1. Neden WotLK ?

Merhabalar dostlar.
    Mists of Pandaira, WotLK’ya göre daha güncel, daha kolay ve bence daha eğlenceli bir paket, fakat oyundaki popülasyon %90 WotLK’de oynuyor.
    Sizler neden MoP değil de WotLK oynuyorsunuz. Sizi cezbeden ne, farkları ne?
    Gelin nedenlerinizi açıklayın, tartışalım. Hem sürekli yeni konu açıp hangi pakette oynaması gerekiğini soran yeni arkadaşlara rehber olursunuz, hem de Pandaria oyuncularının gerçekten merak ettiği konuya cevap olursunuz.
    Düşüncelerinizi bekliyorum.

2. neden olmasın ki, bfa nın bile private sunucuları olmasına rağmen wotlk tercih ediliyor, 2020 olmasına ragmen hala blizzard wotlk daki hikayeden ekmek yemeye calısıyor. wotlk daha keyifli daha cekici.

3. Bana göre pvp anlamında en güzeli wotlk. Küçük şeylerin çok şey fark ettiği bi expansion bu. Ben biraz da hunter kafasıyla düşündüğüm için olabilir. Senin durduğun yer bile oyun kaybettirir arenada rakip bunu fark edip oyuna çevirip anında cezalandırabilir. Şimdi o küçük şeyleri tek tek açıklamak isterim ama çok vaktimi alır. Wotlktan sonra da blizzard'ın oyuncu kaybettiği zaten istatistiksel bi bilgi. Tbc de oynanır ama wotlk varken tercih etmem. En son cataclysm oynadım hiç mop oynamadım ama gene aynıdır muhtemelen. Yani mekanikler çok fazla değişmiş dispelin teke inmesi, huntera focus gelmesi, retriye holy power ve dispelin kalkması yani bunlar ne? oyunu kolaylaştırıyor resmen retri dispel atmasın, holy powerı gelince vursun decisionların bi önemi kalmasın, hunterın burstunu focusla durduralım, disc birer birer dispellesin hatta dispel atmanın önemi kalmasın ölmek pahasına dispel atmaktan vazgeçsin zaten birer birer dispelliyor yani bunlara ne gerek vardı? :D

4. Sadece warmane’de değil diğer pvp sunucuların neredeyse hepsinde wotlk var. Sanırım legion da başladığım için bana çok zor geliyor, yoksa bu kadar sevilen bir paketin kötü olma şansı yok

5. En basit cevabı ne az ne fazla olduğundan dolayı.

6. En iyi patchler TBC ve Wotlk'dır. Oyunun bir hikayesi vardır ve bu hikayeleri bilenler için Wotlk sonrası tüm patchler tamamiyle rezalet ötesi oldu. "Cataclysm", hikayeden sapılan ve oyun mekanizmalarının içine eden bir patch oldu. Fun realm serverlar gibi uçuk kaçık hpler, damageler, çok fazla ışıklı binekler, saçma sapan speller ve abilitiy ler. Pandarian patch ise wotlk sonrası oyundan soğuyan ve blizzard'a dümdüz kayıp, oyunu bırakanların yerini Çin'li, bebebelerle doldurmak isteyen Blizzardın "Batırdım üstüne sıvayayım da belki işe yarar" dediği bir patchdi ki gözümde Tekken den fark yoktur. Kısacası biz World of Warcraft sevenler için Wotlk candır, gerisi traş.