1. Turk Ordusu Türk Guildi Recruiting

Biz eski dostlardan olusan, yeni kurulan bir Turk guildiyiz. Warmane, Icecrown Realm, Alliance'da varlığımızı sürdürüyoruz.

Ben, nevi şahsına münhasır Guild Master '' Dincertwo '' ;

Kendimden ve guild i oluşturma sebeplerimden bahsetmek isterim.
    2018 yılından bu yana Alliance ve Horde bütün Türk guildierini tattım.
    Çılgın Türkler-Azeroth Kebapçıları-Sancak-Anka- ve halen varlığını sürdürdüğü için ismini vermekten kaçınmak istediğim diğer Türk guildleri.
    Bahsettiğim guildlerde gördüğüm yönetim eksikliklerini(bizzat yönetim kadrosunda görev alarak) ve aksaklıklarını gidererek oyundaki Türklerin Icecrown Citadel ilerlemelerine liderlik etmek istiyorum. Peki ben kimim?

Ben '' Dincer '', World of Warcraft serüvenime 2008 yılında bir private 3.3.0 serverinde başladım. Oyunda daha çok vakit geçirdikçe beni en çok arena ve arenada başarılı insanların çevrelerinden gördüğü saygı cezbetmeye başladı ve ben de bu alana yöneldim. Akabinde Arena Tournament serverine 2012 yılında başladım ve solo que sisteminde yerimi aldım.
    Try hard oynadığım dönem 2.6k disc priest(solo q)/ 2.4k resto druid(shadowcleave 3s) 2k holy paladin(soloq) başarılarını elde ettim. Bu expansionun en iyileri ile birlikte en iyilerine karşı solo q oynadım ve hevesimi almış olsamda halen chill bir şekilde oynamaktayım. An itibarı ile Blackrockta 2.4k solo q disc priest oynamaktayım ve yakın zamanda bir solo q youtube serisi yapmaya karar verdim. Kendi ICC Progressim 12/12 HC (10Man) Bane Of The Fallen King

Onlara da buradan ulaşabilirsiniz

https://www.youtube.com/watch?v=LebID_I5l4k&t=594s Dincer II Free Fall
    https://www.youtube.com/watch?v=ycHlbAlo_mE Dincer III Crash Land

Misyon

-Birinci amacimiz oyundan keyif almak ve birbirine muhtaç değil, birbiri ile vakit geçirmekten hoşlanan insanlar kazanmak.
    -Haftalık ICC en az 8/12 HC main run yapabilecek sürekli ve daimi kadroyu oluşturmak.
    -Casual olsak da isimizi yapip progressimizden ödün vermemek.
    -Hem warmane hemde oyunda yeni arkadaşlarımıza, oyunu oynamak istedikleri şekli ile ilgili yardımcı olmak.

Vizyon
    Biz oyuncudan ziyade arkadas ariyoruz. Drama yaraticak insanlarla oynamak kesinlikle tercihimiz degil.
    Guilddeki herkesin /ginvite yapma yetkisi var yani hiçkimse guilde katılım için bir officerin oyuna girmesini beklemek zorunda değil, bununla beraber herkes kendi Public Note kısmında kendisi ve Class/Spec ile ilgili bilgileri yazabilir.
    Raidlerde BoE itemler /roll ile dağıtılır ve guild bank'a gönderilmek üzere yönetim tarafından el konulmaz.
    Guild bank'a yeni katılan arkadaşlara yardım için kullanılacak bilimum itemlerin bağışı gönüllülük esas alınarak yapılır.
    Yüksek rating de try hard arena oynuyorsunuz ancak ICC den iteme mi ihtiyacınız var? Hakettiğiniz saygıyı PvE/PvM guildlerinde bulamadığınızı mı düşünüyorsunuz? Doğru yerdesiniz :P
    Edited: August 3, 2020 Reason: forgot to add the faction information for the guild

