1. Gm ilgisizliği yardım

Rs 25 dungeon'da adam itemi os olduğu halde arkadaşına rolletip verdi. Bende ss'leri alıp in-game ticket açtım.
    https://imgur.com/gallery/ypDcJb0

itemi alan Dubkova
    itemi veren Tsukuyome

3 adet görsel yolladım.
    1. resimde de o itemin res olmadığı raid kurulmadan önceki global kanalında ki raid mesajı,
    2. resimde şahısın ms retri roll attığı ve itemi aldığı,
    3. resimde ben ms roll attım diğeri os roll attı ve yine itemi ona verdi. Ayrıca heal adonn açık, açıkça görülüyor ki plate giyen tek healer benim.
    tarih, yer, saat, kişi adlarını da verdim.
    Derdim item falan değil. Giden gitmiş. Derdim ilgisizlik ve sallamamazlık.
    Şimdi dömüşler bana kanıt yetersiz diyorlar. Daha ne yapmam lazım dı??????

2. battle.net de server hakkinda yuksek miktarda sikayet var umarim kapanmaz .
    ilgi konusuna gelince isin zor :)

3. Derdim item falan değil. Giden gitmiş. Derdim ilgisizlik ve sallamamazlık.
    Şimdi dömüşler bana kanıt yetersiz diyorlar. Daha ne yapmam lazım dı??????

Öncelikle konu ile ilgili yorum yapacak olursak; Alınan SS'lere göz attım ve liderle olan konuşmada eksikler çok ve ayrıntılı değil. Böyle durumlarda chat sayfasını genişletin ve daha geniş bir ekranın görüntüsünü (SS'ni) baştan sona yazılanları görüntülenecek şekilde paylaşın. Ben GM olsam bu konuşmaya birşey yapmam. GM ler büyük ihtimalle ya SS leri yetersiz bulmuş yada açılan Ticketda ayrıntılı konuyu anlatan yazıya denk gelmemişler. O yüzden silmişler ticketı. Yine yazılanlara dikkat ettigim de gördügüm kadarıyla Raid lideri de "biran önce loot yapayım da, gidip ayagımı uzatıp dinleneyim" modunda - hızlıca rollemiş ve lootlamış itemları. Siz healer oldugunuzu soyleyince de kekelemiş vs. Ha bu yine onun suçlu olmadığı anlamına gelmez, madem raid topluyor herşeyi dikkatlice takip etmeli.

İkinci olarak server ve gm ler hakkında yazdığınız çok doğru. Bugüne kadar 6 tane farklı privte serverda yaklaşık 12 senedir oyunu oynuyorum. GM lerin en ilgisiz olduğu server burası ve ne hikmetse en iyi gm ilgisi olan serverlar zamanla kapandığı halde bu server ayakta duruyor. Demekki insanlar günlük hayatta ezilmeyi seviyor diye sanal dünyada da ezildikleri serverları seviyorlar diyelim :))

Son olarak da size tavsiyem global raidlere girdiginizde bu tip durumların yaşanabilme olasılığını göz önünde bulundurarak girin, önceliği her daim guild raidlere verin ve guild halinde katılın. Guildiniz kalabalık değil yada guildsiz solo takılıyorsanız da toplanan raid esnasında raid liderini tanıdığınız isimlere/oyunculara yönelin. Adil dağıtım ancak bu şekilde sağlanıyor. Global raidler tamamiyle sürpriz yumurta ne olacağı tamamiyle şans. ilk bossdan sonra raid patlaya da bilir, raid lideri 2.bossdan sonra itemları lootlayıp raidi dagıtada bilir, yada ilk wipe de raid over da olabilir, Ninjalık olur yada hiç birşey olmaz achievement alarak raid tamamlanır. Herşey tamamiyle şans.. Daha önce katıldıgınız raidlerin sonucu iyi bittiyse bu sonrakilerin de iyi olacağı anlamıan gelmez. Her tipten oyuncunun oynadığı bir realm, bence kaçan itemlara üzülmeyin ve keyfinize bakın derim..

battle.net de server hakkinda yuksek miktarda sikayet var umarim kapanmaz .
    ilgi konusuna gelince isin zor :)
    Süleyman usta, bence kapansın. Bizim millet birbirini yiyor, oyun da olsa bence kapansın da herkes işine gücüne baksın :)))))))
    Edited: August 23, 2020