1. May 27, 2020  

Cross Realm (Blackrock) Hakkaniyet?

Arkadaşlar merhaba,

Normalde karakterimi lordaeron serverında kasıyorum 72 lvl oldum. dün arkadaşlarla blackrock serverına girip pvp deneyelim dedik BG ye girdiğimizde crossrealm olayından dolayı diğer serverlardan da gelenler olduğunu gördük. Açıkcası bana çok saçma geldi. Blackrockdan girersen full S7 itemler istediğin enchantlar vs vs herşeyi diziyosun üstüne karşına normal serverda kasmış kendi itemleriyle olan adamlar geliyor. Haksızlık var gibi geldi ozaman da şu soru geliyor aklımıza ne gerek var biz karakter kasıyoruz ozaman blackrock serverına girip orda full karakterlerle oynayalım. Ben inşallah yanlış biliyorumdur. Çüünkü benim hoşuma giden kısım kendi karakterimi kasmak emek verip itemler toparlamak falan. Ama karşıma herşeyi hazır verilmiş adam gelecekse hiçbir zevki yok bu işin. Beni aydınlatabilir misiniz konu ile ilgili?

2. May 27, 2020  
    Şimdi bir şeye deyinmek istiyorum bunları okuduktan sonra crossrealm derdinin en önemsiz detay olduğunu anlayacaksın. Öncelikle wintergrasp 120vs120 bir savaş alanıdır. Fakat horde tarafında 3x bazen 4x multibox giriş yapıyor. En az 20 karakterden hesaplarsak 80 kişilik slotlu 4 kişi tek başına dolduruyor. Özetle horde tarafından 44-50 arası gerçek oyuncu katılım sağlıyor. Bu mb lar (öldürmesini bilmeyen bir grupla denk gelirsen) ölümsüz denilebilecek ve neredeyse tüm oyun zevkinin içinden geçen bir oluşum. Bitti mi hayır? Alterac Valley 40vs40 çok zevkli bir savaş alanı. 100 AV den 10 tanesinde karşımıza 40 kişiyi kaplayan 1 horde multiboxer denk geliyor ve 30 dk ımızı burnumuzdan getiriyorlar. Bitti mi hayır. Alliance pvp olarak gerçekten üstün ırklara sahip. Site üzerinden mercanary modu açmaz isek 10 dk ya yakın BG sırası bekliyoruz. Mercanary açtığımızda ise yüzde bir milyon horde tarafında savaşmak zorunda kalıyoruz. Horde 2 adet bg hariç neredeyse geri kalan tüm battle groundlarda yüzdelik olarak sürekli yenilmeye oynuyorlar. Bu da ister istemez insanı deli ediyor. Bitti mi hayır. Scriptlerden bahsetmiyorum bile. Demem o ki blackrock la cross realm olmuş olmamış... Oraya gelinceye kadar çok yolumuz var. İyi oyunlar iyi günler dilerim :)
    Açıklamalar için teşekkürler,

Peki bukadar acı çekiliyor ise neden hala oynanıyor orayı anlayamadım? Multiboxer a ölmek için mi kastırıyoruz? Cidden iyice kafam karıştı.

3. May 27, 2020  
    Bu kadar çilenin içinde șu oyunda azıcık da olsa gerçek dünyadan uzaklaştığımız için oynuyoruz. He tabi geri kalanın oynama sebebi oyuna hayvan gibi paralar yatırmaları :)
    Vallaha çok üzüldüm ya. Okadar kasıyoruz da eğlenebilseydik bari, ondan millet wolrd pvp modunda galiba. Bg den umudu kesmişler. Anlayabiliyorum şimdi millet neden rahat vermiyor quest yaparken :)

4. Yeteneğiniz, oyun hissiyatınız, mekanikleriniz ile ön plana çıkmak istiyorsanız Blackrock realminde Solo que denemenizi öneririm, sabahtan akşama kadar 1-2-3 spamlayıp hakkında hiçbirşey bilmediğiniz konularda bilikişi gibi yorumlar yapan 2 cahil arkadaşımı görüyorum, eğer oyunun pvp sisteminde bir haksızlık olduğunu düşünüyorsanız twitch.tv/roguexe kanalını takip edin, full s7 ekipman ile nasıl 2k ya disc priest kasılıyor, arenaya yıllarını veren insanlar ne ince oyunlar ile rakip takım karşısında avanta elde etme derdinde yakından görmüş olursunuz. Zaten RBG yi competitive oynayıp günün sonunda '' Ne pvp yaptık be ehehehe '' diyen adamın kendine saygısı yoktur, icc de 1-2-3 spamlamaya devam edebilir sözleriminde hiçbirinin muhattabı olacak zeka seviyseinde değildir. İyi forumlar :P

