1. Türkiyeden Donate Yapmak Hk.

Merhaba Herkese,
    Türkiye'den Debit/Kredi kartımla donate yapmak istiyorum. Sitenin içerisindeki donate sistemi paymentwall'a yönlendiriyor ve orayı pek güvenilir bulmuyorum çünkü kredi kartının fotoğrafını falan istiyor. Bu nedenle alternatif yöntemler üzerinde durdum, onlardan ilk bulduğum ise MINT üzerinden pre-paid kart alıp onunla siteden donate yapmaktı fakat offgamers sitesinden kartımla alışverişi denedim para çekildi fakat siparişim iptal edildi. Şimdi 14 gün paranın yatmasını bekleyeceğim. Sorum ise şu;

Türkiye'den debit kartı ile güvenilir bir şekilde donate yapabileceğim bir yöntem bileniniz varsa ve paylaşabilirse çok sevinirim.

2. Sanal kart açıp onunla donate atmayı denedin mi?

3. Hayır. Kullandıysanız ne şekilde yaptığınızı ve hangi ödeme yöntemiyle/hangi siteden yaptığınızı paylaşabilirseniz, diğer merak eden insanlara da fayda sağlamış olabilirsiniz.

4. Merhaba Herkese,
    Türkiye'den Debit/Kredi kartımla donate yapmak istiyorum. Sitenin içerisindeki donate sistemi paymentwall'a yönlendiriyor ve orayı pek güvenilir bulmuyorum çünkü kredi kartının fotoğrafını falan istiyor. Bu nedenle alternatif yöntemler üzerinde durdum, onlardan ilk bulduğum ise MINT üzerinden pre-paid kart alıp onunla siteden donate yapmaktı fakat offgamers sitesinden kartımla alışverişi denedim para çekildi fakat siparişim iptal edildi. Şimdi 14 gün paranın yatmasını bekleyeceğim. Sorum ise şu;

Türkiye'den debit kartı ile güvenilir bir şekilde donate yapabileceğim bir yöntem bileniniz varsa ve paylaşabilirse çok sevinirim.
    Niye güvenli bulmuyorsun? Ben ve herhalde çoğu kişi o şekilde coins aldık. Hiç bir zaman kredi kartı fotoğrafı istenmedi, yanlış bir yere falan mı tıkladın acaba?
    İnternet alışverişlerinde tek dikkat etmen gereken mesala Mastercard kartımı kaydet gibi seçenekleri seçmemen, diğer türlü sayfanın yukarısında kilit işareti varsa, güvenli yazıyorsa o site, hatta paymentwall gibi aracılar bile kart bilgilerini göremez, çalamaz.

Ancak halen güvenmiyorsan "r41zeNN"ın dediği gibi bankanın internet şubesinden sanal kart yarat, süre vererek limit aktar, bilgileri yaz ödeme olsun. Sanal kartta limit olmayacağından daha sonra çekim de yapamazlar.

En güvenli ve hemen işleyen sistem kredi kartı kullanman, Mint gibi sistemlerde sahtekarlık daha çok olduğundan kontroller daha sıkıdır ve aktardığın parayı çoğu zaman alamazsın. Arada aracı çok olduğundan komisyon ödersin, daha pahalıya patlar sana.

5. Güvenli bulmamamın sebebi sizin daha önce başınıza gelmemiş bir şey olması. Yaklaşık 3 aydır ( benim farkettiğim ) sitedeki donate üzerinden paymentwall'a yönlendiriliyorsunuz ve orası da '' confirmation'' adı altında sizden bu bilgileri talep ediyor. Yanlış yere tıklamadığıma eminim çünkü bu durumu Warmane yetkilileriyle de görüştüm. Tavsiyeler için teşekkürler.

6. Güvenli bulmamamın sebebi sizin daha önce başınıza gelmemiş bir şey olması. Yaklaşık 3 aydır ( benim farkettiğim ) sitedeki donate üzerinden paymentwall'a yönlendiriliyorsunuz ve orası da '' confirmation'' adı altında sizden bu bilgileri talep ediyor. Yanlış yere tıklamadığıma eminim çünkü bu durumu Warmane yetkilileriyle de görüştüm. Tavsiyeler için teşekkürler.
    En son Mayıs ayında 10€ ile kartla donate yaptığımda hiç bir yönlendirme ile karşılaşmadan birkaç dakika içinde coins'ler hesabıma geçti.
    Eğer dediğin gibi bir şey yaşanıyorsa, bu senin IP aralığından, yani kullandığın internet servis sağlayıcısından ya da belki Türkiye'den çok sayıda mükerrer işlemle karşılaşıp ekstra güvenlik önlemi eklemeleri sonucu olmuş olabilir. İmkanın varsa başka bir İSS ile bu işlemi tekrar dene.

7. Kredi kartı fotoğrafı istenmesi internet Paymentwall sistemi için gerekli bir uyguluma zira 3R güvenlik kodu kullanmaksızın kartın üzerinden kartın bilgilerini kullanarak çekim yapıyor.

Kredi kartının herhangi bir ihtimal dahilinde çalıntı olması durumunda bu veriyi senden istemesi gayet alışıldık bir durum.