2. Yabancı guildlerde ben de bulundum,
    The Stronghold da Kanadalı ev hanımları ile oynadım 1 ay civarı, raid leaderin guildmastere sindragosa fightingda frost tomb u faillediği için dkp cezası verdiğine şahit oldum, orada dur dedim. Arkadaşlar birbirini cezalandırmaz, yoksa arkadaşlıklar yapmacık olur dedim akabinde kuralları değiştiremeyeceğimi anlayıp içim buruk ayrıldım.
    The Royal Family guildinde bulundum, her hafta 3 bane 3 lod yapıyorlar. 6.2k gs istiyorlar her run için. Oturmuş oyuncu kadrosu var aralarında yer bulmak zor olmakla birlikte 5.7k gs alt warriorumu gemleri resilience oldugu için raide almaya sıcak bakmadılar ben de progress yapamayacağımı anlayıp ayrıldım.
    Equinox guildine girdim bu guild g2g diyebir adon kullanıyor ve bu addon sayesinde Bloody Butchers guildi ile ortak chat kullanıyorlar yani 2 guild birlikte oynuyorlar haftalık runları ona göe organize ediyorlar vesaire, girişimin hemen ardından '' Loot Council '' diye bir loot sistemi kullandıklarını öğrendim ve sorgulamamın ardından bu sistemin ; İtem düştüğü zaman o an raidde bulunan en yetkili kişinin, itemin kime verilmesini uygun görüyorsa ona verildiği bir sistem olduğunu öğrendiğimde kendime uygun bulmadığım için buradanda ayrıldım. Pek çok yabancı guildde gezdim ancak hiç birisinde yeni 80 level olan birisinin FoS PoS HoR da boostlandığını görmedim,5k gs ile kingslayer aldığını görmedim, kimsenin kimseye kayde değer bir yardımda bulunduğunuda görmedim. En beğenmediğimiz türk guildinde bile alt runlarda 4k gs ile kingslayer alan oyuncu örnekleri mutlaka vardır ki ben de bu olaya bizat şahit oldum. Buradan 4k gs arcane mage ile kingslayer alan '' Yabqu '' Cem kardeşime selamlar :P

3. 4K GS ILE KINGSLAYER ALAN YABQU CEM ADAM MIDIR? SORARIM SIZE.

Bu arada 4. kez baba olan Sergio Ramos abimi ve sevgili eşi pınar rubio ablamı tebrik ederim. Durmak yok yola devam.

Son olarak sayın Emre Belözoğlunu da sikim 24 yıllık futbolculuk hayatını da sikim.

4. Hımm, bahsettiğiniz guildler hakkında bir bilgim olmadığından yorum yapamayacağım. Lakin şu anda içinde bulunduğum guild (belki benim şansıma) tam istenebilecek bir guild. Sadece boe lerini satın aldığım resto druid karakterimi daha önce hiç healer oynamadığımı bilmelerine rağmen ilk 10 man de, sonrasında 25 de kingslayer aldırdılar. Hee gchat te fos pos isteği dönüyor sık sık hatta çoğuna yardımcı da oldum. Ama ben böyle bir istekte bulunamadığım için yardım ederler miydi bilemiyorum. 5.5 k healer de rs25 achi aldırdım. Dkp sistemi mevcut fakat kesme sistemi kesinlikle yok. Olmadığını çok iyi biliyorum ben icc25 de sindy de healer olarak çok stack biriktirip sürekli bress almıştım bu yüzden wipe yediler :). Hatta sonrasında bis bir arkadaş yaklaşık 1 saat boyunca gem, ench, ve addonlarımda yardımcı oldu solsun. Demem o ki, Türklerdeki 1 2 guilde bakıp tüm Türk guildlerini, bizim dışımızdaki 1 2 guilde bakıp da tüm diğer guildleri bu şekilde yargılamak tamamı ile yanlış olur. Ayrıca kurduğunuz guilde kesinlikle hakaret etmedim aksine başarılı bir ideali olduğunu belirttim. Hatta olduğum yerde mutlu olmasam, gelmek istediğimi söyledim. Yanlış anlaşıldı ise özür dilerim. Tekrardan başarılar dilerim.

Yabancı guildde oynadığınızı öğrenince ben kendi tecrübelerimden bahsetmek istedim konu ile alakalı, yanlış anlaşılma yok, vakit ayırıp yazma zahmetinde bulunduğunuz için ayrıca teşekkür ederim, <3<3<3