5. Yeteneğiniz, oyun hissiyatınız, mekanikleriniz ile ön plana çıkmak istiyorsanız Blackrock realminde Solo que denemenizi öneririm, sabahtan akşama kadar 1-2-3 spamlayıp hakkında hiçbirşey bilmediğiniz konularda bilikişi gibi yorumlar yapan 2 cahil arkadaşımı görüyorum, eğer oyunun pvp sisteminde bir haksızlık olduğunu düşünüyorsanız twitch.tv/roguexe kanalını takip edin, full s7 ekipman ile nasıl 2k ya disc priest kasılıyor, arenaya yıllarını veren insanlar ne ince oyunlar ile rakip takım karşısında avanta elde etme derdinde yakından görmüş olursunuz. Zaten RBG yi competitive oynayıp günün sonunda '' Ne pvp yaptık be ehehehe '' diyen adamın kendine saygısı yoktur, icc de 1-2-3 spamlamaya devam edebilir sözleriminde hiçbirinin muhattabı olacak zeka seviyseinde değildir. İyi forumlar :P
    Adam bambaşka bişeyden bahsetmiş buradaki adalet mi değil mi tutupta pve yapan adama saydırmanın mantığı ne o adam icc de girip 1 2 3 e basıp off set silah veya trinket düşürmek zorunda ki pvp yapabilsin, sende login olduğun gibi bunlara zaten eriştiğin için diğer herkese enayi gözüyle bakacak olursan arkadaşın sorusunun cevabı evet adalet değil olacaktır

6. Soru: Cross Realm (Blackrock) Hakkaniyet?
    Cevap: Hayır. Eşitlik ve adalet yok. Neden mi?

1.sebebi blacrock oyuncularının çoğu level ve gear kasmaktan üşenen insanlar, gidip de fun realmde instant karakter acıp, hakkında hiçbirşey bilmedigi bir classı test olarak acıp, BG ye girip test ediyorlar ve crossrealm gibi bir sistem sayesinde oyuna yıllarını vermiş, emek harcamış girip BG de zevk almak isteyenlerle aynı tarafta olup onların da oyunun icine ediyorlar. Ben her BG de blackrock realminden gelip AFK takılan mallar görüyorum. Bazen aynı BG'de 3 adet denk geliyorum. Raporlamaktan ve ticket acmaktan bıktım, ama bu mallar bir türlü bitmedi. Sadece afk takılmak da degil mesela oyundan anlamamaları. Çok nadir denk geliyor Blacrock oyuncusu girip de BG De kurallarına ve teamplay mentalitesine uyum saglayan oyuncu, çok nadir. Lordaeron dan katılan oyuncular bile x1 oldugundan hem karakterlerini iyi çözüp, tüm avantajlarını ve dezavantajlarını öğrendikleri classlar ile BG de felaket güzel oynuyorlar. Yani Lordaeron oyuncuları PvE realm olmasına ragmen PvP realmi diye tabir edilen Blacrock realminin mal oyuncularından daha iyiler diyebilirim. AT, Molten ile birleşirken bu olaya karşı çıkanlardan biri de bendim, ve halen daha bu fikrimi savunuyorum yaşananları gördükçe.

2.Sebebi Lordaeron oyuncuları x1 realm olduğundan herşeyi zamanla ve ağır ağır kasmakta hem de büyük emek harcayarak. Kalkıpta x7 realm oyuncularıyla veya Instant fun realmi oyuncularıyla beraber aynı BG de karşı karşıya gelmeleiri onlara hiç bir zevk vermiyor. Bir sürü oyuncu forumda bunu dile getirdi ve serverı bıraktı diyebilirim.

Ancak Crossrealm BG olayı ne kadar saçma olsa da çözüm alınamaz çünkü bu crossrealm in olma sebebi Lordaeron ve Blackrock de PvP öldü denecek kadar azalmıştı. Millet 1 saat queu de bekliyordu. Böyle yapılarak bir nevi hem bekleme sırasını azalttılar, hem de millet PvP oyunundan zevk almaya başladı. Benim açımdan da bir sıkıntı yok. Icecrown'da mercenary kapalı sekilde yıllardır Alliance tarafında oynamaktayım. Bizim realmde de hordeler o kadar ezikti ki artık BG ye girmiyorlardı, en iyi pvp cileri de alliance tarafına geçmeye başlamışlardı özellikle saglam horde pvp guildleri dagılınca. Mercenary mode açıldı ve çözüm sunuldu herkese. isteyen kapatıyor benim gibi, isteyen açık oynuyor. Kazanır veya kaybeder en azından BG queu aldıgında uzun süre sıra beklemiyor.

