1. Bilgili abilerimizin dikkatine :)

Selamlar öncelikle çok önceden biraz oynayıp 80 level bi hunter yapıp sonra ortada bomboş kalınca sıkılıp bırakmıştım tekrardan oyun iştahım kabardı sormak istediğim bazı sorular var. pointleri oyunun içindeki gold ile satın alabiliyormuyuz level kasarken çok sorun yaşamıştım gördüğüm bir kaç oyuncuda leveling itemi gibi setler vardı bunları nasıl elde ederim ve herhangi bi türk guildi varmıdır ihtiyacımız olduğunda soru sorabileceğimiz iyi niyetli abilerimize kardeşlerime duyurulur şimdiden yardımlarınız için teşekkürler. bu arada 10 points premium için donate atmayı düşünüyorum sıra beklememek için

2. dostum frostmurne gel türkler var yardımcı olacak arkadaşlarda

3. Merhaba.
    1) pointleri gold ile satın alamazsınız. Onlar oyunda oynayarak bir account içinde yer alan karakter(ler)deki achievement toplamı ne kadar fazla olursa, günlük aldığınız VP (Vote point) sayısı da o kadar fazla olur.

2) Vote pointler ile eskiden her level icin güzel mavi - yeşil veya epic gearlar alabiliyordunuz her level aralıgı icin ancak son birkaç senedir vote point sayfası malesef sadece 80 lvller için kurgulandı. Sebebi de düşük levellerin RDF sistemine dahil edip, dungeon kovalamarını sağlayabilmektir.

3) 80 lvl olduktan sonra eğer yeterli VP varsa accountta,dizebilirsiniz tabiki. 232 lvl pvp veya pve set rahat diziliyor. Mesela geçen sene bende 700 vp vardı, 200 vp ile alt bir karakter kasmıştım 80 olduktan sonra direk 5k+ gs oldu kolaylıkla. Açıkcası oynamadım o karakterle ancak iyi bir tecrübe edindim bir guildin os25 yada toc25 guild raidleri icin yeterli gearscore seviyesine ulaşılıyor.

4) Oyunda Türk guildleri çok ama çok çok fazla. Bir ara saymayı bıraktım. Ancak TR guildlerinde yardımlaşma pek yok. Hatta 30+ online varken selam verdiğinde 5-6 oyuncudan cevap gelir o kadar vurdum duymaz insan toplulukları TR guildleri ancak illede TR guildi olsun derseniz hem ally hem de horde sayıca fazla. Forujmda en üstte TR guildleri ve yer aldıkları serverlar var. Takip edebilirsiniz.

4. Selamlar öncelikle çok önceden biraz oynayıp 80 level bi hunter yapıp sonra ortada bomboş kalınca sıkılıp bırakmıştım tekrardan oyun iştahım kabardı sormak istediğim bazı sorular var. pointleri oyunun içindeki gold ile satın alabiliyormuyuz level kasarken çok sorun yaşamıştım gördüğüm bir kaç oyuncuda leveling itemi gibi setler vardı bunları nasıl elde ederim ve herhangi bi türk guildi varmıdır ihtiyacımız olduğunda soru sorabileceğimiz iyi niyetli abilerimize kardeşlerime duyurulur şimdiden yardımlarınız için teşekkürler. bu arada 10 points premium için donate atmayı düşünüyorum sıra beklememek için
    Points derken coins demek istiyor gibisin. Bağış/donate yaptığında coins alırsın. Evet coins kullanarak altın alabilir ya da kendi altınlarını coins karşılığı satabilirsin. Kural gereği alım-satım için premium hesap olman ve Two Factor Authentication aktif olması gerekli.

Bir de sadece Icecrown'da geçen points yani puan vardır ama henüz 80'in yoksa toplaman imkansız.
    Şu eski mesajlarda nasıl toplandığını anlatmışım:
    http://forum.warmane.com/showthread.php?311438
    http://forum.warmane.com/showthread.php?t=335183

Eğer altına ihtiyacın varsa parayla almak yerine meslek öğrenip topladıklarını satarak kazanmanı öneririm.
    Hele Hunter için Skinning & LW tam uyan mesleklerdir. Lvl kasarken Skinning ve Mining'le toplayıp AH'de satışa koyarak çok iyi para kazanabilirsin.
    Özel çaba harcaman da gerekmez, görev gereği ya da dungeon'da kesilen beast'lerin derilerini yüzdükçe skill lvl artar. Aynı yerlerde Find Minerals aktif gezersen de lvl için gezdikçe maden toplayabilirsin.

Skinning için Light Leather, Medium, Heavy, Thick, Rugged ve Knothide oyun sonu Borean Leather'dan daha iyi para ederler. Özellikle 45-60 arası Rugged Leather ve 60-70 lvl Outland Knothide Leather her zaman yüksek talep düşük arza sahiptir, yani iyi para eder.

Mining için de yine örneğin Copper'ı Bar olarak satmalısın, Tin ore/bar işe yaramaz, sadece Bronze Bar olarak satabilirsin. Silver her zaman Silver Ore olarak değerlidir, asla Bar'a çevirme. Mithril Ore/Bar ve Fel Iron Bar aynı Skinning'dekiler gibi oyun sonu Saronite ve Cobalt'dan daha değerlidir, çünkü yüksek talep ve düşük arzı vardır.

Özetle lvl kasarken toplar satar ve yüksek fiyata gidenlere yoğunlaşırsan çok iyi altın kazanırsın.
    Satış için önce AH'de fiyatı kontrol et, en ucuza satan kişinin 1 copper altına satışa koy. En üstte çıkacağından hızlı satılır. Sattıkların da ya tek tek olsun ya da 5/10/20'li stack olarak koy. İnsanlar 3, 14, 17... gibi garip rakamları tercih etmezler.

Lvling item dediklerin Heirloom olarak Emblems'lerle 80 olunca dungeon/raid'le gelenlerle ya da Wintergrasp'dan gelenlerle alınıyor. Ayrıca Warmane hesap sayfanda da coins karşılığı satışı var. Tabi fiyatları gerçek parayla yükseğe geliyor. Sen bilirsin.
    Warmane'de Lordareon hariç x7 çarpan olduğundan pek Heirloom'a ihtiyacın olmaz, bol bol RDF (Dungeon Finder) yaparak en çok 1 haftada 80 olabilirsin.

Guild için Forumda tepeye sabitlenmiş başlıklarda Türk Guild'leri konusu var, son mesajlara bakarsan aktif olalar neredeler, kimle iletişim kurabilirsin hepsi yazıyor.

5. nerden ulaşabilirim peki size oyunun içinde

6. çok teşekkür ederim bilgilendirmen için bi adım attık inşallah becerebilirim :)

7. çok teşekkürler bukadar özenle yardımcı olmaya çalıştığın için çok iyi ve açıklayıcı olmuş gerçekten şuan net bir fikir edindim açıkçası