5. İlk ICC 10 Man Normal Raidimizi, Eksiklerimizi PUG dan tamamlayarak yaptık

6. Dincer kardeş guildiniz hayırlı olsun.
    Atılan youtube videolarında da gördüğüm kadarıyla oyundan anlayan, oyunun hakkını veren bir Türk oyuncusunuz. Neden oyunun hakkını veren ve oyundan anlayan dedim şayet bu serverda onlarca guild geldi, geçti. Aynı anda 50+ veya 60+ online olduğu halde 5man+ PM BG party si çıkabilecek 5 adam bulamıyorsun. (2017 Ocak ayında kurulan «Anatolia» guildi hariç çünkü o guild akşamları 60+ online görüyordu aynı anda icc25, toc25 raidler aynı anda run yaparken, PvP oyuncuları da 10 veya 15man Battleground PM oluştup BG atıyordu. Bugüne kadar serverda kurulu olan tek guilddi ki içinde hem PvP hem de PvE officerlar mevcuttu). Şuan serverda oynayan oyuncuların %99'ı, Koskoca world of warcraft oyununu sadece kıçı kırık icc den ibaret sayan, icc önünde başka playerdan tek yiyen bir sürü çerez TR oyundan ibaret. Umarım guildin amacı sabah akşam çiçek-böcek kesmeye odaklamazsın. PvP oynamayı ve bu yönde oluşum istiyorsanız benim de desteklerimle beraber PvP odaklı hardcore PvP-TR guildi yükseltiriz ancak PvE ise amacınız şuan aktif olan diğer guildler ile iletişim kurup onlarla birleş çünkü şuan ally tarafında zaten 2 tane var. 3.yü açmayı denemek boşa akan su misali, zaman israfı olur sizin için.
    Edited: August 2, 2020

7. Oyundan anlamak/oyunun hakkını vermek ne demek bilmiyorum, burada bir sıralama sistemimiz var ve ben oynadığım her sezon top50 içerisindeyim. PvP denildiğinde aklına RBG de 1-2-3 spamlamak gelen biri değilim. PvP nin mücadele(competition) için yapıldığına inanıyorum ve arena dışında hiçbir platformda bu mücadelenin numerik bir karşılığı yok. Misal, guilde alım yapmak için 2k rating ya da 30k HK isteyen Old Division guildini bu konuda kendi içinde çelişkili buluyorum. Nasıl olurda 2k rating birisini, RBG de çok zaman geçiren ve 30k HK alan birisiyle eşdeğer görebilmek mümkün olur? Bu durumda RBG de 2,306,978 HK sayısı olan '' Kenzz '' (Blood Elf Hunter) ile Homerjay denk midir? Yani varmak isteiğim nokta '' Biz PvPciyiz bu işin üstadıyız geçinip 7/24 RBG oynayan 10/15 kişilik premade grupların varlığı derecelendirme sisteminde mukayese edilemez, icc önünde çerez gibi tek yemenin bir birimi yok. En yukarıda da yazdığım gibi, Arenada kendini kanıtamış belli bir rating e ulaşmış bir playersiniz, ICC den iteme ihtiyacınız var ama GEM/Enchant hep resilience, gel kardeşim problem yok. arenada birden fazla class ile belli bir ratingin üzerinde misin? Alt karakter açıp Solo q oynamak mı istiyorsun? Gel kardeşim boostlayalım. Bakınız Misyon kısmında ne yazmışım; -Hem warmane hemde oyunda yeni arkadaşlarımıza, oyunu oynamak istedikleri şekli ile ilgili yardımcı olmak. Diğer guildler ile aynı vizyon'a sahip olsaydım onlardan birisine katılırdım zaten. Yorum/eletirileriniz için teşekkürler, kaılmak isterseniz kapımız herkese açık.

The part containing '' Old Division '' for foreign people to find this post anyhow; I find it senseless to accept people to the guild depending on either their Honorable Kills or Arena Ratings, thus collaborating 2k rated player with 30k Honorable Kills does not make any sense since RBG and Arena are 2 completely different thing.
    Edited: August 3, 2020

8. Old division, TKT, Carpe Noctem, Warbringers, Unit X, Aftermath, veya diğerleri. Açıkcası guildlerin PvP gereksinimleri sistemlerinin hepsi saçma. Düşük yaş, egosu tavan yapmış veletlerin koydukları saçma sapan kurallar. Ben açıkcası saydığım bu isimlerden hiç bir guilde katılmadım, katılma gereği de duymadım. Arkadaş çevremin ve daha önce de benim üyem olan bazı EU playerların çağrılması ile katıldıgım guildler oldu. Virtus, Art of War, Paradox gibi. Ancak o guildlerin de saçam sapan kuralları vardı. Guildleri iyi yapan içerisinde yüksek arena rate kasmış oyuncular değil yada donation gear ile kasılan gearscore degil. Düşük gearscore ile BG de fevkalede güzel oynayan oyuncular var. Arena da script programlarıyla instant auto skillerle karşıdaki oyuncuyu yenip 1v1 duel turnuvasında dökülen oyuncular tanıyorum. Tabiki de arena da iyi oynayan insan RBG de de iyi oynar. Zaten bu oyundan anlayan insanlar pve yi her türlü yapar. Ancak tam tersi LK yı deviren insanlar PvP de dökülüyor cunkü çiçek böcek kesmenin kuralları belli. "Tank take agroo... Heal the tank.. low dps.. Noob Healer...vs" bu tip karalamalar, eleştiriler pve için basittir ve insanları karalamak kolaydır ama pvp de öyle degil. PvP yi ya anlarsın, yada anlamazsın. 30k+ hk kasmak yada arenada 2k+ boostlanmak kimseyi oyundan anlayan (skilled) oyuncu yapmaz.

