp clothlara tek atarak değil.

8. Ret paladinlere 123 class diyorsunda okadar 1v1 eventlerini kazandım karşıma 2.4 mmr li fmage, shadow priestler geldi gel benim yerime sen oynada göreyim seni :) shadowmourne ye bakmaz o işler karşındaki iyi oynuyorsa sm de olsa fark etmez ezer geçer oyunu kuran blizzard herkes istediği karakteri oynar =) k. Bkma da ozaman o söylediğin dk, paladin %100 noob iyi oynayan paladin veya dk bdruide veya rogueye yenilmez zaten rogue in paladine karşı hiç şansı yok,adam sadece eğlence olsun diye böyle bir event düzenlemiş sanki warmane nin verdiği hediyeler çok iyi zulian tiger, proto drake vs tarzı dandik mountlar neyse konuyu uzatmaya gerek yok =)