1. Icecrown-Faction

Öncelikle iyi günler, sorum şu ally de ve horde de daha yeni 80 olmuş karakterim var. Oyunu yüzde 80 PvE yüzde 20 PvP olarak oynamaktayım. Çoğu forum başlığını iyice okudum. Alliance daha çok pvp odaklı, horde ise bir az daha kalabalık olması dolayısı ile pve tarafında daha çok aktif olduğunu söylüyorlar. Ayrıca alliance ile girdiğim her bg yi neredeyse kazanıyorum. Fakat horde tarafındaki raid ve dungeon chati daha fazla gibi duruyor. İşin özeti ilk cümlede de belirttiğim gibi pve ally mi horde mi devam etmeliyim. Şimdiden teşekkürler.

2. Server'ın %90 kısmını oluşturan nüfusu World of Warcraft oyununu ICC'de sabah akşam 12 tane boss kesmek üzerine üretildiğini zannetdiğinden ister Ally ol, ister Horde ol en az 50 tane PvE guildi bulursun. Bak mesela bizim TR oyuncuları bile 3 tane ally, 3 tane horde guildi kurdular sabah aksam icc oynuyorlar hatta o kadar fazla ki haftanın 5 günü icc25 yapan guildler tanıyorum main ve alt karakterleriyle. Yani karakterinin tipi hangisi çok hoşuna gidiyorsa yada hangi tarafın şehirlerini oyuna çekiyorsa, o tarafta oyna derim. PvP zaten artık Ally vs Ally oldu diyebilirim. Horde'ler BG lerde o kadar çok ezildi ki geçen sene BG queu süreleri uzamıştı cünkü Hordeler BG girmiyordu artık Mercenary sistem geldi ve bu queu bekleme problemi ortadan kalktı. Şayet Alliance tarafında aynı guildin üyeleri birbirleriyle VS atma durumuna geldi. O yüzden yukarıda dediğim gibi istedigin tarafta oyna, değişen birşey olmayacak.
    Edited: April 30, 2020

3. May 1, 2020  
    Ally deki pvp guildlerinden bazılarının horde geçmesi gerekli bence. Bütün bgleri ally kazanıyor. Ortada hiç bir şekilde rekabet yok, günlük 25 arena point bile alınamıyor bg lerden eğer hordeyseniz. Ben pve ve pvp eşit ağırlıkla oynuyorum ama horde tarafındaysanız hiç bir şekilde bg girmek istemezsiniz. Sadece pve de sıkıcı tabiki.

4. May 1, 2020  
    Horde tarafının BG lerde kazanamama sebebi ırksal skillerden kaynaklanıyordu Orc'lar harici diğer ırkların skilleri daha çok PvE odaklı oldugundan ve herkes +1 trinketini kullanabilmek icin Human ırkını actıgından dogal olarak Horde tarafı eziliyor. Bu genelde Tüm serverlarda böyledir. 12 senelik wow hayatımda 6 farklı realmde full ending game pvp oynayan biri olaraktan diyebilriim ki genel statü %60 ally- %40 horde galibiyetleri ile bitiyordu günlük BG lerin. ancak mercenary mode sonrasında malesef artık ally yada horde fark etmiyor. Aksamları 10 man veya 15man Premade BG düzenliyoruz mesela o kadar çok queue bekliyoruz ki canımız sıkılyor ve horde tarafı için savaşmak istemememize rağmen mecburi mercenary acıp BG bekleme süresini kısaltıyrouz ve ally vs ally atıyoruz BG lerde. Blackrock ve Lordaeron serverlarından gelen playerlarlarda ise fark ettigim durum daha çok Ally karakterlerin PvP oynama isteği. Bu da doğal olarak cross-server Bg olayında aşırı fark ediyor.

5. May 1, 2020  
    Yani özet olarak şunu algılıyorum. Ally tarafında da Horde tarafında da PvE konusunda rhc bulma konusunda hiçbir sıkıntı çekmezsin. Fakat horde tarafı PvP de çok üzücü durumda ki buna az önce WG de görev yapayım derken şahit oldum. Ally olarak biz Horde tarafının basesini bastık 2 k gs de olmama rağmen darma duman ettim ben bile ortalığı ki Hordenin MB lerini bile kesebiliyor bizim 2 3 Ally. Yani bundan sonra Ally deki karakterimi gearlamaya devam edeceğim. Teşekkür ederim. Ekleyeceğiniz bir şey olursa memnuniyetle okurum.