9. Bugüne kadar serverda kurulu olan tek guilddi ki içinde hem PvP hem de PvE officerlar mevcuttu). Şuan serverda oynayan oyuncuların %99'ı, Koskoca world of warcraft oyununu sadece kıçı kırık icc den ibaret sayan, icc önünde başka playerdan tek yiyen bir sürü çerez TR oyundan ibaret. Umarım guildin amacı sabah akşam çiçek-böcek kesmeye odaklamazsın.
    Ben bu serverda 3-4 sene geçirdim. Rauf Bey'le tanışmıyoruz. Belki bir iki kez aynı guildde bulunmuşuzdur. Oyuna başlayıp bıraktığımdan bu yana 5 sene geçti ama Rauf Bey her yeni guild tanıtımının altında buna benzer bir yorum atmaktan geri durmadı. Tuhaftır, kendisi arenada 1750 ratingi bile geçemediği için 2 parçası donate. Sanırım elindeki shadowmourne de donate. Burada yeni başlayanlara donate paladiniyle tek atıp buble açmayı büyük oyunculuk sandığından ne retail ne de classic'e girip olağanüstü pvp yeteneğini göstermez. Ki böyle yapmak gibi bir mecburiyeti de yok. İstediği yerde kurallar dahilinde istediği gibi de oynayabilir. Ama tüm bunlara rağmen pvp yapmayanları da aşağılamadan da duramaz. Böyle de tutarlı biridir kendisi.

10. Ben bu serverda 3-4 sene geçirdim. Rauf Bey'le tanışmıyoruz. Belki bir iki kez aynı guildde bulunmuşuzdur. Oyuna başlayıp bıraktığımdan bu yana 5 sene geçti ama Rauf Bey her yeni guild tanıtımının altında buna benzer bir yorum atmaktan geri durmadı. Tuhaftır, kendisi arenada 1750 ratingi bile geçemediği için 2 parçası donate. Sanırım elindeki shadowmourne de donate. Burada yeni başlayanlara donate paladiniyle tek atıp buble açmayı büyük oyunculuk sandığından ne retail ne de classic'e girip olağanüstü pvp yeteneğini göstermez. Ki böyle yapmak gibi bir mecburiyeti de yok. İstediği yerde kurallar dahilinde istediği gibi de oynayabilir. Ama tüm bunlara rağmen pvp yapmayanları da aşağılamadan da duramaz. Böyle de tutarlı biridir kendisi.
    Çok yazık benimle aynı ortamda bulunmuş olsaydınız sayın Çelebi bey, benim oyun tarzımı ve oynadığım karakterleri iyi bilirdiniz. Öncelikle her yeni guild başlığı altında değil tamamiyle PvE odaklı guild başlıkları altında dile getiriyorum ve bu sadece benim tarafımdan değil, yabancılar tarafından bile dile getirilen bir kavram. Sadece PVE oynayan oyunculara, oyuncu gözüyle bakılmadığını forumlarda açılan sayfalarda bile görebilirisniz. Açılan tüm TR guildlerine dikkat edin kaç kişi PvP oynuyor. Bilimsel bir gerçeğe kalkıp da yalan diyemezsiniz. Bu arada 5 sene geçmiş oyunu bırakalı ancak halen burada yorum atıyorsanız demek ki sizde o çiçek böcek kesen insanların arasındasınız.

Son olarak da oyundan anlamadığınızı, karakterlerim hakkında eksik bilgi vermenizden anlıyorum.
    Bu serverda ilk açtığım ve halen de oynadığım holypaladin'in achievent listesinden. Göz atabilirsiniz:
    http://armory.warmane.com/character/...n/achievements

Bu da SM ve Buble ile millete tek attığım bana ait olan karakter ancak ne hikmetse hem oyundan anlamıyorsunuz hem de gözlerde problem olabilir, size numaralı gözlük hediye yollayabilirim. warriorlar ne zamandan beri bubble (Divine shield) ile ödüllendirilmiş Blizzard tarafından :)) SM wielder olan karakterim bir warrior class.

