1. May 19, 2020  

Ticaret hakkında

Arkadaşlar iyi günler herkese. Ticaretçiler için birkaç sorum var. Paranızı nasıl katlıyorsunuz? Şuan 20k birikmişim var ama günlerdir ne yapsam paramı katlayamıyorum. Şuan ana karakterimde full ench+tailor ve alt karakterimde full alch var. JC kasma gibi bi düşüncem de var. Son çare olarak 200 adet earthsiege diamond koydum AH'ye fakat bunlar 1 aya anca satılır gibi duruyor. Zaten ne zaman toplu item koysam 10 dakika sonra başka biri 1 c altına koyuyor can sıkıcı bir durum. Meslekler ile nasıl para kasabilirim? Çoğu mats itemin kendisinden pahalı olduğu için crafting meslekleri pek para vermiyor ve gathering meslek kasacak kadar zamanım da yok. Tüm önerilerinize açığım şimdiden teşekkürler. Herkese iyi oyunlar. (Icecrown horde tarafında oynuyorum.)

2. May 19, 2020  
    Bir paladin açıyorsun. Mining prof kasıyosun yanına. Artisan Riding'i al. Alchemist karakterini de transmute alchemist yap. Sonra icecrown mapinde tavafa başla. Saronite ve Titanium kas. Saroniteleri ve Eternal Air/Water'ları transmute ile Titanium Bar ve Eternal Fire'a çevir. Sonra hepsiyle Titansteel Bar yap. Paraya para demezsin. Bıkarsın artık paradan.

3. May 19, 2020  
    Dediğim gibi ilerde düşünebilirim fakat şuan gathering için pek vaktim yok. Elimdeki 20 bini al sat yaparak değerlendirmek istiyorum. Ayrıca bir sorumda bu dediğin gibi 8 li saronite 80 goldken bara çevirince 60 golda düşüyor. Bu durumda direk matsları satmak daha mantıklı değil mi? Evet belki totalde daha karlı çıkabilirsin ama hem daha uğraştırıcı hem de map geziyorsun zaman harcıyorsun.

4. May 19, 2020  
    Evet belki totalde daha karlı çıkabilirsin ama hem daha uğraştırıcı hem de map geziyorsun zaman harcıyorsun.
    O elindeki 20 bini bir günde yapardım ben. Bundan daha basit tek bir yol var o da 6k ayarında gearlı birkaç karakterin varsa ve yeteri kadar tecrübeliysen, her hafta toc - icc kurar; boe, recipe, primo falan reslersin, şanslıysan birkaç saatte bulursun 20k'yı.