Son olarak da burası Private server ve Pay to Win sistemi mevcut. Ne kadar çok ödersen, o kadar çok kralsındır.
    Edited: August 1, 2020

7. Yeteneğiniz, oyun hissiyatınız, mekanikleriniz ile ön plana çıkmak istiyorsanız Blackrock realminde Solo que denemenizi öneririm, sabahtan akşama kadar 1-2-3 spamlayıp hakkında hiçbirşey bilmediğiniz konularda bilikişi gibi yorumlar yapan 2 cahil arkadaşımı görüyorum, eğer oyunun pvp sisteminde bir haksızlık olduğunu düşünüyorsanız twitch.tv/roguexe kanalını takip edin, full s7 ekipman ile nasıl 2k ya disc priest kasılıyor, arenaya yıllarını veren insanlar ne ince oyunlar ile rakip takım karşısında avanta elde etme derdinde yakından görmüş olursunuz. Zaten RBG yi competitive oynayıp günün sonunda '' Ne pvp yaptık be ehehehe '' diyen adamın kendine saygısı yoktur, icc de 1-2-3 spamlamaya devam edebilir sözleriminde hiçbirinin muhattabı olacak zeka seviyseinde değildir. İyi forumlar :P
    Merhabalar, guild açtığınızda gerçekten heyecanlanmıș ve sizi kendi postunuzda yeterince övdüğümü ve desteklediğimi söylemiştim. Fakat burada sorunun amacından çok farklı bir yere yönlendirme yapmanız, üstteki iki kişiye alaycı bir tavır ile cahil, kendinize saygınız yok gibi ifadelerde bulunmanız. Ayrıca (isterseniz wotlk pvp dünya 1.si) bildiğiniz bir konuda süper olun olmayın. Kimseyi bu şekilde yargılamaya hakkınız yok. Kimse bu oyunda pvp yapmak zorunda değil, kimse bu oyunda pve yapmak zorunda değil, kimse bu oyunda bir şey yakmak zorunda değil 7/24 balık bile tutabilir. Bu sizi hiç ilgilendirmez ve o kişilerin cahil olduğunu belli etmez. İsim: lancella bu arkadaş sadece balık tutuyor. Almanyada yaşıyor. Üniversitede bilgisayar bölümünde bizim doçent ile eşit seviyede bir rütbeye sahip. Yani şimdi bu arkadaş cahil mi? Balık tutuyor diye kendine saygısı yok mu? Belki de bir maaşının 10 da biri ile karakterini bis yapabilecekken sadece balık tutuyor diye.... Neyse guild konusunda halen sizi destekliyorum. Fakat bu görüş yapısında sizin de diğer guildlerden faklı olacağınızı düşünmüyorum artık. İyi günler dilerim.

8. Şimdi uzun uzun yazardım ama siz benim uzun zamandır içinde bulundugum bu arena kültürüne oyunun sadece bir parçası olarak baktığınız için asla tam olarak anlayamayacaksınız o yüzden tartışmayı gereksiz buluyorum. Solo q da 2.4k rating kasmayanlar, RBG de 7/24 1-2-3 spamlayanlar da bir zahmet her konu hakkında bilir kişi gibi konuşmasın. Ayrıca belirtmeyi kendime hak bilirim ki; Blackrock, Warmane serverinin bir fun realmi değil Arena Tournament serverinin devamıdır ve bazı cahiller 1 classı yıllardır rbg de oynayıp kendilerini pvpgodx olarak görebiliyorken, bu expansionun en iyileri, en iyilerine karşı halaa blackrockta solo q da birden fazla class ile 3k rating kasıyorlar. bizzat benim dandik alt karakterimin dahi 2012 yılından achievementlerini armory üzerinden görebilirsiniz '' Roguexeqt '' blackrock. Eğer ingilizceniz yoksa ve birilerinin görüşüne itibar etmek istiyorsanız gdiin Burnia ile konuşun Darkvayne ile konuşun Yigas ile konuşun, bu 2.2k 3s ratingiyle bilirkişi gibi konuşanlara itibar etmeyin

9. VICTHOR helal sana

su oyunda pvp oynayan kasan herkesin icini dokmussun resmen vay be helal