Buyrun link: http://armory.warmane.com/character/...ecrown/summary

11. Paladini Warriorla karıştırmış olmam sizin donate olduğunuz ve warriorunuzla bir yere varamadığınız gerçeğini değiştirmiyor. Ayrıca paladinle yaptığınız skorun, o seti donate ile almadan önce kazanıldığının da bir kanıtı yok, ki sahip olduğunuz arşiv, emblem ve hks sayısı (kesin demiyorum ama) bu durumu destekler nitelikte.
    Warmane'in olağanüstü süper zeka ve taktik gerektiren pvp rank listesinde çoğunluğun human(çift trinket) olması da yine bu deha gerektiren bilinç yüzüden.

Gel gelelim sizden çok daha iyi pvp oyuncuları var. Bunların bir kısmı da Türk. Hatta çoğu da arkadaşınızdır eminim. Ama sizden kat kat yetenekli olan oyuncuların hiçbiri gelip burada caka satmıyor, kendilerince eğlenen insanları da küçümsemiyor. Yarattığınız küçük dağlardan sıkıldınız sanırım. Kaf dağında bir yalnızlık yaşıyor ve ispata ihtiyaç duyuyorsunuz gibi geliyor bana. Küçük gölün küçük balığı.

Ayrıca basit bir mmporg oyununda (bilmiyorsunuz sanırım mmporg = açık dünyada hayali karakterlerle kurallar çerçevesinde istediğince vakit geçirmek) kimin neyi yapıp yapmayacağına, neyin önemli neyin zor olduğuna karar verip küçümsüyor ve bunu bilimsel bir gerçek diye sunuyorsunuz. Bu bilimsel gerçeğin destekçileri de yabancı forumlardaki benzer yorumlar. İnanılmaz ikna edici bir argüman. Biz isviçreli bilim adamlarının daha önemli şeylerle uğraştığını zannederdik.

Oyundan tanışıp hala bağlantıda olduğum arkadaşlarım var. Zaman zaman gelip onların neler yaptığına bakıyorum. Bunca yıldır anlamadınız ama yine de söyleyeyim burada geçirdiğim süre boyunca kestiğim çiçek de böcek de sizi ilgilendirmez.

12. Çok yazık benimle aynı ortamda bulunmuş olsaydınız sayın Çelebi bey, benim oyun tarzımı ve oynadığım karakterleri iyi bilirdiniz. Öncelikle her yeni guild başlığı altında değil tamamiyle PvE odaklı guild başlıkları altında dile getiriyorum ve bu sadece benim tarafımdan değil, yabancılar tarafından bile dile getirilen bir kavram. Sadece PVE oynayan oyunculara, oyuncu gözüyle bakılmadığını forumlarda açılan sayfalarda bile görebilirisniz. Açılan tüm TR guildlerine dikkat edin kaç kişi PvP oynuyor. Bilimsel bir gerçeğe kalkıp da yalan diyemezsiniz. Bu arada 5 sene geçmiş oyunu bırakalı ancak halen burada yorum atıyorsanız demek ki sizde o çiçek böcek kesen insanların arasındasınız.

Son olarak da oyundan anlamadığınızı, karakterlerim hakkında eksik bilgi vermenizden anlıyorum.
    Bu serverda ilk açtığım ve halen de oynadığım holypaladin'in achievent listesinden. Göz atabilirsiniz:
    http://armory.warmane.com/character/...n/achievements

Bu da SM ve Buble ile millete tek attığım bana ait olan karakter ancak ne hikmetse hem oyundan anlamıyorsunuz hem de gözlerde problem olabilir, size numaralı gözlük hediye yollayabilirim. warriorlar ne zamandan beri bubble (Divine shield) ile ödüllendirilmiş Blizzard tarafından :)) SM wielder olan karakterim bir warrior class.

Buyrun link: http://armory.warmane.com/character/...ecrown/summary
    coinine arena kapışmak ister misin kral. Bana az biraz coin lazım :d

13. Ben Rauf u bir kac yildir tanirim oyunculugu olsun arkadasligi olsun gercekten taktire sayan kac defa sahit oldum .
    konuyu cok uzatmissiniz arkadaslar el elden ustundur pvp dedigin olay karsindaki kapistigin kisinin bir fail/hata yapmasi saniyelik herseyi degistirir.
    aryica kimseye birsey kanitlamak zorunda degilsin , bu server boyle herkes herkesle ugrasmayi seviyor sal gitsin sen kendini oyunculugunu biliyorsan konu kapanmistir.

saygilar

14. ayrica bir kardesimiz guild kurmus yakisiyormu burda munakasa etmek hayirli olsun de gec

15. https://hizliresim.com/cNgcCc
    https://hizliresim.com/7VFlMP

Guild Bankımız ICC için ve aramıza yeni katılacak arkadaşlar için operasyonel ve hazır :P

12 Last