1. Frame Per Second(FPS) arttırma

Merhaba herkese iyi oyunlar iyi eğlenceler,
    Oyun kalabalık yerlerde yada fight esnasında aldığım fps 30-40 arasında değişiyo ve 40 üstüne çok nadir çıkıyo, FPS arttırmak için önerileriniz var mı yada oyun içi yapabilceğim ayar var mı?
    bu arada oyunu Lenovo ideaped z580 diye bi makinadan oynuyorum i7 işlemci,, 6gm ram, 8çekirdek, 2.2ghz gibi özellikleri var ve nvidia geforce gt 635m ekran kartı var makinada

2. Merhaba herkese iyi oyunlar iyi eğlenceler,
    Oyun kalabalık yerlerde yada fight esnasında aldığım fps 30-40 arasında değişiyo ve 40 üstüne çok nadir çıkıyo, FPS arttırmak için önerileriniz var mı yada oyun içi yapabilceğim ayar var mı?
    bu arada oyunu Lenovo ideaped z580 diye bi makinadan oynuyorum i7 işlemci,, 6gm ram, 8çekirdek, 2.2ghz gibi özellikleri var ve nvidia geforce gt 635m ekran kartı var makinada
    İşlemcin güzel 4 çekirdekli sonu Q ile biten model galiba, 8 çekirdek değil, 4 fiziksel çekirdek + 4 sanal çekirdek (iş parçacığı) şeklindedir eski i7'ler. Hatta eğer model sonunda Q yani Quad(Dörtlü) yazmıyorsa 2 çekirdek 4 iş parçacığı olur çoklukla.
    Ama ekran kartın bu hesaba göre çok kötü, Nvidia sonu 40 olanlar orta düzey, 50 orta-üst düzey performans, 60-70-80-90 üst performans modelleridir. Bu aslında 630'la aynı düzeyde düşük, zaten 2012'nin modeli 9 yıllık:
    https://en.wikipedia.org/wiki/List_o..._(6xxM)_series

3 boyutlu oyunu oynatan şey ekran kartıdır, ileride, tabi paran da olursa ekran kartı daha güçlü bir modeli seçersin. Şu an laptop olduğundan yapacak bir şey yok sisteme. RAM'in 6 GB WotLK için fazla fazla yeterli, işlemcin de çok iyi.

WoW'da özellikle Dalaran'da gezerken FPS'yi en çok düşüren şey görebileceğin alanı genişleten ayardır.
    ESC>Video>Effects kısımlarına gel, View Distance yazan yer ne kadar uzağı göreceğini belirler, sola doğru kaydırdıkça düşer, o da ekran kartının zorlanmasını azaltır. Ancak bunun kötü yanı mesala WG'da falan hızla yaklaşanı 10-15 metre kalana kadar göremezsin, yine de bu en önemli performans ayarı, en azından ortaya kadar çek.
    Onun sağında altında vs olan tüm ayarlar zırhların ve büyülerin parlaklığını, yanıp sönmesini, karakterlerin modellemesinin kaba ya da ince güzel olmasını ayarlar. Hepsini düşürebilirsin FPS artacaktır.

Ben de mesala i7-5775c ve GT 1030 ekran kartlı (masaüstü) bir sistem kullansam da View Distance hariç hepsini en sola kaydırırım, neredeyse sıfır lag olur.
    Parlak, yanar döner olması vs önemli değil bana.
    (Not: GT 1030 Nvidia'ya göre düşük olsa da mimarisi yeni bir model, eskinin GT 750'sinden bile daha yüksek performansı çok az güç tüketerek verebiliyor, 2009'un WotLK'i için fazla fazla yeterli)

3. Sistemin full kalite ayarlarında oynamaya gayet yeterli fakat bu oyun eski olduğundan yeni nesil bilgisayar bileşenleriyle uyum sağlayamıyor. Bu yüzden yapabileceğin şeyler kısıtlı. Web de "Large Address Aware" ile ilgili arama yap ve bunu wow.exe üzerine uygula olumlu sonuç alabileceğinden eminim.

4. Sistemin full kalite ayarlarında oynamaya gayet yeterli fakat bu oyun eski olduğundan yeni nesil bilgisayar bileşenleriyle uyum sağlayamıyor. Bu yüzden yapabileceğin şeyler kısıtlı. Web de "Large Address Aware" ile ilgili arama yap ve bunu wow.exe üzerine uygula olumlu sonuç alabileceğinden eminim.
    Söylediğin ayar bu durum için geçerli değil.

Kullandığı bilgisayar 2013 model, WoW sürümü de 2009 tarihli.
    Eğer donanımsal özelliklerden anlıyor olsan tek sorunun ekran kartının güçsüz kalmasından olduğunu fark ederdin. Bir darboğaz ya da 32bit engeli yok burada, Nvidia GT 635M yeterince güçlü bir ekran kartı çipi değil.
    O dönemde ben de benzer sistemlerin satışını yaptım, içlerine güzel i7 işlemciler koyarlar ama ekran kartları o ayarda değildir. Bu bilgisayarlar oyun amaçlı değil, işlemci gücü yoğun iş amaçlıdır. Ama oyun bilgisayarları en az 2 katından pahalı olduğundan müşteri bunları tercih eder.

Şu an bu sistemde oyunu zaten akıcı şekilde oynatıyordur. Anlattığı sorunu yalnız Dalaran gibi yüzlerce binlerce kişinin hareket halinde olduğu ortamlarda yaşıyor. Bunun da öncelikli nedeni View Distance ayarının yüksekte olması. GT 635M geniş alanı ve yüzlerce kişinin verisini işlemeye yetecek güçte bir çip değil. View Distance ortaya veya altına düşürülür, ya da diğer ayarlar yani parlak efektler modellemeler düşürülürse çip de bu veriyi sorunsuzca işleyebilir.